Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:59:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: RADOM
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: RADOM  (Przeczytany 109200 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 10, 2010, 12:41:05 pm »

14 XI 2. niedziela misiąca. Czy aktualna jest Msza o 16:45 w Kościele NSJ na Glinicach?

Tak, ale chyba o 16.15 wyjątkowo.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 10, 2010, 12:44:28 pm »


Tak, ale chyba o 16.15 wyjątkowo.

Ten wyjątek staje się już regułą.  :)
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 10, 2010, 13:02:17 pm »

Z informacji od.Ks.Huberta Biegaja:

"Taka Msza ma być w każdą 2 niedzielę miesiąca o godz. 16:45 (w październiku była wcześniej ze względu na różaniec)."
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 10, 2010, 13:39:12 pm »

Msza św. 14 listopada na Glinicach na pewno o godz. 16:45 !
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #34 dnia: Listopada 10, 2010, 14:32:16 pm »

Msza św. 14 listopada na Glinicach na pewno o godz. 16:45 !

OK. rozumiem :)

BTW Naprawdę zachęcam Panów o starania o cotygodniową msze u św. Jana.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #35 dnia: Listopada 15, 2010, 23:42:25 pm »

Czy Forumowicze z Radomia pokuszą się o jakąś relację z Mszy na Glinicach?
Zdaje się, że wczoraj była już druga Msza, a tutaj na FK nikt jeszcze nic nie napisał...
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #36 dnia: Listopada 16, 2010, 08:58:27 am »

Tak, w niedzielę była już (raczej dopiero, bo niestety jest tylko raz na miesiąc) druga Msza św. w kościele NSJ na Glinicach. Frekwencja dopisuje. Co prawda nie liczyłem, ale na pierwszej było ok. 30 osób (może więcej), na drugiej już ok. 80 - 100 osób. Godzina celebracji ( 16:45 ) jest bardzo dobra.
Mszę odprawia ks. Hubert Biegaj. Ministranci i organista radzą sobie dobrze. Żadnych "wpadek" raczej nie było. Szkoda tylko, że nie ma "skrzypcowego" ornatu, ale w sumie mało to istotne.
Na tablicy ogłoszeń parafialnych w kościele i przed kościołem wiszą duże i z daleka widoczne ogłoszenia o Mszy. Niestety, nie dostałem (a zamówiłem !) ulotek reklamujących Mszę (wyd. przez ISP). Co prawda Msza na Glinicach nie jest tam wymieniona, ale da się to uzupełnić "metodami chałupniczymi".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #37 dnia: Listopada 16, 2010, 09:00:12 am »

Po raz kolejny zachęcam, żeby nie zaniedbywać św. Jana. Powtarzam, jest duża szansa na mszę co tydzień, ale trzeba nacisku na kurię ze strony wiernych.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #38 dnia: Listopada 16, 2010, 14:49:41 pm »

A jakie to uwarunkowania sprawiają, że ks.Kula będąc proboszczem tej parafii nie może sam podjąć decyzji o odprawianiu Mszy co tydzień? Czy chce nas Pan przekonać , że do tej pory miał z kurii "koncesje" tylko na dwie Msze i o niczym sam nie decyduje ?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #39 dnia: Listopada 16, 2010, 15:24:39 pm »

Mamy szczęśliwie w Radomiu dwa kościoły, w których odprawiany jest KRR. Można by pokusić się o ich jak najlepsze wykorzystanie. Co mam na myśli? Otóż należałoby przekonać ks. prał. Kulę do coniedzielnej Mszy u św. Jana, a jednocześnie poprosić ks. Biegaja z kościoła NSJ o odprawianie Mszy w co ważniejsze święta przypadające w inne dni tygodnia.

Moim zdaniem byłoby to najlepsze rozwiązanie.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #40 dnia: Listopada 16, 2010, 17:40:48 pm »

Rozumiem, że p. Marcusowi i Barcikowskiemu Msza św. na Glinicach jakoś "nie pasuje"?
Panowie :
 1. Na razie jest nas za mało na dwie Msze KRR w jedną niedzielę.
 2. Frekwencja na Glinicach jest doskonała i nie ma szans na zbliżoną w kościele farnym.
     Ma to także (choć nie tylko) związek z godziną celebracji - ks. Kula wyraźnie stwierdził, że na inną niż 14:00 szans nie ma.
 3. Jednym z warunków Mszy na Glinicach było niekolidowanie jej z Mszą u św.Jana.
 4. W tym roku ks. Proboszcz parafii NSJ odchodzi na emeryturę. Nie wiadomo, jakie będzie nastawienie nowego proboszcza.
 5. Jesli chodzi o Msze w inne święta (parafia NSJ na Glinicach) - to nie jest wykluczone, ale to nie ks. Biegaj decyduje, tylko Proboszcz. Warto o tym pamiętać.
 6. Całkowitą rację ma p. KAES. Ks. Kula jest proboszczem i nie wiem dlaczego wierni zainteresowani Mszą mają rozmawiać z Kurią a nie z proboszczem. To jakiś chory pomysł.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2010, 18:09:07 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #41 dnia: Listopada 16, 2010, 21:01:08 pm »

Brak manipularza to jedyna wada :)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #42 dnia: Listopada 17, 2010, 08:46:39 am »

Rozumiem, że p. Marcusowi i Barcikowskiemu Msza św. na Glinicach jakoś "nie pasuje"?

To źle Pan rozumie. Msza na Glinicach bardzo mi odpowiada i ze względu na godzinę, i na osobę celebransa. Mój pomysł nie miał na celu ograniczenia mszy na Glinicach a jej rozszerzenie. Wystarczy spojrzeć na kalendarz aby zobaczyć, że ważniejsze święta przypadają częściej niż raz w miesiącu. Poza tym moja propozycja zapewniłaby nam możliwość uczestniczenia we mszy w możliwie największą ilość świąt (nie tylko w niedziele). Nie mówiąc już o tym, że niektóre z nich przypadają w inne dni niż według "zreformowanego" kalendarza.

PS. Poza tym również nie rozumiem dlaczego mamy rozmawiać z Kurią a nie z ks. prałatem na temat zwiększenia częstotliwości mszy u św. Jana. Chyba, że p. Michał nas uświadomi. ;)

PPS. Już widzę jaki mielibyśmy zgryz, gdyby ks. Tomasz Stefański SAC chciałby odprawiać KRR u Palotynów.  ;)
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 17, 2010, 08:47:03 am »

@PTRF
Jestem entuzjastycznie nastawiony do mszy na Glinicach. Na pierwszej byłem osobiście, pewnie nie ostatni raz.
KS. Kula nie jest w stanie podjąć się coniedzielnych celebracji, ale z chęcią przywitałby normalnego wikarego, który by mu w tym pomógł. A to już zależy od kurii.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #44 dnia: Listopada 17, 2010, 08:55:35 am »

Teraz wszystko jasne. Tylko proszę spojrzeć na punkt pierwszy i trzeci mojego poprzedniego wpisu w kontekście starania się o cotygodniową Mszę w kościele św.Jana.
Jeszcze jedna uwaga - na Mszę w kościele NSJ przyszło sporo rodzin z dziećmi. Bardzo to cieszy. Tego u św.Jana nie było.
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2010, 08:58:07 am wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: RADOM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!