Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:39:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła!  (Przeczytany 119703 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #255 dnia: Stycznia 21, 2012, 12:59:03 pm »

Tylko nie wiem czy ma jeszcze przyjmować Święcenia.
Tak
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #256 dnia: Stycznia 21, 2012, 13:27:41 pm »

Tylko nie wiem czy ma jeszcze przyjmować Święcenia.
Tak
Żeby tylko święcenia:P Sam napisał swego czasu w http://www.thetraditionalanglicanchurch.org.uk/benedict.pdf
"However, Rome does require us to assuage their scruples about us. How can they be really sure that we were validly baptized, confirmed, ordained? After all, in the Anglican communion as it now is, people are not necessarily baptized in the name of the Father, the Son and the Holy Ghost. Nor are they necessarily confirmed. Laymen claim to celebrate the holy communion. Women claim to be bishops, priests and deacons. How can Rome sort out this confusion, and who can blame Rome for being confused? If at the altar rail we are each anointed, then all Romans will be satisfied that we have indeed been initiated into the body of Christ. If our clergy are ordained, then all Romans will be satisfied that our clergy are indeed bishops, priests and deacons. It was an Anglican bishop in the 1950’s who persuaded me that if our orders were the only thing keeping us apart, we ought to meet Rome’s needs in this regard. I am glad to do so."

EDIT: Z z tego, co czytałem o nim wynika, że nie jest żonaty, więc może otrzyma sakrę biskupią i potem... może zostanie ordynariuszem...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2012, 13:39:07 pm wysłana przez Kalistrat » Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #257 dnia: Stycznia 26, 2012, 22:12:46 pm »

http://press.catholica.va/news_services/bulletin/news/28697.php?index=28697&po_date=26.01.2012&lang=it#MARZO
Cytuj
10 sabato
Basilica di San Gregorio al Celio, ore 17.30
Vespri in occasione della visita dell’Arcivescovo di Canterbury

Co prawda nie dotyczy to (przynajmniej bezpośrednio) powrotów, ale pomyślałem sobie, że wygląda to ciekawie. Z okazji wizyty anglikańskiego arcybiskupa Canterbury nieszpoty w kościele św. Grzegorza (kościół na miejscu jego domu, później opactwa). Czyli w kościele pod wezwaniem papieża, który wysłał misję, z której wziął się pierwszy biskup Canterbury. Tak jaby miało to pewną wymowę.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #258 dnia: Stycznia 26, 2012, 22:39:53 pm »

Z tego, co czytałem o nim wynika, że nie jest żonaty, więc może otrzyma sakrę biskupią i potem... może zostanie ordynariuszem...
Tak - jest celbaratiuszem - nb. byłym anglikańskim zakonnikiem Ze Wspólnoty Zmartwychwstania. Wyświecony na biskupa raczej nie zostanie, gdyż ma już 77 lat, a dwa, ze trochę by to głupio wyglądało, gdyby ordynariusz - inf. Newton nie był biskupem, a jego podwładny był.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #259 dnia: Stycznia 27, 2012, 21:34:21 pm »

O. Prosper Grech OSA, kardynał-nominat, ma 86 lat. Sakra biskupia zostanie 8 lutego w konkatedrze w Valetcie.  :) Otrzyma na 10 dni diecezję tytulatną San Leone  :).
Przypuszczam, że jeśli ks. Mercer miałby zostać wyświęcony na biskupa to nie podlegałby wtedy pod ks. Newtona, tylko jakoś bezpośrednio Stolicy Apostolskiej.
Coś kiedyś słyszałem o jakimś prawosławnym biskupie, który przeszedł do Kościoła Katolickiego, ale pomimo ważnych święceń nie funkcjonował jako biskup, tylko jako ksiądz. Nie pamiętam szczegółów. Jeden bazylianin mi o tym opowiadał.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #260 dnia: Stycznia 27, 2012, 21:48:45 pm »

Coś kiedyś słyszałem o jakimś prawosławnym biskupie, który przeszedł do Kościoła Katolickiego, ale pomimo ważnych święceń nie funkcjonował jako biskup, tylko jako ksiądz. Nie pamiętam szczegółów.
Taka historia miała miejsce np. z bp-em Władysławem Faronem - który w 1948 powrócił do Kościoła od starokatlików ze święceniami biskupimi. Do przeczytania w przedostatnim ZW.
Co do Roberta Mercera - to raczej niewyobrżalne, aby funkcjionował w Kosciele inaczej niż w ramach Ordynariatu dla byłych anglikanów. NOMu raczej nie będzie odprawiał, a Tridentina to jednak trochę inna bajka dla tzw.  Anglican Patrimony. Jak narazie pozostaje Anglican Use (który eufemistyczinie mówiąc też nie jest jest idealny - bo oparty na odrzuconej przez TAC - BCP z 1979r. oraz NOMowych wstawkach, takich jak np. Modlitwa nad Darami zamiast tradycyjnego - bądź nawet wziętego z SArum - Offertorium.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #261 dnia: Stycznia 27, 2012, 22:03:10 pm »

Bardzo ciekawa sprawa z tym biskupem Faronem
http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Faron
A ciekawe co było by było gdyby któryś z biskupów starokatolickich powrócił do Kościoła Katolickiego, a miał żonę? Nie wiem czy biskup Faron miał żonę
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #262 dnia: Stycznia 27, 2012, 22:05:37 pm »

Nie wiem czy biskup Faron miał żonę
Nie miał.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #263 dnia: Stycznia 28, 2012, 10:44:25 am »

Nie wiem czy biskup Faron miał żonę
Nie miał.
Ja gdzieś czytałem ze miał
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #264 dnia: Stycznia 28, 2012, 10:58:37 am »

To ciekawa historia. Ja słyszałem od księdza przewodnika pallotyńskiego, że niektórzy chińscy biskupi katoliccy(,patriotyczni") mają małżonki, w tym arcybiskup Pekinu. Ciekawe co będzie z nimi jak dojdzie do pojednania ze Stolicą Apostolską? Święceń biskupich przecież im nie anulują, bo mają ważne. Każą im się rozwieść? ;D ;D
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #265 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:06:25 am »

To ciekawa historia. Ja słyszałem od księdza przewodnika pallotyńskiego, że niektórzy chińscy biskupi katoliccy(,patriotyczni") mają małżonki, w tym arcybiskup Pekinu. Ciekawe co będzie z nimi jak dojdzie do pojednania ze Stolicą Apostolską? Święceń biskupich przecież im nie anulują, bo mają ważne. Każą im się rozwieść? ;D ;D
Rozwieźć to moze nie, ale jakaś forma separacji pewnie będzie im zalecona
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #266 dnia: Stycznia 28, 2012, 11:11:19 am »

a jak się powołają na fakt, że Pan Jezus wybrał na papieża żonatego św. Piotra i nawet uzdrowił jego teściową? :)
Zapisane
Highlander
bywalec
**
Wiadomości: 77


« Odpowiedz #267 dnia: Stycznia 31, 2012, 15:21:24 pm »

Sw. Pawel pisze ze bp to ma byc maz jednej zony.
A tak bardziej serio, to nie ma jakichs doktrymalnych przeszkow by uxorem habens nie mogl byc biskupem.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #268 dnia: Lutego 02, 2012, 21:50:48 pm »

[img ]http://2.bp.blogspot.com/-WihDlOlWCKM/Tym-3sHh1XI/AAAAAAAAA4Q/J_kFXFcQ4kQ/s1600/Episocopal-1-copy.bmp[/img]
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #269 dnia: Lutego 02, 2012, 22:59:43 pm »

[...]Pan Jezus [...]uzdrowił jego teściową[...]
Dlatego Piotr zaparł się go 3 razy  ;D
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!