Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 16:39:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy żyjemy w czasach ostatecznych ?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Czy żyjemy w czasach ostatecznych ?  (Przeczytany 84085 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 19, 2009, 14:15:56 pm »

uznał Panie Bambin, ale od stwierdzenia że ludzkość zasluguje na karę i kara ta moze dotknąć nawet nas, teraz żyjących, do wskazywania terminu konca świata - droga daleka
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 19, 2009, 15:29:08 pm »

Nie. Tak wiele naródów w ogóle nie slyszało o Ewangelii, czas nawracać Chińczyków i ... Żydów, a nie myśleć o końcu świata



Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Głośmy Ewangelię tym bardziej każdemu i Chińczykom i Żydom i Wszem Ludom na Ziemi tym bardziej, że czasu mało im nie chybi zostało...:)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
kwiatostan lipy
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 19, 2009, 16:18:25 pm »

I nie kupujmy w IKEA i jej podobnym.
Piszę serio w związku z końcem świata. Coraz wiecej korporacji finansuje cele wrogie Bogu, a my je wspieramy finansowo
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 19, 2009, 18:28:44 pm »


Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Głośmy Ewangelię tym bardziej każdemu i Chińczykom i Żydom i Wszem Ludom na Ziemi tym bardziej, że czasu mało im nie chybi zostało...:)

a gdzie wiek panowania Maryi po wypełnieniu orędzia fatimskiego ?

dopiero po nim ma nastać ucisk i koniec świata
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 20, 2009, 14:14:03 pm »


a gdzie wiek panowania Maryi po wypełnieniu orędzia fatimskiego ?

dopiero po nim ma nastać ucisk i koniec świata

Tak , tylko jak wiesz zapewne orędzie Fatimskie jest "warunkowe" w tym sensie, że może się spełnić tak jeżeli Papież postąpi właściwie i moze się skończyć , tym przed czym Maryja w orędziu ostrzega...prosi bowiem o modlitwę i nawrócenie, te zaś coś cieńko widać nie ma się co czarować, podobnie z Poświąceniem Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, już nie wspomnę, że jednak wciąż nie wiemy jaka na prawdę jest treść III Tajemnicy...bo to co opublikowali to w zasadzie wielka lipa chyba...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 21, 2009, 13:20:42 pm »

Cytuj
Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Głośmy Ewangelię tym bardziej każdemu i Chińczykom i Żydom i Wszem Ludom na Ziemi tym bardziej, że czasu mało im nie chybi zostało...

Chcialbym tylko zaznaczyc,ze ewangelia jest gloszona w Chinach juz 400 lat, wiec to nie jest nic nowego. Polacy tez maja w to swoj wklad np. Michal Boym i aktualnie wielu wspolczesnych ksiezy. A ze praca nie jest zbyt latwa bo przetrzebiono tu katolikow kilkakrotnie w ciagu 20 stulecia, a dodatkowo rzad mocno przeszkadza, to juz inna sprawa.
Pozdrawiam
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 21, 2009, 13:40:13 pm »

Najwcześniej głosili ją w Chinach chyba nestoriańscy heretycy, co prawda w wydaniu wypaczonym. To było dobrze ponad 1000 lat temu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 21, 2009, 13:50:17 pm »


Tak , tylko jak wiesz zapewne orędzie Fatimskie jest "warunkowe"

czy my się znamy osobiście ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 21, 2009, 13:58:27 pm »

Cytuj
Najwcześniej głosili ją w Chinach chyba nestoriańscy heretycy, co prawda w wydaniu wypaczonym. To było dobrze ponad 1000 lat temu.

No tak.Jesli chodzi o katolikow to trzeba liczyc od zalozenia Makau czyli 1553 i 1576 pierwsza diecezja katolicka na terenie Chin. Ogolnie od tego czasu glosi sie tu ewangelie,a wsrod misjonarzy znalazlo sie wielu meczennikow. WIelu meczennikow, czesto bezimiennych przyniosl wiek XX, szczegolnie rewolucja kulturalna.
Pozdrawiam
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 24, 2009, 15:33:46 pm »




czy my się znamy osobiście ??

Prawdopodobnie mogło się tak zdarzyć o ile się nie mylę - jam z Wrocławia :) Znamy się też pewnie z FF ale  wirtualnie.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Soter
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #25 dnia: Marca 03, 2009, 13:10:07 pm »

O końcu świata kongresmen Kanjorski  :o ???
Rozmiar tej klęski można porównać do termojądrowej bomby finansowej. Długi banków amerykańskich i europejskich przekraczają wielokrotnie ich kapitały własne. W istocie systemy bankowe Ameryki i Europy są niewypłacalne. Sięgają one łącznie mniej więcej PKB tych gospodarek. Oznacza to, że zwycięzca spekulacji, prawdopodobnie Chiny, mają uprawnione roszczenia do mniej więcej 10 % majątku narodowego (ziemi, przedsiębiorstw, banków) Ameryki i Europy. To dlatego Kanjorski wykazuje bezradność i mówi nie wie jak to się zakończy. Tę bezradność wykazują wszyscy politycy i bankierzy. Chiny nie są partnerem, który pozwoli zamieść brudy pod dywan. To kraj o innej niż zachodnia kulturze i mentalności społeczeństwa, który właśnie wysuwa się do światowego przywództwa.
http://urbas.blog.onet.pl/2,ID366213234,DA2009-02-24,index.html
Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 03, 2009, 21:30:03 pm »

Ja powiem tak. Chciałbym, że by to był już koniec o ile będziemy na to gotowi. Na tyle na ile prześledził największe objawienia tj. La Salette, Lourdes, Fatima, Akita, patrząc na to jak wygląda dzisiaj Kościół i świat, biorąc pod uwagę przepowiednię św. Malachiasza i zerkając do Pisma św. oraz patrząc na aspekty przyziemne jak np. gospodarka, która musi pierdyknąć od tego socjalizmu w różnych wydaniach, zwarzając na starania budowy światowego rządu etc etc. Coś wisi w powietrzu... Obejrzałem ostatnio jakieś kazania biskupa Williamsona sprzed paru miesięcy z USA - http://www.youtube.com/watch?v=VkaLG1mEzl8&eurl=http://www.kontrrewolucja.bnx.pl/news.php&feature=player_embedded - coś się szykuje. Przed nadejściem Chrystusa też odczuwało się taki nastrój. Nie pamiętam już teraz dokładnych cytatów, ale to chyba Cyceron pisał do przyjaciela, że tylko posłaniec z nieba może nas uratować

A poza tym Wiri ma rację - jak u nas ma być Euro no to rzeczywiście koniec! :D
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Marca 03, 2009, 21:56:43 pm »

To ja podzielę się inna refleksją, którą wyłożę prostym językiem prostego homo sapiens. Wpatrując sie kiedyś w "niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie" pomyślałem sobie rzecz następującą;
nawet przyjmując ateistyczny czy materialistyczny punkt widzenia wiemy z tego co uczy nas kosmologia, że za kilka milionów lat słońce się wypali (super nova, hyper nova i tego rodzaju wiadome sprawy), rozszerzy i wybuchnie pochłaniając tę biedna mizerną planetkę Ziemię i wszystko zczeźnie i zniknie
.
Jak to, zniknie? To nie będzie już Mozarta? Nie będzie Beethovena? Nie będzie II koncertu fortepianowego Chopina? (właśnie słucham). To po co to wszystko było?
Gdzie sens? To po co to wszystko było???

I tak myślę sobie dalej; gdyby odrzucić wiarę, konkretniej chrześcijaństwo, konkretniej nauczanie Kościoła Katolickiego.... to pozostaje wielki bezsens, wielki (przepraszam) szajs.

Podpisał - filozof amator; Fidelis.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #28 dnia: Marca 03, 2009, 22:15:51 pm »

Wtedy zostaje łapanie chwili i bardzo wielu to robi. Ileż pieniędzy na to idzie. Powstają kierunki na uczelniach, służące uprzyjemnianiu życia. Może niedługo powstaną ministerstwa przyjemności?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Marca 03, 2009, 22:49:31 pm »

Ale i "łapanie chwili" - carpe diem, panie Zygmuncie, w świetle tego co napisałem, też nie ma sensu. Nic nie ma sensu. Pozostaje sartrowski egzystencjalizm, la nausee - mdłości człowieka biorą, powiesić się tylko.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy żyjemy w czasach ostatecznych ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!