Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 04:06:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Reprint mszalika - stara modlitwa za żydów
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj
Autor Wątek: Reprint mszalika - stara modlitwa za żydów  (Przeczytany 36644 razy)
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #150 dnia: Października 02, 2009, 12:06:07 pm »

gratuluje podejscia do sprawy. ::)
Nowelizacja kk z zeszlego tygodnia doprowadza do tego ze posiadanie Mszalika z wiadomą modlitwa staje sie przestepstwem.

„§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.”;

Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #151 dnia: Października 02, 2009, 12:08:52 pm »

A który to artykuł z kk?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #152 dnia: Października 02, 2009, 12:11:50 pm »

art 256 par 2 i nast. k.k. w nowej wersji uchwalonej przez ,,nasz" Sejm
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #153 dnia: Października 02, 2009, 13:17:00 pm »

gratuluje podejscia do sprawy. ::)
Nowelizacja kk z zeszlego tygodnia doprowadza do tego ze posiadanie Mszalika z wiadomą modlitwa staje sie przestepstwem.

„§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.


niech mi Pan wyjasni, jaki ten przepis ma związek z modlitwą za wiarołomnych żydów ..
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #154 dnia: Października 02, 2009, 14:01:06 pm »

„§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
Czyli posiadanie przeze mnie modelu Junkersa Ju87 b z (o zgrozo) swastyka na ogonie - to już przestępstwo (choć przykład byłby bardziej oczywisty, gdyby była to np. włoska Savoia- Marchetti SM.79 z "rózgami liktorskimi" - "fasces" - na skrzydłach)???
Za paranoje miałem podobny przepis w Hitlerowi - a tu paranoja dotarła i do nas...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #155 dnia: Października 02, 2009, 14:14:32 pm »

[Za paranoje miałem podobny przepis w Hitlerowi - a tu paranoja dotarła i do nas...

To nie paranoja, to żydomasoński ucisk.
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #156 dnia: Października 02, 2009, 14:14:54 pm »

gratuluje podejscia do sprawy. ::)
Nowelizacja kk z zeszlego tygodnia doprowadza do tego ze posiadanie Mszalika z wiadomą modlitwa staje sie przestepstwem.

„§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.


niech mi Pan wyjasni, jaki ten przepis ma związek z modlitwą za wiarołomnych żydów ..
Widze ze Pan ma zaslone na oczach jak ci żydzi z Modlitwy ::)
Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,

wedle ustaleń prokuratury wiadoma Modlitwa  nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych,
jest zamieszczona w Mszaliku, wobec tego posiadanie będzie karalne zgodnie z par 256 par.2 k.k. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
Ja posiadam to w celach kultu, tego przepis nie wyłącza jako przestępstwa.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #157 dnia: Października 02, 2009, 14:23:40 pm »

Rozwieszana ulotka wyglądała tak:

używane w niej słowo "żydowstwo" ma charakter obraźliwy

zaś kuriozalne zdanie pod spodem mówi samo za siebie. To była hucpa polityczna, w której przedstawieciele środowiska powstałego z przyzwolenia SB wycierały sobie gęby modlitwą Kościoła katolickiego
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #158 dnia: Października 02, 2009, 14:27:29 pm »

NOP jest pod kontrolą, to oczywiste. Ale jak brzmiał wyrok sądu? Czy uznano za obrazę ulotkę ogólnie czy wyszczególnione rzekomo obraźliwe słowa ?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #159 dnia: Października 02, 2009, 14:35:45 pm »

http://www.fidelitas.pl/index2.php?id=1867

http://www.bibula.com/?p=72

nie widzę tu uzasadnienia wyroku. Najlepszy jest komentarz samego oskarżonego, zbieżny z częścią naszych opinij:

P.S. Pan Łygas nadesłał sprostowanie i dalsze wyjaśnienia, które cytujemy poniżej:
Małe sprostowanie. W Chełmie plakaty rozwieszał Lewandowski Michał. Wobec niego prokuratura też wszczęła śledztwo, ale po 3 miesiącach umorzyła ze względu na niską szkodliwość czynu. Jest to o tyle zrozumiałe, że Lewandowski jest bliskim współpracownikiem Gmurczyka, któremu kumuniści, a dziś masoneria, zapewniła nietykalność prawną w zamian za rozbijanie obozu narodowego. Gmurczyk działa od 81 roku i ani razu nikt mu nie założył sprawy w sądzie, mimo że oficjalnie nawet nawoływał nie tylko do modlitwy, lecz do zabijania Żydów! Dlatego w obozie narodowym nazywany jest polityczną dziewicą. A prokurator zażądała 5 miesięcy pozbawienia wolności na okres próbny 2 lat i 700 zł grzywny. Oczywiście i ona odrzuciła moje dwa wnioski dowodowe. Pierwszy co do biegłego z dziedziny teologii, a drugi co do funkcjonariuszy, których chciałem powołać na świadków, gdyż ustalili oni w postępowaniu przygotowawczym że w Zamościu plakatów z modlitwą nie było. Cały ten paramasoński wymiar sprawiedliwości z hrubieszowa kierował się jedną zasadą:dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf!
Dziękuję! Pozdrawiam!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Reprint mszalika - stara modlitwa za żydów « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!