Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:34:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.  (Przeczytany 55433 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #75 dnia: Listopada 15, 2010, 12:09:09 pm »

czy jest już potwierdzenie oficjalne przez proboszcza parafii celebracji coniedzielnej mszy trydenckiej od pierszej niedzieli Adwentu?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 15, 2010, 13:02:51 pm »

ja też  na to czekam
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 15, 2010, 13:48:30 pm »

http://parafiazbawiciela.org/
nic nie ma na ten temat w ogłoszeniach na stronie parafii. W dodatku w niedziele są tam msze o 18.30 i 20.30. Jak w to wspasować KRR, która miała byc 0 19.30? Chyba że w podziemiach kościoła, bo przy bocznych ołtarzach to chyba odpada. ale mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 15, 2010, 17:10:20 pm »

@binraf
Może Pan się doprecyzować przecinkiem i kropką? Zdanie, które Pan napisał, można interpretować na dwa sposoby co najmniej.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 15, 2010, 17:26:03 pm »

dziękuję i przepraszam za brutalność
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2010, 17:56:25 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 19, 2010, 17:46:42 pm »

Więc ja się wypowiem tyle co mogę, na chwilę obecną Mszy nie będzie ponieważ jest duży opór materii(choć proboszcz mówi tak).
 Dwa zachęcam wszystkich o nękanie proboszcza i wikarych pytaniami kiedy Msza będzie.
To ja tyle, jak ktoś chce wiedzieć więcej proszę maile na priva.
Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #81 dnia: Grudnia 27, 2010, 08:58:56 am »

Kilka informacji.
1. w czwartą niedzielę adwentu ksiądz który miał odprawiać powiedział, że się uczy i jak się nauczy rozpocznie się regularna celebracja.
2. we wtorek po czwartej niedzieli Adwentu parafię odwiedził JE Nycz.
3. we środę po czwartej niedzieli ów ksiądz poinformował mnie że kard. Nycz zakazał osobiście celebracji Mszy w KRR w kościele Najświętszego Zbawiciela.
4. w Wigilię, proboszcz nie chce potwierdzić tej informacji, tylko kontynuuje swoją grę, twierdzą np. że biskup wyznaczył/czy inny kościół.

Tak więc szczęśliwego Nowego Roku.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2010, 12:48:38 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #82 dnia: Grudnia 27, 2010, 09:04:16 am »

Kilka informacji.
1. w czwartą niedzielę adwentu ksiądz który miał odprawiać powiedział, że się uczy i jak się nauczy rozpocznie się regularna celebracja.
2. we wtorek po czwartej niedzieli Adwentu parafię odwiedził JE Nycz.
3. we środę po czwartej niedzieli ów ksiądz poinformował mnie że kard. Nycz zakazał osobiście celebracji Mszy w KRR w kościele Najświętszego Zbawiciela.
4. w Wigilię, proboszcz nie chce potwierdzić tej informacji, tylko kontynuuje swoją grę, twierdzą np. że biskup wyznaczył/czy inny kościół.

Tak więc szczęśliwego Nowego Roku.
Czy ktos kiedys z kard. Nyczem bezposrednio rozmawial  o Mszy trydenckiej?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2010, 12:49:40 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #83 dnia: Grudnia 27, 2010, 09:08:11 am »

Kilka informacji.
1. w czwartą niedzielę adwentu ksiądz który miał odprawiać powiedział, że się uczy i jak się nauczy rozpocznie się regularna celebracja.
2. we wtorek po czwartej niedzieli Adwentu parafię odwiedził JE Nycz.
3. we środę po czwartej niedzieli ów ksiądz poinformował mnie że kard. Nycz zakazał osobiście celebracji Mszy w KRR w kościele Najświętszego Zbawiciela.
4. w Wigilię, proboszcz nie chce potwierdzić tej informacji, tylko kontynuuje swoją grę, twierdzą np. że biskup wyznaczył/czy inny kościół.

Tak więc szczęśliwego Nowego Roku.

I jakie dalsze kroki?
Moim zdaniem dla przyzwoitości i wierności SP powinniście napisać pismo do kard. Nycza z prośbą o mszę (z powodu braku odzewu ze strony proboszcza), odczekać dwa, trzy tygodnie i w przypadku braku odpowiedzi albo odpowiedzi w stylu: nie ma zainteresowania napisać do ED.

« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2010, 12:51:11 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #84 dnia: Grudnia 27, 2010, 09:37:47 am »

I tu p. Barcikowski ma rację.
A ponieważ odzewu nie będzie więc pod koniec stycznia powinno iść pismo do ED.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #85 dnia: Grudnia 27, 2010, 10:39:39 am »

myślę, że pan Michał ma rację. Najpierw pismo do kardynała Nycza, w razie braku reakcji pismo do ED
Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #86 dnia: Grudnia 27, 2010, 11:26:15 am »

Postąpimy tak jak sugeruje Pan Michał
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #87 dnia: Grudnia 27, 2010, 20:40:12 pm »

Wydake mi się, że najskuteczniej nyłoby gdyby ktoś porozmaiwał z JE osobiście. Do ED można pisać, chociaż wątpię czy to coś da... no ale kto wie, można próbować.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #88 dnia: Grudnia 27, 2010, 20:59:43 pm »

Proszę nie wątpić - napisać do ED trzeba. A "czy to coś da" to się okaże, nawet jeśli trzeba będzie czas jakiś poczekać.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #89 dnia: Grudnia 28, 2010, 01:25:34 am »

Cytuj
1. w czwartą niedzielę adwentu ksiądz który miał odprawiać powiedział, że się uczy i jak się nauczy rozpocznie się regularna celebracja.
2. we wtorek po czwartej niedzieli Adwentu parafię odwiedził JE Nycz.
3. we środę po czwartej niedzieli ów ksiądz poinformował mnie że kard. Nycz zakazał osobiście celebracji Mszy w KRR w kościele Najświętszego Zbawiciela.
4. w Wigilię, proboszcz nie chce potwierdzić tej informacji, tylko kontynuuje swoją grę, twierdzą np. że biskup wyznaczył/czy inny kościół.

Bajki o "braku zainteresowania KRR" może Kardynał K. Nycz opowiadać zawsze. Ale będą one rażąco niewiarygodne, gdy na biurku ks. G. Pozzo będą piętrzyć się skargi wiernych.

Jeżeli ze Zbawiciela zostanie wysłana skarga, a Pan Kamilek z Wilanowa zrobi tak jak napisał, to mamy 2 skargi.
Nasza z Piaseczna prawdopodobnie już doszła, to 3-cia. Moze jeszcze Pan Michał z grupą z Brwinowa zrobi tak, jak radzi grupie ze Zbawiciela - czyli także napisze. To by były 4 listy.

W Piasecznie mamy pełną podstawę formalną by uczynić to w imieniu Brwinowa. I tak zrobię. Może nawet przed 6.01.2011. Na dodatek nie muszę pisać do Kurii, bo mam to za już sobą.

@ Jarod
Co do rozmowy z otwartym, bezpośrednim, ks. Ordynariuszem. Proszę zapytać Pana Kamilka jak wygląda dialog z posoborowym betonem.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!