Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:24:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela.  (Przeczytany 55436 razy)
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #60 dnia: Września 27, 2010, 21:00:42 pm »

Który ołtarz/kaplica?
Ołtarzy jest osiem, więc można robić zakłady na którym.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #61 dnia: Września 27, 2010, 21:27:34 pm »

I Słynna kaplica M.B. Częstochowskiej i kaplica na dole.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #62 dnia: Września 28, 2010, 08:56:14 am »

I Słynna kaplica M.B. Częstochowskiej i kaplica na dole.
Mówiąc o ośmiu ołtarzach uwzględniłem ołtarz w kaplicy NMP Matki Zbawiciela, i wyłączyłem ołtarz w dolnym kościele, który to nie jest brany pod uwagę jako miejsce celebracji.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #63 dnia: Października 18, 2010, 19:15:50 pm »

jest coś wiadomo  na pewno czy od 1 niedzieli Adwentu będzie KRR w kościele Najświętszego Zbawiciela?
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #64 dnia: Października 20, 2010, 22:54:17 pm »

To jest ten kościół budowany w 20-leciu międzywojennym niby na kształt Lateranu, prowadzony przez księży salezjanów (czy tam saletynów), który został tak ładnie zmasakrowany?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #65 dnia: Października 21, 2010, 06:41:47 am »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_Zbawiciela_w_Warszawie
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #66 dnia: Października 21, 2010, 07:31:25 am »

jest coś wiadomo  na pewno czy od 1 niedzieli Adwentu będzie KRR w kościele Najświętszego Zbawiciela?

odpowiedź jest w wątku, kilka wypowiedzi wyżej
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #67 dnia: Października 21, 2010, 14:24:42 pm »

Nie, to ten który ocalał (odbudowany) po wojnie dzięki tow. Bolesławowi Bierutowi.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #68 dnia: Października 25, 2010, 22:04:14 pm »

Cytuj
To jest ten kościół budowany w 20-leciu międzywojennym niby na kształt Lateranu, prowadzony przez księży salezjanów (czy tam saletynów), który został tak ładnie zmasakrowany?
Pan chyba pomylił z bazyliką NSJ na Pradze, budowaną na kształt bazyliki św.Pawła za Murami. Tam są salezjanie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #69 dnia: Października 25, 2010, 22:20:49 pm »

a co tam zmasakrowanego jest?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #70 dnia: Października 26, 2010, 14:28:15 pm »

Czy była w niedzielę 24 października Msza Rzymska w kościele pw Naświętszego Zbawiciela?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #71 dnia: Października 26, 2010, 17:11:20 pm »

Czy była w niedzielę 24 października Msza Rzymska w kościele pw Naświętszego Zbawiciela?

O ile wiem, to nie było. Jak powiada jeden z pierwszych wpisów w tym wątku Msza święta „inauguracyjna” jest planowana na pierwszą niedzielę Adwentu. Ktoś się niepotrzebnie pośpieszył w „Nova et Vetera” swoją drogą…
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2010, 19:32:02 pm wysłana przez Hyacinthus Stanislaus » Zapisane
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #72 dnia: Października 26, 2010, 19:26:36 pm »

Treści na ulotkach instytutu Summorum Pontificum jeśli chodzi o Msze w Zbawicielu trochę mijają się z prawdą.
Informacja szczegółowa będzie podana jak proboszcz powie rozgłaszać (termin celebracji pierwszej Mszy nie uległ zmianie puki co).


Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #73 dnia: Października 26, 2010, 20:11:01 pm »

Czy była w niedzielę 24 października Msza Rzymska w kościele pw Naświętszego Zbawiciela?
Mi się wydaje ze "msza Rzymska" jest cały czas w tym kościele tylko w innej formie. Chyba że się mylę i oczymś nie wiem?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #74 dnia: Października 26, 2010, 21:04:56 pm »

Czy była w niedzielę 24 października Msza Rzymska w kościele pw Naświętszego Zbawiciela?
Mi się wydaje ze "msza Rzymska" jest cały czas w tym kościele tylko w innej formie. Chyba że się mylę i oczymś nie wiem?

niewykluczone ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: Warszawa - par. Najświętszego Zbawiciela. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!