Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 05:14:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231941 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Spowiedź kapłana
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Spowiedź kapłana  (Przeczytany 16176 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 16, 2009, 22:10:40 pm »

IBP ma zapisane w statucie. Proszę zapytać x. Grzegorza jak to wyglada.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 16, 2009, 22:18:51 pm »

No jak widać z IBP jest ;) [wedle tego co P.szkielet napisal]

Hmm. Może nie będę rozwijał tej myśli. W każdym razie nie potępiam duchownych, którzy w pewnych sytuacjach nie są ubrani w sutannę.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 16, 2009, 22:27:33 pm »

A nie wziął Pan pod uwagę tego, że xiądz tradycyjny może nie chodzić na piwo??

Może nie chodzić, nikt go nie zmusza, jeśli nie lubi. Ale ma też prawo chodzić.
A nawet samodzielnie piwo warzyć ;)

IBP ma zapisane w statucie.

Niczego nie musi mieć zapisane (ewentualnie poza krojem sutanny, żeby nie mieć takiej jak kler diecezjalny), bo to wynika z kpk.

(Chyba, że chodziło o to, że IBP ma zapisane w statucie, że jego członkowie na piwo nie mogą chodzić :))
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2009, 22:30:00 pm wysłana przez Jarek » Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 16, 2009, 22:31:34 pm »

Jasne, pijarzy piwo warzą, ale niech sie Pan umówi na browara z kamedułą :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tomasz
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 16, 2009, 22:37:04 pm »

Tak. Xsięża z IBP chodzą ZAWSZE.

Nie ma Pan racji. Także księży z IBP od czasu do czasu można zobaczyć po cywilu
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 16, 2009, 22:37:24 pm »

Jasne, pijarzy piwo warzą, ale niech sie Pan umówi na browara z kamedułą :P

Spróbuję to kiedyś wykonać ;)
A tym czasem zajrzę do lodówki - tak się składa, że mam tam dziś coś od trapistów.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 16, 2009, 22:39:03 pm »

Belgijskich trapistów?? <mniam>
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 16, 2009, 22:41:02 pm »

Tak. Xsięża z IBP chodzą ZAWSZE.
Nie ma Pan racji. Także księży z IBP od czasu do czasu można zobaczyć po cywilu

Tak jak z FSSPX, FSSP, CSsR, OP, OSA, OFM, TChr... etc. etc.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 16, 2009, 22:41:20 pm »

Jasne, pijarzy piwo warzą, ale niech sie Pan umówi na browara z kamedułą :P

Kameduli są zakonem kontemplacyjnym, a nie tradycyjnym, a to różnica ;)
Ja bym nic zdrożnego nie widział w przebywaniu kapłana tradycyjnego w piwiarni (pubie?). Ale gdyby czynił to zakonnik kontemplacyjny (również nietradycyjny) - to już coś nie tak :)
Zapisane
o. Lukasz SP
adept
*
Wiadomości: 29


Ad maius pietatis incrementum

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 16, 2009, 23:06:12 pm »

Pijarem jestem od jak zywa i nie slyszalem zeby pijarzy ostatnio gdzies "produkowali" piwo  ;D
Witam po przerwie na forum  :)
Co do spowiedzi ... Cos osobistego: ja sie spowiadam (w ciagu roku) u spowiednika, bez "publicznosci", ale w czasie spowiedzi przed Swietami (Boze Narodz. lub Wielkanoc) czasami ustawiam sie do kolejki przed parafianami zeby widzieli, ze ich proboszcz serio bierze slowa ktore "zasiewa" z ambony o potrzebie nawrocenia, pokucie i (przede wszystkim) Milosierdziu Pana Boga ...
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 16, 2009, 23:08:48 pm »

Dla mnie ksiądz, który zrzuca sutannę to nie ksiądz, tylko za przeproszeniem jakaś popierdółka (przepraszam, jeśli kogoś obraziłem). Szczególnie tyczy się to młodych księży - vide jeden z tematów na forum. Ja rozumiem, ze jest to dopuszczalne, ale przed SVII takich rzeczy nie było. To tak troche jakby policjant kierował ruchem bez swojego policyjnego uniformu. Sorry, ale nie.

O jak dobrze, ze mnie pan wyręczył. Zawsze wzdrygałem się przed dosadnymi określeniami. Popierdółka to nic - mam w zanadrzu ciekawsze określenia. Trudno - mam obsesję na ten brak sutanny. Chciałoby się tak "na cywilniaka", wygodnie, razem z ludem, bliżej ludu i świata, na luzie, wygodnie, cieplutko, łatwiutko, wykonywać swój "zawodzik", (o innych uciechach nie wspomnę).....
Nie, nie... nie chcę takich takich kapłanów.    
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 16, 2009, 23:10:09 pm »

Pijarem jestem od jak zywa i nie slyszalem zeby pijarzy ostatnio gdzies "produkowali" piwo  ;D
Ojciec wybaczy. Mea culpa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 16, 2009, 23:31:11 pm »

Stałem w kolejce do spowiedzi na Jasnej Górze (wolę jak spowiadają w bazylice, a nie w tej kaplicy pokutnej, ale akurat spowiadali tam). Kolejki przesuwały się wolno, oczywiście moja najwolniej, a gdy miałem już podejść podszedł ksiądz w komży. Myślałem, że to zmiana spowiedników, ale on wszedł bez kolejki w miejsce penitenta,wyspowiadał się i dopiero zmienił spowiednika.
Ot, takie wydarzenie.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 16, 2009, 23:32:59 pm »

Dla mnie ksiądz, który zrzuca sutannę to nie ksiądz, tylko za przeproszeniem jakaś popierdółka (przepraszam, jeśli kogoś obraziłem). Szczególnie tyczy się to młodych księży - vide jeden z tematów na forum. Ja rozumiem, ze jest to dopuszczalne, ale przed SVII takich rzeczy nie było. To tak troche jakby policjant kierował ruchem bez swojego policyjnego uniformu. Sorry, ale nie.
O jak dobrze, ze mnie pan wyręczył. Zawsze wzdrygałem się przed dosadnymi określeniami. Popierdółka to nic - mam w zanadrzu ciekawsze określenia. Trudno - mam obsesję na ten brak sutanny. Chciałoby się tak "na cywilniaka", wygodnie, razem z ludem, bliżej ludu i świata, na luzie, wygodnie, cieplutko, łatwiutko, wykonywać swój "zawodzik", (o innych uciechach nie wspomnę).....
Nie, nie... nie chcę takich takich kapłanów.    
Znowu sutanna nam wchodzi w dyskusje... Nierozwiazywalny problem  ;)
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 16, 2009, 23:38:34 pm »

Dla mnie ksiądz, który zrzuca sutannę to nie ksiądz, tylko za przeproszeniem jakaś popierdółka (przepraszam, jeśli kogoś obraziłem). Szczególnie tyczy się to młodych księży - vide jeden z tematów na forum. Ja rozumiem, ze jest to dopuszczalne, ale przed SVII takich rzeczy nie było. To tak troche jakby policjant kierował ruchem bez swojego policyjnego uniformu. Sorry, ale nie.

Ale policjant wchodzący w środowisko przestępców nie wejdzie tam w pełnym umundurowaniu :)
Tak samo - ksiądz w sutannie zostanie przynajmniej wyśmiany w pewnych środowiskach. Bez sutanny może być przez nie zaakceptowany i w inny sposób głosić Boga. Chyba że oczekujemy, że to wyłącznie wierni mają przychodzić do kapłanów, a nie odwrotnie?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Spowiedź kapłana « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!