Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:57:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Drukuj
Autor Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.  (Przeczytany 55416 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #135 dnia: Lutego 28, 2014, 11:03:20 am »


Naprawdę nic się uzyska przychodząc i zamiast na powitanie powiedzieć "Szczęść Boże" mówi że ksiądz nie jest katolikiem.

Jakie "Szczęść Boże" - do kapłana katolickiego powinno mówić się: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"
:D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #136 dnia: Marca 02, 2014, 21:50:55 pm »

Cytuj
Naprawdę nic się uzyska przychodząc
do księdza, który gębę ma pełną miłości, Boga a gardzi Chrystusem w starej liturgii i bliźnimi-wiernymi.
 
Wierni mają niskie poczucie własnej wartości, więc traktowani są adekwatnie do deklarowanej przez siebie wartości - z buta, bez szacunku.
 
Panowie JWK i Kamilek wyrażają syndrom chłopa pańszczyźnianego, którego gorszy i niepokoi fakt, że ich sąsiad (Lucila_ds) podniósł głowę i czegoś się domaga, coś robi.
Wściekłość na sąsiada osiąga zenit, gdy sąsiadowi (nie daj Boże, skuś baba! ) uda się coś wywalczyć. Wówczas cała wieś zjada takiego "cwaniaka" żywcem, za to, że miał odwagę zachować szacunek do własnej osoby.

Dawniej, strach przed przekroczeniem tego Rubikonu godności i podmiotowości, tłumaczono tym, że "każdy ma swoje miejsce i basta". I tak np. Pan mógł korzystać z prawa pierwszej nocy. Obecnie tłumaczenie jest bardziej "intelektualne", ale pozostaje tym samym: pudrowaniem braku poczucia własnej podmiotowości i wartości.

Panie JWK, ale żeby dawać się pup....yć w naszych czasach, oj wstyd.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #137 dnia: Marca 02, 2014, 22:11:04 pm »

Ksiądz prałat Tadeusz Sowa jest człowiekiem wysokiej kultury, pan 'rysio' dal się tu poznać jako pospolity gbur, takie byty się nie łączą. I nie wycieraj pan sobie gęby Panią Lucilą_ds.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #138 dnia: Marca 02, 2014, 22:53:24 pm »

Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #139 dnia: Marca 04, 2014, 07:08:43 am »

Niech Pan rysio, pełen szacunku do własnej osoby, się już nie martwi księdzem z gębą pełną miłości, w czerwcu ma być nowe rozdanie w Zbawicielu (tym razem może być sama gęba bez miłości).
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #140 dnia: Marca 04, 2014, 07:30:52 am »

ich sąsiad (Lucila_ds) podniósł głowę i czegoś się domaga, coś robi. Wściekłość na sąsiada osiąga zenit, gdy sąsiadowi (nie daj Boże, skuś baba! ) uda się coś wywalczyć.

I kto wg Rysia zablokował dzielną Lucillę ? Brzydki JWK i jeszcze brzydszy Kamilek ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #141 dnia: Marca 04, 2014, 10:47:22 am »

Cytuj
Niech Pan rysio, pełen szacunku do własnej osoby, się już nie martwi księdzem z gębą pełną miłości, w czerwcu ma być nowe rozdanie w Zbawicielu (tym razem może być sama gęba bez miłości).
Pisząc, że nie warto zwracać się do księdza, który ma gębę pełną pełną frazesów o miłości a odmawiajacego KRR - pisałem o całym spektrum takich księzy. Wszystko jedno czy rezydują u Zbawiciela czy u św. Anny w Wilanowie.
W czerwcu będzie nowe rozdanie i jak pisze Pan pascendi "bedzie już tylko sama gęba z frazesami". Zgoda, ale istota pozostanie bez zmian - Mszy św. nie będzie.
Tak więc nie powinniśmy oceniać kapłanów pod kątem tego czy "jest człowiekiem wysokiej kultury" czy nie jest. Tylko czy odprawia Mszę czy nie. Bez Mszy św. "wysoka kultura prałata" jest psu na budę.
Chyba z tym się zgadzamy wszyscy.

Cytuj
I kto wg Rysia zablokował dzielną Lucillę ? Brzydki JWK i jeszcze brzydszy Kamilek ?
Mnie nie interesuje czy i kto zalokował Pana, Panią X, Y w jej inicjatywie.
Mnie mierzi usprawiedliwianie wrogo nastawionych do Mszy św. kapłanów "wysokiej kultury ;D" rzekomymi "błędami" w zachowaniu wiernych.
Przecież Pan Kamilek (jak i wszyscy tu obecni) wie dobrze, że nawet gdyby Grupa Stała MP wczołgała się do zakrystii w workach pokutnych z Dokumentami V II w zębach i całowała buty prałata (wysokiej kultury), to i tak ks.dr.hab.wysokiej kultury znalazłby przyczynę dla której Msza św. nie może być normalnie odprawiana.

Nie opiszę tego lepiej niż zrobił to Pan Kamilek w wątku dot. św. Anny w Wilanowie (tam też jest prałat wysokiej kultury). Jak dobrze pamiętam, spuścił emerytów jak wodę w klozecie - kazał im kupić stary Mszał, który kurzy się teraz u emeryta na półce.
Gdyby ten łatwowierny emeryt zapytał Rysia co należy zrobić, to bym mu powiedział, by za te 800- 900 zł. przeznaczone na mszał, kupił sobie nową pralkę lub lodówkę. A na Mszę jeździł do fsspx.

Widać w tym wszystkim współuzależnienie (una cum) niektórych forowiczów od pogardzajacych nimi kapłanów:

- wysoka tolerancja na różnego rodzaju patologiczne zachowania wrogo nastawionych do KRR księży, z jednoczesnym występowaniem poczucia winy i poczucia małej wartości oraz zaniedbywaniem samego siebie ( i dzieci): godzenie się na stosowanie przemocy słownej i fizycznej, na obwinianie ze strony uzależnionego: "To przez ciebie piję - To przez wasze samowolne zachowania nie mogę odprawiać", "Gdybyś była lepszą żoną... Gdybyście nie pisali tych rzeczy w internecie!", na okazywanie lekceważenia i pogardy, na manipulacje, na zdrady, romanse i ekumenizm z Asyżem, na czyny karalne, rezygnacja z prawa do wsparcia, szacunku i miłości ze strony partnera duszpasterza, do rozwijania własnej kariery, zainteresowań - scholi, do dbania o własny wygląd, kondycję psychiczną i fizyczną, itp.

- zaprzeczanie faktom, zwłaszcza temu, że partner jest uzależniony pomimo oczywistych dowodów i doświadczania na co dzień konsekwencji tej choroby, stosowanie zasady: "rodzinnych brudów nie pierze się na zewnątrz" co sprzyja izolacji rodziny i rezygnacji z sięgania po pomoc, niepisany zakaz rozmów z domownikami na tematy związane z nałogiem i zachowaniem uzależnionej osoby, zaprzeczanie przykrym emocjom: złości, strachu, wstydu, udawanie przed innymi członkami rodziny, że wszystko lub niemal wszystko jest w porządku, odcinanie się od prawdy, kłamstwa, nieautentyczność zachowań, prowokowanie innych do odegrania pewnej roli co ma na celu przekonanie wszystkich, że "jest nam ze sobą dobrze i się kochamy" - np. kupowanie prezentów na urodziny dzieci w imieniu nieobecnego pijącego rodzica, czy słodkie kocopały wypisywane przez UVP, odprawianie z całą mocą świątecznych rytuałów pomimo zażenowania i innych przykrych uczuć domowników przymuszonych do udawania radości i rodzinnego szczęścia.

Wypisz wymaluj indultowa Tradycja i stosunki z partnerami - wysokiej kultury

EDIT.
ŹRÓDŁO CYTATU:
http://www.alko.fora.pl/wspoluzaleznienie-czytelnia,23/typowe-zachowania-wspoluzaleznionych,65.html
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2014, 12:54:51 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #142 dnia: Marca 04, 2014, 12:07:17 pm »


Naprawdę nic się uzyska przychodząc i zamiast na powitanie powiedzieć "Szczęść Boże" mówi że ksiądz nie jest katolikiem.

Jakie "Szczęść Boże" - do kapłana katolickiego powinno mówić się: "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!"
:D


Taki wątek tu jest o katolickim pozdrowieniu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,1419.msg48522.html#msg48522
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #143 dnia: Marca 04, 2014, 13:13:50 pm »

Tak więc nie powinniśmy oceniać kapłanów pod kątem tego czy "jest człowiekiem wysokiej kultury" czy nie jest. Tylko czy odprawia Mszę czy nie. Bez Mszy św. "wysoka kultura prałata" jest psu na budę.
Chyba z tym się zgadzamy wszyscy.
Jeżeli ktoś był życzliwy Mszy i Tradycji a teraz jakoby przestał, to może warto się zastanowić po której stronie leży przyczyna, czy aby ruch kontrrewolucji liturgicznej nie nabrał w niektórych aktywistach cech hunwejbinów z epoki 'rewolucji kulturalnej' w Chinach i stał się zaprzeczeniem samego siebie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #144 dnia: Marca 04, 2014, 14:20:14 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2014, 14:22:02 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #145 dnia: Marca 04, 2014, 17:10:34 pm »

Nie bardzo rozumiem ten tok myślenia ...
A przypuszcza Pan, że Pan Rysio rozumie to co pisze? Ja mam wątpliwości.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #146 dnia: Marca 04, 2014, 19:58:35 pm »

Nie bardzo rozumiem ten tok myślenia ...
A przypuszcza Pan, że Pan Rysio rozumie to co pisze? Ja mam wątpliwości.
Wierzę Panom.
Ale radzę nie mierzyć innych własną miarą.

edit.
WIĘCEJ:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82uzale%C5%BCnienie
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2014, 12:55:23 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #147 dnia: Kwietnia 24, 2017, 16:30:46 pm »

Dziś o godzinie 20 odprawi się w kościele Najświętszego Zbawiciela msza święta o Wojciechu Sławnikowicu, Patronie Królestwa Polskiego. Celebransem będzie x. infułat Jan Sikorski święcony 3 viii 1958. Chorał będzie śpiewany z dawnych ksiąg polskich a pieśni nabożne o zmartwychwstaniu i o patronie.
Wszystkich będących wieczorem w pobliżu Zbawixa serdecznie zapraszam.
Święty Wojciechu...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #148 dnia: Kwietnia 25, 2017, 00:19:03 am »

@Kefasz
Bardzo dziękuję za tę informację - p. Pjotrze
Pojechałem, na miejscu zero ogłoszeń z zewnątrz (co już mnie nie dziwi), a kościół zamknięty na głucho. Na 5 minut przed planowanym początkiem celebracji, widząc, że nic się nie dzieje uznałem, że nic z tego i trzeba odjeżdżać. Na szczęście pojawiła się grupka jakichś szukających czegoś ludzi. Poszedłem z nimi - trafiliśmy najpierw do dolnego kościoła - tam jakieś szkolenie dla kandydatów do bierzmowania. Myślę ponownie - koniec, szczęśliwie część wyszła, ja za nimi, dzięki czemu odkryłem tylne wejście do kościoła. Przypomniała się stanowojenna młodość - tajne komplety etc. ;D  Wchodzimy do kościoła, a tam przed-pierwszo-komunijne ćwiczenia z dziećmi prowadzi przed ołtarzem siostra zakonna. Ostatnia szansa -  kaplica Matki Zbawiciela. Hurra! Jest trochę ludzi na coś czekających. Ale - jak odprawić tam Mszę Św. skoro ćwiczące tuż obok dzieci bynajmniej nie zachowywały się cicho. Nadzieja w późnej porze, więc prowadząca ćwiczenia z dziećmi siostra już chyba niedługo skończy. Msza wreszcie zaczęła się z opóźnieniem ok. 30 minut. Podziwiać stan tradycji w mojej archidiecezji stołecznej metropolii wydestylowany chyba z wszystkich zbędnych elementów i ozdobników ;D
Edit
Święty Wojciechu... ora pro nobis peccatoribus
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2017, 00:29:38 am wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #149 dnia: Kwietnia 25, 2017, 01:03:30 am »

Dzięki łasce świętego Wojciecha po 8 latach podchodów (sic!!) w końcu udało się odprawić w Zbawixie. To że przeoczono bądź zażartowano z próbą dzieci pierwszokomunijnych [Piusie dziesiąty, nie zapomnimy Ci tego!!!] to jedno, te że pozwolono nam lewitować i nie śpieszyć się z celebrą to drugie. Czemu zamknięto drzwi wielkie to ja od pięciu godzin się zastanawiam i poza żartem z trydentów nic mi nie przychodzi do głowy. Co próbom dziecięcym miałoby przeszkadzać wchodzenie z ulicy na modlitwę?
Siostra mi przypomniała dlaczego jako nastolatek wzgardziłem Kościołem Rzymsko-katolickim.

Drodzy! polecajmy się wzajem modlitwie. Już planowane są kolejne celebry w Zbawixie. Jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!