Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 09:55:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lefebryzm
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 Drukuj
Autor Wątek: Lefebryzm  (Przeczytany 51931 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #195 dnia: Grudnia 16, 2009, 11:14:06 am »

Off topic. Co do KPK, to widac, ze Benedykt XVI stara sie jakos tego bubla naprawic. Lada dzien ma wyjsc motu proprio likwidujace pomieszanie pojec odnosnie statusu diakona i kaplana oraz prostujacy kilka kanonow dotyczacych malzenstwa.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #196 dnia: Grudnia 16, 2009, 11:50:52 am »

Off topic. Co do KPK, to widac, ze Benedykt XVI stara sie jakos tego bubla naprawic. Lada dzien ma wyjsc motu proprio likwidujace pomieszanie pojec odnosnie statusu diakona i kaplana oraz prostujacy kilka kanonow dotyczacych malzenstwa.

Właśnie wychodzi... ale coś nie bardzo Ojcu Świętemu to "prostowanie" wyszło... >:(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #197 dnia: Grudnia 22, 2009, 20:33:31 pm »

Nie no, to już jest przegięcie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm  Lefebryzm to jak podaje wikipedia coś a'la mariawici, starokatolicy... no a tytuł mnie rozwalił- tradycjonaliści katoliccy( że to niby poza Kościołem katolickim są- w domyśle w dodatku wszyscy tradycjonaliści)  :o Ale głupota
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #198 dnia: Grudnia 22, 2009, 20:39:17 pm »

Kliknie pani w odnosny link i go przeczyta zamiast robic raban.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #199 dnia: Grudnia 22, 2009, 20:41:19 pm »

Myśli Pan, że gówniarz z podstawówki będzie klikał? Oni bazują na głównych zakładkach w wikipedii. Napisane niejasno i tyle. A to jest jeszcze lepsze... http://www.centurion.w8w.pl/Serwis/blok07/chrzescijanstwo/index.html#205  I to "Czy otwartość Kościoła może oznaczać zgodę na wniknięcie w jego szeregi (przepraszam za to porównanie) groźnego wirusa, który zagraża odkrytemu tak niedawno – dzięki Soborowi właśnie – fundamentowi Kościoła, za jaki uważam jego ekumeniczność, gotowość do dialogu?! "http://209.85.129.132/search?q=cache:J-YKQ4L2s5IJ:www.miesiecznik.znak.com.pl/646/646poniewierski.html+lefebryzm&cd=11&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

Nie chodzę do kaplic FSSPX, tylko do FSSP, ale po prostu NIENAWIDZĘ obrażania i kłamania
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2009, 20:46:51 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #200 dnia: Grudnia 22, 2009, 20:45:10 pm »

To prosze wyedytowac, jesli wedlug pani jest cos niejasne, jak dla mnie calkiem jasne. Haslo katolicyzm dotyczy "najwiekszej grupy wyznan chrzescijanskich oraz ogółu zasad wiary i życia religijnego do których odwołuje się..." i tu wymienione. Szuka pani na sile jakichs problemow i jeszcze pisze o jakims lefebryzmie. Link do hasla tradycjonalizm katolicki jest i mozna sobie doczytac, jesli dla kogos jest cos niejasne.   
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #201 dnia: Lutego 15, 2010, 15:04:07 pm »

http://fronda.pl/news/czytaj/niemieccy_lefebrysci_przeciwko_ksiezom_z_nosem_clowna

Cytuj
W niemieckich kościołach często odbywają się „Msze karnawałowe”, na które wierni przychodzą przebrani za księżniczki, rycerzy i clowny. Czasem przebierają się też księża. Nie podoba się to lefebrystom, którzy zarzucają kapłanom bagatelizowanie Eucharystii.

No, ciekawe co na to biskupi. Co jak co, ale i tym razem FSSPX ma rację.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #202 dnia: Lutego 15, 2010, 15:17:08 pm »

FSSPX bardzo często ma rację i to mnie smuci strasznie :(
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #203 dnia: Lutego 15, 2010, 15:18:54 pm »

Cytat: Jean Gabriel Perboyre
FSSPX bardzo często ma rację i to mnie smuci strasznie
Czemu?
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #204 dnia: Lutego 15, 2010, 15:34:20 pm »

Cytat: Jean Gabriel Perboyre
FSSPX bardzo często ma rację i to mnie smuci strasznie
Czemu?

Rację mają, to dobrze, ale niedobrze jest, bo najfajniej byłoby, gdyby nie mieli się do czego przyczepić.

Czy oni (FSSРХ) przyczepiają się do "Zolliczystów"?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #205 dnia: Stycznia 07, 2011, 11:22:17 am »

Dextimus na Rebelya.pl

Temat: "Radomskie" są chyba ostatnio popularne wśród naszego episkopatu

...Kościół stale ma się odnawiać. Sobór Watykański II i doświadczenie schizmy tradycjonalistów bpa Lefebvre’a uczą nas, że autentyczna odnowa Kościoła, jak i życia duchowego każdego z nas, nie może być restauracją, ale renesansem, nie przywracaniem dawnych porządków, ale odnową, która wychodzi ze źródeł – od życia i słów Jezusa Chrystusa, od nauki Apostołów....

http://www.diecezja.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=934&Itemid=36&ed=19
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #206 dnia: Stycznia 07, 2011, 11:50:19 am »

To nie "Radomskie" tak zaczadzają umysły, ale zaczadzone mają strasznie! Chyba trzeba znów napisać do tego bp., tak jak do abp Michalika.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #207 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:21:06 pm »

Ja się tam już złudzeń co do nich pozbyłem...nie dziwi mnie zatem wcale ani to co wypisuje Abp. "Zefir" ani to talmudyczno-ekumeniackie bleble ...ani żadne inne - niebawem znów "odwalą" w diecezjach "Dni Judaizmu"... mimo protestów z naszej strony i ta "zabawa" trwać będzie ...aż do końca...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #208 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:47:18 pm »

mimo protestów z naszej strony i ta "zabawa" trwać będzie ...aż do końca...
Czy Pan nie wpada w lekki pesymizm o zabarwieniu lekko sedewakantystycznym? :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #209 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:49:23 pm »

nie wiem...do "optymizmu' na razie póki co nie widzę przesłanek...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2011, 16:15:21 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lefebryzm « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!