Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 08:07:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy żyjemy w czasach ostatecznych ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 17 Drukuj
Autor Wątek: Czy żyjemy w czasach ostatecznych ?  (Przeczytany 84057 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« dnia: Lutego 17, 2009, 23:12:28 pm »

Wydaje mi się, że był taki wątek na "starym" Forum.
 W obecnej sytucji trudno nie zadać pytania postawionego w tytule. Po awarii forum i po papieskiej decyzji o zniesieniu ekskomuniki startowaliśmy z nastawieniem optymistycznym. Co prawda raczej wszyscy spodziewali się, że "łatwo nie będzie", ale chyba skala oporu przeciwko Papieżowi zaskoczyła większość.
Brak ostatnio pozytywnych wiadomości. Nie tylko jeśli chodzi o Kościół, ale i sytuację w tzw. "świecie" (polityka, gospodarka). Diabeł się wścieka i wydawać by się mogło, że ma przewagę. W jakich czasach my żyjemy ?  Nie chciałbym tylko znowu przeczytać, że w "ciekawych". Co Państwo o tym myślą teraz ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
OPen
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 17, 2009, 23:16:08 pm »

że czas jest krótki , to już od 2 tysięcy lat się słyszy  ;)

mój Zakon jest nazywany "zakonem czasów ostatecznych", ale to już 8 wieków...

myślę jednak, że coś jest w tym, co Pan pisze. nie wiem, czy jest gorzej, ale jest inaczej. coś się zmienia, coś jest "w powietrzu"
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 18, 2009, 00:04:52 am »

że czas jest krótki , to już od 2 tysięcy lat się słyszy  ;)
 coś się zmienia, coś jest "w powietrzu"

Podzielam tę opinię, chociaż trudno mi ją wyrazić i uzasadnić. Nawet zachowując najwyższą dozę realizmu mam odczucie jakby przebierała się już miarka.
Pozostaje jedynie otwarta kwestia czy minione pokolenia również to uczucie podzielały. Coś wisi w powietrzu.
Zapisane
Lublinitzer
bywalec
**
Wiadomości: 60


Traditio+Familia+Proprietas

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 18, 2009, 20:29:38 pm »

Czy czas jest ostateczny - tego nie wiadomo i nikt nas zapewnić o końcu świata nie może.

Nie mniej jednak, nie da się ukryć, że procesy rewolucyjne, zachodzące we wspólczesnym świecie niesamowicie przybierają na sile.
Podobno jakieś chińskie przekleństwo brzmi: obyś żył w ciekawych czasach.
Niestety, to co się dzieje naokoło nas, moim zdaniem można nazwać ciekawym. Bardzo trafnie określił sytuację czasów współczesnych Doktor Plinio w Rewolucji i Kontrrewolucji. Zachęcam do lektury. Nic dodać, nic ująć....
Zapisane
La Virgen Maria es nuestra protectora con tal defensora ya no hay que temer!
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 18, 2009, 20:39:31 pm »

Hmmm... dzisiaj są kataklizmy (przyroda, gospodarka, wiara) i mówi się o końcu świata... ale kiedyś również działy się takie rzeczy, które otwierały myślenie o czasach ostatecznych. Jak pisali przedmówcy: nie znamy dnia i godziny :) Pan domu nie wie, kiedy przyjdzie złodziej. Znamienne jest też to, że pierwsi chrześcijanie żyli tak, jakby Chrystus miał zaraz powtórnie przyjść. Jedno jest pewne: musimy być gotowi na przyjście Chrystusa w każdej chwili - rzeczywistość nie często jednak w ten sposób się przedstawia...
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 18, 2009, 22:26:13 pm »

Polska organizuje Euro. To oczywiste że nadszedł koniec świata:D

A poważnie to dla mnie to wszystko dziwnie wyglada i nawet jezeli konca swiata nie bedzie to niedlugo bedzie  to juz zupelnie inny swiat. Kto wie czy za pare dni, miesiecy nie wybuchnie wojna i sie ludzie nie powyzynaja nawzajem.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 19, 2009, 13:14:00 pm »

Bartoś w Wyborczej pisał, że chrześcijaństwo jest na początku swej drogi i że będzie trwało jeszcze miliony lat, jeśli nie wydarzy się jakaś kosmiczna katastrofa...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 19, 2009, 13:27:07 pm »

Nei wiem oczywiście na pewno, ale powiem szczerze jestem przekonany o tym, że czsy dzisiejsze są wyjątkowo wskazujące na to , że koniec tego świata jest bliski.
Szczerze powiem, że chcę , pragnę i czekam na przyjście Naszego Pana Króla Królów i Pana Panów Jezusa Chrystusa, wierzę, że przyjdzie na pewno, mam nadzieję, że jeszcze za mego żywota na tym łez padole. Dla nas to przecież jest Wyzwolenie i ogromna Radość.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 19, 2009, 13:35:35 pm »

Bartoś w Wyborczej pisał, że chrześcijaństwo jest na początku swej drogi i że będzie trwało jeszcze miliony lat, jeśli nie wydarzy się jakaś kosmiczna katastrofa...

Wyjątkowo z tym zdaniem Bartosia można się zgodzić. Ale tylko połowicznie. Bo czy trwaniu chrześcijaństwa może zaszkodzić taka błahostka jak koniec świata? A tym bardziej kosmiczna katastrofa?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 19, 2009, 13:50:08 pm »

Wyjątkowo z tym zdaniem Bartosia można się zgodzić. Ale tylko połowicznie. Bo czy trwaniu chrześcijaństwa może zaszkodzić taka błahostka jak koniec świata? A tym bardziej kosmiczna katastrofa?

No jeśli przez chrześcijaństwo rozumiemy w wiarę Chrystusa i jego powtórne przyjście, to koniec świata niewątpliwie tę wiarę zgładzi. Nie będzie już wtedy potrzebna:)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 19, 2009, 13:52:51 pm »

Nie. Tak wiele naródów w ogóle nie slyszało o Ewangelii, czas nawracać Chińczyków i ... Żydów, a nie myśleć o końcu świata
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 19, 2009, 13:55:42 pm »

No jeśli przez chrześcijaństwo rozumiemy w wiarę Chrystusa i jego powtórne przyjście, to koniec świata niewątpliwie tę wiarę zgładzi. Nie będzie już wtedy potrzebna:)

Przeciwnie - wszyscy będą już wierzyć w Chrystusa, bo zbawieni będą oglądać Go twarzą w twarz, a potępieni ujrzą Go na sądzie ostatecznym. Podobnie z powtórnym przyjściem Chrystusa - wszyscy się przekonają, że to była prawda.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 19, 2009, 13:58:49 pm »

Na końcu mają nawrócić się Żydzi. Pan Krusejder ma więc rację. Ktoś musi się stać narzędziem w ręku Pana Boga.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 19, 2009, 14:09:14 pm »

Hmmm. Zachodzi ryzyko, że nawrócą się ci, którzy pozostaną przy życiu...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 19, 2009, 14:12:38 pm »

Czy słyszał ktoś o Orędzi Matki Boskiej z Akita o konieczności nawrócenia i czasach ostatecznych ?

Z tego co wiem kościół uznał te objawienie.

"Jak ci już mówiłam, jeśli ludzie nie odczują skruchy i nie poprawią się, Ojciec ześle na całą ludzkość straszną karę. Będzie to kara większa od potopu, jakiej dotąd nikt nie widział. Z nieba spadnie ogień i zniesie większą część ludności, dobrych jak i złych, nie oszczędzając wiernych ani księży. Ci, co przeżyją, będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, będzie Różaniec i znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiaj Różaniec. Przy pomocy Różańca módl się za papieża, biskupów i księży.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Strony: [1] 2 3 ... 17 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Czy żyjemy w czasach ostatecznych ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!