Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 17:34:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Roman Polański
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj
Autor Wątek: Roman Polański  (Przeczytany 26223 razy)
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #60 dnia: Października 01, 2009, 09:25:54 am »

@ p. Mateusz
Wie Pan co, skoncze temat, bo mam wrazenie ze w ogole nie przemyslal Pan sprawy i tak se pisze zeby cos napisac.

@ p. Krusejder

Przeczytalam te analizy trzykrotnie - nie widze w nich najmniejszego sensu. Moze dlatego, ze dobrze znam filmy, o ktorych pisze ten dziennikarz. Gdybym ich nie znala, moglabym sie zastanawiac nad sensownoscia jego hipotez. Ale je znam z detalami. To jest po prostu temat, ktory mam opracowany. Wiem, ze niektore filmy Polanskiego sa wielowymiarowe i mozna je roznie interpretowac, ale nie przyjmuje interpretacji, ktora jest sprzeczna z logika filmu i jego efektami. Nawet jesli ta logika i te efekty powstaly niezamierzenie, wbrew woli artysty. W tym artykule, gdybym chciala polemizowac, musialabym polemizowac z kazdym zdaniem po kolei. A to chyba watek na inny temat.

Edit:
Jak wiesz, bardzo krytycznie ocenilam dokument o egzorcyzmach AL. Michel. Byl zle zrobiony i wg mnie szkodliwy zarowno dla wierzacych, jak i niewierzacych. Duzo lepiej wypadla fikcja "Egzorcyzmy Emily Rose", nie bylo tam sprzecznosci ani rzeczy, ktore moglyby jakos wypaczac te historie i jej gleboki sens, malo tego, byla tam po amerykansku, lopatologicznie wylozona przestroga dla wszelkich swirow, ktorym przyszloby do glowy wdawac sie w jakies chore fascynacje.

Co do odbioru rzeczy przez widzow - zawsze dobre rzeczy beda jednych ulpeszac, innych gorszyc. Ocena wartosci rzeczy nie moze opierac sie na tym, ze w efekcie ktos sie zgorszyl. Bo i krzyzem wielu sie gorszy.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2009, 09:45:48 am wysłana przez Murka » Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Października 01, 2009, 09:37:41 am »

@ p. Mateusz
Wie Pan co, skoncze temat, bo mam wrazenie ze w ogole nie przemyslal Pan sprawy i tak se pisze zeby cos napisac.
Zgadzam się, tym bardziej, że mam identyczne wrażenie co do Pani.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #62 dnia: Października 01, 2009, 09:43:30 am »

Ja również pozostanę przy swojem zdaniu. Bardzo cenię opinje p. Kłopotowskiego i sądzę, że ma on znacznie szerszą wiedzę o samym reżyserze niż kazdy z nas. Nie wyglądał mi nigdy na gościa piszącego na poziomie Ich Dziennika czy portalu msza.net o zjawisku satanizmu

pzdr :-)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #63 dnia: Października 01, 2009, 09:52:49 am »

ma on znacznie szerszą wiedzę o samym reżyserze niż kazdy z nas.

Moja wiedza o rezyserze jest rzeczywiscie nikla. Natomiast mam wiedze o filmach, ktore nakrecil, ogladalam je wielokrotnie i analizowalam kazdy detal. I poniewaz ja mam, zaden dziennikarz nie przekona mnie, ze widzialam w tych filmach cos, czego nie widzialam.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #64 dnia: Października 01, 2009, 11:32:19 am »

Znany reżyser Roman P. do tej pory bezkarny pedofil,znalazł swoich obrońców w całej palecie autorytetów moralnych od Wajdy zacząwszy u którego w domu popełniono do dziś niewyjaśnione i osądzone morderstwo, do prezydenta RP który uruchomił zespół prawników badających zasadność jego aresztowania w Szwajcarii. Zrobiono cyrk wokół tego zboczeńca, zapominając jak z oskarżenia niejakiej Anety K.oskarżono o molestowanie i gwałt Stanisława Łyżwińskiego te same3 środowisko już zdążyło bez sądu i udowodnienia winy wsadzić wymienionego do aresztu w którym do dziś przebywa..Przypomnę,że publicznie udowodniono, że ,,pani" Aneta K. ,,myli się" w sprawie ojcostwa jej dziecka w stosunku do dziesięciu przebadanych mężczyzn.Nie przeszkadzało to innemu ,,autorytetowi moralnemu" Markowi J. byłemu marszałkowi i znanemu działaczowi ,,katolickiemu" za glosowaniem w sprawie odebrania immunitetu parlamentarzysty wspomnianemu Stanisławowi Ł.Gdy patrzę na obłudę i zakłamanie owych moralistów chcących zamknąć gazetę( ,,Co z Tą Polską") redagowaną przez Polaka Leszka Bubla i Bolesława Szenicera ( starozakonnego Żyda) za ujawnianie prawdy o polsko-żydowskich relacjach, oraz tendencyjne skazywanie bez wyroku tych osób, to myślę że daleko nam do nazywania się katolikami, skoro stosujemy podwójną moralność w zależności z kim sprawa. Dlaczego Marek J. nie powinien moralizować? Bo ma na rekach krew niewinnych ludzi zabijanych bezkarnie w Iraku czy Afganistanie. Bo glosował za wysłaniem tam wojsk i wspieranie antychrysta( USA i koalicjanci) chcącego władać światem całym.Lekceważący stosunek tego ,,pana" wobec ofiar ludobójstwa popełnianego w Libanie czy ostatnio w Strefie Gazy woła o pomstę do nieba.Brak reakcji pseudokatolików na zbrodnie popełniane na niewinnych, dowodzą moralnej degrengolady upadającego posoborowia. Pan Bóg nie ma względu na osoby i odda każdemu miarką, jaką ten sam odmierzał. 
Wobec nowych okoliczności musiałem nieco zmodyfikować swój wpis.Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł i jedzeniu ze wspólnej miski. Brak mi nieraz cnoty cierpliwości.
Co do spray Polańskiego i Łyżwińskiego, to zgadzam się z Panem.

Miałem w ręku gazetę "Co z Tą Polską" i zastanawiam się czy to nie jest to przypadkiem prowokacja, rodzaj wentyla bezpieczeństwa, a może nawet ośmieszenie tych którzy próbują ukazywać prawdę o działalności "określonych sił"  ;)

Jeśli chodzi o sprawę "Marka J." to akurat zachował się bardzo honorowo i tu byłbym ostrożny w Jego krytyce.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Października 01, 2009, 11:41:46 am »

Cytuj
Co do spray Polańskiego i Łyżwińskiego, to zgadzam się z Panem.

ja też w tej sprawie: znam kawał o Łyżwińskim, który można świetnie przerobić na dowcip o Polańskim.

Rozpoczyna się tak:

Wraca małoletnia nastolatka do domu i mówi: Mamo! mamo ! Dostałam rolę u Romka Polańskiego ! Matka: - U   P-o-l-a-ń-s-k-i-e-g-ooo !?? Córka: [...]

Resztę - odpowiedź córki - wysyłam pełnoletnim forowiczom płci męskiej na priwa po przesłaniu kopii dokumentu tożsamości z wyraźną datą urodzenia.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #66 dnia: Października 09, 2009, 14:18:58 pm »

sprawa zahaczyła o osobistości kościelne. News z pudelka ( wybaczcie;))

Cytuj
Po drugie, na Uniwersytecie Opolskim rozgorzała właśnie dyskusja, czy reżyserowi powinien zostać przyznany tytuł doktora honoris causa tej uczelni. W internecie krąży petycja w sprawie zablokowania tej procedury. Wielu mieszkańców Opola jest również oburzonych zachowaniem księdza Marka Lisa, który wziął Zanussiego w obronę.

Jedna gorąca wypowiedź publicystyczna nie powinna decydować o całokształcie człowieka - tłumaczył ks. Lis w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Po takiej wypowiedzi w sieci pojawił się list, pod którym każdy może się podpisać. Zostanie przekazany do księdza biskupa Andrzeja Czai. Znalazł się tam postulat, aby biskup interweniował w tej sprawie i uniemożliwił nadanie reżyserowi tytułu.

Gdyby taką nagrodę za całokształt pracy twórczej przyznała panu Zanussiemu jakaś Akademia Filmowa, ale Katolicki Wydział? - czytamy w liście. Czy Kapłan, który twierdzi, że za pół roku nikt nie będzie pamiętał haniebnej postawy Zanussiego, rozumie o czym mówi? Takie lekceważące wypowiedzi wobec skrzywdzonego dziecka i ich obrona z ust Kapłana nie napawa optymizmem...

Mimo determinacji autorów i zapewnień opolskiej kurii biskupiej, że ksiądz Czaja czyta   
wszystkie listy, jego pomoc w tej sprawie może być niewielka. Powód? Decyzję podejmuje Wydział Teologiczny uniwersytetu, któremu biskup może ewentualnie doradzić.
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #67 dnia: Października 09, 2009, 15:03:23 pm »

:) Nobel Pokojowy 2010 za miłość międzypokoleniową :D ;D
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #68 dnia: Października 10, 2009, 17:30:30 pm »

Cytat Pani Murki

Cytuj
mam wiedze o filmach, ktore nakrecil, ogladalam je wielokrotnie i analizowalam kazdy detal. I poniewaz ja mam, zaden dziennikarz nie przekona mnie, ze widzialam w tych filmach cos, czego nie widzialam.
Genialne

Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Października 13, 2009, 08:31:55 am »

To dla p. Kałębasiaka, który tak bardzo lubi JKM:

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/13-latka-w-lozku-czyli-co-z-ty,2,ID392130801,n

Ciekawe co teraz powie ?
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #70 dnia: Października 16, 2009, 11:42:26 am »

/.../
"Z większością decydentów w TVP jestem pokłócony, zresztą mam jak najgorsze zdanie o nich. Są beznadziejnie zadufani w sobie, koniunkturalni i mający gdzieś misję publiczną. To sitwa kolesiów, powiązań biznesowych, kochanków i kochanek.  I mam nadzieję, że robienie materiału telewizyjnego i prasowego o Krzysztofie Zanussim i Sławomirze Zielińskim w kontekście ich gejostwa i związków z nieletnimi będzie uczciwe, a nie jak to już mam udokumentowane będzie manipulacją."

http://www.latkowski.com/blog/2004/7-12/

no to widzimy co stanowi podstawę solidarności Zanussiego w stosunku do Polańskiego....

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #71 dnia: Października 16, 2009, 12:29:35 pm »

To dla p. Kałębasiaka, który tak bardzo lubi JKM:
http://korwin-mikke.blog.onet.pl/13-latka-w-lozku-czyli-co-z-ty,2,ID392130801,n
Ciekawe co teraz powie ?
Mamy nowego brawarystę na forum. Będzie wesoło.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #72 dnia: Października 16, 2009, 12:33:22 pm »

Pana inteligencja zawsze mnie powalała.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #73 dnia: Października 17, 2009, 15:35:53 pm »

Obiło mi się o uszy że w Watykanie można legalnie pojąć za żonę 12-latkę. To prawda?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #74 dnia: Października 17, 2009, 21:58:47 pm »

Prawo kanoniczne przewiduje dla kobiet minimalny wiek w którym może wyjść za mąż na 14 lat, więc chyba nie.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Roman Polański « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!