Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 23, 2024, 09:56:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232171 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 28 Drukuj
Autor Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła!  (Przeczytany 123127 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #150 dnia: Lipca 30, 2010, 16:43:17 pm »

kiedyś tamtejszy pastor mówił, że krzyż tam znalazł się przez przypadek - bo używali tego budynku chyba wraz z metodystami i już tak zostało...

a oto dawny wygląd kalwińskiego kościoła w Gdańsku
http://www.danzig-online.pl/index2.html zakładka "sławne budynki" a potem "kościół św.Katarzyny"
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #151 dnia: Lipca 31, 2010, 04:17:18 am »

Ale sam ryt świeceń SK jest chyba wązny - nie?

Po poprawkach z XVII-XVIII wieku - "można go uznać za ważny". Ale sakra w międzyczasie wygasła. Kiedyś drążyłem temat - w XX wieku na kilkudziesięciu konwertujących "duchownych", którzy uprzednio nie "uciekli" po wyświęceniu z Kościoła katolickiego - warunkowo wyświęcono czterech. Reszta była święcona bezwarunkowo - ba, nawet się tego gorąco DOMAGAŁA od biskupa!

Drogi Panie PJO ale Pan chyba pisze teraz o "święceniach anglikańskich" ??? Bo pytanie dotyczy rytu SK - starokatolików - ten jest oczywiście od początku ważny ( raczej - poza jakimiś wyjątkowo perwersyjnymi odchyłami w pewnych "grupkach" ) .
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #152 dnia: Sierpnia 09, 2010, 18:40:06 pm »

Nie pamiętam zasady czy z GW wkleja się teksty czy linki, więc wklejam tekst :).
Cytuj
Zamieszanie przed wizytą Benedykta XVI w Wlk. Brytanii - anglikańscy biskupi myślą o przejściu pod skrzydła Watykanu, katolicy spierają się o fluorescencyjnych chrystusów, a organizatorzy papieskich mszy narzekają na brak chętnych
 Benedykt XVI podczas wrześniowej wizyty wyniesie na ołtarze kard. Johna Henry'ego Newmana, który w XIX w. współtworzył ruch oksfordzki zmierzający do odnowy teologicznej anglikanizmu, a potem doszedł do wniosku, że to papieski Rzym pełniej niż anglikanie kontynuuje tradycję apostołów, więc przeszedł na katolicyzm.

Pójście w jego ślady ma dziś ułatwiać anglikanom instrukcja "Anglicanorum coetibus" ogłoszona przez Benedykta XVI jesienią 2009 r. Pozwala ona na zachowanie po konwersji własnej formy liturgii, seminariów, struktur przypominających diecezje, a duchownym - po powtórnych święceniach - na pracę duszpasterską i życie rodzinne. I choć działacze ekumeniczni krytykują instrukcję jako formę zastępowania ekumenicznego dialogu "przeciąganiem wiernych", to im bliżej pielgrzymki, tym głośniej konserwatywni anglikanie przyznają, że perspektywa uznania zwierzchności papieża bardzo ich pociąga.

W ostatnich dniach do Kościoła katolickiego przyłączyły się dwie diecezje (w Australii oraz Kanadzie) liczącej łącznie pół miliona wiernych Traditional Anglican Communion, która od 20 lat wskutek swego sprzeciwu wobec wyświęcania kobiet nie zachowuje formalnej łączności z resztą anglikanów. Niewykluczone, że do czasu papieskiej wizyty o przyjęcie do Kościoła poprosi cała ta wspólnota. O ile jednak te wieści nie były dla watykanistów zaskoczeniem, sensację wzbudził opublikowany właśnie list 15 anglikańskich biskupów z Wielkiej Brytanii (łącznie jest ich tam ponad 50), w którym nie wykluczają skorzystania z procedur "Anglicanorum coetibus", by uznać zwierzchność papieża. "Nastały ciężkie czasy dla Kościoła Anglii, a zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą z czystym sumieniem zaakceptować decyzji o dopuszczaniu kobiet do święceń biskupich" - tłumaczą w nim. Choć kobiety są już biskupami m.in. w Australii i USA, w Anglii pierwsze ich święcenia będą prawdopodobnie możliwe w 2014 r.

Ponadto anglikańscy stronnicy przechodzenia na katolicyzm nie potrafią pogodzić się z błogosławieniem par gejowskich w wielu diecezjach oraz księżmi otwarcie deklarującymi homoseksualizm.

Gdy konserwatywni anglikanie zastanawiają się nad wartościami katolickiej tradycji, wielu brytyjskich katolików (łącznie jest ich ok. 6,5 mln) utyskuje z powodu złego smaku i kiczu, które towarzyszą przygotowaniom do pielgrzymki. Nawet obsługujący ją oficjalny internetowy sklep sprzedaje świecące różańce, figurki Chrystusa i budziki w kształcie Madonny, które zamiast dzwonić, śpiewają "Ave Maria". "Maryjo, chroń me dane!" - głosi napis na pendrive'ach z wizerunkiem Maryi i logo pielgrzymki. - Czy to nie kupczenie świętością? - protestują publicyści "Catholic Herald Tribune".

Nastroje pogarszają wieści o masowych zwrotach kart wstępu na papieskie msze, których nie zdołały rozprowadzić m.in. parafie w Szkocji. Zapewne jednym z powodów jest to, że - jak niedawno dowiedzieli się zdumieni wierni - w rzeczywistości są one biletami, za które trzeba płacić po dziesięć funtów. Organizatorzy londyńskiej mszy w Hyde Parku obniżyli ostatnio ich cenę do pięciu funtów (nie będą już za to uprawniać do darmowych przejazdów metrem), ale i tak chętnych jest znacznie mniej niż przewidywano.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #153 dnia: Sierpnia 10, 2010, 23:28:43 pm »

zobaczyłem upadek tego forum.

bez odbioru.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #154 dnia: Października 06, 2010, 21:16:29 pm »

już dawno to zrobili,
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #155 dnia: Października 08, 2010, 19:59:26 pm »

Cytuj
Niezliczeni katoliccy męczennicy w okrutnych torturach oddawali swoje życie za wierność Mszy świętej i za odrzucanie anglikańskiego Book of Common prayer. A oto dzięki Ratzingerowi odkrywamy, iż tenże Book of Common prayer, pochodzący od Cranmera jest "cennym darem umacniającym wiarę" oraz "bogactwem, którym można się dzielić z innymi". Herezja anglikańska zatem stała się "tradycją anglikańską"; jej liturgia, która służyła jako nośnik tejże herezji, jest "cennym darem umacniającym wiarę", który należy zachować żywym... w Kościele katolickim! Rzecz ta nie zdumiewa u Josepha Ratzingera, który celebruje codziennie według rytu Pawła VI, który to, jak zostało obszernie wykazane, kopiuje anglikańską herezję liturgiczną Cranmera (4). Lecz czy zdają sobie z tego sprawę lefebvryści, a tym bardziej "tradycjonaliści Ecclesia Dei" – którzy uważają się za uznanych przez Benedykta XVI i przez Motu proprio – iż zostali postawieni na tym samym poziomie co anglikanie, i że Msza rzymska, Msza katolicka, Msza świętego Leona, świętego Grzegorza, świętego Piusa V, została potraktowana na równi z heretyckim rytem arcybiskupa apostaty, który sprawiedliwie skończył na stosie? Nie ma sensu o to pytać, skoro nie spostrzegli się (lub udają, że nie zauważyli), że Msza Rzymska już została potraktowana na równi (a nawet o stopień niżej, jako ryt "nadzwyczajny" i okazjonalny) z ekumeniczną "mszą" ks. Bugniniego i Pawła VI, których ryt jest jednakże prawdopodobnie mniej "katolicki" niż niektóre liturgie anglikańskie.
Czyli uważa Pan po pierwsze, że Papież uważa, że cały modlitewnik jest ortodoksyjny? I czy Pan uważa, że w całym anglikanizmie i owym modlitewniku nie ma zupełnie nic wartościowego???
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #156 dnia: Października 12, 2010, 17:09:24 pm »

Co Panu nie pasuje w określeniu "tradycyjni anglikanie"?
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #157 dnia: Października 12, 2010, 17:37:57 pm »

moze termin anglo-katolicy jest precyzyjniejszy?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
marcin
Gość
« Odpowiedz #158 dnia: Października 12, 2010, 19:17:01 pm »

a skąd się wzięła nazwa dla "biskupiej czapki" - mitra? Tytuł papieża "pontifex maximus" ? Sw Bachus patron winobrania?
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #159 dnia: Października 12, 2010, 23:19:01 pm »

Jak każdy błąd może mieć trochę racji. Ale co z tego? Ja osobiście nie lubię tykać tego co jest mixem błędów i prawd. Jest to gorsze od jawnego błędu. Taką rzecz trzeba odrzucić.
Ja osobiście nie chcę żeby ryt anglikański był wartościowszy od jedynego rytu rzymskiego - KRR.
Czyli lepiej, żeby anglikanie byli jawnymi heretykami, u których nie będzie prawie że nic katolickiego (i tym samym żeby byli "dalej" od Kościoła) niż żeby mieli taki mix i przez to większe szanse na poznanie Prawdy? To nie Pan będzie oddzielać prawdę od błędów. Poza tym co Pan ma na myśli mówiąc wartościowszy? Że będzie bardziej katolicki? Że więcej ludzi będzie na niego chodzić niż na KRR? Zabroniłby Pan ludziom uczestnictwa w "uortodoksyjnionym" rycie anglikańskim, bo obawiałby się Pan konkurencji?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #160 dnia: Listopada 08, 2010, 15:49:47 pm »

1.
http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/8116921/Five-Anglican-bishops-quit-Church-of-England-for-Rome.html

2.
http://www.stmagnusmartyr.org.uk/

na stronie glownej jadac w dol sa ciekawe galerie zdjec - min. Niedzieli Palmowej ( z uzyciem fioletowej planeta plicata )
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 219

« Odpowiedz #161 dnia: Listopada 08, 2010, 21:14:07 pm »


2.
http://www.stmagnusmartyr.org.uk/

na stronie glownej jadac w dol sa ciekawe galerie zdjec - min. Niedzieli Palmowej ( z uzyciem fioletowej planeta plicata )

Więcej zdjęć jest na ich profilu na fejsbuku. Jeżeli ta konkretna wspólnota powróci do Kościoła to będziemy mieli kolejną "formę" udzielania Komunii: na klęcząco i do łapek  ::) :

http://img100.imageshack.us/img100/9400/24188669915806560369041.jpg
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #162 dnia: Listopada 08, 2010, 21:16:48 pm »

Jeżeli ta konkretna wspólnota powróci do Kościoła to będziemy mieli kolejną "formę" udzielania Komunii: na klęcząco i do łapek  ::) http://img100.imageshack.us/img100/9400/24188669915806560369041.jpg
co kraj, to obyczaj ;)


a wracajac do planeta plicata: present the new set of Black folded chasubles for Good Friday made by Nick Sargent at S. Magnus the Martyr for this Holy Week 
http://anglicanexfide.blogspot.com/2010/03/exclusive-preview-of-black-folded.html
http://anglicanexfide.blogspot.com/2010/04/good-friday-in-older-rite-at-s-magnus.html
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2010, 21:26:42 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #163 dnia: Listopada 08, 2010, 21:24:08 pm »


na stronie glownej jadac w dol sa ciekawe galerie zdjec - min. Niedzieli Palmowej ( z uzyciem fioletowej planeta plicata )

i nawet obnoszą opłatek w monstrancji w procesji na "Boże Ciało"! Bałwochwalcy :)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #164 dnia: Listopada 08, 2010, 21:27:30 pm »

moze maja jakos "pokretnie" uzyskane prawdziwe swiecenia ;)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 28 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycyjni Anglikanie powrócili do Kościoła! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!