Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 16:57:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Świeta Teresa z Avila
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Świeta Teresa z Avila  (Przeczytany 4898 razy)
zotanna
adept
*
Wiadomości: 15


« dnia: Października 15, 2009, 13:27:04 pm »

Szczęść Boże,

Dzisiaj wspomnienie Świętej Teresy z Avila :)
Chciałabym zapytać co sądzicie o filmie biograficznym o Świetej z 2007r. - Theresa - The Body of Christ ?



Św. Teresa z Avila
(…)Cel modlitwy znajdziemy raczej w miłości i w praktycznych efektach woli, niż w spekulacjach intelektualnych. (…)
Zapisane
zotanna
adept
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #1 dnia: Października 19, 2009, 11:12:35 am »



O przepraszam nie wysłałam linku. Film jest na you tube - lepiej gdyby były polskie napisy - bo tłumaczenie jest czasem zagłuszone.
Przepraszam jeżeli Kogoś ,,coś" zbulwersuje w tym filmie.

Skrót do: http://www.youtube.com/watch?v=9CAAABkYQk8&feature=PlayList&p=CE1D07EC036E404D&index=0&playnext=1


Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #2 dnia: Października 19, 2009, 20:42:13 pm »

A co takiego może bulwersować?
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Października 19, 2009, 21:01:52 pm »

Dziękuję. Właśnie skończyłem oglądać. Moja ocena za film - dobry. Bulwersować? A, to już licentia poetica reżysera. Wiadomo, że jak ta epoka to musi być straszna Inkwizycja etc. Już się przyzwyczaiłem. Ale klimacik jest. Polecam, z tym ze moja ocena; dobry. Bez euforii. 
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #4 dnia: Października 21, 2009, 16:57:41 pm »

Jeśli film otrzymał ocenę dobrą, to ja pytam: co w nim na tę ocenę zasługuje? Czy wręcz groteskowo - obrazoburcza interpretacja mistycyzmu św. Teresy? (dwuznaczna ekspresja Berniniego na tle tego filmu to pikuś). Czy sposób ukazania wewnętrznej sytuacji Kościoła katolickiego w Hiszpanii w II poł. XVI w.?
Jeśli mogę wystawić swoją ocenę, to daję 3 + ale tylko i wyłącznie za urzekającą plastyczność obrazu.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Października 21, 2009, 17:47:06 pm »

Jeśli mogę wystawić swoją ocenę, to daję 3 + ale tylko i wyłącznie za urzekającą plastyczność obrazu.

To temat na osobny wątek, ale zobaczcie jak dba się o "urzekającą plastyczność" filmów, które uderzają w Kościół, pośrednio lub bezpośrednio. Kropla drąży skałe...
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Października 21, 2009, 17:59:36 pm »

Jeśli film otrzymał ocenę dobrą, to ja pytam: co w nim na tę ocenę zasługuje? Czy wręcz groteskowo - obrazoburcza interpretacja mistycyzmu św. Teresy? (dwuznaczna ekspresja Berniniego na tle tego filmu to pikuś). Czy sposób ukazania wewnętrznej sytuacji Kościoła katolickiego w Hiszpanii w II poł. XVI w.?
Jeśli mogę wystawić swoją ocenę, to daję 3 + ale tylko i wyłącznie za urzekającą plastyczność obrazu.


No, to razem, droga Pani Rito; 4-. Dałem tylko(!) aż czwórkę (na wyrost) bom nauczycielem pobłażliwym. Za klimacik, za temat, za wkład pracy. Trudno żebyśmy od od każdego "religijnego" filmu oczekiwali imprimatur.

Widzę, że robimy tu za radę pedagogiczną. :)  Niech ktoś przyłoży dwóję to razem będzie tylko 3. 
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2009, 18:01:29 pm wysłana przez Fidelis » Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #7 dnia: Października 21, 2009, 21:46:22 pm »

Trudno żebyśmy od od każdego "religijnego" filmu oczekiwali imprimatur.

Panie Fidelisie, nie oczekuję imprimatur od żadnego "religijnego" filmu, takie marzenia się nie spełniają, niestety... Ale marzy mi się film mądry, głęboki, piękny i ciepły zarazem. Jest to możliwe, przykład: hiszpański film "Cancion de Cuna" z 1994 r. Poezja... Polecam  :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Października 21, 2009, 23:13:19 pm »

Canción de cuna? (kołysanka) Nie znam. Lo veria con mucho gusto - z chęcią bym obejrzał. Jest na You tube?
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #9 dnia: Października 22, 2009, 13:55:02 pm »

Film nie miał w Polsce swojej premiery. Do mnie trafił wprost z Hiszpanii. Na You tube też go nie znalazłam. Chętnie prześlę Panu płytkę, proszę o kontakt mailowy. Dodam tylko, że film jest jedyny w swoim rodzaju, klimat jest niepowtarzalny. Sądzę, że twórcy filmu musieli w jakimś stopniu znać "od wewnątrz", z autopsji atmosferę żeńskich zakonów kontemplacyjnych, w innym razie nie powstałoby coś tak niesamowitego. Przez pewien czas po obejrzeniu tego filmu patrzy się na świat zupełnie innymi oczyma, a i pogoda ducha i dobry humor długo człowieka nie opuszczają  :) (W rolach głównych: Alfredo Langa, Fiorella Faltoyano)
Zapisane
zotanna
adept
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #10 dnia: Października 23, 2009, 09:03:22 am »

P. Rito,

Jeżeli ten film jest z lektorem polskim albo z polskimi napisami - to ja bym również bardzo bardzo chętnie obejrzała ten film.
Oczywiście zapłace za płytke i przesyłke. Dla mnie film o Świętej Teresie to tylko malutka kropla w oczekiwaniach. Reżyser ewidentnie postawił na cielesność - chyba dla większej oglądalności. Dlatego chętnie bym obejrzała coś bardziej eteryczno-duchowego.

pozdrawiam
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #11 dnia: Października 23, 2009, 11:50:59 am »

Pani zotanno,
chętnie prześlę Pani tę perełkę gratis. W ten jesienny, smętny czas odrobina ciepła i pogody wskazana  :) Proszę o kontakt. Adres mojej poczty znajdzie Pani w profilu.
(film jest z polskim lektorem)
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #12 dnia: Października 23, 2009, 21:23:33 pm »

Dziękuję za link do filmu :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
CzachaNOP
adept
*
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #13 dnia: Października 25, 2009, 18:19:09 pm »

Jak dla mnie film bardzo dobry polecam też film "Twierdza wewnętrzna."
Zapisane
panther
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 07, 2009, 11:05:25 am »

Większych korzyści duchowych mi nie przyniósł w przeciwieństwie do starego serialu "Teresa de Jesus". Niedawno jakaś dobra dusza zamieściła go z polskimi napisami na gloria.tv
(www.gloria.tv/?media=35568). Może nie ma tam wartkiej akcji ani przepięknych kadrów, ale nie o to chodzi w takich filmach. Ostatni, ósmy odcinek przedstawiający ostatnie tygodnie życia św. Teresy jest bardzo wzruszający.
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Świeta Teresa z Avila « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!