Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:45:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dominus est - ks. bp Athanasiusa Schneidera
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Dominus est - ks. bp Athanasiusa Schneidera  (Przeczytany 5395 razy)
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« dnia: Lutego 16, 2009, 18:57:26 pm »

Ojciec Tadeusz Rydzyk promuje na falach Radia Maryja książkę  "Dominus est" - ks. bp Athanasiusa Schneidera
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 17, 2009, 06:37:25 am »

To moze dlatego u mnie w parafii pomimo 6 kolejeczek, coraz wiecej luldzi ustawia sie przy balaskach do Komunii, aby przyjac na kleczaco. Ostatnio to juz musze w drugim rzedzie stawac, juz okolo 20 osob na sumie przyjmuje na kleczaca, choc ksieza tym "dziwakom" daja Komunie na samym koncu (i tak dobrze, ze problemow nie robia).
Zapisane
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 17, 2009, 11:16:41 am »

U mnie nie ma balasek, więc jest trochę trudniej. A na klęcząco przyjmuje tylko moja rodzina i znany miejscowy (Boży?) wariatuńcio.
Nie ukrywam, że liczę iż lektura Schneidera doprowadzi do powrotu tradycyjnych praktyk.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 17, 2009, 11:25:48 am »

Ja, jeżeli Komunia udzielana jest "kolejkowo", padam szybko na kolana kiedy przychodzi moja kolej. Czasami trzeba wykazać się niezłym refleksem.
Ostatnio tak sobie pomyślałem, że teraz to jakoś mogę sobie dać z tym radę. A co będzie za np. 15-20 lat, kiedy i sprawność fizyczna mi spadnie? Po prostu, jeżeli nic się nie zmieni, nie dam rady! Dlatego mam nadzieję, że jednak praktyki tradycyjne powrócą...
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 17, 2009, 11:35:12 am »

W mojej parafii jest na szczescie tylko na kolanach obowiazujaco :)jedyny kosciol w Opolu gdzie tylko tak obowiazuje :)choc i tak slynie z tych Mszy z udzialem zwierzat :-[
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 17, 2009, 11:39:51 am »

Ja, jeżeli Komunia udzielana jest "kolejkowo", padam szybko na kolana kiedy przychodzi moja kolej. Czasami trzeba wykazać się niezłym refleksem.
Ostatnio tak sobie pomyślałem, że teraz to jakoś mogę sobie dać z tym radę. A co będzie za np. 15-20 lat, kiedy i sprawność fizyczna mi spadnie? Po prostu, jeżeli nic się nie zmieni, nie dam rady! Dlatego mam nadzieję, że jednak praktyki tradycyjne powrócą...
Ja spokojnie klekam i czekam na Komunie,nawet jak w kolejce jest :)ksiadz musi dac Pana Jezusa,tylko raz mi odmowiono,wstalem uklonilem sie Jezusowi i wrocilem do lawki. Po Mszy poszedlem do tego ks. i porozmawialem z nim,nie mial nic do powiedzenia,jakal sie,czerwienil a ja wyrzucalem argumenty itd itp i dal mi po Mszy w pustym kosciele.. na kleczaco :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 17, 2009, 11:47:58 am »

W mojej parafii zawsze była Komunia na klęcząco... odkąd rok temu na kongregacji dziekanów biskup stanowczo zarządził, aby w KAŻDEJ parafii wprowadzić Komunię na stojąco (do ust), "przez co będzie wyrażać się jedność liturgiczna diecezji". O i ludzie po kilku naukach x proboszcza nauczyli się podchodzić procesyjnie po Pana Jezusa. Raz nawet została mi zwrócona uwaga, że powinienem się podporządkować przepisom i jednoczyć się ze wspólnotą przyjmując Komunię na stojąco, a nie klękać (bo gdy nie posługuję z pateną, to wszyscy ministranci w prezbiterium otrzymują Komunię na klęcząco - gdy posługują z pateną, mają na końcu "włączyć" się w procesję, a ja zawsze klękam) - przez tego samego x proboszcza :)

Ciekawa jest też historia balasek w moim kościele parafialnym: stary x proboszcz (o którym pisałem w innym temacie - o starszych księżach) nie chciał ich usuwać i nie usunął... gdy przyszedł nowy to chciał usunąć, ale proboszcz emeryt mu się stanowczo sprzeciwił... i wyszło na to, że balaski zostały przed bocznymi ołtarzami, a przed głównym zostały usunięte.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2009, 11:49:51 am wysłana przez Nathanael » Zapisane
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 17, 2009, 13:16:15 pm »

Pamiętam jak z okazji odpustu ksiądz wychodząc, z powodu nieprzebranej ciżby, z Panem Jezusem na zewnątrz kościoła i widząc stojących szeregami wiernych zakrzyknął gromko: Na kolana! A tłum się zakołysał i ukląkł, jakby wszyscy przypomnieli kolędę "padniemy na twarz przed Tobą wierząc Żeś jest...".
A było to ... w roku 1998 roku. Tak niedawno.
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 17, 2009, 14:06:05 pm »

U mnie w parafii, po Mszy Świętej, poszedłem do księdza proboszcza powiedzieć , że : mam potrzebę serca klękania przy przyjmowaniu Chrystusa, a ksiądz stojąc na pierwszym stopniu uniemożliwia mi to. ksiądz powiedział, .że nie ma problemu, mam uklęknąć obok to się do mnie przesunie. teraz po pół roku (trochę mi głupio) , ale gdy podchodzę robi krok do tyłu. Ale nadal jestem jedyną osobą klękającą.Czuję się trochę jak pod ostrzałem i! :-[

ale oczywiście jest warto! ;D 
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 17, 2009, 15:56:36 pm »

Cytuj
mnie nie ma balasek, więc jest trochę trudniej.

W parafii, z której pochodzę nie ma balasek a Komunia jest na klęcząco. Część starszych osób przyjmuje na stojąco bo trudno im klękać. Ale jak raz pewien chlopczyk chial przyjąć na stojąco to ksiądz powiedzial mu, zeby ukląkl. Poza tym odmawia się udzielania "na rękę".
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 17, 2009, 15:58:26 pm »

Mam to samo u siebie w parafii - kiedyś proboszcz próbował mnie odciągnąć od klękania przy komunii, ale zrezygnował. I teraz klękam zawsze, mimo że ksiądz stoi na stopniu. No, chyba że jest ksiądz kanonik, to wtedy zawsze biorą patenę i idę do niego i klękam na stopniu zanim kolejeczka się uformuje, albo na samym końcu klękam też na stopniu nieco z boku
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Brat Horhe
adept
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 17, 2009, 16:45:03 pm »

Klękam twardo, nawet na powietrzu. Niestety z racji pracy bywam i na takich mzsach, czym wywołuję zgorszenie miejscowego duchowieństwa  ;D Ale nie wszystkich  8)
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 17, 2009, 19:36:58 pm »

U mnie na stojąco było tylko jak czasem oaza dzien wspolnoty robiła. Takto wszyscy klekaja chyba ze swieta do ksieza w bokach kosciola rozdaja i chyba nie klekaja ludzie, nie ma jak. Szczatkowe  balaski sa a kosciol jest nowy. Balaski sa tez wazne dla starszych osob bo jak klekana bez nich to ciezko sie podniesc.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 17, 2009, 19:37:34 pm »

Zobaczymy jak sprawa klękania będzie wyglądała w Kaliszu w I czwartek miesiąca na Mszy transmitowanej przez TV Trwam?
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 17, 2009, 19:41:07 pm »

U mnie w parafii balaski ocalały i się klęka, w kościele oo. redemptorystów na sposób kolejkowy.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Dominus est - ks. bp Athanasiusa Schneidera « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!