Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 18:33:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Żydzi pozostają braćmi, ale już nie w wierze.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Żydzi pozostają braćmi, ale już nie w wierze.  (Przeczytany 4538 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« dnia: Października 16, 2009, 16:44:54 pm »

Za http://www.info.wiara.pl/doc/348672.Nazywanie-Zydow-starszymi-bracmi-jest-juz-nieaktualne

Cytuj
Nazywanie Żydów „starszymi braćmi” jest już nieaktualne - oświadczył w wywiadzie dla nowego miesięcznika Włoskiego Związku Żydów „Pagine ebraiche” redaktor naczelny „L'Osservatore Romano” Giovanni Maria Vian.
Nazywanie Żydów „starszymi braćmi” jest już nieaktualne
Romek Koszowski/Agencja GN ©

Mówiąc o wizycie, jaką Benedykt XVI złoży w styczniu w rzymskiej synagodze, stwierdził, że „określenie to [użyte przez Jana Pawła II w czasie jego wizyty w tej świątyni 13 kwietnia 1986 roku – przyp. KAI] pozostawiło ślad, było jednak przedmiotem ożywionej dyskusji, także z punktu widzenia teologii”. „W każdym razie to spojrzenie należy już do innych czasów, nie naszych. My mówimy «bracia» i kropka. Chrześcijaninowi nie może być obcy judaizm” - podkreślił Vian.

Jego zdaniem między żydami a katolikami „jest więcej przyjaźni dziś niż w 1986 roku”. „Kościół uznaje, że nie chodzi o poznanie się obcych, lecz o zrozumienie kultury, mającej fundamentalne znaczenie dla jego własnej tożsamości. Pielgrzymka do Jerozolimy i wyprawa na drugi brzeg Tybru [gdzie znajduje się synagoga – przyp. KAI] to w jakimś sensie jedna i ta sama podróż” - podkreśla redaktor naczelny „L'Osservatore Romano”.
Aj waj, co to się porobiło...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1 dnia: Października 16, 2009, 18:45:54 pm »

Cytuj
Pielgrzymka do Jerozolimy i wyprawa na drugi brzeg Tybru [gdzie znajduje się synagoga – przyp. KAI] to w jakimś sensie jedna i ta sama podróż” -
Czyzby w ten sposob informowano o kryzysie finansowym na Watykanie?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 08, 2010, 16:32:26 pm »

Widzieli Panstwo moze kiedys ten filmik?Poprostu jakas masakra nieziemska.Mi sie to w glowie nie miesci... http://www.youtube.com/watch?v=71fikM_W4wc&feature=related
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 08, 2010, 16:42:09 pm »

Pan papiez - bezczelny ten rabin
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 08, 2010, 16:59:10 pm »

To juz nawet nie o to chodzi,o Krzyzu jak mowi.No niby to nie powinno dziwic,ale takiego chamstwa normalnie nie "zniese".Prosto w twarz Papiezowi mowic,ze sie cieszy,ze krzyze usunieto i jeszcze prosi o ten ostatni... No masakra..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 08, 2010, 17:05:49 pm »

Krzyz rowniez. Dobrze, ze go bp Dziwisz przeploszyl.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 08, 2010, 17:37:32 pm »

Tylko czemu Oni wszyscy na stali jak te przysłowiowe slupy i ani pary z ust..No jak mozna,powinni go psem poszczuc od razu.Ja bym od razu powiedzial,Panie rabin:NIE BREDZ PAN DO JASNEJ CHOLERY!!!!
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 08, 2010, 17:40:50 pm »

Dziadek starenki, moze im go szkoda bylo szarpac. Ale prawda , powinni go wczesniej zabrac.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 08, 2010, 17:44:12 pm »

Ale nie mowie o szarpaniu ;D Jezeli ktos bruzdzi na wiare czy Jej swiety symbol to obowiazkiem kazdego katolika a tym bardziej juz Papieza i obecnych tam biskupow do absolutnego zwrocenia uwagi... A Oni wszyscy milczeli jak zakleci :o :o :o
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 08, 2010, 17:50:10 pm »

W sumie ten rebe to byl zaproszony gosc, wiec musieli mu dac pare slow powiedziec. Z drugiej strony osoba do ktorej mowil byl papiez i jesli ktos mial cos mowic to wlasnie On. I widac, ze czul sie niezrecznie. Inne rozwiazanie to wylaczyc kamere, rebe za chalat i za drzwi :) Ale znowu, kwestia wieku i goscinnosci ;)
Pozdrawiam
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:16:52 pm »

To juz nawet nie o to chodzi,o Krzyzu jak mowi.No niby to nie powinno dziwic,ale takiego chamstwa normalnie nie "zniese".Prosto w twarz Papiezowi mowic,ze sie cieszy,ze krzyze usunieto i jeszcze prosi o ten ostatni... No masakra..

Liczy się efekt - krzyż ze Żwirowiska usunięto...~

Inne rozwiazanie to wylaczyc kamere, rebe za chalat i za drzwi :)
Ależ jak Pan może- toż to antysemityzm (i wszystkie inne propozycje też)...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 21:10:15 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
gregorek
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:28:23 pm »

Panie jp7 ,bardzo mnie Pan zaniepokoił tą wiadomością o zdjęciu Krzyża ze Żwirowiska...Byłem tam 8.11.2009 i Krzyż wciąż stał...Czyżby coś złego wydarzyło się od tamtej pory i Krzyża już tam nie ma?Jest Pan tego pewien?

Wiem ,że dostęp do Krzyża jest bardzo ograniczony.W ciągu ostatniego 1.5 roku Judasze oczywiście mieli 'pomysły' ,aby Krzyż ten przenieść w inne miejsce ,ale chyba im się to nie udało.Pan Kazimierz Świtoń - wierny obrońca Krzyża - organizował  na Żwirowisku spotkania modlitewne ,założył tez SPPZ ( Stowarzyszenie Pamięci Polaków Zamordowanych w KL Auschwitz im.św.M.M.Kolbe ) , w którego szeregi zapraszam.Z tego co wiem spotkania modlitewne na Żwirowisku są zawieszone na okrez zimy ale od marca znów będą się odbywały.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #12 dnia: Stycznia 09, 2010, 21:08:06 pm »

Panie jp7 ,bardzo mnie Pan zaniepokoił tą wiadomością o zdjęciu Krzyża ze Żwirowiska...Byłem tam 8.11.2009 i Krzyż wciąż stał...Czyżby coś złego wydarzyło się od tamtej pory i Krzyża już tam nie ma?Jest Pan tego pewien?
Ups. Coś  mi się pomieszało - krzyż Papieski stoi jak stał. Usunięto tamtejsze karmelitanki...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
gregorek
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Stycznia 09, 2010, 21:15:51 pm »

...no i Deo Gratias...za pomyłkę ,oczywiście ,nie za Karmelitanki.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Października 11, 2010, 14:18:52 pm »

http://www.firstthings.com/blogs/spengler/2010/08/06/hebrew-catholics-association-in-st-louis-a-source-of-sin/

bardzo ciekawy teskt, nie chciałem zakładać nowego wątku zatem może tu porozmawialmy. Chodzi mi o jedno zdanie z tego artykułu

Cytuj
If a Jew converts to Christianity, as a handful do, he or she nonetheless is obligated to perform the commandments of the Torah, including dietary and marital-purity laws, Sabbath observance, phylacteries and so forth. For a Jew not to perform these commandments is to be in a state of grievous sin
tłumacz.
Jeśli Żyd przechodzi na chrześcijaństwo, jak to nieliczni czynią, on lub ona pomimo tego jest zobligowana do wypełniania przykazań Tory wliczając zasady diety, praw czystości małżeńskiej, przestrzegania szabatu, filakterii i tak dalej. Dla Żyda nie przestrzeganie tych przykazań jest trwanie w stanie ciężkiego grzechu.

Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Żydzi pozostają braćmi, ale już nie w wierze. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!