Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 05:01:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?  (Przeczytany 124606 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #165 dnia: Grudnia 02, 2013, 17:23:44 pm »

O. Fabian Błaszkiewicz SJ (ur. 1973) – charyzmatyczny mówca, związany z tymi ruchami:

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/animatorzy-i-liderzy-mainmenu-34/postacie-odnowy-mainmenu-90/451-o-fabian-baszkiewicz-sj

Założyciel zespołu "Korzeń z Kraju Melchizedeka"

http://www.youtube.com/watch?v=ns10p_s1IVg

http://www.youtube.com/watch?v=p9chcu6sbd4

Nerwicy idzie dostać słuchać tego.
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #166 dnia: Grudnia 02, 2013, 19:39:44 pm »

O. Fabian Błaszkiewicz SJ (ur. 1973) – charyzmatyczny mówca, związany z tymi ruchami:

http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/animatorzy-i-liderzy-mainmenu-34/postacie-odnowy-mainmenu-90/451-o-fabian-baszkiewicz-sj

Założyciel zespołu "Korzeń z Kraju Melchizedeka"

http://www.youtube.com/watch?v=ns10p_s1IVg

http://www.youtube.com/watch?v=p9chcu6sbd4

Nerwicy idzie dostać słuchać tego.

" stkow1:

 
Jeśli "artysta " aż tak postępowy i ODWAŻNY to proponuję zrobić podobny film o Koranie, Mahomecie i osobiście promować go w Arabii Saudyjskiej."
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #167 dnia: Grudnia 03, 2013, 10:06:13 am »

Szkolenia z uwodzenia kobiet, rekolekcje przyciągające tłumy młodzieży, artystyczny pseudonim DJ Fabbs. Najpopularniejszy polski jezuita, zawieszony w ubiegłym roku, został ostatecznie wyrzucony z zakonu
"Powodem usunięcia z Towarzystwa Jezusowego był przedłużający się nieuprawniony pobyt poza domem zakonnym oraz brak jakichkolwiek reakcji na upomnienia i wezwania do powrotu." - czytamy w oświadczeniu zakonu na stronie Deon.pl. Autorzy oświadczenia dodają, że"pozostaje on nadal kapłanem, ale bez prawa wykonywania jakichkolwiek czynności wynikających ze święceń" I proszą o modlitwę w jego intencji.

Snajper uwodzenia

Usunięty z zakonu jezuita to Fabian Błaszkiewicz, znany w środowisku hiphopowców jako DJ Fabbs, założyciel zespołu "Korzeń z Kraju Melchizedeka. Niski, krępy, z krótką brodą, silnym donośnym głosem, duża pewnością siebie i poczuciem humoru. W ostatnich latach zrobił furorę kontrowersyjnymi kazaniami w swoich parafiach, rekolekcjami przyciągającymi tłumy i szkoleniami dla biznesu. Pisze książki, nagrywa audiobooki.

Na szkoleniach nie wkłada nawet koloratki. Prowadzi wykłady "Snajper uwodzenia" dla mężczyzn, na których uczy jak dotrzeć do "prawdziwego wnętrza kobiety". I warsztaty dla kobiet "Słońce Twojego sekretu", na których odkrywa "siedem tajemnic urody, siły i powodzenia w miłości". Wikipedia nazywa go "profesjonalnym mówcą motywacyjnym, ekspertem w dziedzinie rozwoju osobistego i osiągania sukcesu". Na YouTube są dziesiątki jego wykładów i kazań, wszystkie bardzo popularne wśród internatów.

Zakon: chcemy uniknąć skandalu

Zwierzchnikom naraził się jesienią ub. r., kiedy nie wrócił z urlopu do parafii w Bytomiu. Przestał odbierać telefony, odpisywać na maile. W grudniu Jezuici nałożyli na niego karę suspensy. "Na mocy tej decyzji o. Fabian nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich, nie może sprawować sakramentów, głosić kazań, prowadzić rekolekcji i konferencji. Decyzja ta powodowana jest długim czasem nielegalnego przebywania poza domem zakonnym, uporczywym unikaniem wszelkich kontaktów z przełożonymi oraz rosnącym zgorszeniem wiernych, którzy dowiadują się o jego nieregularnej sytuacji". - brzmiało uzasadnienie decyzji o zawieszeniu.

"Podjęte kroki mają na celu skłonienie O. Fabiana do nawrócenia i powrotu na drogę życia zakonnego, a także uniknięcia skandalu, który odbiłby się negatywnie na wiernych oraz wszystkich tych, którzy biorą udział w prowadzonych przez niego konferencjach" - tłumaczyli zwierzchnicy zakonnika. Bezskutecznie. Blisko rok później, pod koniec listopada b. r , potwierdził odbiór dekretu o nałożeniu na niego kary. Jest to równoznaczne z wyrzuceniem go z Towarzystwa Jezusowego.

Błaszkiewicz: nie chciałem odchodzić

W rozmowie z "Dobrym Tygodnikiem Sądeckim", były zakonnik mówi, że jego zachowanie to "konsekwencja pewnej historii wewnątrz zakonu". - To nie jest moja decyzja, nie chciałem odchodzić, niemniej przyjmuję tę decyzję - mówi. Dodaje, że nie oznacza to zerwania z Kościołem. - Wręcz przeciwnie, jeszcze nigdy sprawy Kościoła i wiary chrześcijańskiej, nie były mi tak bliskie - przekonuje.

http://wyborcza.pl/1,75478,15063919,Jezuita_showman_wyrzucony_z_zakonu.html?utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=cukierek1&utm_campaign=wyborcza#Cuk#ixzz2mOuvc2Ud
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #168 dnia: Grudnia 11, 2013, 21:47:04 pm »

"Ksiądz Posacki był krytyczny w stosunku do agnostyków, którzy zagnieździli się w kurii krakowskiej, ale miał nadzieję, że sobie z nimi poradzi. Nie głosił niczego więcej niż kolejni papieże mówiący wprost, że szatan zagnieździł się w Kościele. W swojej wieloletniej walce z szatanem i odkrywaniu przed chrześcijanami kolejnych jego pułapek nigdy nie wystąpił przeciwko nauce Kościoła. Chciałoby się powiedzieć, wręcz przeciwnie. Dlatego pomimo chwilowej niedogodności może spać spokojnie. Tym bardziej spokojnie, że w odróżnieniu od swojego postępowego kolegi, nie został związany z zakonem jezuitów ostatecznymi ślubami. Chociaż bardzo prawdopodobne rozstanie się zakonu jezuitów z ojcem Aleksandrem będzie dla zakonu dużą stratą, to przecież Kościół Chrystusowy nie zamyka się w bramach jednego zakonu. Prawdziwi ludzie Kościoła zawsze w nim pozostaną.
Stanisław Papież"
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #169 dnia: Grudnia 12, 2013, 18:29:31 pm »

"Ksiądz Posacki był krytyczny w stosunku do agnostyków, którzy zagnieździli się w kurii krakowskiej, ale miał nadzieję, że sobie z nimi poradzi. Nie głosił niczego więcej niż kolejni papieże mówiący wprost, że szatan zagnieździł się w Kościele. W swojej wieloletniej walce z szatanem i odkrywaniu przed chrześcijanami kolejnych jego pułapek nigdy nie wystąpił przeciwko nauce Kościoła. Chciałoby się powiedzieć, wręcz przeciwnie. Dlatego pomimo chwilowej niedogodności może spać spokojnie. Tym bardziej spokojnie, że w odróżnieniu od swojego postępowego kolegi, nie został związany z zakonem jezuitów ostatecznymi ślubami. Chociaż bardzo prawdopodobne rozstanie się zakonu jezuitów z ojcem Aleksandrem będzie dla zakonu dużą stratą, to przecież Kościół Chrystusowy nie zamyka się w bramach jednego zakonu. Prawdziwi ludzie Kościoła zawsze w nim pozostaną.
Stanisław Papież"
Stanisław Papież wielokrotnie się mylił i to w bardzo poważnych sprawach. Dlatego  jaki sens go cytować.I kręcić sobie filmy.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #170 dnia: Grudnia 12, 2013, 23:17:06 pm »


Stanisław Papież wielokrotnie się mylił i to w bardzo poważnych sprawach. Dlatego  jaki sens go cytować.I kręcić sobie filmy.

Otóż to! a teraz obrońca, a sprawy i tak nie zna.
Zapisane
Drobny
bywalec
**
Wiadomości: 94


« Odpowiedz #171 dnia: Grudnia 13, 2013, 09:50:53 am »

Uwaga, przy wsparciu KNO udzielam odpowiedzi na pytanie zadane w temacie: nie

http://breviarium.blogspot.com/2013/12/radosnego-przesilenia-zimowego.html
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #172 dnia: Stycznia 27, 2014, 14:05:50 pm »

Na Frondzie jest zamieszczony tekst ks. Dariusza Kowalczyka SJ:

Bóg w piekle, czyli o nadziei powszechnego zbawienia
(...)
http://www.fronda.pl/a/bog-w-piekle-czyli-o-nadziei-powszechnego-zbawienia,33860.html

... przyznam szczerze, że mam problem z tym tekstem, jak pewne fragmenty rozumieć?, jak całość rozumieć?

"Wręcz przeciwnie, twierdzimy, że możliwość potępienia stanowi konieczny, choć jedynie negatywny, warunek zbawienia istoty wolnej, jaką jest człowiek." - jak to rozumieć? negatywny warunek zbawienia?

"W jaki sposób Bóg – nie łamiąc ludzkiej wolności – mógłby zrealizować swój plan powszechnego zbawienia?"  - powszechne zbawienie?

etc, etc ...
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #173 dnia: Stycznia 27, 2014, 19:43:31 pm »

Zapewne "powszechne" tak jak Kościół powszechny.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #174 dnia: Stycznia 30, 2014, 14:02:49 pm »

W powyższym temacie odnośnie tekstu ks. Dariusza Kowalczyka SJ:

http://breviarium.blogspot.com/2014/01/ewangelia-nie-polega-na-goszeniu.html
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #175 dnia: Stycznia 30, 2014, 21:58:24 pm »


Stanisław Papież wielokrotnie się mylił i to w bardzo poważnych sprawach. Dlatego  jaki sens go cytować.I kręcić sobie filmy.

Otóż to! a teraz obrońca, a sprawy i tak nie zna.
Ks Posacki nadal jest jezuitą i jest posłuszny swojemu prowincjałowi. Mieszka w domu zakonnym oo  jezuitów na Zaskalu w Krakowie, czyli tam gdzie dawniej. Czyli o co chodzi p. Papieżowi?
Zapisane
alan
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #176 dnia: Maja 20, 2014, 20:51:36 pm »

Nie chcę zakładać nowego tematu skoro tu się zrobił już taki agregator informacji nt. Towarzystwa Jezusowego.

News z dziś: Gen. Jezuitów zrezygnuje z pełnionej funkcji

http://jezuici.pl/gen-jezuitow-zwola-kongregacje-generalna/

Druga rzecz z mojej strony prośba. Gdzie można znaleźć/przeczytać Dekrety XXXIII kongregacji generalnej SJ w zasobach sieci ? Może być w j. angielskim.
Zapisane
Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła. - św. Ignacy Loyola
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #177 dnia: Lipca 06, 2014, 18:53:02 pm »

Przeczytałam taką wypowiedź, co o niej należy myśleć?

"Aleksander Posacki: Zielosw nie są sektą, ale kościołem chrześcijańskm, bo wyznają JCH jako Boga i Trójcę Św. - to jest teologicznej kryterium"

tu wyczytałam:
https://www.facebook.com/aleksander.posacki/posts/10202409890557482?comment_id=10202410296967642&offset=0&total_comments=27&notif_t=share_reply

Na pytanie do o. Posackiego: " ile kościołów Pan Jezus założył?" - o. Posacki odpowiada:

"Aleksander Posacki: Kościółów jest wiele, są tam gdzie jest szczera wiara w bóstwo JCH. Uzdrawiają i wypędzają złe duchy, w przeciwieństwie do katolickich liberałów, którzy wiary nie mają i zwalczają istnienie szatana, służąc mu pośrednio w swojej pysze i arogancji..."

https://www.facebook.com/aleksander.posacki/posts/10202409890557482?comment_id=10202410283247299&offset=0&total_comments=25&notif_t=share_reply
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2014, 19:00:26 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #178 dnia: Lipca 06, 2014, 20:53:45 pm »

To mnie zawsze intryguje. Wierzymy, że tylko w Kościele Katolickim można dostąpić zbawienia, jest ku temu dużo argumentów. A tutaj ks. Posacki wychodzi z takimi stwierdzeniami?

Ale z drugiej strony mamy przykład w Ewangelii św. Marka:
38 Wtedy Jan rzekł do Niego: "Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami". 39 Lecz Jezus odrzekł: "Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. 40 Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. 41 Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #179 dnia: Lipca 06, 2014, 21:52:04 pm »

Można i z drugiej strony podchodzić i czyta później się takie wypowiedzi:

"Tomasz Sałagaj: Byłem wczoraj na spotkaniu z Pastorem Leszkiem Korzenieckim (On jest baptystą z wyznania) Głosił ewangelię poprzez dawanie świadectw i 2 konferencje. Widziałem później jak podczas modlitwy za chorych były uzdrawiane kręgosłupy, niektórym się kości wydłużały, niektórych bolały kregosłupy i nie mogli podnieść rąk a po modlitwie płakali z radości że już mogą, Pan Jezus działał z wielką mocą. Pan Bóg jest po prostu dobry i pośród całego zamętu patrzy na nasze szczere serca szukania go.. On nie ma względu na wyznanie, On nas po prostu kocha. Chciałem zaświadczyć o Jego wielkiej miłości do każdego z was... Już nie mogę się doczekać jak go zobaczę... Panie Jezu przyjdź!

Tomasz Sałagaj Aha: i jestem Katolikiem, wiele lat (6 chyba) należę do Odnowy Katolickiej natomiast chciałem zobaczyć jak Pan działa u tamtych braci.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!