Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 01:23:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?  (Przeczytany 124406 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #255 dnia: Września 19, 2017, 13:26:21 pm »

MC Kramer dał głos:
Cytuj
Grzegorz Kramer: Nie godzę się!
Jest we mnie duży gniew i złość, a zarazem bezradność. Zabił się czternastoletni Kacper. Zabił się, bo nie wytrzymał presji, docinków, czy jak kto woli - hejtu. Dlaczego kumple się na niego uwzięli? Bo miał inną orientację. Tylko dlatego.
Czternaście lat to czas wielkiego wewnętrznego buntu i żegnania się z dzieciństwem. Jeśli na to nałoży się wielka wrażliwość i poczucie "inności" to bardzo łatwo stać się ofiarą tych, którzy tak samo sobie nie radzą z emocjami, ale inaczej to wyrażają – agresją.

Jest we mnie gniew, bo ciągle słyszę, że jestem w kraju o chrześcijańskich korzeniach, o wartościach religijnych. A w tym samym czasie każdy, kto jest inny albo ma swój styl - odbiegający od przyjętych norm i konwenansów - musi się ukrywać.
Ciągle sie kłócimy w tym kraju o to, kto jest lepszy, kto bardziej świętszy i wierzący. Krzyczymy o ochronie życia, o tym, że musimy się chronić przed „zarazą uchodźców”, a tymczasem zabijamy wśród nas dzieci, tylko dlatego, że nie mieszczą się w naszych kanonach. Dlaczego nasza wiara kończy się w momencie, w którym spotykamy innego?

Ilu jeszcze ludzi musi się zabić za to, że są inni? Kiedy w końcu nasze chrześcijańskie wartości i korzenie zaczną się pokazywać w codziennych relacjach z ludźmi, którzy nie są tacy jak reszta?

Nie rozumiem tego i nie godzę się na to!
https://opinie.wp.pl/grzegorz-kramer-nie-godze-sie-6167790774683777a

Pomijając kwestię, czy w wieku 14-tu lat można być pedałem i czy homoseksualizm jest chorobą nabytą to wydaje mi się, że MC Kramerowi pozajączkowało się już do cna. Czy kapłan (a może jednak "kapłan") nie powinien tego ująć całkiem inaczej???

Przecież Grzesio zaprezentował się ~13 lat temu na poprzedniku tego Forum jako kompletny świr.W archiwach zapewne są jego żałosne elukubracje. Internety nie płoną.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #256 dnia: Września 19, 2017, 15:03:57 pm »

Tymczasem o. Recław znowu nadaje.
https://www.youtube.com/watch?v=mOTxCOnw1Fw

To jest tak żałosne, że aż się nie chce komentować.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #257 dnia: Września 19, 2017, 16:42:33 pm »

Miarka się przebrała. Napiszę do lokalnego prowincjała Jezuitów. Dołączę do tego te filmiki, oraz filmiki z imprez w kościele. Albo to się skończy, albo pozostanie tylko stwierdzić, że to banda heretyków.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #258 dnia: Września 19, 2017, 16:53:38 pm »

Miarka się przebrała. Napiszę do lokalnego prowincjała Jezuitów. Dołączę do tego te filmiki, oraz filmiki z imprez w kościele. Albo to się skończy, albo pozostanie tylko stwierdzić, że to banda heretyków.

Tak więc to banda heretyków  :)
Zapisane
Fragath
adept
*
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #259 dnia: Września 19, 2017, 17:11:18 pm »

Pomijając kwestię, czy w wieku 14-tu lat można być pedałem i czy homoseksualizm jest chorobą nabytą.

Ostatnio piłem z psychologami i tłumaczyli mi że bycie homo może być albo wrodzone(jakieś uszkodzone DNA czy chromosomy etc.) albo nabyte (zwykle błędy w wychowaniu), a jedno i drugie kształtuje się wcześniej niż w wieku 14 lat. Ale jakkolwiek Kramera nie lubię a zacytowany tekst jest .... To nie powinniśmy używać słów obraźliwych (jak pedał) jako Katolicy w stosunku do homoseksualistów.

Miarka się przebrała. Napiszę do lokalnego prowincjała Jezuitów. Dołączę do tego te filmiki, oraz filmiki z imprez w kościele. Albo to się skończy, albo pozostanie tylko stwierdzić, że to banda heretyków.
Sam już miałem na to ochotę, wiec jak Pan to pismo zredaguje, to sam się chętnie pod tym podpiszę - taka sugestia proszę pisać tylko o rzeczach do które są bez dyskusyjne(i są niezgodne z po soborowymi dokumentami) - brak ornatów, dodawanie własnych słów do Ecce Agnus Dei, itd.. Bo argumenty takie jak tańce na krzesłach w czasie Gloria, co da się podczepić pod jakieś animatorki liturgiczne, mogą osłabić siłę takiego pisma.....
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #260 dnia: Września 19, 2017, 21:06:07 pm »

Pomijając kwestię, czy w wieku 14-tu lat można być pedałem i czy homoseksualizm jest chorobą nabytą.

Ostatnio piłem z psychologami i tłumaczyli mi że bycie homo może być albo wrodzone(jakieś uszkodzone DNA czy chromosomy etc.) albo nabyte (zwykle błędy w wychowaniu), a jedno i drugie kształtuje się wcześniej niż w wieku 14 lat. Ale jakkolwiek Kramera nie lubię a zacytowany tekst jest .... To nie powinniśmy używać słów obraźliwych (jak pedał) jako Katolicy w stosunku do homoseksualistów.

Miarka się przebrała. Napiszę do lokalnego prowincjała Jezuitów. Dołączę do tego te filmiki, oraz filmiki z imprez w kościele. Albo to się skończy, albo pozostanie tylko stwierdzić, że to banda heretyków.
Sam już miałem na to ochotę, wiec jak Pan to pismo zredaguje, to sam się chętnie pod tym podpiszę - taka sugestia proszę pisać tylko o rzeczach do które są bez dyskusyjne(i są niezgodne z po soborowymi dokumentami) - brak ornatów, dodawanie własnych słów do Ecce Agnus Dei, itd.. Bo argumenty takie jak tańce na krzesłach w czasie Gloria, co da się podczepić pod jakieś animatorki liturgiczne, mogą osłabić siłę takiego pisma.....
Nie ma dowodów na to, że homoseksualizm jest wrodzony. Przykładem tego są bliźnięta jednojajowe, gdzie jedno z bliźniąt jest, a drugie nie jest homoseksualistą. Zatem nie jest to wada, bądź zmiana genetyczna, bo musiałaby dotyczyć dwójki bliźniąt. Te teoryjki zostały spreparowane przez środowiska pederastów i ich szabesgojów za grube pieniądze. Odnośnie słowa pedał, uważam, że jak najbardziej powinniśmy go używać. Jest to ostre przedstawienie tematu. Za to nie powinniśmy (mówiłem to wiele razy) używać słowa "gej" bo to słowo NIC nie znaczy i nijak ma się do tej choroby.
Jak napiszę ten list to wrzucę go na FK celem korekty dla Państwa. Po korekcie wyślę mailem i kanałem tradycyjnym.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #261 dnia: Września 19, 2017, 21:26:50 pm »

Odnośnie słowa pedał, uważam, że jak najbardziej powinniśmy go używać. Jest to ostre przedstawienie tematu.

Nie wystarczy powiedzieć "pederasta" – trzeba sięgać po obraźliwą przeróbkę? Czy o osobach chorych psychicznie mówi Pan "psychole"? Użyłby Pan tego słowa dywagując o 14-latku, który popełniłby samobójstwo z powodu choroby psychicznej?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #262 dnia: Września 19, 2017, 21:34:32 pm »

Odnośnie słowa pedał, uważam, że jak najbardziej powinniśmy go używać. Jest to ostre przedstawienie tematu.

Nie wystarczy powiedzieć "pederasta" – trzeba sięgać po obraźliwą przeróbkę? Czy o osobach chorych psychicznie mówi Pan "psychole"? Użyłby Pan tego słowa dywagując o 14-latku, który popełniłby samobójstwo z powodu choroby psychicznej?
Pederasta brzmi bardzo twardo, tak po niemiecku. Może zatem pedzio? I tak każdy wie o co chodzi. Nie ma co dywagować.
Poza tym oni sami często tak o sobie mówią: pedał, ciota itd. Tylko na użytek publiczny, celem robienia sobie odpowiedniego PR używają dziwoląga typu gej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #263 dnia: Września 20, 2017, 08:25:44 am »

Ludzi denerwuje "inność", coś co w jakiś sposób wyróżnia - ten sam pijak może krzyczeć, że jestem "klechą-pedofilem-niewiadomoczym" aby potem krzyczeć za Murzynem, że jest "czarnuchem-brudasem", za Arabem, że jest "ciapatym" i za homoseksualistą, że jest "pedałem". Naoglądał się w telewizji zarówno o księdzu pedofilu jak i o arabie-dżihadyście, i co z tego, że wyzywa akurat innego księdza, a Araba akurat pobił chrześcijanina.

Mówię o pijaku, bo przeciętny nacjonalista, który to ma według mediów uosabiać wszelkie zło wcale nie będzie wyzywał Murzyna, zważywszy na to, że Mulat uczestniczy w marszach niepodległości i nikomu to nie przeszkadza...

Z homoseksualistą jest taki problem, że w przeciwieństwie do murzyna i araba nie widać tego po nim o ile sam tego nie zaprezentuje (ksiądz zresztą też - o ile nie ubierze stroju duchownego lub przynajmniej koloratki). Po czym zwykle to prezentuje? Po zachowaniu, ubiorze... Nie wiem czy ktoś w wieku 14 lat jest na tyle zdefiniowany, że na pewno może określić się jako homoś, czy to dokuczanie nie wynika raczej ze stylu zewnętrznego, który może się wiązać z homosiostwem, choć tak na prawdę nawet nie musi.

Kiedy chodziłem do szkoły, w mojej szkole dominowały upodobania rockowe. Większość kolegów lubiła rock, metale i te sprawy. Jak ktoś był zbyt "popowy" to patrzono na niego krzywo. W klasie dwa lata młodszej był uczeń, który lubił "Just 5" i "Ich Troje" i się do tego przyznawał. Miał w szkole pod górkę, gdzie indziej może spotkało by go uznanie, ale tutaj to była zbytnia "inność". Oczywiście ciągle był wyśmiewany. Tak samo jest wyśmiewany chłop, który nosi np. nadmiernie obcisłe spodenki i przy okazji kokjarzy to się z homoseksualizmem. Inna sprawa czy rzeczywiście się z tym wiąże. A jeszcze inna czy jak naprawdę ktoś bardzo lubi chłopców to musi się z tym obnosić poprzez ubiór... No ale rzecz dotyczy właściwie dzieci - one są jeszcze nieukształtowane więc różne zachowania mogą być - dorośli mogą być bardziej wyrozumiali, ale stado dziecięce może być okrutne...

Do czego zmierzam - zadam pytanie ile procent ludzi chodzi w Polsce do kościoła. Z tego co wiem to ok. 30. I dalej zadamy pytanie - czy ks. Kramer byłby w stanie udowodnić, że w omawianej klasie wszyscy chodzą do kościoła, a może są nawet zaangażowani w ruch oazowy, a może w duszpasterstwo tradycji łacińskiej... Obawiam się, że nie (chociaż też nie mogę tego udowodnić). A jednak ksiądz Kramer "zrzuca" to na "chrześcijański kraj". W tym przypadku bardziej rozumiem Biedornia, bo on dba o swoje środowisko... A ks. Kramer? Dba o cudze środowisko? Obawiam się, że nawet nie, że dba o potrzebę rozgłosu medialnego i "połajania" złych, ciemnych, obskurnych katolików... Tylko czy to ma z katolicyzmem i z chrześcijaństwem cokolwiek wspólnego?

Cytuj
Nie ma dowodów na to, że homoseksualizm jest wrodzony.
Mi pewien psycholog (niepijący  :) ) tłumaczył, że są różne "odmiany" homoseksualizmu, z których niektóre mogą być wrodzone (np. z powodu zaburzeń hormonalnych) - one są najtrudniejsze do wyleczenia. Częściej się jednak zdarza ten "nabyty", uwarunkowany psychologicznie (brak relacji z ojcem itd.). Swoją drogą też trzeba uważać na zbytnią psychologizację (bo wszystkie homosie to złe relacje z ojcami miały...), ale z drugiej strony na czymś się oprzeć trzeba.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #264 dnia: Września 20, 2017, 16:53:32 pm »

Dalsze uświadamianie:



https://www.facebook.com/ikomutoprzeszkadzalo/photos/a.324176984270110.77136.324162480938227/1598864876801308/?type=3&theater
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 370

« Odpowiedz #265 dnia: Września 20, 2017, 18:04:49 pm »

Ale jazda... :o
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #266 dnia: Września 20, 2017, 19:46:58 pm »

No jazda! Ale po co tak wypisuje publicznie i sam się jeszcze ośmiesza, bo żadnej wiedzy w temacie nie ma!                                                                                                                                                                                                                                              
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #267 dnia: Września 20, 2017, 20:31:59 pm »

Pani Mamo, to jest lans LANS! DJ Remi locuta, causa finita. Laseczki będą wniebowzięte, że taki mądry DJ im się trafił. Inaczej tego nie widzę.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #268 dnia: Września 20, 2017, 20:55:28 pm »

E tam lans! Taki lans jak w tym kawale:

Kiedyś do rabina przyszedł młody żyd i powiedział:
- Rabbi, ja jestem ateista
- No dobrze - rzekł rebe - a Torę ty przeczytałeś?
- A po co mnie czytać Torę, jak ja jestem ateista?
- A o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie to ty coś wiesz?
- Nie rabbi, przecież ja jestem ateista...
- A Dziesięć przykazań ty znasz?
- Oj rabbi, nie znam tego wszystkiego, bo ja jestem ateista...
- To jak ty nie czytałeś Tory, jak ty nie wiesz nic o Mojżeszu, prorokach i Dawidzie, jak ty nie znasz tego wszystkiego, to ty jesteś zwyczajny nieuk, a nie ateista!

Można parafrazować tę końcówkę :)   A to poniżej kto pamięta?  Starci stażem forumowicze na pewno:

"Jak się czyta dawne dzieła katolickie, to trudno się oprzeć wrażeniu, że ich autorami są "lefebryści". Najwyraźniej "lefebryzm" pojawił się na długo przed Arcybiskupem.

Nie unikniemy tego "lefebryzmu". Lefebryzm to wyrzut sumienia, to zimny prysznic na gorące głowy postępowych odnawiaczy."
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #269 dnia: Września 20, 2017, 21:03:21 pm »

Niech Pani popatrzy na jego twarz, na jego uśmiech. Jakbym go zobaczył w nocy w ciemnym zaułku to bym się chyba trochę przestraszył. Musi się lansować. Handklapsy, gitarki i pląsy w kościele to obecnie trochę przestarzałe, ale tropienie tradycjonalistów-lefebrystów to jest dopiero coś. Nurmalnie DJ Remi Holmes.
Był taki jeden księżulo, Niejaki ks. Czech pseudo Marguar. Podskakiwał, podskakiwał i dostał po łapkach. Teraz czas na Remiego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!