Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:36:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.  (Przeczytany 55390 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #105 dnia: Kwietnia 20, 2011, 10:28:56 am »

jeśli celebracje KRR na terenie archidiecezji warszawskiej ograniczymy tylko do kościoła św. Benona to zawsze Kuria będzie miała argument że mało wiernych jest zainteresowanych mszą trydencką. Choćby dlatego, że kościół jest malutki. Z drugiej strony sam o. Krzysztof nie podoła ewentualnym celebracjom w innych warszawskich kościołach. Jakoś nie widać by inni redemptoryści zamieszkali na Pieszej mieli ochotę celebrować KRR.
Zapisane
jacjag
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #106 dnia: Kwietnia 20, 2011, 12:47:43 pm »

No może nie jest dokładnie jak napisałem wcześniej o liście, ale chyba dość podobnie
https://lh6.googleusercontent.com/_yNoRa8kVoLs/Ta6FLsENTBI/AAAAAAAAFbc/ZfStvIrkzw8/s576/pzk.JPG
Kto to jest moderator kurii i czym się to różni od kanclerza?
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #107 dnia: Kwietnia 20, 2011, 14:21:57 pm »

No może nie jest dokładnie jak napisałem wcześniej o liście, ale chyba dość podobnie
https://lh6.googleusercontent.com/_yNoRa8kVoLs/Ta6FLsENTBI/AAAAAAAAFbc/ZfStvIrkzw8/s576/pzk.JPG
Fajne jest ostatnie zdanie tego listu:
Cytuj
Pragnę także poinformować, że archidiecezjalnym duszpasterzem rytu rzymskiego ustanowił o. Krzysztofa Stępowskiego redemptorystę.

Ryt rzymski to ryt rzymski, nie wyszczególniono o jaka formę chodzi więc mowa o obydwu formach?  ???
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #108 dnia: Kwietnia 20, 2011, 14:24:31 pm »

"Gdybym nie wiedział, że to głupota, to bym pomyślał, że to prowokacja"Jan Pietrzak, przynajmniej 30 lat temu
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #109 dnia: Kwietnia 20, 2011, 14:57:34 pm »

No może nie jest dokładnie jak napisałem wcześniej o liście, ale chyba dość podobnie
https://lh6.googleusercontent.com/_yNoRa8kVoLs/Ta6FLsENTBI/AAAAAAAAFbc/ZfStvIrkzw8/s576/pzk.JPG
Fajne jest ostatnie zdanie tego listu:
Cytuj
Pragnę także poinformować, że archidiecezjalnym duszpasterzem rytu rzymskiego ustanowił o. Krzysztofa Stępowskiego redemptorystę.

Ryt rzymski to ryt rzymski, nie wyszczególniono o jaka formę chodzi więc mowa o obydwu formach?  ???
Zdanie fajne, tak jak w liście do wiernych z Wilanowa jest mowa o nieistniejącej "parafii sw. Benona". A moze kuria warszawska przynaje, ze NOM to juz ryt nie rzymski :)

Natomiast wg mnie to pismo oraz e-mail do grupy z Wilanowa juz w 100% potwierdza, ze to o. Stepowski rzadzi NFRR w diecezji i to z nim trzeba omawiac rozwoj duszpasterstwa "Benonowego" na inne koscioly w Archidiecezji.BTW,  Jeszcze nie zdążylli dodać o. K. na tę listę: http://www.archidiecezja.warszawa.pl/kuria/moderator/   .

Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #110 dnia: Kwietnia 20, 2011, 19:37:43 pm »

Zdanie fajne, tak jak w liście do wiernych z Wilanowa jest mowa o nieistniejącej "parafii sw. Benona". A moze kuria warszawska przynaje, ze NOM to juz ryt nie rzymski :)

Niezłe świadectwo kompetencji archidjecezjalnych warsiawskich kurialistów.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #111 dnia: Kwietnia 22, 2011, 11:06:33 am »

ej, panowie, a może to jest PARAFIA PERSONALNA pw. św. Benona grupująca wiernych przywiązanych do starszej formy rytu rzymskiego ??
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #112 dnia: Kwietnia 22, 2011, 11:24:19 am »

ej, panowie, a może to jest PARAFIA PERSONALNA pw. św. Benona grupująca wiernych przywiązanych do starszej formy rytu rzymskiego ??
To byloby spojne. Po cichu mianowanie o. Krzysztofa diecezjalnym duszpasterzem i po cichu erygowanie parafii. Kuria OK.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #113 dnia: Lutego 12, 2014, 07:35:30 am »

edit:
Trzeba się dużo modlić, jak się ma duże oczekiwania.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2014, 00:03:00 am wysłana przez Kefasz » Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #114 dnia: Lutego 12, 2014, 08:21:15 am »

.
Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #115 dnia: Lutego 12, 2014, 09:13:05 am »

Jeżeli owa mityczna młodzież liczy że coś zyska to się przeliczy.
A można wiedzieć kto nęka?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #116 dnia: Lutego 12, 2014, 09:15:56 am »

Upierdliwa baba też nękała złego sędziego w jedne z Przypowieści. :)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #117 dnia: Lutego 26, 2014, 06:58:41 am »

Cóż "upierdliwa baba" już ponoć dostała odpowiedź, bo ponoć chciała by mowa proboszcza była "tak tak, nie nie".

Mogę powiedzieć że chodzenie po kościele i wyzywanie proboszcza i księży od heretyków i masonów (o ile można wierzyć kościelnemu) na pewno nie spowoduje że ksiądz proboszcz spojrzy życzliwym okiem na Mszę trydencką.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #118 dnia: Lutego 26, 2014, 08:24:17 am »

Akurat co do mądrości Księdza Proboszcza Prałata Tadeusza Sowy mam jak najlepsze zdanie i nie sądzę, żeby jakieś nieodpowiedzialne zachowania (o ile takie miały miejsce) mogły mieć wpływ na Jego opinię.  Trzeba też przypomnieć, że był on pierwszym przewodnikiem grupy biało-czarnej w WAPM, która obecnie znana jest jako  biało-czarno-czerwona w 17-kach akademickich. Można powiedzieć, że zna środowisko i od kolebki i od podszewki.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #119 dnia: Lutego 26, 2014, 09:36:04 am »

Ponoć grupka zażądała by mówił tak tak nie nie, więc na pytanie czy będzie Msza odpowiedział nie.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!