Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:18:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Roman Polański
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: Roman Polański  (Przeczytany 26173 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #75 dnia: Października 22, 2009, 11:17:07 am »

Pana inteligencja zawsze mnie powalała.
Jakoś tego nie widać, pozostał pan tym czym był ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #76 dnia: Listopada 02, 2009, 15:26:06 pm »

Obóz zadżumionych http://wiadomosci.onet.pl/1582439,2678,1,oboz_zadzumionych,kioskart.html

Wyjątki z tekstu:
Cytuj
Amerykańskie ustawodawstwo nie zna litości wobec przestępców seksualnych

Freddy Bravo spędził w więzieniu 13 miesięcy. Po wyjściu na wolność musi nosić przez wiele lat elektroniczne kajdanki, ale na tym nie koniec. Raz w miesiącu ma obowiązek meldowania się u kuratora sądowego i wykonania testu na narkotyki; w każdą sobotę idzie do psychologa, raz w roku poddaje się badaniu wykrywaczem kłamstw – a wszystko na własny koszt. Freddy Bravo nie ma prawa opuścić Florydy i zbliżać się do dzieci. Początkowo po wyjściu z więzienia mógł przebywać w towarzystwie 11-letniego brata tylko wtedy, kiedy pozostawał w zasięgu wzroku matki. Prawo nakłada na niego również obowiązek informowania pracodawcy i właściciela mieszkania, że został skazany za przestępstwa seksualne. Jednak Freddy Bravo nawet w najczarniejszych snach nie spodziewał się, że po odbyciu kary przyjdzie mu koczować pod mostem.

Internetowy lokalizator przestępców seksualnych zawiera adres, wiek, rodzaj wykroczenia i zdjęcie skazanego. Jednak na tym nie koniec. Władze wielu stanów domagają się, aby przestępcy seksualni mieszkali w odległości co najmniej 300 metrów od szkół, parków, przedszkoli i przystanków autobusowych.

W Miami uznano ten dystans za niewystarczający i zwiększono go do 2,5 tys. stóp, czyli ośmiuset metrów. To właśnie z tego powodu Freddy Bravo, Juan Martin i im podobni wylądowali pod mostem.

Człowiek, który przeforsował uchwalenie dystansu 2,5 tys. stóp nazywa się Ron Book. Adwokat z wykształcenia zarabia rocznie osiem milionów dolarów i jest najlepiej opłacanym lobbystą w Miami. Od 16 lat kieruje urzędem ds. bezdomnych w hrabstwie Miami-Dade...

Na mój widok gromadzą się bojaźliwie wokół samochodu. Najpierw udają, że nie rozumieją po angielsku, a po chwili wyrzucają z siebie lawinę słów. Opowiadają, że tęsknią za siostrzeńcami i przynajmniej święta Bożego Narodzenia pragną spędzić w otoczeniu rodziny. Elui Martinez marzy o pójściu na całonocną dyskotekę. Mężczyźni pokazują na nogach elektroniczne bransoletki z GPS, który noszą przy pasku od spodni. Mówią, że dozór elektroniczny doprowadza ich na skraj obłędu. Urządzenie wydaje przenikliwy dźwięk, jeżeli satelita straci kontakt z urządzeniem monitorującym. Wówczas na ekranie GPS pojawia się komunikat: "Proszę NATYCHMIAST iść do domu". Albo: "Proszę NIEZWŁOCZNIE skontaktować się telefonicznie z policją". I byli więźniowie muszą natychmiast wykonać polecenie.

– Nie możemy nawet popływać – żalą się. Okazuje się, że na głębokości powyżej jednego metra woda pochłania sygnał wysyłany przez elektroniczną bransoletkę. Freddy Bravo i Elui Martinez wylewają swe żale, ale żaden nie mówi tego, co można wyczytać z ich przerażonych twarzy. Nie potrafią zrozumieć, dlaczego w kraju wolności i dobrobytu skazano ich na dożywotnie znoszenie ciągłych upokorzeń.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #77 dnia: Listopada 02, 2009, 17:21:02 pm »

To jest przesada w drugą stronę która prędzej czy później spowoduje samobójstwo.
No i ten bogaty lobbysta.
I w ogóle nie podoba mi się amerykański ustrój.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #78 dnia: Listopada 02, 2009, 21:11:12 pm »

Niech Pan nie żartuje. Przecież to bardzo łagodne rozwiązanie. Zamiast spędzić resztę życia w więzieniu muszą jedynie nosić małe urządzenie na nodze.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2009, 21:23:06 pm wysłana przez Paladyn » Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #79 dnia: Listopada 02, 2009, 23:26:33 pm »

Tak Panie Paladyn. Ale w tym przypadku te ograniczenia zapędziły człowieka pod most.
Oczywiście tego czynu pedofilskiego nie usprawiedliwiam.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #80 dnia: Listopada 03, 2009, 07:44:13 am »

Niech Pan nie żartuje. Przecież to bardzo łagodne rozwiązanie. Zamiast spędzić resztę życia w więzieniu muszą jedynie nosić małe urządzenie na nodze.

Kara dożywotniego więzienia nie jest adekwatna takim czynom. Kara dożywotniego pozbawienia godności - pod mostem - tym bardziej. Mam wrażenie, że każde społeczeństwo potrzebuje jakichś wyrzutków, na których będzie mogło "powiesić wszystkie psy". Dawniej byli to trędowaci. Ich zabrakło, znalazła się inna grupa.
Ludzie nie są doskonali, dobrze Pan o tym wie. Może i na Pana znalazłby się jakiś paragraf, gdyby ktoś się mocno postarał. Czy miło byłoby Panu, gdyby dożywotnio wyrzucono Pana ze społeczeństwa bez prawa do jakiejkolwiek obrony i godności? Np. krzywo Pan się popatrzył na nieletniego synka sąsiadów, który właśnie rzucał kamieniami w kota. Zawsze Pana nie lubili, teraz wreszcie mogą dopiec. Wynajęli "dobrego" adwokata, który udowodnił, że było to spojrzenie pedofilskie. Oto nowe mieszkanie:
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2009, 07:58:05 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #81 dnia: Listopada 03, 2009, 08:09:02 am »

[Jakoś tego nie widać, pozostał pan tym czym był ...
Czyli czym? No proszę się nie krępować i dokończyć. Ulży panu.
Zapisane
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #82 dnia: Listopada 03, 2009, 18:33:01 pm »

Kara dożywotniego więzienia nie jest adekwatna takim czynom. Kara dożywotniego pozbawienia godności - pod mostem - tym bardziej.

Zastanawiam się, czy byłby Pan równie wyrozumiały, gdyby te biedne bezdomne bidulki wykorzystały pańską 12-letnią córkę.

Nie uronię łzy nad losem przestępcy. Każdy człowiek wie, co jest dobre, a co złe. Każdy wie, że za zło należy się kara. Jeśli człowiek świadomie wybiera zło, musi liczyć się z konsekwencjami.

Przytoczony artykuł jest tendencyjny. Nie skupia się na przeszłości przestępców zgromadzonych w tym obozie, gdyż ta mogłaby wzbudzić w czytelniku odrazę i uświadomić, że odbierają sprawiedliwą karę. Zamiast tego ukazane są problemy, z którymi muszą się zmagać. To ma naturalnie zrodzić w odbiorcy współczucie. Czytając go miałem wrażenie, że jest to jeden z tekstów, które przygotowują grunt pod walkę o prawa dla nowej uciskanej mniejszości. Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Artykuł nie ma jeszcze wydźwięku "istnieje pozytywna pedofilia", ale ma już coś w stylu "no nie przesadzajmy, przecież to nie jest takie straszne przestępstwo, żeby je surowo karać". Nie chce mi się badać, jaką linię ideologiczną ma Süddeutsche Zeitung, ale to mogłoby być ciekawe.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #83 dnia: Listopada 04, 2009, 09:53:01 am »

Ja też byłbym ciekaw, czy ci ludzie nie są może przypadkiem recydywistami w kwesji przestępstw pedofilskich. Jeśli tak, to nie miałbym dla nich żadnego współczucia.

Oczywiście, współczesny "trynd" w tej kwestji jest i dla nas niebezpieczny, bo 1 z głównych celów współczesnego prawodawstwa jest zniszczenie rodziny. A za pedofilję w USA mogą uznawać rozmaite zachowania normalne, jakie mają miejsce w rodzinach (mycie dzieci przez ojców, robienie zdjęć nagich niemowląt itp)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #84 dnia: Listopada 04, 2009, 09:59:07 am »

Proponuję obejrzeć film pt. "Conspiracy of Silence" można go znaleźć w necie.

Opis filmu:
Cytuj
Film dokumentalny "Zmowa Milczenia" miał być wyświetlony na kanale Discovery 3 maja 1994 r. Film ten obnażał sieć religijnych przywódców i polityków z Waszyngtonu, którzy przemycali dzieci do stolicy na orgie seksualne. Wiele dzieci było poniżanych poprzez przymusowe noszenie samej bielizny i numeru na kawałku kartonu zawieszonego na szyi w czasie aukcji dla cudzoziemców w Las Vegas i Toronto. W ostatniej chwili przed emisją nieznany kongresmen zagroził stacji utratą koncesji jeśli dokument zostałby wyemitowany. Prawie natychmiast prawa do filmu zostały nabyte przez nieznane osoby, które zażądały zniszczenia wszystkich kopii. Jedna z kopii roboczych na kasecie VHS trafiła w ręce byłego senatora stanu Nebraska i adwokata Johna De Campa, który udostępnił ją emerytowanemu agentowi FBI Tedowi L. Gundersonowi. Pomimo że jakość
wideo nie jest najlepszej jakości, film trzeba obejrzeć, gdyż ujawnia on sieć rządowych pedofilów.
Kruk krukowi oka nie wykole...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #85 dnia: Listopada 06, 2009, 19:23:41 pm »

To dla p. Kałębasiaka, który tak bardzo lubi JKM:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/13-latka-w-lozku-czyli-co-z-ty,2,ID392130801,n

Ciekawe co teraz powie ?
Napisze.
Wydaje mi sie, ze (jak wielu innych) nie zrozumial Pan tego, co Mikke napisal.
Jako odpowiedz, zacytuje fragment jego komentarza:

Cytuj
W każdym razie: jeśli dorosły mężczyzna coś robi, to widać chce konsekwencji z tym związanych!

Natomiast zdumiewa mnie, że dyskusja o tym, czy wydać p.Polańskiego, dotyczy tematu „Czy jest winny – czy niewinny” - a nie aspektów prawnych. Moralność – służy prywatnemu potępieniu (lub nie) człowieka. A tu mamy do czynienia nie z moralnością, ale z Prawem.

P.Polański ma być sądzony nie za to, że popełnił czyn niemoralny – lecz za to, że złamał Prawo.

A to są dwie zupełnie różne kategorie!
Czy ma Pan jeszcze cos do zarzucenia Mikkemu?
Zapisane
solid
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Listopada 06, 2009, 22:27:44 pm »

Sprawa Romana Polańskiego, tak jak i przykład przestępców seksualnych z USA podany kilka postów wyżej, pokazują jak bardzo zakłamany jest współczesny świat i jego systemy prawne. Ktoś współżył z 13-latką - jest pedofilem i zasługuje na surową karę. Ale gdyby współżył z 15-latką, to już wolno mu wszystko, a młodzież w tym wieku wręcz zachęca się do podejmowania aktywności seksualnej. Zachęcają do tego media, ale w niektórych krajach to nawet szkoła takie zachowania propaguje. Jakiś czas temu u nas w Polsce rzeczniczka praw dziecka postulowała, aby zmienić w prawie tą granicę do 18 roku życia, to została nie tylko skrytykowana, ale wręcz wyśmiana, nawet przez polityków uważanych za katolickich i bliskich Kościołowi. I to u nas, w Polsce, gdzie Kościół ma jeszcze jakieś wpływy, a co tu mówić o krajach dużo bardziej zlaicyzowanych i zdemoralizowanych. Dla katolika sprawa jest jasna - czyn Romana Polańskiego jest naganny, bo jest złamaniem VI przykazania, tak samo jak naganne moralnie są inne jego czyny, które nie są akurat karalne przez ludzkie prawo (mam na myśli jego rozwiązły tryb życia, który jest powszechnie znany i sam się tym lubił afiszować). A patrząc z punktu widzenia, jaki pokazują media, właściwie nie wiadomo o co w tym chodzi. Współżył z 13-latką, to źle, ale gdyby ona miała kilka lat więcej, to byłby niemal czyn chwalebny. Dla katolika wyznacznikiem powinno być VI przykazanie, a punkt widzenia lansowany przez współczesne media - do pewnego wieku nie wolno nawet dziecka dotknąć, a jak przekroczy tą granicę, to wolno wszystko - jest przejawem zakłamania i zagubienia prawdziwych wartości.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #87 dnia: Listopada 07, 2009, 10:08:53 am »

Polański nie uważa się za Polaka.

W Polsce szum. W kręgach komediantów wręcz histeria. Padają słowa o spisku antypolskim. Radek Sikorski żąda uwolnienia polskiego reżysera Polańskiego. Daniel Olbrychski podchwytliwie pyta Olejnik, dlaczego amerykański sąd nie ściga obywatela USA, który wcześniej pozbawił zgwałconą przez Polańskiego dziewczynkę dziewictwa, a koncentruje się na Polaku? Mówi się, że genialny Polak odcierpiał już za „incydent” z nastolatką.

To wszystko bzdura.

Polański przyjechał z rodzicami do Polski w 1937 roku i nie uważa się za Polaka.

Według Eli Barbura. Polański bardzo wiele przeżył w getcie, a Polacy nie są w stanie tego pojąć, więc nie powinni się wypowiadać na temat Polańskiego i jego problemów. Trauma z getta spokojnie wystarczy do oczyszczenia Polańskiego z wszystkich grzechów.

Właściwie należałoby go przeprosić za zgwałcenie dziewczynki.

Proszę zwrócić uwagę na dychotomię: Polański w getcie – Polacy nigdy go nie zrozumieją

Oto wypowiedz samego mistrza na ten temat:

"Jak Pan przeżył?

Chowano mnie komórce a nocleg znajdował sie w oborze. Mieszkanie było własnością żałośnie biednych katolickich chłopów, którzy nie wiedzieli, że jestem Żydem. Zanim mój ojciec został aresztowany, pozostawił naszym przyjaciołom oszczędności i klejnoty rodzinne, aby miesięcznie opłacali moje utrzymanie. Ale ponieważ oni byli dobrymi Polakami to wszystko przepili. Ci chłopi nie wyrzucili mnie tylko dlatego ponieważ spodobałem sie zonie właściciela i byłem jej protegowanym. Moje szczęście polegało tez na tym ze nie wyglądałem na Zyda. Inaczej z pewnością zadenuncjowaliby mnie Niemcom.

Przeżył Pan pod jednym dachem z antysemitami?

Oczywiście. Wszyscy Polacy byli antysemitami. Po tysiącu lat propagandy Watykanu było to częścią ich kultury. Każdy chłop, któremu powiedziałby pan ze Jezus był Żydem, natychmiast zabiłby siekierą. Niewyobrażalne, co by sie stało gdyby Pan dodał, że Dziewica Maryja była Żydówką."

Wypowiedź ta pokazuje jak Polański postrzega samego siebie. Nie mówi: „my Polacy byliśmy antysemitami”. Stwierdza, że kultura Polaków to „ich kultura”.

Wyjątkowo podła i pełna pogardy jest jego wypowiedź o ludziach, którzy przechowali go w czasie wojny, zwłaszcza uwaga o tym, że gdyby ci poczciwi Polacy-alkoholicy wiedzieli, że jest Żydem to z pewnością zadenuncjowaliby go Niemcom.

Może lepiej, żeby broniono go określając to, co się wokół niego teraz dzieje jako przejaw skandalicznego, zoologicznego antysemityzmu? To z pewnością skuteczniejsza linia obrony.
http://palnick.salon24.pl/128235,polanski-nie-uwaza-sie-za-polaka
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Roman Polański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!