Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 29, 2024, 00:41:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Taize - spotkania międzynarodowe
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Taize - spotkania międzynarodowe  (Przeczytany 32914 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #60 dnia: Listopada 17, 2009, 14:13:54 pm »

Tak to właśnie u tradziuchów jest. Nie mają własnego zdania na jakiś temat ale uważają to za złe ponieważ tak twierdzą inni tradycjonaliści.
Wiem jak to jest ponieważ tkwiłem w tym .... (tradycjonaliźmie)
Dlaczego uwaza Pan,ze nie mam wlasnego zdania??na jakiej podstawie Pan tak  twierdzi?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #61 dnia: Listopada 17, 2009, 14:15:30 pm »

Tak to właśnie u tradziuchów jest. Nie mają własnego zdania na jakiś temat ale uważają to za złe ponieważ tak twierdzą inni tradycjonaliści.
Wiem jak to jest ponieważ tkwiłem w tym .... (tradycjonaliźmie)

Przyjacielu, poskrom swój język, bo inaczej sie pożegnamy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #62 dnia: Listopada 17, 2009, 14:20:15 pm »

Wywalić   >:(     pana KAIBJDMB


Kolejna prowokacyjna wypowiedź- na bruk!
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #63 dnia: Listopada 17, 2009, 14:21:20 pm »

http://www.antyk.org.pl/wiara/taize/taize.htm
Prorok z Taizé
TAIZÉ WCZORAJ I DZIŚ
MAX THURIAN
TEOLOG TAIZÉ, SYMBOL PODWÓJNEJ PRZYNALEŻNOŚCI

SPOTKANIE EUROPEJSKIE OŚRODKA TAIZÉ W PARYŻU
Taizé 1974-Impresja Młodej Katoliczki

Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #64 dnia: Listopada 17, 2009, 16:20:28 pm »

Moim zdaniem przesadzacie panstwo.
Cala idea mi sie tez za bardzo nie podoba, ale jesli kolezanka przyjedzie z Wloch to na bank pojde sobie popatrzec co tam sie wyrabia. Z ciekawosci i dla towarzystwa, nie sadze by mialo mi sie cos stac, najwyzej wyjde zgorszony. A ci co tam beda poza tym to sami ekumeniacy, oni w to wierza i nic tego nie zmieni.
Ogolnie mam nadzieje ze nie bedzie zadnych przegiec.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #65 dnia: Listopada 17, 2009, 17:07:18 pm »

Moim zdaniem przesadzacie panstwo.
Cala idea mi sie tez za bardzo nie podoba, ale jesli kolezanka przyjedzie z Wloch to na bank pojde sobie popatrzec co tam sie wyrabia. Z ciekawosci i dla towarzystwa, nie sadze by mialo mi sie cos stac, najwyzej wyjde zgorszony. A ci co tam beda poza tym to sami ekumeniacy, oni w to wierza i nic tego nie zmieni.
Ogolnie mam nadzieje ze nie bedzie zadnych przegiec.
Ale po co tam isc?Z ciekawosci czego?Najwyzej zgorszony?Zgorszenie jest bardzo niebezpieczne przeciez.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #66 dnia: Listopada 17, 2009, 17:34:36 pm »

Tak to właśnie u tradziuchów jest.
Kto to taki? W jaki sposób odróżnia Pan "tradziuchów" od reszty rodzaju ludzkiego?

Nie mają własnego zdania na jakiś temat ale uważają to za złe ponieważ tak twierdzą inni tradycjonaliści.
Wiem jak to jest ponieważ tkwiłem w tym .... (tradycjonaliźmie)
To może teraz od końca. Co to jest ten tradycjonaliźm ? W jakim wieku rozpoczął Pan swoją przygodę z "tradycjonaliźmem"  i jak długo ona trwała?

Drobna uwaga na przyszłość, która pomoże Panu w dorosłym życiu: zdarzają się sytuację, gdy mierzenie innych swoją miarą może okazać się bardzo bolesne


@ Jean Gabriel Perboyre
W którym momencie widzi Pan przesadę? To może ja Panu nieco ułatwię.

Cała idea mi sie też za bardzo nie podoba, ale jeśli koleżanka przyleci z USA to na bank pójdę sobie popatrzeć co tam się wyrabia na tych "czarnych Mszach". Z ciekawości i dla towarzystwa, nie sądzę by miało mi się coś stać, najwyżej wyjdę zgorszony. A ci co tam będą poza tym to sami sataniści, oni w to wierzą i nic tego nie zmieni.
Ogólnie mam nadzieję, że nie będzie żadnych przegięć.

Przesada?

Zamiast włóczyć się się po jakichś kacerskich spędach lepiej niech Pan zabierze koleżankę w jakieś miłe i sympatyczne miejsce. Gdy już wyjedzie ta sympatyczna Włoszka to może Pan np. nadrobić braki w znajomości klasyki literatury polskiej: <<A to, co bierzecie za kościół o czterech wieżach, to jest zbór helwecki, w którym co niedziela Bogu bluźnią>> (Henryk Sienkiewicz "Potop").
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 17:53:01 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #67 dnia: Listopada 17, 2009, 21:11:57 pm »

Moim zdaniem przesadzacie panstwo.
Cala idea mi sie tez za bardzo nie podoba, ale jesli kolezanka przyjedzie z Wloch to na bank pojde sobie popatrzec co tam sie wyrabia. Z ciekawosci i dla towarzystwa, nie sadze by mialo mi sie cos stac, najwyzej wyjde zgorszony. A ci co tam beda poza tym to sami ekumeniacy, oni w to wierza i nic tego nie zmieni.
Ogolnie mam nadzieje ze nie bedzie zadnych przegiec.
Ale po co tam isc?Z ciekawosci czego?Najwyzej zgorszony?Zgorszenie jest bardzo niebezpieczne przeciez.

Jest blisko, chce wiedziec jak to wyglada. Poza tym wydaje mi sie , ze wiem co dobre, a co zle.

Cytuj
Cała idea mi sie też za bardzo nie podoba, ale jeśli koleżanka przyleci z USA to na bank pójdę sobie popatrzeć co tam się wyrabia na tych "czarnych Mszach". Z ciekawości i dla towarzystwa, nie sądzę by miało mi się coś stać, najwyżej wyjdę zgorszony. A ci co tam będą poza tym to sami sataniści, oni w to wierzą i nic tego nie zmieni.
Ogólnie mam nadzieję, że nie będzie żadnych przegięć.

Przesada?

Tak, bo mowi pan o zupelnie innych sprawach. Kolezanka przyjedzie wlasnie na Taize z parafialna "taizeanska" organizacja, wiec trudno tam nie pojsc.



Cytuj
Zamiast włóczyć się się po jakichś kacerskich spędach lepiej niech Pan zabierze koleżankę w jakieś miłe i sympatyczne miejsce. Gdy już wyjedzie ta sympatyczna Włoszka to może Pan np. nadrobić braki w znajomości klasyki literatury polskiej: <<A to, co bierzecie za kościół o czterech wieżach, to jest zbór helwecki, w którym co niedziela Bogu bluźnią>> (Henryk Sienkiewicz "Potop").

Impreze wspolorganizuje kuria i zdaje sie ze pewna czesc spotkan bedzie miala miejsce w katedrze. Ale nie o to chodzi. Mimo wszystko ma to aprobate wladz koscielnych, nie wiem jak takie Taize wyglada, chcialbym sobie wyrobic opinie.
A co do "Potopu", to doskonale znam ten opis Kiejdan, ale raczej nie ma to zwiazku z Taize. Oprocz moze protestanckiego "bluznienia", z tymze bez przesady. Ogladalem fragmenty takich spotkan na youtube i wyglada to przyzwoicie
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2009, 21:15:17 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #68 dnia: Listopada 17, 2009, 23:36:07 pm »

Tak, bo mowi pan o zupelnie innych sprawach. Kolezanka przyjedzie wlasnie na Taize z parafialna "taizeanska" organizacja, wiec trudno tam nie pojsc.
[sf mode on] Ależ moja koleżanka też specjalnie przyjedzie do Polski na "czarną Mszę". Poza tym przylatuje z facetem, który był wikarym w jej parafii. Trudno, więc nie pójść z nimi. [sf mode off]

Impreze wspolorganizuje kuria i zdaje sie ze pewna czesc spotkan bedzie miala miejsce w katedrze. Ale nie o to chodzi. Mimo wszystko ma to aprobate wladz koscielnych, nie wiem jak takie Taize wyglada, chcialbym sobie wyrobic opinie.
Znaczy, że jest jeszcze gorzej niż źle. Poza tym, czy musi Pan zostać wolnomularzem, żeby wyrobić sobie negatywną opinię o masonerii?

A co do "Potopu", to doskonale znam ten opis Kiejdan, ale raczej nie ma to zwiazku z Taize. Oprocz moze protestanckiego "bluznienia", z tymze bez przesady. Ogladalem fragmenty takich spotkan na youtube i wyglada to przyzwoicie
Nie wszystko złoto co się świeci. Co z tego, że protestantyzm w niektórych swoich zewnętrznych formach wygląda cacy? Kalwinizm zawsze będzie obrzydliwością.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #69 dnia: Listopada 18, 2009, 00:30:13 am »

Kurak - pytasz o wyjazd do Taize czy o wyjazd na spotkanie Taize? Jak do Tazie, to nie ma po co jechać, bo tam nie ma chyba nic do zwiedzania, jak na wyjazd Taize (te na przełomie roku) - dla osoby o poglądach jak Ty, to możesz jechać pozwiedzać sobie - nic Ci tam nie grozi :) To zagrożenie dla ludzi bez świadomości katolickiej - to prawda. Ale pozwiedzać można sporo dzięki takim wycieczkom (a na wieczornej modlitwie pozycja horyzontalna i można odespać wczesne wstawanie :) )

Zaś co do wszechobecnego protestantyzmu - trudno się z tym zgodzić, raczej wszechobecna nijakość religijna. Większość na takich wyjazdach to katolicy, mnóstwo Polaków, zresztą przez większą część dnia i tak się zwiedza (no, chyba że ktoś woli chodzić po tamtejszych wydarzeniach i warsztatach, choć czasem bywają ciekawe, np. koncerty chórów prawosławnych)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #70 dnia: Listopada 18, 2009, 00:33:27 am »

Cytuj
sf mode on] Ależ moja koleżanka też specjalnie przyjedzie do Polski na "czarną Mszę". Poza tym przylatuje z facetem, który był wikarym w jej parafii. Trudno, więc nie pójść z nimi. [sf mode off]

Panskie porownania sa dosc daleko posuniete i srednio nawiazujace do mojej sytuacji.

Cytuj
Znaczy, że jest jeszcze gorzej niż źle. Poza tym, czy musi Pan zostać wolnomularzem, żeby wyrobić sobie negatywną opinię o masonerii?

Wie pan poza tym nawet lubie ich muzyke, wiec chce sobie isc posluchac. Zreszta cala sprawa ma blogoslawienstwo kurii, wiem ze to w dzisiejszych czasach niewiele znaczy w kontekscie takich wydarzen, ale to dobra wymowka, co nie?

Cytuj
Nie wszystko złoto co się świeci. Co z tego, że protestantyzm w niektórych swoich zewnętrznych formach wygląda cacy? Kalwinizm zawsze będzie obrzydliwością.

Z tego co mi wiadomo cala impreza odbywa sie w katolickim kosciele i organizuja to w Polsce glownie katolicy. Ja wiem ze nie sa to katolicy z pana snow, ja tez nie jestem zwolennikiem takich form ekumenizmu, ale pojsc zobaczyc nie zaszkodzi raczej. Zawsze mozna wyjsc przed czasem jak sie nie spodoba.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #71 dnia: Listopada 18, 2009, 00:43:09 am »

@ Caesar
Ciekawe rady. Aż ręce do ziemi opadają!
A jeżeli ktoś zna przywiązanie Pana Kuraka do Tradycji? Wtedy jego wyjazd uwierzytelni całe wydarzenie jako niezwykle tradycyjne. Ten ktoś nie dostrzeze w imprezie nic stwarzającego zagrożenie "dla ludzi bez świadomości katolickiej".
Podsumowując: zagrożenie zgorszeniem, a rada do niczego. Nawet wliczając całą serię usmieszków.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #72 dnia: Listopada 18, 2009, 03:27:56 am »

W temacie podwątku: „tradycjonaliści a Taizé” czas na ilustrację graficzną:



PS Literkę „é” zasłania sztandar w rękach mojej skromnej osoby (nie żebym się znowuż chwalił :P)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #73 dnia: Listopada 18, 2009, 07:19:00 am »

Zeby nie bylo watpliwosci:ja nigdy nie chcialem,nie chce i nie pojade ani do Taize ani na spotkanie Taize.Nie mialem w ogole takiego zamiaru,pytalem tylko o mocne argumenty,ktore przytoczylem z nim we wczorajszej rozmowie.jak beton,porownal mnie do swiadkow Jehowych,ze moje poglady traca sekciarstwem i mam zryty beret.Jednak znajac go dosc dlugo wiem,ze bedzie myslal i moze kiedys cos zaowocuje :) Takze spokojnie Panowie,ja tam w ogole wybrac sie nie mialem zamiaru :) dostalem od niego tylko taka propozycje,zreszta on mnie dobrze zna i mysle,ze troche specjalnie mnie o to zapytal bo wielokrotnie juz mu mowilem co na temat Taize mysle :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #74 dnia: Listopada 18, 2009, 07:31:51 am »

O wlasnie,a jak odpowiedziec konkretnie na takie pytanie:
No a jakbys sie urodzil protestantem i by Ci wpoili,ze tylko ta religia jest dobra?to co wtedy? :)
Na pewno staralbys sie byc dobrym protestantem,wiec czemu tego nie rozumiesz?
(To odnosnie tego tematu,w ktorym mowilem o katolickim ekumenizmie)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Taize - spotkania międzynarodowe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!