Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:06:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Taize - spotkania międzynarodowe
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Taize - spotkania międzynarodowe  (Przeczytany 32761 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #30 dnia: Października 22, 2009, 21:12:09 pm »

Ja już bez broni na jakiś czas. Ale po studiach będę jeszcze lepszym policjantem. A groźnie to i tak wyglądam. Ciekawe jak spotkamy się na kolędzie. Wszak ja mieszkam w tym wrednym policyjnym bloku na terenie jego parafii.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #31 dnia: Października 24, 2009, 22:52:42 pm »

Tezeicki banner wisi na ogrodzeniu otaczającym jasnogórski Dom Pielgrzyma od strony wejścia na teren klasztoru.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #32 dnia: Października 24, 2009, 23:32:10 pm »

o zakazie Leona XIII wspolnych modlitw z heretykami.

Gdzie papież ten wydał taki zakaz? Chodzi może o encyklikę jakąś?

Chodzi o list Leona XIII z wrzesnia 1895 r. do abpa Francesco Satolliego, legata w USA z okazji kongresu miedzyreligijnego w Chicago. Warto tez przeczytac "Testem benevolentiae" i "Longinqua Oceani". Stanowisko Leona XIII wobec kongresu w Chicago spowodowalo, ze przygotowywany przez liberalnych katolikow podobny kongres, kotry mial miec miejsce w 1900 roku w Paryzu z okazji Exposition Universelle okazal sie fiaskiem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #33 dnia: Października 24, 2009, 23:39:01 pm »

Tezeicki banner wisi na ogrodzeniu otaczającym jasnogórski Dom Pielgrzyma od strony wejścia na teren klasztoru.
Również na wałach po lewej stronie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #34 dnia: Października 24, 2009, 23:49:51 pm »

Tezeicki banner wisi na ogrodzeniu otaczającym jasnogórski Dom Pielgrzyma od strony wejścia na teren klasztoru.

nic nowego, wisi przynajmniej od sierpnia, od strony bloni. Ja wchodzily pielgrzymki to tam byl.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #35 dnia: Października 30, 2009, 12:30:57 pm »

Muszą się reklamować. Bo jak mówiłem Polaków nie będzie dużo :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #36 dnia: Października 30, 2009, 14:04:12 pm »

Muszą się reklamować. Bo jak mówiłem Polaków nie będzie dużo :)

No sie zobaczy, ale z zagranicy moze troche byc osob. Kolezanka z Wloch moze przyjedzie i mowi ze jest sporo chetnych. Zobaczymy.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #37 dnia: Października 30, 2009, 15:51:46 pm »

Wybierzmy się tradi grupką. :)
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #38 dnia: Października 30, 2009, 18:58:42 pm »

No pewnie, poza tym jesli bedzie msza 1 stycznia na Wzgorzu to chcialem zaprosic tych Wlochow na cos katolickiego dla odmiany :) Ale bede wiedzial dopiero na poczatku grudnia czy ona przyjezdza. W przeciwnym razie nie wiem czy bede wtedy w Poznaniu.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #39 dnia: Października 30, 2009, 19:09:04 pm »

Może być naprawdę ciekawie. Tylko to trzeba zrobić prywatnie. Ja mam powyżej 35 lat i się nie łapię już na młodzież.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #40 dnia: Października 30, 2009, 21:08:24 pm »

Eee, Panie Majorze... Do ZSMP jeszcze by się Pan załapał. Taka to była ( i jest ) "młodzież".  ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #41 dnia: Października 30, 2009, 21:51:37 pm »

Bardziej widoczni są wyleniali hippisi z podsiwiałymi kucami, widziałem też wyleniałych oazowiczów podpalających wokół kościoła gdy ich guru w środku odprawiał Mszę z okazji jubileuszu 25 lecia święceń więc jestem w stanie wyobrazić sobie wyleniałych rodżerzystów skoro moda na wyjazdy (i śpiewanki) ma już ponad ćwierć wieku. Można śmiało udawać weterana, co to panie już w stanie wojennym na te spędy jeździł.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #42 dnia: Października 31, 2009, 13:32:15 pm »

Na Taize party byłem 2 razy i muszę powiedzieć że emocjonalnie wciągają młodego chłopaka szczególnie że to wyjazd poza dom gdzie wokół tyle ładnych dziewcząt. :)
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #43 dnia: Października 31, 2009, 13:47:20 pm »

Ja byłem 4 razy + 2 razy w samym Taize. Było to w 1 poł. lat 90-tych. I praktycznie była to dla mnie jedyna możliwość spotkania sie z "zachodnią cywilizacją". Już pierwszy raz w 1991 w Taize był dla mnie (i zresztą całej mojej grupy szokiem). Proszę zauważyc w latach 80-tych Kościół w Polsce i nawet oaza były jeszcze skansenem normalności i konserwatyzmu liturgiczno-moralnego. Przyjechawszy do Taize wiele rzeczy "walneło mi w twarz".
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #44 dnia: Października 31, 2009, 13:54:41 pm »

Na Taize party byłem 2 razy i muszę powiedzieć że emocjonalnie wciągają młodego chłopaka szczególnie że to wyjazd poza dom gdzie wokół tyle ładnych dziewcząt. :)

Ano wlasnie na taki lep przyciaga sie dzis mlodych do wiary. Rozrywka, dziewczynami, "fajnoscia". I potem mlody czlowiek mysli, ze wiara to na tym wlasnie bazuje, i jak sie okaze ze u zielonoswiatkowcow jest bardziej rozrywkowo, na kursach medytacji buddyjskich wiecej ladnych dziewczyn, a najfajniej to jest w centrach handlowych, to automatycznie wybierze sobie "lepsze" dla swojej "wiary" srodowisko. Co najdziwniejsze, wielu ksiezy pochwala te metode "na wabia". Moze dlatego, ze faktycznie latwiej przyciagnac kogos oferujac mu rozrywke, niz zainspirowac go wlasna postawa, wlasna wiara, wlasnym rozmodleniem, wlasnym poswieceniem. Tylko na jak dlugo taka osoba zostanie przyciagnieta? I jak dlugo Kosciol podola konkurencyjnym ofertom swiata?
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Taize - spotkania międzynarodowe « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!