Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 15, 2024, 03:16:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232265 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj
Autor Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...  (Przeczytany 68161 razy)
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #75 dnia: Września 25, 2009, 13:48:21 pm »

Faktycznie.

(staram się szybko czytać i nie zauważam nawet, że kiedy odwołuje się do jakieś wypowiedzi, to zaczynam ją przekręcać)
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #76 dnia: Września 25, 2009, 13:53:11 pm »

No widzi Pan. I dlatego Pan nie rozumial ze "ktoś wychodzi ze słuszną i szlachetną inicjatywą, a tu nagle...".
Czasem wystarczy roznica w postaci jednej litery, a sprawy staja sie zrozumiale.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
m.a.p.w
Gość
« Odpowiedz #77 dnia: Września 25, 2009, 14:11:20 pm »

Proszę nie patrzeć na cały Wrocław przez pryzmat dwu osob (ich stopki mowia/mowiły same za siebie co to za gagatki). Bardzo proszę....
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 14:13:23 pm wysłana przez m.a.p.w » Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #78 dnia: Września 25, 2009, 14:13:08 pm »

Oczywiscie. Jest Wroclaw, i jest "Wroclaw".
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #79 dnia: Września 25, 2009, 14:24:21 pm »

Wrecz przeciwnie : znam sporo osob z Wroclawia i zadna z nich nie pluje na tradycjonalistow i nie robi za kurialnego pucybuta.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #80 dnia: Września 25, 2009, 16:16:21 pm »

Jeśli język nienawiści którym pan jak widać częściej tu epatuje, niż ja swoją rezerwą do tradycjonalistów, uważa Pan za normalny to właśnie co raz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że " stara msza-tak tradycjonaliści-nie"...

Zapisane
Jacques
bywalec
**
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #81 dnia: Września 25, 2009, 18:38:50 pm »

Panie AO.
Po co od razu mówić o "nienawiści". Mam wrażenie, że to  słowo jest nadużywane przez niektórych, podobnie jak zbitka slowna "spiskowa teoria dziejów" w celu unieszkodliwienia oponenta, który ma "nieprawomyślne" poglądy.
Ja tu nie widzę żadnej nienawiści, najwyżej złośliwość, ironię, niechęć....
Jasne, że "nienawiść" brzmi bardziej medialnie...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #82 dnia: Września 25, 2009, 19:13:22 pm »

Nazywanie kogoś wazeliniarzem i pucybutem nazywa Pan ironią?... Bardzo to chamstwo w takim razie na tym forum ironiczne...
Zapisane
Jacques
bywalec
**
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #83 dnia: Września 25, 2009, 20:31:17 pm »

To nazywam złośliwością, sarkazmem, ale z nienawiścią mi się nie kojarzy...
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Września 25, 2009, 21:02:34 pm »

Panu...
Zapisane
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #85 dnia: Września 25, 2009, 21:22:22 pm »

Widzę że zostałem wywołany do tablicy. Dalej sądze że jest za wcześnie na powstawanie zakonów, klasztorów, parafii personalnych, przynajmniej na terenie Polski. Tych co sądzą że tak łatwo zainstalować oś tradycyjnego w naszym wojtyliańskim kraju niech zapytają ks. Grzegorza z IDP czy ks. Wojciecha z FSSP czemu nie mają jeszcze domów swoich instytutów. Bo to nie takie proste.
Swoją drogą takie inicjatywy jak Morgon czy Avrille o ile mi wiadomo nie miały na początku swej działalności akceptacji biskupów lokalnych i wspóldziałały z PX. Jeśli czytam w tym temacie że ktoś chce sie wzorować na Morgon cy Avrille to rozumiem że sobie ktoś taki chce otworzyć klasztor bez zgody ordynariusza. Jeśli macie zamiar tworzyc klasztor bez akceptacji biskupa to bedzie to strzał w kolano dla Tradycji w Polsce na lata.
Po wóre jak powstawały Avrille czy Morgon to były inne czasy a na zachodzie łatwiej kupić jakiś zabytkowy klasztor za grosze i łatwiej o poważnych sponsorów z grubą kasą. W Polsce jak jest wszyscy wiedzą. No i oczywiscie większosc tradycyjnych zakonów tworzyli jacyć kapłani, czy zakonnicy z doświadczeniem a nie świeccy myśliciele. Do tego miał im kto święcić kapłanów.
Swoją drogą to myślę że o ile by się dało najlepiej jest realizować wariant duchowości dominikańskiej. Może warto się uczyć historii i coś z niej wyciągać. I dawniej i dziś dominikanie robili i robią wielką robotę, wtedy dobrą dziś złą. To wynika z ich duchowości, z kształtu jaki ma zakon. Przeciez dominikanie na wiele lat opanowali katedry uniwersytetów i tym samym mieli najsilniejszy wpływ na życie Koscioła, teologie, duszpasterstwo. Dominikanie tradycyjni będą mieli najwięcej sposobów oddziaływania na świeckich, bo po pierwsze to zakon kaznodziejski, "naukow", no i pracujący w miastach. A kapucyni? No cóż mają mniej pól działania. No czyba że ktoś chce w slumsach rozwjać Tradycję...
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3723

« Odpowiedz #86 dnia: Września 25, 2009, 21:34:39 pm »

A rozwijanie Tradycji w salsach jest złe? Czy tradycjonaliści to muszą być goście z kasą i przedstawiciele wolnych zawodów ale broń Boże robotnicy czy sprzedawczynie. Taką opinie Tradycja ma u niektórych księży których znam. Szczególnie u nielicznych życzliwych oblatów.
Zapisane
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #87 dnia: Września 25, 2009, 21:47:18 pm »

Nie chodzi że złe. Chodzi o to ze w naszych czasach kiedy ciężko się Tradycji przebić, należy wybierać najlepszy wariant oddziaływania.
Zapisane
br. Wojtek OP
bywalec
**
Wiadomości: 85


« Odpowiedz #88 dnia: Września 26, 2009, 09:09:04 am »

Jak najbardziej jestem za tym aby we Wrocławiu powstała filia Morgon. Byłoby jeszcze lepiej jak przez cały czas na żywo mogliby transmitować przez internet wszystkie nabożeństwa i modlitwy w chórze. (Wiele młodych ludzi chorych i niepełnosprawnych, nie może wyjść z domu, a oni bardzo potrzebują tego). Tę łączność z wiernymi przez internet postrzegam jako nierealizowany charyzmat życia zakonnego XXI wieku.
Oby ktoś wreszcie zaczął realizować ten charyzmat. Dobrze że właśnie kapucyni, bo dość mamy już tej wiary w stopnie naukowe, która zdominowała naszą duchowość.
Szczęść Boże+
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #89 dnia: Września 26, 2009, 13:08:15 pm »

Christus Rex !!!
Bratu Wojtkowi serdecznie Bóg zapłać za tak piękne słowa !!! Miałem się w tym wątku nie odzywać przy tych idiotycznych pyskówkach, ale trzeba.
LUK Drogi Przyjacielu , działaj i się nie przejmuj rozmaitymi "mącicielami" którzy a to "nie widzą szans" a to "nie teraz w Polsce"a to "strzał w kolano Tradycji " ( tu Pan Jedam po prostu przegiął maxymalnie,) Pan zapomniał skąd w Polsce wzięła sięTradycja, chyba, że mi Pan wskaże biskupa polskiego dzięki któremu ona przetrwała nad Wisłą czy Odrą. Pan LUK ma pełne poparcie środowiska wiernych FSSPX we Wrocławiu i może liczyć na współpracę i każdą pomoc w tym jakże wspaniałym przedsiewzięciu, kto zaś nie rozumie wagi tegoż, ten lepiej niech zamilknie i po prostu się nie kompromituje. Nie ukrywam że inicjatywa Pana LUKa jest w Polsce pionierska, lecz w pełni poważna i godna pochwały, na szczęście jest także  koordynowana i wspierana przez poważne środowiska. Iniscjatywa ta wiąże się ściścle z inicjatywą reaktywacji FSSPX we Wrocławiu oraz ścisłej współpracy Wiernych Tradycji. Daj Panie Boże , a może uda sie by Wrocław stał się pierwszą polską "Wandeą" , gdzie współpraca FSSPX i IBP może przynieść wielkie Ad Maiorem Dei Gloriam efekty. Plany są bardzo ambitne, gdy chodzi o niepokoje niektórych z Państwa o księży wspierających to przedsięwzięcie to mogę uspokoić...a tych najbardziej zaniepokojonych odesłać do ich kapłanów po "konsultacje" - wiele wyjaśnią daj Boże. Konwent kapucynów we Wrocławiu oraz ośrodek FSSPX jest przedsiąwzięciem realnym a daj Boże bliskim. Myślimy także o tradycyjnej księgarni, bibliotece  a jak się uda szkole średniej i podstawowej w pełnej zrozumienia współpracy. Wszyskich w tych intencjach proszę o modlitwę. Wszystkich także zapraszamy do współpracy raz jeszcze by "Omnia instaurare in Christo!"
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!