Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 14, 2024, 03:36:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232260 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj
Autor Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?  (Przeczytany 128325 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #330 dnia: Sierpnia 01, 2020, 00:04:00 am »

Nikt nie wiesza faszystowskich flag bez powodu, robi to, bo uważa, że osoby nieliberalnonormatywne są poddawane ostracyzmowi i dlatego popelniają samobójstwa. Te flagi powinny wisieć choć przez jeden dzień, Chrystus się nigdy nie obraża, gdy go ktoś prosi o pomoc.

Bardzo mi się podoba, Panie Rysiu. A adresatem powinien tu być umiłowany nasz (czy Pański także? Tego nie wiem) Arcypasterz, który "ostro potępił" takie profanacje - https://archwwa.pl/aktualnosci/oswiadczenie-arcybiskupa-metropolity-warszawskiego/

Mój ulubieniec? Oczywiście!
Najlepsze jest to jego zdanie:
Cytuj
.    Zaprzestańmy stosowania aktów wandalizmu i przekraczania granic w debacie publicznej.

Zaprzestańmy ...My, to "my" jest żenujące. Ale to bardzo dobrze, że historia przyśpiesza. Gdyby wszystko szło powolutku jak dawniej to jeszcze by ktoś uwierzył, że ten człowiek jest katolikiem.

PS
Wiary nie ma. Płomień wiary Koscioła gaśnie. Gaśnie cichutko, pozostaje naskórek kulturowy.
Czasami jeszcze tylko taki koleś jest wywołany do tablicy przez różne wypadki ...no i wtedy musi na silę sklecić jakieś okrągłe oświadczenie...i znowu schowa się do dziurki- kryjówki. No bo co ma powiedzieć? Jak otworzy usta to zawsze wpadka.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 01, 2020, 00:11:37 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #331 dnia: Stycznia 08, 2021, 18:11:25 pm »

Zmiany kierownictwa DEON'u,
https://deon.pl/kosciol/zmiany-w-deonpl-i-wam-piotr-zylka-odchodzi-z-portalu-jacek-siepsiak-sj-przestaje-byc-dyrektorem-wydawnictwa,1092100
Ojciec Dariusz Kowalczyk SJ na swoim twitterze wyraża nadzieję, że będzie lepiej.

P.S. Ojciec DK ciągle mnie zadziwia, pamiętam go jeszcze z Opoki, z zeszłego stulecia kiedy był agresywnym neonem i modernistycznym nastawieniu, obecnie to niebo a ziemia, on jest po prostu całkiem do przyjęcia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #332 dnia: Lutego 24, 2021, 19:52:09 pm »

I znowu żałość zbiera ...
https://ekai.pl/serce-mlodych-jezuicka-inicjatywa-dla-dzieci-i-mlodziezy/
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #333 dnia: Lutego 24, 2021, 21:41:58 pm »

I znowu żałość zbiera ...
https://ekai.pl/serce-mlodych-jezuicka-inicjatywa-dla-dzieci-i-mlodziezy/

No faktycznie! chyba wiarę i rozum postradali!

Tu piszą o co chodzi.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10371.0.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2021, 21:46:06 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #334 dnia: Lutego 25, 2021, 22:03:25 pm »

rap o Sercu Jezusa

Upupiania ciąg dalszy. Ci imbecyle nie widzą, że im bardziej będą się nieudolnie przymilać, tym bardziej młodzież będzie miała ich w du.. żym poważaniu. Kiedyś trafiłem przypadkiem na "tłumaczenie" fragmentów Ewangelii św. Jana na pseudomłodzieżowo-hiphopowy język. Żenada. Jest jeszcze rapujący ks. Bartczak.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5802


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #335 dnia: Marca 10, 2021, 08:44:34 am »

Cytuj
America to wydawane przez Towarzystwo Jezusowe w Stanach Zjednoczonych sztandarowe pismo zakonu jezuitów. Już na długo przed Soborem Watykańskim II zaczęło skręcać w stronę lewicowej myśli politycznej i tzw. liberalnego katolicyzmu, zaś po rewolucyjnym soborze amerykańscy jezuici stali się głównymi sabotażystami Kościoła katolickiego.

Jezuici amerykańscy stanęli w otwartej opozycji do nauczania Kościoła w niemal każdym aspekcie (dogmaty Kościoła, wyświęcanie kobiet, aborcja, homoseksualizm, antykoncepcja, celibat…), w latach 1950. w czasie Zimnej Wojny opowiedzieli się za komunizmem, w latach 1960. wspierali radykalne ruchy rasistowskie i anarchistyczno-hippisowskie, promowali pro-aborcyjnych polityków…

Podczas tzw. pandemii koronawirusa jezuici fanatycznie wspierali wszelkie restrykcje płynące ze strony polityków i medialnych tzw. ekspertów medycznych. Niestety, nie byli w tym odosobnieni i mówili jednym głosem jak niemal cała reszta tzw. katolickich pism, zakonów, hierarchów… Pomimo tej zgodności, współcześni jezuici nie pozwalają jednak na odebranie sobie palmy pierwszeństwa w destrukcji.

W ostatnim wydaniu America autorzy głównego tekstu tego tygodnika nie tylko wzywają do “szczepienia się przeciwko Covid-19”, ale wręcz nazywają chodzenie do kościoła osoby niezaszczepionej jako “moralnie nieodpowiedzialne”.

“Oczywistym wyjściem dla wiernych mogących powrócić do pełnego uczestnictwa i dostępu do sakramentów jest nałożenie na wszystkich chodzących do kościoła obowiązku zaszczepienia się zaaprobowaną szczepionką przeciwko Covid-19” – piszą autorzy tekstu, dr Charles E. Binkley i David Kemp. Dalej mówią o “etycznym obowiązku” hierarchów Kościoła do zabezpieczenia wszystkich uczestników – “księży, pracowników i wiernych”. Autorzy wspominają również, że rozkład typowego kościoła jest niebezpieczny, gdyż sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa. Na razie jednak nie rozwijają tematu jak należałoby przemodelować wnętrza kościołów aby spełniały nowe jezuickie normy…

“Jest moralną nieodpowiedzialnością aby kościoły zapraszały ludzi do liturgii i otrzymywania sakramentów bez podjęcia efektywnych kroków zminimalizowania ryzyka. … Jako, że szczepionka przeciwko Covid-19 jest prostą i efektywną na to odpowiedzią, kościoły byłyby usprawiedliwione gdyby wprowadziły obowiązek zaszczepienia. … Wprowadzenie obowiązkowego zaszczepienia umożliwiłoby każdemu, a nie tylko tym z najmniejszym ryzykiem zgonu w przypadku zakażenia, w równym uczestnictwie w liturgii i sakramentach.” – snują swe wizje Binkley i Kemp.

Oczywiście autorzy powołują się tzw. autorytet, czyli “papieża Franciszka”, który “w imię miłości bliźniego” wspiera powszechne szczepienie, a autorzy dodają, że “wspiera moralny obowiązek kościołów do wymagania zaszczepienia wiernych szczepionką przeciwko Covid-19“.

Jezuici dopuszczający do druku kolejny antykatolicki i pełen manipulacji tekst nie są zainteresowani napływającymi danymi o coraz liczniejszych przypadkach niepożądanych skutków poszczepiennych, o rosnącej liczbie zgonów, o zastraszajacych przypadkach kalectwa osób, które poddały się zaszczepieniu preparatem chemiczno-genetycznym reklamowanym jako “szczepionka przeciwko Covid-19”. Nie biorą pod uwagę nowatorskiej metody mRNA mogącej przyczynić się do nieodwracalnej genetycznej zmiany w organizmie zaszczepionej osoby, prowadząc do zaistnienia poważnych chorób w przyszłości. Nie interesują się obiektywnym faktem, że wszystkie dotychczasowe szczepionki dopuszczone w Stanach Zjedoczonych powstały na bazie komórek abortowanych dzieci, którym zaraz po tym morderstwie z premedytacją pobierano tkanki z nerek bądź gałek ocznych. I nie dotyczy to tylko jakichś pojedynczych przypadków “dawno temu” – co niektórzy, włącznie z Wielkim Szkodnikiem w Watykanie uważają za usprawiedliwienie – lecz chodzi o  stałe dostarczanie komórek abortowanych dzieci, co jest technologiczną koniecznością.

Warto również przypomnieć, że Anthony Fauci, b. doradca prezydenta Trumpa a teraz doradca Joe Bidena, uważany za “głównego lekarza i eksperta” (chociaż jest jedynie zwykłym lekarzem z minimalną praktyką zawodową, nie ma doktoratu i nie jest profesorem, lecz jest wszechwładnym biurokratą), wezwał katolików na początku tzw. pandemii aby “wstrzymali się” z praktyką przyjmowania Komunii św. uważając, że przyczynia się ona do rozprzestrzenia koronawirusa. Fauci (całkiem słusznie nazywany Fauxci) wypowiedział się już w maju 2020 w wywiadzie (a jakże w wywiadzie dla jezuickiego pisma America), że “kościoły powinny ograniczać liczbę ludzi, tak aby nie siedzieli obok siebie, a wierni powinni nosić maski”, dodał też, że powinno unikać się śpiewania gdyż i to rzekomo roznosi wirusa oraz stwierdził, że nie istnieje żaden bezpieczny sposób przyjmowania Komunii św. i należy aż do odwołania porzucić praktykę przyjmowania Komunii św. “Mówię to jako katolik, że jest to ryzykowne ” – stwierdził fałszywie Fauci, bowiem sam stwierdził w innym wywiadzie, iż porzucił religię katolicką i deklaruje się dzisiaj jako “humanista”.

 
Dopuszczone do masowego stosowania eksperymentalne szczepionki wykorzystane są do największego w historii ludzkości eksperymentu medycznego. Należy z całą stanowczością podkreślić i jak najczęściej powtarzać, że chodzi o eksperymentalne preparaty określane mianem “szczepionki przeciwko Covid-19”. Oferowane i propagowane szczepionki firm: Pfizer/BioNTech, Moderna oraz AstraZeneca, zostały opisane w dokumentach jako “próbne” (ang. investigational), co w zastosowanym języku prawniczym oznacza dokładnie to samo: próbny, eksperymentalny preparat do medycznego zastosowania. Szczepionki te zostały zarejestrowane przez amerykańską Agencję Leków i Żywności – FDA do stosowania w sytucjach nadzwyczajnych (Emergency Use Authorization – EAU), co pozwoliło na uniknięcie konieczności reżimu testowania i zdjęło odpowiedzialność producenta od niepożądanych skutków.

Największym zagrożeniem tych eksperymentalnych preparatów nie jest jednak możliwość wystąpienia bezpośrednich poszczepiennych skutków ubocznych – chociaż publikowane przez brytyjski system Yellow Card czy amerykański system VAERS, są zastraszające – lecz nieznane dotychczas nauce możliwe długofalowe skutki uboczne, mogące ujawnić się w kilka- kilkanaście miesięcy po zaszczepieniu, a nawet po latach. Jednym z tych niebezpieczeństw jest możliwość tzw. odpowiedzi odpornościowej swoistej (ang. pathogenic priming, Antibody-Dependent Enhancement – ADE), kiedy to organizm po zaszczepieniu nowatorską szczepionką po pewnym czasie zaczyna reagować na wirusa w erupcyjny i zwielokrotniony sposób. Innymi słowy, jeśli zaszczepiona osoba ponownie zarazi się wirusem SARS-CoV-2, to agresywna reakcja organizmu na wirusa może doprowadzić do zgonu. Niestety, historia medycyny zna tego typu masowe tragiczne przypadki, np. przy infekcyjnej chorobie denga, kiedy to zastosowano szczepionki firmy Sanofi na Filipinach doprowadzając do śmierci 600 dzieci, właśnie jako rezultat ADE. Już teraz, w okresie masowego szczepienia preparatem zwanym szczepionką, mamy do czynienia z przypadkami, które można uznać za pierwsze sygnały działania głównego składnika mRNA, który poprzez skomplikowany proces manipulacji genetycznej (m.in. w efekcie czego następuje zniszczenie makrofagów typu 2, sprzyjającym odbudowie tkanek; innymi słowy: po infekcji np. wirusowej, organizm przejdzie w stan permanentego zakażenia czy w chorobę autoimmunologiczną) prowadzi do możliwości wystąpienia tzw. odpowiedzi odpornościowej swoistej ADE. Właśnie niedawny przypadek zgonu jednego z włoskich lekarzy zaszczepionego preparatem firmy Pfizer wskazuje na nagłe wystąpienie tzw. małopłytkowości immunologicznej skutkujące ADE i zgonem.

Ostatnio, lekarze-radiolodzy zauważają podczas badań mammograficznych powiększone węzły chłonne u kobiet, które poddały się szczepieniu eksperymentalnym preparatem. Powiększone węzły chłonne wskazują na infekcję organizmu, jednak poszczepienne powiększenie węzłów chłonnych u osób, które wprowadziły sobie do organizmu eksperymentalny preparat o nazwie “szczepionka przeciwko koronawirusowi” budzą szczególne zaniepokojenie, gdyż mamy do czynienia z wyraźną reakcją organizmu, który jest zainfekowany którymś ze składników szczepionki. Organizm reaguje infekcją (definicja infekcji, zakażenia: Reakcja organizmu na “wtargnięcie do organizmów drobnoustrojów chorobotwórczych…“), bowiem wprowadzono do niego czynnik obcy, wrogi, chorobotwórczy. I tym chorobotwórczym czynnikiem jest preparat reklamowany jako “szczepionka”.

Przy opracowywaniu szczepionki na SARS-CoV-1 podczas epidemii 17 lat temu, testowano około 35 szczepionek różnych producentów i kilka najbardziej obiecujących zastosowano w testach na zwierzętach, szczególnie na fretkach. Gdy początkowo wydawało się, że testy przebiegły pozytywnie, fretki zaraziły się wirusem i zdechły, właśnie w efekcie syndromu ADE. Z dalszych testów opracowania szczepionki zrezygnowano.

Podczas opracowywania szczepionki na SARS-CoV-2, zrezygnowano w ogóle z testów na zwierzętach, zrezygnowano z rygorystycznych testów na człowieku i zastąpiono je przyspieszonymi testami na niewielkich grupach, chwaląc się przy tym “skutecznością szczepionki 99,98%”. Niestety, to przyspieszenie i okrojenie procedur – normalnie, szczepionki opracowywane są przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat, a niektóre do dzisiaj nie są możliwe do opracowania, np. przeciwko HIV – i wielka niedopowiedzialność może spowodować masowe zgony, które niezależni badacze zakładają, że mogą sięgnąć 20-30% zaszczepionej populacji.

Wszystkie obecnie powszechnie aplikowane preparaty zostały zarejestrowane w poszczególnych krajach (bądź politycznych tworach w rodzaju Unii Europejskiej) jako szczepionki eksperymentalne, a składane wnioski stwierdzały, że chodzi o ich “użycie w sytuacjach nadzwyczajnych”, z czym wiąże się odstąpienie od konieczności dokonania dokładnych badań.

Firmy farmaceutyczne zostały zwolnione z jakiejkolwiek odpowiedzialności z postępowań i odszkodowań w wyniku wystąpienia u zaszczepionych osób ewentualnych niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Każdego człowieka powinno zastanowić, że przed wstrzyknięciem mu preparatu nie informuje się go w pełni o skutkach doraźnych i długofalowych nieznanej substancji, nie prowadzi się kampanii informacyjnej i edukacyjnej (zamiast tego stosuje się nachalną propagandę), nie daje się nawet do przeczytania pełnej ulotki producenta, a tym bardziej nie uświadamia w taki sam emocjonalny sposób jak czynią to natarczywe reklamy lekarstw – “Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu“. Z tą różnicą, że dzisiejszy farmaceuta czy lekarz stręczący do zaszczepienia się eksperymentalnym preparatem “przeciwko Covid-19” stracili nawet resztki autorytetu…

Tzw. choroba o obecnej nazwie “Covid-19” objawia się i przebiega w identyczny sposób jak sezonowa grypa. Żaden lekarz na świecie nie jest w stanie rozróżnić chorego na sezonową grypę od chorego “na Covid-19”, chyba że… chory otrzyma pozytywny wynik tzw. testów.
Śmiertelność jest poniżej sezonowej grypy.
Ostatnio notowany – dopiero w ostatniej fazie tzw. pandemii – wzrost zgonów, który przypisywany jest oczywiście wirusowi mającemu powodować chorobę “Covid-19”, a nawet przypisywany jest “mutacji koronawirusa”, jest niewątpliwie skutkiem innych czynników, związanych z narzuconymi restrykcjami: całorocznego stresu, pozbawienia ludzi świeżego powietrza, ruchu, wymuszenia odosobnienia i samotności, zanieczyszczenia płuc niehigieniczymi maskami, odłożonego regularnego leczenia, zaniechania operacji i konsultacji lekarskich, itd.
Tzw. testy, w tym tzw. złoty standard czyli testy RT-PCR, są mało wiarygodne i często wykazują fałszywie pozytywne wyniki. Absurdalnie wysoka kilkudziesięciokrotna amplifilacja materiału w testach PCR spowodowała, że w niemal każdej testowanej próbce można było wykryć dowolny, założony z góry fragment “wirusa”.
Ta nieprawidłowość przyczyniła się do na całym świecie do inflacji przypadków tzw. zakażeń.
Wstrzyknięcie do organizmu niezbadanej substancji chemiczno-genetycznej rozprowadzanej jako “szczepionka przeciwko Covid-19” powoduje większe ryzyko niż nawet sam przebieg choroby.
Szczególnie niebezpieczne są długofalowe skutki uboczne genetycznego preparatu mRNA, mogące objawić się licznymi chorobami, w tym autoimmunologicznymi, reakcjami tzw. odpowiedzi odpornościowej swoistej ADE mogącej doprowadzić do masowych zgonów.

https://www.bibula.com/?p=123500

Nawet nie chce mi się tego komentować.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #336 dnia: Marca 10, 2021, 16:31:41 pm »


[1]I słyszałem głos wielki z Kościoła, mówiący siedmiu Aniołom: idźcie, a wylejcie siedm czasz gniewu Bożego na ziemię. [2] I wyszedł pierwszy i wylał czaszę swą na ziemię i stała się sroga i zła rana w ludziach, którzy mieli cechę bestji i w tych, którzy się kłaniali obrazowi jej. (Apokalipsa, rozdział XVI)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #337 dnia: Maja 20, 2021, 13:13:23 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #338 dnia: Maja 25, 2021, 11:33:22 am »

Taki dziwny facio od "stynki na wierzbie" (czy jakoś tam) się wypowiedział (w czasie ~2godzin) a Zacny Komentator wycisnął z tego główne wątki progresistowskie (innych nie było) i oto co z tego zostało:

https://youtu.be/t7Jnk8T9le4
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2021, 11:43:03 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #339 dnia: Września 04, 2021, 22:37:21 pm »

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-byly-jezuita-obrabowal-zakon-i-ozenil-sie-z-91-latka-jego-ws,nId,5459922#crp_state=1
Chociaż nie jestem z rodzaju prokobiecych rycerzyków to jednak trochę żal mi tej staruszki. Chodzi prawdopodobnie o tego zboczeńca i złodzieja:
https://www.youtube.com/watch?v=TnWR48FbgoY

 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #340 dnia: Września 04, 2021, 22:41:01 pm »Niedaleko pada jabłko od jabłoni,
ciekawe co jeszcze z Grześka wyrośnie. ::)
« Ostatnia zmiana: Września 04, 2021, 22:48:04 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #341 dnia: Września 04, 2021, 22:43:02 pm »

Teolog moralności, bioetyk
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #342 dnia: Września 05, 2021, 14:28:25 pm »

Żeby Was pocieszyć, powiem, że istnieją dobrzy jezuici. Sama jednego znam: odprawia regularnie Tridentinę, a jego kazania mogłyby spokojnie być odczytywane w SSPX. I chyba zresztą przyjaciel SSPX. Sama nie wiem jak to jest, że go jeszcze nie wywalili z Towarzystwa Jezusowego. W każdym razie bardzo pobożny i prawowierny kapłan.
:)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #343 dnia: Września 05, 2021, 14:51:56 pm »

Tak samo jak są jeszcze pobożni i prawowierni dominikanie ...  :)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #344 dnia: Września 05, 2021, 15:04:47 pm »

Zakon Jezuitów należy bezwzględnie i ostatecznie rozwiązać, członków zsekularyzować a nielicznych prawowiernych duchownych o ile tacy istnieją można ewentualnie zatrzymać w stanie kapłańskim i skierować do pracy w normalnych parafiach w charakterze wikarych.
Zapisane
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!