Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:32:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...  (Przeczytany 66274 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Września 25, 2009, 08:14:17 am »



Poza tym, bez wiedzy prałata i tak nikt nigdzie celebracji nie zacznie, kolejnych taka jest umowa z abp. 

Rozumiem, że Wrocław SP nie obowiązuję.


To chlubne że SP ma takich obrońców jak Pan, ale gwarantuje, że ks. prałat jest ostatnim który by blokował kogokolwiek do celebracji.

Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #31 dnia: Września 25, 2009, 08:39:21 am »

To chlubne że SP ma takich obrońców jak Pan, ale gwarantuje, że ks. prałat jest ostatnim który by blokował kogokolwiek do celebracji.

Chyba wiadomo z jakich powodów nie jestem obrońcą SP. Sedewakantyzm i wssystko jasne.
Jednak skoro zawieracie jakieś dziwne umowy, że bez zgody bp nie można nigdzie indziej odprawiać Msze, bo się bp zdenerwuję to już jest kuriozum. SP pozwala na ominiecie tych waszych dziwacznych zakazów. Chcecie reglamentować Tradycję u siebie i ignorować wolę papieża. A podobno indultowcy sa posłuszni swojemu papieżowi...

Radek Buczyński


A moze bp chce kierowac do pralata, aby zapewnic pomoc tym ksiezom? Pomyslal Pan o tym ? :)
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #32 dnia: Września 25, 2009, 08:54:15 am »

Gdybania kol. Jaroda są zupełnie trafne.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #33 dnia: Września 25, 2009, 08:58:31 am »

A zreszta co Pana to obchodzi,Panie Radku co i jak?Pan to niech sobie w tej falszywce bez papieza trwa i sie nie interesuje za duzo bo jeszcze Pan uzna papieza i utraci wiare katolicka.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Mateusz
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Września 25, 2009, 09:03:45 am »

Panie Radku, kiedyś zadałem panu pytanie ale nie doczekałem się odpowiedzi, więc je powtórzę: czy pan jest od tych monarchistów, których szef chodził kiedyś na skargi do samego Urbana, po tym jak został surowo potraktowany przez innych monarchistów ?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #35 dnia: Września 25, 2009, 09:11:54 am »


Na Sądzie Bożym się okaże kto siedział w "fałszywce" jak to Pan raczył określić.
I się okaże kto swoich pasterzy spotka w piekle, a kto w niebie.

Radek Buczyński
Oczywiscie,ze sie okaze.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Września 25, 2009, 09:12:22 am »

Jest calkiem sporo zgromadzen tradycyjnych nie tylko w nurcie FSSPX, ale i indultowych, ktore powstaly z takich wlasnie inicjatyw, kotrych nikt nie wysmiewal w internecie, bo wtedy nie bylo internetu. 
Niektore z nich byly zakladane przez ksiezy czy raczej ojcow np. Morgon czy Le Barroux, gdzie nawet nie bylo zadnej idei fundacji u zarania, a postulanci zaczeli pojawiac sie sami z siebie i fundacja pojawila sie "spontanicznie". Zadni zyczliwi sie nie pytali, kto bedzie dawal kase, kto uczyl teologii i ktory biskup klepal po glowce. Inne byly dzielem ksiezy, ktorzy dana duchowosc sobie wzieli "z sufitu" tzn. nie pochodzili z danego zakonu jak np dominikanie z Cheméré, ktorzy dzis prosperuja calkiem niezle, a nie mieli u zarania zadnej bezposredniej afiliacji dominikanskiej. Podobnie dominikanki z Pontcallec zalozone przez ksiedza diecezjalnego czy dominikanie z Avrillé - dzielo swieckich tercjarzy. Przed soborem byla cala masa takich fundacji. Przychylam sie do zdania pana porysa, a pana LUKa zachecam do nieprzejmowania sie pieskami szczekajacymi na karawane.

P. Antiquus Ordo dasa sie, ze nikt sie go nie zapytal o zgode i ze nie zwrocil sie do ksiezy "zajmujacych sie sprawa". A moze jest tak, ze panska sprawa niekoniecznie musi byc sprawa innych ? Ze niektorzy moga miec inne motywacje w dzialaniu na rzecz mszy tradycyjnej ? Jezli nawet ma byc tak, ze biskup zamknie Piasek, a w zamian otworzy nowa fundacje, to wcale nie musi to wyjsc na zle. Takie jest moje zdanie po kilkumiesiecznej obecnosci na FK.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 09:24:46 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Września 25, 2009, 09:15:45 am »

Gdybania kol. Jaroda są zupełnie trafne.

No to może Pan je rozwinie.

A zreszta co Pana to obchodzi,Panie Radku co i jak?

Pan Antiquus_ordo raczył zarzucic nimb tajemniczo ści przedięwzieciu Pana Luka. Zatem niech stosuje sie do swoich zasad i ujawni umowe z abp.

Pan to niech sobie w tej falszywce bez papieza trwa i sie nie interesuje za duzo bo jeszcze Pan uzna papieza i utraci wiare katolicka.

Na Sądzie Bożym się okaże kto siedział w "fałszywce" jak to Pan raczył określić.
I się okaże kto swoich pasterzy spotka w piekle, a kto w niebie.

Radek Buczyński
Nie ma żadnej umowy, napisałem jak to wygląda wyżej już. Nawet jak kogoś odsyłają to nie do mnie, ale do ks. prałata.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #38 dnia: Września 25, 2009, 09:22:26 am »

Rozumiem Panie FB,ze Panu latwo rezygnowac z czegos w co wlozyl Pan kawal swojego zycia i wysilku,serca i wiele pracy?Przez pare lat cos Pan robil i osiagnal i tu nagle ktos Panu mowi,ze a przerobimy to w cos innego,ni z gruchy ni z pietruchy.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Września 25, 2009, 09:29:51 am »

A czy pan LUK wyrazil gdziekolwiek chec zawlaszczenia indultu na Piasku ? Nie - on ma swoj pomysl, na swoja fundacje i go realizuje. Tyle i tylko tyle. Jezeli w tej diecezji biskup ma swoja wizje motu proprio, ktora zaklada, ze moze istniec tylko jedna grupa opozycji koncesjonowanej, to trudno. To nie wina pana LUKa, a biskupa nieposlusznego papiezowi. Zreszta prosze sie nie obawiac : gdyby taka opcja faktycznie istniala, to biskup i tak wybierze wentyl bezpieczenstwa w postaci uleglych wazeliniarzy, niz nowa fundacje o obliczu bardziej ideowym dokladnie z tych samych powodow, dla ktorych moje preferencje sa odwrotne.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 09:32:05 am wysłana przez Fons Blaudi » Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #40 dnia: Września 25, 2009, 09:32:12 am »

Panie kurak niech Pan nie sieje już  klimatu grozy. Rozumiem, że inicjatywę Pana Luka odebrał Pan wręcz jako zamach na Piasek. Nie wiem  co Pan na ile jest Pan zorientowany w  inicjatywie Pana LUKa ale raczej mało, za to to wiele ma Pan do powiedzenia w tej sprawie.





Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #41 dnia: Września 25, 2009, 09:32:35 am »

Jezli nawet ma byc tak, ze biskup zamknie Piasek, a w zamian otworzy nowa fundacje, to wcale nie musi to wyjsc na zle. Takie jest moje zdanie po kilkumiesiecznej obecnosci na FK.
Odnioslem sie do tego gdybania prosze Pana a nie tego co Pan przed chwila napisal.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #42 dnia: Września 25, 2009, 09:38:04 am »

Panie kurak niech Pan nie sieje już  klimatu grozy. Rozumiem, że inicjatywę Pana Luka odebrał Pan wręcz jako zamach na Piasek. Nie wiem  co Pan na ile jest Pan zorientowany w  inicjatywie Pana LUKa ale raczej mało, za to to wiele ma Pan do powiedzenia w tej sprawie.
A boi sie Pan tej grozy? ;)
Zle Pan zrozumial,nie odebralem tego jako zamach.Nie jestem zwiazany ze srodowiskiem wroclawskim tylko opolskim.
Jestem zorientowany w inicjatywie Pana LUKA.
Powiem szczerze tak.Pana AO mozna nie lubiec,mozna nie lubiec wiele osob.Tylko,ze ostatnio wiele osob siadlo na Wroclaw i ze znudzeniem powtarza jak mantre swoje upierdliwe dogyzania.Rozumiem ludzi,ktorzy dzialaja preznie,albo przynajmniej sie staraja a nie tylko narzekaja i pisza przed kompem.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #43 dnia: Września 25, 2009, 09:58:56 am »

Tylko,ze ostatnio wiele osob siadlo na Wroclaw i ze znudzeniem powtarza jak mantre swoje upierdliwe dogyzania.

Niech "Wroclaw" przestanie deprecjonowac i osmieszac wszystko, co dzieje sie poza wplywem Piasku, a i ludzie przestana miec zal do "Wroclawia".
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #44 dnia: Września 25, 2009, 10:10:47 am »

Szanowna Pani się odczepi od Wrocławia, bo ja się przyczepię do Warszafki. Wczoraj to już komuś tłumaczyłem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!