Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 02:48:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?  (Przeczytany 124408 razy)
inkwizytor
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #75 dnia: Września 18, 2012, 10:47:38 am »

To chyba jak najbardziej wpisuje się do tematu dyskusji.
http://dworzak.jezuici.pl/aktualnosci-2/ogloszenia-i-intencje/

Temat został już podjęty w innym wątku:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7191.0.html

  ---  Moderacja
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2012, 11:01:35 am wysłana przez Bartek » Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #76 dnia: Września 21, 2012, 07:46:51 am »

Wierni jak wierni, ale ręce opadają wobec takiej postawy kapłana. Aż dziw, że się tam komukolwiek jeszcze chce kopać z koniem, cierpliwie obrzucając grochem ścianę ;D

Próbowałem się kopać z koniem. Mojego ostatniego wpisu nie zamieszczono bez słowa wyjaśnienia. Ma Pani rację, szkoda grochu.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2012, 07:50:37 am wysłana przez animus60 » Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #77 dnia: Września 21, 2012, 08:27:20 am »

Wierni jak wierni, ale ręce opadają wobec takiej postawy kapłana. Aż dziw, że się tam komukolwiek jeszcze chce kopać z koniem, cierpliwie obrzucając grochem ścianę ;D

Próbowałem się kopać z koniem. Mojego ostatniego wpisu nie zamieszczono bez słowa wyjaśnienia. Ma Pani rację, szkoda grochu.
Może dodadzą później? Komenty są tam jakoś dodawane garściami, nie pojedynczo.
Co takiego pan im napisał?
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #78 dnia: Września 21, 2012, 08:37:20 am »

Wysłałem wczoraj rano, inne dodano, mojego nie. Nie pamiętam dokładnie, co napisałem, ale jak sobie przypomnę, to wyślę Pani odpowiedź na priv.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #79 dnia: Września 21, 2012, 11:30:07 am »

A moje komenty czasem przechodzą, czasem nie. Mój nie wszedł, za to ktoś wklejkę tego co tu napisałem - zamieścili.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #80 dnia: Września 21, 2012, 11:47:12 am »

moje też przechodziły, a ten nie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #81 dnia: Września 21, 2012, 12:00:39 pm »

moje też przechodziły, a ten nie.
Dowcip polegał na tym, że wkleiłem tu posta - którego chciałem tam umieścić. Nie przeszedł. Ktoś inny go przekleił (ta sama treść, choć bez pierwszego zdania...) - i przeszło...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #82 dnia: Września 27, 2012, 10:50:53 am »

Fragment artykułu ks Kowalczyka SJ:

Cytuj
W roku 1517 pragnący reformy Kościoła Luter przybija swych 95 tez na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze (dziś prawdopodobnie wydrukowałby je w „Gazecie Wyborczej"). Ma dobre intencje, a ponadto ma sporo racji oburzając się handlowaniem odpustami. Bardzo szybko jednak konfliktuje się z Rzymem, a w dodatku zostaje wykorzystany w skomplikowanej grze politycznej. W 1520 roku pali publicznie bullę papieską. W konsekwencji, w roku 1521, zostaje ekskomunikowany. Reformacja zapoczątkowana przez Lutra przyniosła kolejne podziały, tak że dziś mamy setki różnych protestanckich wspólnot kościelnych. Niektóre z nich zatraciły w dużej mierze chrześcijańską tożsamość. Wystarczy wspomnieć szwedzką panią biskup, która żyje z partnerką i myśli o dziecku metodą in vitro.

http://wpolityce.pl/artykuly/5152-marcin-luter-czy-ignacy-loyola-obydwaj-widzieli-potrzebe-reformy-kosciola-ale-jakze-rozne-drogi-wybrali

Aż mnie zatkało ze zdziwienia.
Zapisane
dorka
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #83 dnia: Września 27, 2012, 10:58:06 am »

Akurat ks. Kowalczyk wyróznia się w miarę pozytywnie na tle reszty współbraci. W jego wypowiedziach, jakie miałam dotąd okazję okazję słuchać i czytać nic szkodliwego nie znalazłam, a nawet parę razy było miłe zaskoczenie. Wydaje mi się że w zakonie reprezentuje raczej konserwatywne skrzydło, jak na warunki jezuickie.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #84 dnia: Września 27, 2012, 12:14:43 pm »

Akurat ks. Kowalczyk wyróznia się w miarę pozytywnie na tle reszty współbraci. W jego wypowiedziach, jakie miałam dotąd okazję okazję słuchać i czytać nic szkodliwego nie znalazłam, a nawet parę razy było miłe zaskoczenie. Wydaje mi się że w zakonie reprezentuje raczej konserwatywne skrzydło, jak na warunki jezuickie.
Neon.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #85 dnia: Września 27, 2012, 16:36:40 pm »

Akurat ks. Kowalczyk wyróznia się w miarę pozytywnie na tle reszty współbraci. W jego wypowiedziach, jakie miałam dotąd okazję okazję słuchać i czytać nic szkodliwego nie znalazłam, a nawet parę razy było miłe zaskoczenie. Wydaje mi się że w zakonie reprezentuje raczej konserwatywne skrzydło, jak na warunki jezuickie.
Rozumiem kwestie moralne, ale krytykować Lutra? To niepoprawne politycznie.
Zapisane
sayalius
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Września 28, 2012, 13:04:40 pm »


Pominąwszy fakt, jak można przybić coś do drzwi z kutego żelaza... Luter nie przybił tych tez do drzwi kościoła w Wittenberdze. :) Ale to już smaczek historyczny.
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #87 dnia: Września 28, 2012, 14:17:37 pm »

Może przykleił butaprenem albo na ślinę.....
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #88 dnia: Września 28, 2012, 14:31:09 pm »

Palikot też przyczepil na Franciszkańskiej w Krakowie akt apostazji :)
Zapisane
sayalius
Gość
« Odpowiedz #89 dnia: Września 28, 2012, 14:36:37 pm »

Tak, jakieś półtorej minuty później, jak sie rozeszli już był zerwany. Jakiś przechodzień zerwał. I dobrze... :)
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!