Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:34:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odradzam służenie do NOM
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Odradzam służenie do NOM  (Przeczytany 63080 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #105 dnia: Października 14, 2009, 16:31:24 pm »

Panie Eligiuszu, jak Pan kogoś obrazi, a potem do niego pisze to wypada zacząć od przeproszenia.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #106 dnia: Października 14, 2009, 16:33:48 pm »

Z tym, że ja Pana nigdy na FK nie obraziłem. Jeśli twierdzi Pan inaczej to zapraszam na PW.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #107 dnia: Października 14, 2009, 16:36:02 pm »

Panie Zygmuncie mam za tydzien wykład na kursie ceremoniarzy naszej archidiecezji odradzać im służenie do NOM czy nie jak Pan sadzi?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #108 dnia: Października 14, 2009, 16:41:31 pm »

To zależy, czy chce Pan, by się z nim naprawdę liczono.

***

Oczywiście zaproszenia nie przyjąłem.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 16:44:02 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #109 dnia: Października 14, 2009, 16:43:14 pm »

Proszę odpowiedzieć jak Pan radzi, no oczywiście jak każdy chciałbym by się ze mna liczono.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #110 dnia: Października 14, 2009, 16:46:05 pm »

Droga do źródła prowadzi pod prąd. Rozmowa ostrzegawcza może być bardzo pouczająca.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #111 dnia: Października 14, 2009, 16:54:34 pm »

Rzeczowe pytania nt. krytyki rytu do p. Fons Blaudi w tym wydzielonym wątku:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1647.msg54778.html#msg54778

-- Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #112 dnia: Października 14, 2009, 16:58:35 pm »

Ale co wspolnego z poglądami Arcybiskupa Lefebvre'a ma Zygmunt ??

Mesjanistyczne przekonanie o własnej nieomylności. Z tym, że ten pierwszy przejawiał chyba więcej autentycznej troski o Kościół, więc to może faktycznie zbyt nobilitujące dla p. Zygmunta.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 17:15:19 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #113 dnia: Października 14, 2009, 17:05:32 pm »

Droga do źródła prowadzi pod prąd. Rozmowa ostrzegawcza może być bardzo pouczająca.
temat tego wątku jest prosty i ja też chce uzyskać odpowiedź od Pana podobnie prostą- czy mam im odradzać służenie na Nomie czy nie? nie chce żadnych złotych myśli o pouczających rozmowach, konkretnie tak czy nie, przeciez odpowiedź dla Pana może być bardzo prosta.
Zapisane
spanish inquisition
uczestnik
***
Wiadomości: 135


« Odpowiedz #114 dnia: Października 14, 2009, 17:17:15 pm »

Panie Zygmuncie mam za tydzien wykład na kursie ceremoniarzy naszej archidiecezji odradzać im służenie do NOM czy nie jak Pan sadzi?

Skoro pan Zygmunt sam odradza służenia do NOM, to jest chyba pytanie retoryczne jak postąpiłby będąc na Pana miejscu... A najlepiej żeby w ogóle pan tego wykładu nie prowadził, bo w ten sposób udziela pan aprobaty dla NOM ;)

Proszę odpowiedzieć jak Pan radzi, no oczywiście jak każdy chciałbym by się ze mna liczono.

Tego już zupełnie nie łapię - kto miałby się z Panem rzekomo liczyć lub nie? Pana słuchacze, czy Pan Zygmunt? :)
Przecież powinniśmy głosić to, o czym sami jesteśmy przekonani, a nie to, co ludzie chcą od nas usłyszeć...
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2009, 17:22:04 pm wysłana przez spanish inquisition » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #115 dnia: Października 14, 2009, 17:29:23 pm »

Mesjanistyczne przekonanie o własnej nieomylności. Z tym, że ten pierwszy przejawiał chyba więcej autentycznej troski o Kościół (...)
Po czym Pan wnosi, że ś.p. Arcybiskup posiadał "mesjanistyczne przekonanie o własnej nieomylności"? Przy okazji proszę napisać, ile książek jego autorstwa Pan przeczytał?


Tak na marginesie - nie sądziłem, że kiedyś na tym forum przeczytam takie zdanie:
Cytuj
(...) Papiez jest papiezem i moze wszystko, co musie podoba. Nawet jak se skomponuje z klockow lego nowy ryt po pijaku w przerwie miedzy dwiema orgiami (...)
Takiej ekspresji nie powstydziłby się ani Urban, ani redakcja "Faktów i mitów".
To Pan dopiero teraz spostrzegł, że Jerzy Urban pisze na FK?
Teraz niech Pan sobie wpisze do zeszytu ocenę "niedostateczną". Nie do tego od języka polskiego z powodu nieudanej parafrazy, ale do tego od religii za nieznajomość historii Kościoła.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #116 dnia: Października 14, 2009, 17:31:22 pm »

Proszę odpowiedzieć jak Pan radzi, no oczywiście jak każdy chciałbym by się ze mna liczono.

Tego już zupełnie nie łapię - kto miałby się z Panem rzekomo liczyć lub nie? Pana słuchacze, czy Pan Zygmunt? :)
Przecież powinniśmy głosić to, o czym sami jesteśmy przekonani, a nie to, co ludzie chcą od nas usłyszeć...
  Wszyscy powinnismy się uczyć argumentacji:)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #117 dnia: Października 14, 2009, 17:34:44 pm »


Tak na marginesie - nie sądziłem, że kiedyś na tym forum przeczytam takie zdanie:
Cytuj
(...) Papiez jest papiezem i moze wszystko, co musie podoba. Nawet jak se skomponuje z klockow lego nowy ryt po pijaku w przerwie miedzy dwiema orgiami (...)
Takiej ekspresji nie powstydziłby się ani Urban, ani redakcja "Faktów i mitów".
To Pan dopiero teraz spostrzegł, że Jerzy Urban pisze na FK?
Teraz niech Pan sobie wpisze do zeszytu ocenę "niedostateczną". Nie do tego od języka polskiego z powodu nieudanej parafrazy, ale do tego od religii za nieznajomość historii Kościoła.

zdanie Pana Fons Blaudi rzeczywiście konfuduje. Bo taki "lego-ryt" powinien raczej wzbudzić protesty, ktorych konsekwencją byloby uznanie, ze papiez utracil wladze nad Kosciolem i / lub rozum
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #118 dnia: Października 14, 2009, 17:42:34 pm »

No tak, NOMowy chrzest jest nic niewarty...  ;)
Jeśli jest Pan ważnie ochrzczony, to nie może Pan chodzić czy jeździć do Kościoła, bo sam Nim Pan jest.

Z jednej strony uznaje Pan legalność NOMu (prawda? ;>), a z drugiej twierdzi, że jest on zły i niemoralny. W mojej logice i w moich standardach moralnych takie stanowisko nosi wszelkie znamiona relatywizmu. Jeśli wierzę, że coś jest moralnie naganne (np. aborcja), to nigdy nie zaakceptuję legalności takiego rozwiązania.Czym innym jest natomiast akceptacja dla pewnej praktyki, która z gruntu jest dobra, choćby wymagała jeszcze wielu zmian i poprawek.
Ok - czy akceptuje Pan masowe unieważnianie małżeństw "ze względu na niedojrzałość psychiczną małżonków"? (dopuszczoną w CIC83, choć nawet Jan Paweł II krytykował nadużywanie tego punktu)?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #119 dnia: Października 14, 2009, 20:49:18 pm »


(...) chce uzyskać odpowiedź od Pana podobnie prostą- czy mam im odradzać służenie na Nomie czy nie?

Uważam, że powinien Pan odradzać.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Odradzam służenie do NOM « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!