Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:14:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: RADOM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: RADOM  (Przeczytany 109212 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #180 dnia: Listopada 17, 2011, 11:46:03 am »

Tak wygląda, jakby p. Barcikowski coś wiedział już dawno. Bo jego postulaty o "staranie się w kurii" o cotygodniową Mszę w farze pojawiły się, kiedy Msza na Glinicach byla w pełnym rozkwicie. A jeśli nie wiedział, to świadczy to (w tej konkretnej sytuacji - planowanej zmianie proboszcza) o tak potępianym przez p. Barcikowskiego nieodpowiedzialnym mieleniu ozorem.
I jeszcze jedno. Wg SP o Mszę KRR występuje się w pierwszej kolejności do proboszcza, nie do kurii. Ale tyle to kol. Barcikowski chyba wie.

Pan sobie daruje insynuacje, bo w końcu będzie Pan musiał je udowodnić i będzie Panu głupio.
Niech Pan się stara raczej o pomnożenie dobra. Można zamknąć się w czterech ścianach z literą SP a można śmiało pójść z jego duchem: wykorzystywać każdą okazję do zwiększenia mszy.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #181 dnia: Listopada 17, 2011, 11:52:26 am »

@ @ p. M. Barcikowski

To nie są insynuacje. Napisałem "TAK WYGLĄDA", bo to właśnie tak wygląda. Panu też przydałoby się więcej odpowiedzialności przy pisaniu postów. Uniknęlibyśmy wielu nieporozumień i nerwów.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #182 dnia: Listopada 17, 2011, 11:54:34 am »

Tak wygląda, jakby p. Barcikowski coś wiedział już dawno. Bo jego postulaty o "staranie się w kurii" o cotygodniową Mszę w farze pojawiły się, kiedy Msza na Glinicach byla w pełnym rozkwicie. A jeśli nie wiedział, to świadczy to (w tej konkretnej sytuacji - planowanej zmianie proboszcza) o tak potępianym przez p. Barcikowskiego nieodpowiedzialnym mieleniu ozorem.
I jeszcze jedno. Wg SP o Mszę KRR występuje się w pierwszej kolejności do proboszcza, nie do kurii. Ale tyle to kol. Barcikowski chyba wie.

Pan sobie daruje insynuacje, bo w końcu będzie Pan musiał je udowodnić i będzie Panu głupio.
Niech Pan się stara raczej o pomnożenie dobra. Można zamknąć się w czterech ścianach z literą SP a można śmiało pójść z jego duchem: wykorzystywać każdą okazję do zwiększenia mszy.
1. Wierni na Glinicach "poszli z duchem MP SP", niestety, powtarzam, nawet odpowiedzi nie dostali.
2. Panie MB, w SP tyle pisze o kurii, ile o pańskich kotletach, więc czemu Radomianie mają walić drzwiami i oknami do kurii.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #183 dnia: Listopada 17, 2011, 13:26:05 pm »

A kościół to świetne miejsce na owo świętowanie niedzieli z rodziną ;)

Amen. Święto kotleta może odbyć się o godz. 15.30.
Jeśli kuria odmawia mszy na Glinicach motywując to mszą w farze to trzeba domagać się od kurii mszy w farze co niedziela.
Oczywiście, że może się odbyć, ale TYLKO WTEDY, gdy cała rodzina (rodzice, dzieci, dziadkowie) idą na Mszę o godz. 14.00, a później mogą zjeść wspólnie obiad o 15.30.
A co jak np. połowa rodziny idzie na Mszę do Fary, a połowa nie, bo nie preferuje KRR.? Wtedy to wygląda tak: jedna połowa świętuje w kościele, druga przy stole.
A nie wydaje mi się, żeby do Fary przychodziły same pełne rodziny.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #184 dnia: Listopada 17, 2011, 13:34:40 pm »

Ja już pisałem wielokrotnie, że nie o kotlety czy inne żarcie chodzi. Widocznie do niektórych nie dociera. Do tych, dla których czas poświęcony rodzinie ogranicza się do jedzenia.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #185 dnia: Listopada 17, 2011, 13:36:33 pm »

To jest właśnie problem w Polsce, że rodziny nasze są podzielone w sprawie KRR. I niestety większość preferuje NOM, a niektórzy nie chodzą wcale do kościoła. Dlatego uważam, że KRR powinna być też rano i do południa. Nie każdy jest osobą samotną, mogąca chodzić na msze na 14 czy 15.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #186 dnia: Listopada 17, 2011, 21:18:15 pm »

Cóż, wypada mi powtórzyć: Panie MB, w SP tyle pisze o kurii, ile o pańskich kotletach, więc czemu Radomianie mają walić drzwiami i oknami do kurii.?
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Jedrek
bywalec
**
Wiadomości: 76


Exurge Domine et iudica causam Tuam

« Odpowiedz #187 dnia: Listopada 18, 2011, 00:33:34 am »

Dlaczego radomianie nie są w stanie wykorzystać szansy jaką jest obecność celebrującego w starym rycie księdza w pallotyńskiej parafii?
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #188 dnia: Listopada 18, 2011, 09:48:07 am »

Dlaczego radomianie nie są w stanie wykorzystać szansy jaką jest obecność celebrującego w starym rycie księdza w pallotyńskiej parafii?
Z powodów technicznych.

Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #189 dnia: Listopada 18, 2011, 12:29:01 pm »

Dajcie wreszcie spokój :) Kto chce uczęszczać na Msze Św w krr ma w Radomiu taką możliwośc w 2 świątyniach. Jeżeli komuś mało to niech się stara o wiecej. A skoro nie może się o wiecej wystarać to niech da wreszcie spokój p. Barcikowskiemu, dzięki niemu tak naprawde mamy w farze Msze w klasycznym rycie. Wiem wiem... wy też chcieliście rozmawiać z X Kulą i uczyć go jak odprawiać KRR... ale jakimś trafem tylko p. Michał zdołał znaleźć z nim wspólny język i to jest fakt. A z faktami się nie dyskutuje. Więc weźcie się panowie do roboty w sprawie dodatkowych celebracji, albo przestańcie wreszcie ujadać na P. Bracikowskiego. Normalnie jak to czytam to czuje sie jak na polskiej wsi z opowiadań mojej babci gdzie o miedzę pozabijać się byli skłonni.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #190 dnia: Listopada 18, 2011, 13:10:53 pm »

(...) przestańcie wreszcie ujadać na P. Bracikowskiego.

Nikt na p. P.Bracikowskiego (a kto to taki ?) nie "ujada". Pan Warczachowski zadał pytanie panu M. Barcikowskiemu. Czekamy na odpowiedź.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #191 dnia: Listopada 18, 2011, 13:41:37 pm »

przepraszam za tę literówkę. Wybaczy mi Pan?
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #192 dnia: Listopada 18, 2011, 13:46:31 pm »

(...) przestańcie wreszcie ujadać na P. Bracikowskiego.

Nikt na p. P.Bracikowskiego (a kto to taki ?) nie "ujada". Pan Warczachowski zadał pytanie panu M. Barcikowskiemu. Czekamy na odpowiedź.

Wielokrotnie już odpowiadałem.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #193 dnia: Listopada 18, 2011, 14:08:28 pm »

(...) przestańcie wreszcie ujadać na P. Bracikowskiego.

Nikt na p. P.Bracikowskiego (a kto to taki ?) nie "ujada". Pan Warczachowski zadał pytanie panu M. Barcikowskiemu. Czekamy na odpowiedź.

Wielokrotnie już odpowiadałem.
Tak.? Więc pokornie poproszę o zacytowanie Pańskiej odpowiedzi. Być może gdzieś mi umkła...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #194 dnia: Listopada 18, 2011, 14:17:53 pm »

(...) przestańcie wreszcie ujadać na P. Bracikowskiego.

Nikt na p. P.Bracikowskiego (a kto to taki ?) nie "ujada". Pan Warczachowski zadał pytanie panu M. Barcikowskiemu. Czekamy na odpowiedź.

Wielokrotnie już odpowiadałem.
Tak.? Więc pokornie poproszę o zacytowanie Pańskiej odpowiedzi. Być może gdzieś mi umkła...

Walka o przestrzeganie SP to jedno. Ale ta walka nie może nas zwalniać z wykorzystania każdej szansy na większą liczbę mszy w KRR.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: RADOM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!