Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 01:44:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Onet-owy news postkanonizacyjny?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj
Autor Wątek: Onet-owy news postkanonizacyjny?  (Przeczytany 6404 razy)
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« dnia: Października 14, 2009, 21:18:51 pm »

Ciekawi mnie co Państwo sądzą na temat przemocy w DPS w Studzienicznej prowadzonym przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi... Oto co pojawiło się w Onecie:

http://wiadomosci.onet.pl/2060205,11,zakonnice_laly_dzieci_po_twarzy_i_szarpaly_wlosy,item.html

Wiem, wiem - Onet, TVN - źródła zatrute... ale...  przecież widać co robi ta siostra... Nie wiem, co o tym myśleć...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1 dnia: Października 14, 2009, 21:28:55 pm »

Do prokuratury z tym, winne ukarac , w razie sporych uchybien osrodek zamknac. Siostry, nie siostry, szkoda tylko, bo dzieci cierpialy, a ucierpi tez wizerunek Kosciola :(
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #2 dnia: Października 14, 2009, 21:31:03 pm »

Doceniam prace siostr, ale trzeba tez pamietac slowa Chrystusa: "Co uczyniliscie jednemu z tych braci mych najmniejszych mnie uczyniliscie". Trzeba zbadac skale procederu i zwyczaje w tej placowce, zebysmy nagle nie stali sie rzeczywiscie zgodnie z Tuskowa obietnica "druga Irlandia"
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3 dnia: Października 14, 2009, 21:31:42 pm »

Obawiam się, że to może być prawda. Niestety. Zresztą chyba w tym roku był jakiś proces zakonnic gdzieś na Śląsku o bicie dzieci w domu opieki, a nawet jakieś gorsze rzeczy. Może pożniej coś więcej dowiem się.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #4 dnia: Października 14, 2009, 21:37:18 pm »

Tak dużo mówi się o grzechach, wadach obecnych księży. Ale czy zakonnice mamy lepsze? Są jakieś powody chyba, że zakony żeńskie pustoszeją, także w Polsce
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #5 dnia: Października 14, 2009, 21:37:46 pm »

Bardzo to bolesne... W kilka dni po kanonizacji Założyciela zgromadzenia oglądać coś takiego! Gorycz, sama gorycz... I chyba m.in. o to chodziło autorom tego materiału...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #6 dnia: Października 14, 2009, 21:43:38 pm »

ale jesli to prawda, winnych należy ukarać. Byśmy naprawdę nie przeżywali tragedii irlandzkiej lub amerykańskiej, gdzie sprawy chowano pod dywan
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Października 14, 2009, 22:06:47 pm »

www.dziennik.pl/.../Siostry_zakonne_oskarzone_o_naklanianie_do_gwaltow.html
nie wiem jak to się skończyło, ale chyba Der Dziennik nie wymyslił procesu sądowego zakonnic z Zabrza. Smutne, że takie sprawy są, ale winnych należy bezwględnie karać!!!
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Października 14, 2009, 22:14:07 pm »

Taaaak. Przypadek oczywiście karygodny i godny bezdyskusyjnego potępienia. Ale, ale, ale zwrócę uwagę na fakt, że do pracy z osobami upośledzonymi umysłowo, (czy to dorośli czy dzieci) anioła i świętego by trzeba. To choroba gorsza niż trąd. Akurat trafiło na siostry, a gdyby tak świeckich opiekunów ukrytą kamerą pokręcić. Oj, znalazłyby się niezłe kwiatki. To tak trochę w obronie sióstr od których wymagamy super świętości tu na tym łez padole. A my świeccy?
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #9 dnia: Października 14, 2009, 22:24:59 pm »

My świeccy zwykle nie rozpoznajemy w sobie szczególnego powołania do służby człowiekowi cierpiącemu, nie przechodzimy przez postulat, nowicjat, nie podlegamy wieloletniej formacji duchowej, nie mamy szans wzrastać w konkretnym charyzmacie... Myślę, że pod tym względem nie można stawiać na równi osób świeckich i duchownych. W tym kontekście habit zobowiązuje.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #10 dnia: Października 14, 2009, 22:41:43 pm »

Taaaak. Przypadek oczywiście karygodny i godny bezdyskusyjnego potępienia. Ale, ale, ale zwrócę uwagę na fakt, że do pracy z osobami upośledzonymi umysłowo, (czy to dorośli czy dzieci) anioła i świętego by trzeba. To choroba gorsza niż trąd. Akurat trafiło na siostry, a gdyby tak świeckich opiekunów ukrytą kamerą pokręcić. Oj, znalazłyby się niezłe kwiatki. To tak trochę w obronie sióstr od których wymagamy super świętości tu na tym łez padole. A my świeccy?

Doskonale to rozumiem, ale w jakis sposob popelnianie tych samych czynow przez swieckich usprawiedliwia te siostry? Ja rozumiem ze sluzba ciezka i sam bym sie na nia nie odwazyl prawdopodobnie, ale nie mozna usprawiedliwiac czegos takiego. Sa pewnie jakies okolicznosci lagodzace, ale samo w sobie traktowanie tych dzieci jest karygodne. Poza tym to woda na mlyn lewactwa, ktore takie dzieci wyeliminowaloby jeszcze w okresie plodowym i bylby z nimi spokoj. A tak trafiaja do katolickich osrodkow, gdzie maltretowac je beda zle siostry...
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #11 dnia: Października 14, 2009, 22:52:35 pm »

Akurat trafiło na siostry, a gdyby tak świeckich opiekunów ukrytą kamerą pokręcić. Oj, znalazłyby się niezłe kwiatki. To tak trochę w obronie sióstr od których wymagamy super świętości tu na tym łez padole.

Nie wymagam super świętości. Wymagam, żeby nie zachowywały się wobec bezbronnego i chorego dziecka jak potwory. Każdy może czasem stracić cierpliwość, ale jeśli utrata cierpliwości objawia się u niego okładaniem chorego dziecka po twarzy i szarpaniem za włosy, to powinien zmienić zajęcie.
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #12 dnia: Października 14, 2009, 23:00:14 pm »

Sa pewnie jakies okolicznosci lagodzace
Czyżby? Przecież bity jest osobą niepełnosprawną intelektualnie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #13 dnia: Października 14, 2009, 23:02:26 pm »

No wlasnie pani Rito, siostrze mogly juz puscic nerwy, moze zostala wczesniej zaatakowana przez niego, no nie wiem. Nie usprawiedliwiam, ale zakladam ze moga byc takie okolicznosci
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Października 14, 2009, 23:04:06 pm »

Oczywiście. Habit zobowiązuje, tyle że pod tym habitem jest normalny słaby człowiek pomimo powołania, postulatu, formacji duchowej, wzrastania w charyzmacie itp.
Nerwy puszczają. Taka ludzka słabość i odruchowo...pac! chorego w głowę.
Wyobraźmy sobie sytuację (zasłyszaną) - opiekun i chory psychicznie niesprawny krewny;
- no widzisz Krysiu kupę zrobiłaś, a ja cię umyłam, oczyściłam a teraz pójdziesz spać.
- (chory) - ty to robisz bo to lubisz. Jeszcze jedna kupę ci zrobię. (i chora....sruuuu)
No jak zareagować?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Onet-owy news postkanonizacyjny? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!