Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:27:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 294 Drukuj
Autor Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR)  (Przeczytany 1243214 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1605 dnia: Lutego 12, 2010, 09:40:49 am »

Bo nikt nie zalozyl ani nie sprowadzil.

- Szeregowy, dlaczego te ciezarowki stoja ?
- Bo, panie generale, szoferzy wylaczyli motory.

:)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #1606 dnia: Lutego 12, 2010, 10:44:17 am »

Dlaczego w Polsce nie ma wcale tradycyjnych zgromadzeń zakonnych jak w innych krajach ? :-\
Żeby otworzyć w Polsce fundację np. opactwa w Le Barroux itp trzeba, by do klasztoru w Le Barroux wstąpił kilku Polaków, skoro zaś chętnych Polaków nie ma to i fundacji brak.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1607 dnia: Lutego 12, 2010, 11:41:11 am »

Jest jeszcze jedna opcja. Jezeli jakies zgromadzenie, jego galaz, polska prowincja albo chociaz dom postanowia powrocic do Tradycji. W takiej np. Brazylii, Meksyku czy na Filipinach jest kilka takich przypadkow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Torus
Gość
« Odpowiedz #1608 dnia: Lutego 12, 2010, 11:47:28 am »

Mam takie pytania:
- czy ktoś z Państwa może polecić (po polsku) ceremoniarz/kalendarz rodzinny
- kim jest JE bp Koch, ma zastąpić ulubieńca fk kardynała W.Kaspera?
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1609 dnia: Lutego 12, 2010, 16:25:27 pm »

Podstawowe i techniczne info: http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/bkoch.html
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #1610 dnia: Lutego 18, 2010, 19:55:05 pm »

Wczoraj byłem na pogrzebie - Mszy (Inna sprawa, że popielec pogrzebowej nawet nie puszcza, ale coż to dla dzisiejszych kapłanów.. mix był nieziemski, ale ad rem) którą sprawował starszy, choć młodo wyglądający jeszcze, znajomy kapłan. Zauważyłem u niego, że po Komunii Świętej, którą rozdawało dwóch kapłanów, oddając puszkę drugiemu księdzu pocałował ją a potem przyklęknął. Stąd pytanie: czy był zwyczaj/przepis mówiący o całowaniu puszki? Czy to tylko wymysł kapłana?
Zapisane
Taki sobie o...
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #1611 dnia: Lutego 18, 2010, 21:20:10 pm »

Wczoraj byłem na pogrzebie - Mszy (Inna sprawa, że popielec pogrzebowej nawet nie puszcza

Puszcza, puszcza. Msza pogrzebowa jest dozwolona w Popielec, inne za zmarłych są zabronione.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #1612 dnia: Lutego 20, 2010, 14:06:52 pm »

Ech musiało mi się popierniczyć, jak w kalendarz zerknąłem. No ale co z tą puszką? To wymysł księdza, czy był taki zwyczaj/przepis?
Zapisane
Taki sobie o...
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #1613 dnia: Lutego 21, 2010, 14:43:05 pm »

Ile czasu trwa wielki Post, z tego co wiem 40 dni ale w tym roku jeśli dobrze policzyłem post ma 38 dni.
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale w Niedziele niema postu, i w Św. Józefa jak też 25 marca .
Proszę o wytłumaczenie i sprostowanie jeśli dobrze rozumiem...
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1614 dnia: Lutego 21, 2010, 16:24:32 pm »

Ile czasu trwa wielki Post, z tego co wiem 40 dni ale w tym roku jeśli dobrze policzyłem post ma 38 dni.
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale w Niedziele niema postu, i w Św. Józefa jak też 25 marca .
Proszę o wytłumaczenie i sprostowanie jeśli dobrze rozumiem...

W kalendarzu tradycyjnym na 2010, który posiadam, zarówno Zwiastowanie jak i dzień św. Józefa mają narysowaną
rybę - a więc post. Być może w Polsce jest dyspensa na św. Józefa, ale w kościele uniwersalnym nie.

Post zawsze zaczyna się w Środę Popielcową, bo to 40 dni przed Zmartwychwstaniem nie licząc niedziel. Dyspensy, o ile są, nie są odliczane, bo wtedy musielibyśmy mieć Wtorek Popielcowy, albo Poniedziałek...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1615 dnia: Lutego 21, 2010, 16:56:57 pm »

W kalendarzu tradycyjnym na 2010, który posiadam, zarówno Zwiastowanie jak i dzień św. Józefa mają narysowaną
rybę - a więc post. Być może w Polsce jest dyspensa na św. Józefa, ale w kościele uniwersalnym nie.

W Kościele powszechnym uroczystość św. Józefa znosi post mocą KPK 1251.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #1616 dnia: Lutego 21, 2010, 18:52:54 pm »

W Kościele powszechnym uroczystość św. Józefa znosi post mocą KPK 1251.


Hmm - więc albo wydawca mojego kalendarza się myli, albo, jak przypuszczam, stosuje się do starego KPK,
który mówi:

Diebus dominicis vel festis de praecepto lex abstinentiae, vel abstinentiae et ieiunii, vel ieiunii tantum cessat, excepto festo tempore Quadragesimae, nec pervigilia anticipantur; item cessat Sabbato Sancto post meridiem.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1617 dnia: Lutego 21, 2010, 19:06:21 pm »

Diebus dominicis vel festis de praecepto lex abstinentiae, vel abstinentiae et ieiunii, vel ieiunii tantum cessat, excepto festo tempore Quadragesimae, nec pervigilia anticipantur; item cessat Sabbato Sancto post meridiem.

No, ja bym Panie Kolego uważał na takiego wydawcę, któren przed Wigilią Paschalną święcone pozwala pożywać...
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1618 dnia: Lutego 21, 2010, 19:52:45 pm »

Ech musiało mi się popierniczyć, jak w kalendarz zerknąłem. No ale co z tą puszką? To wymysł księdza, czy był taki zwyczaj/przepis?
Moze ksiedzu nie chcialo sie juz isc do oltarza lub tabernakulum wiec okleknal przed puszka po oddaniu jej kaplanowi.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #1619 dnia: Lutego 21, 2010, 19:55:23 pm »

Ok, ale czemuż ją pocałował??
Zapisane
Taki sobie o...
Strony: 1 ... 106 107 [108] 109 110 ... 294 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Pytania liturgiczne błahe i trywialne (KRR) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!