Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:41:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła!  (Przeczytany 119657 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #45 dnia: Października 21, 2009, 12:00:52 pm »

Mój tekst był ironiczny.
Zatem powyzszy tekst cofam :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #46 dnia: Października 21, 2009, 12:05:45 pm »

Z czysto semantycznego punktu widzenia wydaje mi sie, ze slowo "ekumenizm" jest tak skompromitowane, ze jego katolickie uzycie jest niemozliwe. Podobnie jak nie nazywamy sie "prawoslawnymi" choc bysmy mogli.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #47 dnia: Października 21, 2009, 12:15:26 pm »

Celem dzialalnosci ekumenicznej jest dzialalnosc ekumeniczna. Gdzie teraz chlopaki z akukumenizm.pl i od Kaspera beda jezdzic (za pieniadze podatnika) na sympozja, wyklady i wyjazdy integracyjne skoro pol miliona ludzi wrocilo do jednosci z Rzymem ?

Tak mi sie tez zdaje. My tu kombinujemy o religijnych celach ekumenizmu, a byc moze w posoborowiu, jak w kazdym innym bezboznym czy antybozym systemie funkcjonujacym pod ideowymi haselkami, wiekszosc to nie sa zadni ideowcy, tylko cyniczne s*syny, dla ktorych ten system jest optymalny, by ulozyc sobie zycie, i o to walcza, o to rzucaja sie do gardel przeciwnikom.
To jest najciekawsze - ilu sposrod czolowych i szeregowych destruktorow Kosciola to prawdziwi ideowcy. Czy wiecej czy mniej, niz w statystycznej rewolucji takich, co to naprawde troszcza sie o lud ucisniony i wierza w prawdziwosc i sens hasel, ktore glosza i pod ktorymi niszcza opozycje.
Moze wsrod wiekszosci nie ma w ogole wiary ani swiadomosci, ze dzialaja dla szatana, moze po prostu pomysleli sobie o Kosciele, ze to tez dobre poletko, by je zagospodarowac i zgarnac spora kase...

Podobnie jak nie nazywamy sie "prawoslawnymi" choc bysmy mogli.

To samo dzieje sie ze slowem "chrzescijanin", ktore coraz czesciej oznacza lutra badz wyznawce ktorej z odluterskich sekt.
Obawiam sie, ze w przyszlosci takiej samej destrukcji ulegnie znaczenie slowa "katolik", i brak doprecyzowania bedzie pozostawial watpliwosci co do wyznania.
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2009, 12:21:54 pm wysłana przez Murka » Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #48 dnia: Października 21, 2009, 12:34:06 pm »

Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że powinniśmy częściej nazywać się chrześcijanami. I proszę mnie źle nie zrozumieć. Do myślenia dał mi post p. Murki. Kościół Katolicki jako Kościół Chrystusowy ma największe prawo do tego, by jego wierni nazywali siebie chrześcijanami. Jeśli tego nie będziemy zaznaczać, to rzeczywiście słowo to zdeprecjonuje się do wyznawców Lutra, Kalwina czy innego kacerza.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #49 dnia: Października 21, 2009, 12:35:53 pm »

ilu sposrod czolowych i szeregowych destruktorow Kosciola to prawdziwi ideowcy.

Wsrod tych szeregowych moze byc calkiem sporo, bo posoborowie wychowalo sobie nowe pokolenie komsomolcow, ktorych ketman trzyma o wiele mocniej niz peerelowskich komuchow. Dlatego nawrocenia z posoborowia sa tak radykalne -  albo tradycjonalizm albo calkowita apostazja .
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #50 dnia: Października 21, 2009, 13:51:19 pm »

Obawiam sie, ze w przyszlosci takiej samej destrukcji ulegnie znaczenie slowa "katolik"
i brak doprecyzowania bedzie pozostawial watpliwosci co do wyznania.

Doprecyzowania (propozycje):
katolik lefevrystyczny;
neo katolik;
katolik odnowowy;
katolik anglolik;
katolik ekumeniczny;
nowo-tradycyjny katolik;
katolik luterański;
katolik polski wielkopontyfikalny.....

:)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #51 dnia: Października 21, 2009, 17:18:35 pm »

O. tego może być więcej"

katolik okazjonalny bożo-narodzeniowo-wielkanocny,
katolik opłatkowo-jajeczkowy,
katolik pogrzebowo-chrzcielny,
katolik reformowany/niereformowany,
katolik dnia siódmego,
katolik estetyczno-etyczny,
katolik dewianto-tolerancyjny,
katolik ślubno-weselny,


itd, itd, 
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2009, 17:20:27 pm wysłana przez Fidelis » Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #52 dnia: Października 22, 2009, 10:25:20 am »

A jak wygląda sprawa dotycząca Matki Bożej w tej wspólnocie, może ktoś wie z państwa?   
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #53 dnia: Października 22, 2009, 10:29:59 am »

wchodząc do każdej świątyni High Church w UK widzi Pan obrazy maryjne, czego oczywiście nie można powiedzieć o świątyniach zajmowanych przez posoborowików

problemów dogmatycznych nie powinno być
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #54 dnia: Października 22, 2009, 11:42:28 am »

Kilka problemów: po pierwsze, będziemy mieli w Kościele Katolickim wspólnotę używającą rytu Cranmera.

W sumie z grubsza Book of Common Prayer nie jest gorszy od rytu Bugniniego. Ale utrzymanie go w nowej pralaturze nie wchodzi w rachube. Wiem to od kogos kto osobiscie zna prymasa TAC. Nie zostala jeszcze podjeta decyzja czy TAC zachowa pluralizm liturgiczny (jak chca zwolennicy rytu Sarum) czy bedzie monoliturgiczny. W tym ostatnim wypadku bedzie to zapewne English Missal, tlumaczenie Missale Romanum na wyszukana renesansowa angielszyzne. Dobrze, ze przybedzie mszy, na ktore katolik moze chodzic w spokoju sumienia, bo ich parafie sa na calym swiecie :

http://www.societyofstmichael.org/parishesandlinks.htm

O rycie Sarum :
http://pagesperso-orange.fr/civitas.dei/sarum_index.htm
http://pagesperso-orange.fr/civitas.dei/ordo_2009.htm
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #55 dnia: Października 22, 2009, 12:15:28 pm »

tez uwazam, że English Missal + nadzwyczajna forma rytu anglokatolickiego czyli Sarum, byłyby idealnem rozwiązaniem
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #56 dnia: Października 22, 2009, 13:10:16 pm »

tez uwazam, że English Missal + nadzwyczajna forma rytu anglokatolickiego czyli Sarum, byłyby idealnem rozwiązaniem

Nie jestem pewien. anglican Use ma pewien urok. Chyba, ze English Missal pozwoli na Mszę Katechumenów w kapach i spiewanie Ewangelii z nawy
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #57 dnia: Października 23, 2009, 21:09:59 pm »

Ja osobiście wolałbym by zachowali sam Sarum... cóż "liturgia Cranmera" odpaśc musi przecież... zaś "NOM dla Angoli" i tak jest ...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #58 dnia: Października 23, 2009, 22:35:48 pm »

Sarum to chyba tylko jacys hobbysci odprawiaja. English Missal to lespze rozwiazanie, bo to wszak kopia mszalu rzymskiego z epoki sw. Piusa X przetlumaczona przez Anglo-katolikow w 1912 roku, a jej nastepne wydania zawieraja nawet Kanon po lacinie. Zmienione zostaly tylko czytania na niedziele i swieta na czytania z BCP, ale te z kolei zostaly zaczerpniete z rytu Sarum.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #59 dnia: Października 23, 2009, 22:54:20 pm »

Ano pożyjemy zobaczymy jak będzie...w sumie pięknie że TAC wraca do Świętej Matki Kościoła  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!