Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 15:40:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: o obronie rodziny przed delegalizacją obrzezania.
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: o obronie rodziny przed delegalizacją obrzezania.  (Przeczytany 1938 razy)
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« dnia: Lipca 04, 2012, 17:18:32 pm »

może niektórych denerwuje duża ilość cytowań, ale w pewnym momencie już niełatwo komentować, chce się tylko po prostu kronikarsko odnotowywać co się dzieje...

http://wpolityce.pl/artykuly/31698-prywatnie-i-publicznie-z-religia-jak-z-malzenstwem-gdy-jest-juz-zawarte-staje-sie-sprawa-publiczna

"Trzeba jednak bronić rodziny i religii przed takimi uzurpacjami państwa, jak „delegalizacja” obrzezania w Niemczech"

Katolicki Ksiądz broni prawa do obrzezania.

Pod artykułem jest ciekawy komentarz osoby o pseudonimie Pani Maria
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2012, 17:21:14 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1 dnia: Lipca 04, 2012, 17:36:15 pm »

Pod artykułem jest ciekawy komentarz osoby o pseudonimie Pani Maria

Może i ciekawy, ale tego rodzaju argumenty (niech państwo ingeruje, bo to chroni życie) to miecz obosieczny.

Taki przykład: w Kanadzie wprowadzono szczepionkę przeciwko rakowi macicy dla dziewczynek, którą podaje się w 7-8 klasie. Chroni ona tylko przed tym rodzajem choroby, który
jest wywołany przez wirusa przenoszonego drogą płciową. Ludzie, którzy dochowują wierności w małżeństwie maja prawie zerową szansę zarażenia się tym wirusem.

W tej sutuacji niektórzy ludzie, mając na uwadze również negatywne  skutki uboczne tej szczepionki, nie zaszczepiają swoich dzieci. No i oczywiście już podnoszą się gosy, aby ich do tego zmusić, no bo przecież panstwo ma obowiązek "chronić życie".
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #2 dnia: Lipca 04, 2012, 20:01:14 pm »

Pozostanie dla mnie wieczną zagadką, jak można krzyczeć kiedy Państwo narusza naszą wolność jednocześnie bijąc brawo kiedy to samo państwo narusza wolność innej osoby (czy grupy).
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #3 dnia: Lipca 04, 2012, 20:09:44 pm »

czy okaleczanie ciała nie jest jednak jakąś granicą? Jakby jakaś grupa obcinała swoim dzieciom uszy albo kciuki to chyba jednak należałoby interweniować. Właśnie  dlatego, że już około 2000 lat żyjemy w Cywilizacji Chrześcijańskiej.
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2012, 20:28:48 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4 dnia: Lipca 04, 2012, 21:21:02 pm »

Pozostanie dla mnie wieczną zagadką, jak można krzyczeć kiedy Państwo narusza naszą wolność jednocześnie bijąc brawo kiedy to samo państwo narusza wolność innej osoby (czy grupy).
Są tu potężne pokłady humoru sytuacyjnego, koszerni, którzy powymyślali różne pułapki mające uprzykszyć życie katolikom sami w nie wpadają. A dochodzi do tego ruch rabinek, bermycwa dziewcząt itp "wynalazki", które stały się bumerangiem udrzającym w rzucajcego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #5 dnia: Lipca 04, 2012, 21:21:56 pm »

Jakie okaleczanie ciała? Obrzezanie męskie złych skutków nie posiada, a wskazywane są pozytywne skutki medyczne takiego zabiegu. Obcięcie uszu czy kciuków wręcz przeciwnie. Nie mówiąc o tym, że to metoda leczenia pewnych chorób - można zatem porównać z wycięciem wyrostka robaczkowego.
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Lipca 04, 2012, 21:30:00 pm »

Jakie okaleczanie ciała? Obrzezanie męskie złych skutków nie posiada, a wskazywane są pozytywne skutki medyczne takiego zabiegu. Obcięcie uszu czy kciuków wręcz przeciwnie. Nie mówiąc o tym, że to metoda leczenia pewnych chorób - można zatem porównać z wycięciem wyrostka robaczkowego.
Była taka teoria kilkadziesiąt lat temu, wycinano wyrostki przy okazji innych zabiegów. Potem się okazało, że to tak nie do końca i praktykę zarzucono. Z napletkiem z kolei to w USA obrzezywno noworodków bez pytania powołując się na "medyczne" argumenty ale tak naprawdę to chodziło o uniemożliwienie łatwej identyfikacji metodą prostego testu w bramie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #7 dnia: Lipca 04, 2012, 23:10:38 pm »

W świecie demokratycznym, gdzie większość decyduje o wszystkim, nie odważałbym się jako Katolik (bądź co bądź w mniejszości dziś) oddawać w ręce państwa prawa do ingerencji w rodzinę/dzieci/.....
Bardzo szybciutko się za pewne okaże, że prawa którym przed chwilą przyklaskiwałem służą do ataku na mnie, moje wartości i moją rodzinę i co wtedy, mam lamentować o christianofobii?


Gdyby ktoś bez mojej wiedzy zrobił coś takiego mojemu synowi, to jak to się mówi "przetarłbym go o asfalt" z pędzącego auta oczywiście.
Cel natomiast jest jasny i ma pan rację, przygotowują się na przyszłe "pogromy" (w końcu bankrutujący czerwoni będą musieli zwyczajowo znaleźć kogoś do rzucenia osłom jako winowajcę, obrzezani tu akurat od wieków idealnie się sprawdzają) mieszając się z tłumem albo odwrotnie, mieszając tłum z sobą  8)
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2012, 09:38:04 am wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #8 dnia: Lipca 05, 2012, 07:08:17 am »

Ciekawe kiedy przy okazji zakażą Chrztu św. małych dzieci jako ingerencji w wolność osobistą. Potem czas na bierzmowanie przed pełnoletnością.
Do kwestii obrzezania(jestem przeciwny) się nie odnoszę. Kierunek jednak tych zmian to uderzyć jak mi się wydaje w Kościół.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #9 dnia: Lipca 05, 2012, 09:02:57 am »

Kierunek jednak tych zmian to uderzyć jak mi się wydaje w Kościół.
To, to raczej rykoszet ...
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2012, 09:04:57 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: o obronie rodziny przed delegalizacją obrzezania. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!