Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:34:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...  (Przeczytany 66301 razy)
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« dnia: Września 23, 2009, 23:02:31 pm »

Christus Rex

Witam  :)

Poszukuję mężczyzn z całej Polski i dolnego śląska (kawalerów) w różnym wieku, którzy pragnęli by wstąpić do Tradycyjnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów(jako kapłani kapucyni lub bracia nie kapłani)  na poważnie (ścisłe przestrzeganie Reguły św. Franciszka Serafickiego i Kon. Kapucynów z lat 20 XX wieku, oraz opieka tradycyjnego Kapłana ojca duchownego, materiały do nauki języka łacińskiego(w drodze) i wiele innych woluminów co do duchowości Kapucyńskiej i nie tylko są już przygotowane itp. ; formacja stricte Tradycyjna ) , którego konwent zamierzam z przyjaciółmi stworzyć we Wrocławiu, taki sam Zakon jak jest we Francji w Morgon. Wiem że to trudne, ale możliwe ... są już pewne plany  :) Proszę o modlitwę w tej szlachetnej sprawie szczególnie na św. Różańcu  :)

Całą sprawę składam do Najświętszej Rany Przenajświętszego Serca Jezusowego i w święte dłonie Najświętszej Marii Panny

LUK

Z Panem Bogiem


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2011, 12:38:34 pm wysłana przez LUK » Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1 dnia: Września 24, 2009, 08:01:13 am »

Bardzo ciekawe to co Pan pisze.A ile osob jest juz chetnych?czy zglosil sie juz ktos?I jesli mozna wiedziec gdzie we Wrocławiu znajdowalby sie ten Tradycyjny Zakon?Za akcje +++
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #2 dnia: Września 24, 2009, 12:35:52 pm »

Bardzo ciekawe to co Pan pisze.A ile osob jest juz chetnych?czy zglosil sie juz ktos?I jesli mozna wiedziec gdzie we Wrocławiu znajdowalby sie ten Tradycyjny Zakon?Za akcje +++

Christus REX

Witam

Wszystkim, którzy napisali do mnie napiszę na priv co i jak...postaram się dziś odpisać wszystkim co do mnie napisali... Uśmiech

Pozdrawiam i oczekuję modlitwy w tej intencji

Panie Kurak do pana będę pisał za chwilę wielce pana lubię zresztą nie tylko pana  Duży uśmiech

Z Panem Bogiem

Christus REX
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #3 dnia: Września 24, 2009, 13:22:56 pm »

Umieść cytat
Cytat: kurak  Dzisiaj o 08:01:13
Bardzo ciekawe to co Pan pisze.A ile osob jest juz chetnych?czy zglosil sie juz ktos?I jesli mozna wiedziec gdzie we Wrocławiu znajdowalby sie ten Tradycyjny Zakon?Za akcje +++

Christus REX

Witam

Na powyższe pytanie mam nadzieję wkrótce odpowiem, Zainteresowanie jest dość spore  Uśmiech

LUK

Christus REX
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #4 dnia: Września 24, 2009, 13:26:25 pm »

Powodzenia :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #5 dnia: Września 24, 2009, 13:29:18 pm »

Powodzenia :)

Christus REX

Witam

Dziękuję panie Krusejder pana darzę również wielkim szacunkiem :)

Christus REX
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #6 dnia: Września 24, 2009, 13:40:52 pm »

"którego konwent zamierzam z przyjaciółmi stworzyć we Wrocławiu, taki sam Zakon jak jest we Francji w Morgon" Pfff... O Morgon szanowni Panowie marzyć mogą... Rozumiem, że nagle się Panom przyśniło, że założą klasztor, nie mając pewnie pojęcia o czymś takim (gdyby Pan wiedział, to nie prosiłby na forum, żeby łaskawie ktoś podrzucił Panu kapucyńskie konstytucje). Czemu nie poda Pan nazwiska Księdza, który miałby się tym "opiekować"? Jeśli to jest ma być jakiś sedewakantysta np. x. Trytek, to proszę o skasowanie wątku za nawoływanie do schizmy. Niedługo będziemy mieli ogłoszenia: "Z kolegami zakładamy parafię, mamy już kandydata na proboszcza i biskupa, który go dla nas wyświęci na kapłana, potrzebujemy jeszcze dwóch wikariuszy. Chętnych proszę o PM."
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #7 dnia: Września 24, 2009, 13:54:55 pm »

"którego konwent zamierzam z przyjaciółmi stworzyć we Wrocławiu, taki sam Zakon jak jest we Francji w Morgon" Pfff... O Morgon szanowni Panowie marzyć mogą... Rozumiem, że nagle się Panom przyśniło, że założą klasztor, nie mając pewnie pojęcia o czymś takim (gdyby Pan wiedział, to nie prosiłby na forum, żeby łaskawie ktoś podrzucił Panu kapucyńskie konstytucje). Czemu nie poda Pan nazwiska Księdza, który miałby się tym "opiekować"? Jeśli to jest ma być jakiś sedewakantysta np. x. Trytek, to proszę o skasowanie wątku za nawoływanie do schizmy. Niedługo będziemy mieli ogłoszenia: "Z kolegami zakładamy parafię, mamy już kandydata na proboszcza i biskupa, który go dla nas wyświęci na kapłana, potrzebujemy jeszcze dwóch wikariuszy. Chętnych proszę o PM."


Witam

Pytałem się o konstytucje, bo mam dopiero je dostać można powiedzieć są już w drodze z pewnego źródła całe, a chciałem się dowiedzieć zanim je będę miał przetłumaczone czy są w internecie, mam już cześć małą konstytucji tylko że nie są one dostosowane do prawa KPK z 1917 r. a chodzi właśnie o konstytucje z 1925 r. i orzeczeń papieży bardzo wielu np. św. Pius V Mikołaj III i bardzo wielu innych w tym samego św. Franciszka Serafickiego , Św. Bonawentury i innych pisarzy omawiających struktury ślubów zakonnych, przede wszystkim ubóstwa które wyróżnia kapucynów wszystko to mam w bardzo drobnych szczegółach; już mam i Regułę (oraz wiele innych informacji co do formacji kapucyńskiej)  również ze starych woluminów skąd pan wie kim jestem i jaką ma wiedzę na temat Zakonu Kapucynów ich duchowości i ich dzieł oraz jak prowadzić formację w postulacie i nowicjacie jakie są kryteria co do tego czy ktoś ma powołanie czy go nie ma jak to poznać mam to wszystko opisane przez mistrzów duchowych kapucyńskich, widać że pan może sobie marzyć co do klasztoru ja nie , i wiem co piszę a skąd ta niechęć...do tradycyjnych Zakonów... co do imienia księdza to jeśli pani nie jest zainteresowany, ale utrudnia to po co to panu.
Ów kapłan nie jest sedewakantystą po pierwsze.
Po drugie niech pani nie będzie taki do przodu ze swoimi stwierdzeniami, nie mam zamiaru się z panem spierać

LUK

« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 11:52:08 am wysłana przez LUK » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #8 dnia: Września 24, 2009, 13:56:39 pm »

Z sedewakantyzmem ta inicjatywa nie ma nic wspólnego. Tem bardziej z xiędzem Rafałem.

Jak widzę pisać głupoty bez zasięgnięcia języka to Pan lubi pisać... Nie ma to jak wybujała fantazja!

Radek Buczyński



Witam

Pana Radka szanuję i dziękuję za wypowiedz

LUK
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #9 dnia: Września 24, 2009, 14:03:37 pm »

Z sedewakantyzmem ta inicjatywa nie ma nic wspólnego. Tem bardziej z xiędzem Rafałem.
Radek Buczyński
I chwała Panu Bogu za to,ze nie jest.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #10 dnia: Września 24, 2009, 14:55:06 pm »

Z sedewakantyzmem ta inicjatywa nie ma nic wspólnego. Tem bardziej z xiędzem Rafałem.
Radek Buczyński
I chwała Panu Bogu za to,ze nie jest.

 :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #11 dnia: Września 24, 2009, 15:44:34 pm »

@ p. radek buczyński

  :P


(to żart Panie Radku)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jedam
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #12 dnia: Września 24, 2009, 18:17:49 pm »

Bez urazy ale ktoś tu chyba sobie jaja robi... . Jak czytam fantastyczne pomysły powstania zakonu lub seminarium czy innej parafii personalnej to mi się niedobrze robi. W Trójmieście w 10 osób staramy się skompletować własny zestaw minimum potrzebny do porządnego funcjonowania (głownie własne paramenty, księgi, vestimenty etc) to wszystko wymaga dużo czasu, pieniędzy zaangażowania. I nie osiągneliśmy nawet 1/10 z tego co by nam było potrzebne.

A powstanie klasztoru, seminarium czy parafii to zdecydowanie więcej. Jeszcze nie czas na to by w Polsce coś takiego powstało. Lepiej się skupić na pomocy temu co już istnieje... czyli FSSP, IDP niż bez celu mnożyć byty.

W kwestii klasztoru to kto to będzie utrzymywał, gdzie ma być umiejscowiony, kto bedzie prowadził formację, gdzie znajdziecie lokum i kościów, jak będziecie prowadzić nabór?

W kwestii seminarium, kto to utrzyma, skad weźmiecie kadrę, jak załatwicie możliwosć nadawania tytułów naukowych, jak zbierzecie potrzebną literaturę do nauczania, kto wam będzie święcic kapłanów?

W kwestii parafii, to kto to utrzyma, czy bedzie wystarczająca liczba wiernych, skad, kościół, który biskup to inkardynuje?

I masa innych kwestii jakich załatwienie potrwa latami. Jedyną opcją jest wygrać milion w totka i otworzyć klasztor o regule benedyktyńskiej, w którym mnisi sami się będą utrzymywać. Jednak w tym przypadku nie da się prowadzić zbytnich akcji pośód wiernych.

Mam wrażenie że takie pomysły mają najczęściej ludzie którzy na Tridentinę chodzą z pół roku i mają chęć działania na wielką skalę  nie poznawszy problemów działania na małą skalę.





« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 18:20:00 pm wysłana przez jedam » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #13 dnia: Września 24, 2009, 18:20:49 pm »

Panie Adamie. W zasadzie ma Pan rację - ale ... - zastosujmy metodę Gemaiela - jeżeli coś jest od Boga to się utrzyma. Nie deprecjonujmy tego pomysłu od początku.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #14 dnia: Września 24, 2009, 18:24:24 pm »

Właśnie. Pan porys mnie uprzedził. Trzeba wierzyć, że się uda (nie "samo" się uda oczywiście) i modlić się o powodzenie, a nie myśleć tylko o przeciwnościach, których jest mnóstwo. "Jeśli to dzieło Boga - to się utrzyma" !

+
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: [1] 2 3 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!