Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:26:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 476056 razy)
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1665 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:36:20 pm »

Ale co mi panowie tu wymyslaja, czemu mialby zabronic? Zeby zrobic przyjemnosc FSSPX ?
Coś Pan tu niegodnie i bezczelnie insynuuje, gdyż SP jest (w znacznej mierze) wypełnieniem jednego z tzw. warunków wstępnych.

Kiedyś mówiono: "chamie, opanuj się", dziś podobno uległo to zmianie na: "panie, pohamuj się". Wybór właściwej wersji pozostawiam p. JGP.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1666 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:37:51 pm »

Wie pan kot bedzie nastepnym papiezem ?
Kot Ratzingera?  :D
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1667 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:44:47 pm »

Ten kot to wpadł jak Piłat do Credo. Symbolizuje kacerza albo nawet diabła...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1668 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:53:08 pm »

"tego osobnika" 'jwk' za jego slownictwo i wyrażanie sie niegodne katolickiego forum. :/
  ... zaś Pana Romecka przenieść na forum dla bielanek dla jego własnego dobra ;) ...

Ten kot to wpadł jak Piłat do Credo. Symbolizuje kacerza albo nawet diabła...
Raczej symbolizował (w rustykalnych zabobonach), a w ogóle to w oryginale był jakiś "kotr" a nie kot.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2009, 12:59:10 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1669 dnia: Grudnia 14, 2009, 12:53:51 pm »

 o Eucharystii w art. 13 w paragrafie 3 podaje, iż Eucharystia w neokatechumenacie ma być sprawowana wg. zatwierdzonych ksiąg rytu rzymskiego z uwzględnieniem wyjątków na które stolica apostolska wyraziła zgodę. I tutaj jest odnośnik nr 49, w którym między innymi znajdujemy list kard. Arinze (który nota bene jest tylko przekazaniem przez kard. Arinze decyzji Benedykta XVI).

Tak więc wspomniany list jest nadal obowiązujący (skoro sam statut się na niego powołuje).

Co więcej poruszając problem echa słowa, list kard. Arinze nie tworzy nowych zasad, a jedynie przytacza dwa punkty dokumentu: “Ecclesiae de Mysterio”, którego przestrzeganie nakazuje.
Tak więc nawet gdyby list nie obowiązywał (a tak nie jest), neokatechumenat jest zobowiązany przestrzegać dokumentu "Ecclesiae de Mysterio" który na sytuację echa słowa w trakcie Eucharystii zezwala tylko w wyjątkowych przypadkach w sytuacji Eucharystii odprawianej ze szczególnej okazji.


Chciałbym żebyście zwrócili uwagę, że poza tymi wyjątkami żadne zatwierdzone księgi rytu rzymskiego (do których przestrzegania zobowiązuje się neokatechumenat) na coś takiego jak echo słowa nie zezwalają.


A neony niestety nawet się tym chwalą, że na każdej ichniej "liturgii" jest "echo słowa".

Rozmawiałem z kilkoma księżmi (nie będącymi w neokatechumenacie, ale posługującymi na Eucharystiach) i pytałem o to. Zawsze otrzymywałem odpowiedź, że przecież chyba jest na t"echo słowa" zezwolenie, że to chyba jest w statucie etc.

To co dzieje się na Eucharystiach w neokatechumenacie (ale także to co niejednokrotnie - choć nie w sposób stały - dzieje się na Eucharystiach parafialnych) wynika albo z niewiedzy, lenistwa (które nie pozwala przezwyciężyć niewiedzy), obojętności - wielu prezbiterów, albo też z bezgranicznego zaufania do tego co mówią katechiści.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2009, 12:55:54 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1670 dnia: Grudnia 14, 2009, 20:56:50 pm »


Ten kot to wpadł jak Piłat do Credo. Symbolizuje kacerza albo nawet diabła...
Raczej symbolizował (w rustykalnych zabobonach) (...).

Jak się Pan nie zna na sztuce to niech się nie wypowiada.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1671 dnia: Grudnia 14, 2009, 21:03:07 pm »

Ale co mi panowie tu wymyslaja, czemu mialby zabronic? Zeby zrobic przyjemnosc FSSPX ?
Coś Pan tu niegodnie i bezczelnie insynuuje, gdyż SP jest (w znacznej mierze) wypełnieniem jednego z tzw. warunków wstępnych.

Juz rozumiem, SP to dzieki wam... No prosze, a jeszcze niedawno slyszalem , ze to spisek na zniszczenie FSSPX, wiec dobrze ze mi pan to wyklarowal.

Ale co mi panowie tu wymyslaja, czemu mialby zabronic? Zeby zrobic przyjemnosc FSSPX ?
Kiedyś mówiono: "chamie, opanuj się", dziś podobno uległo to zmianie na: "panie, pohamuj się". Wybór właściwej wersji pozostawiam p. JGP.

E tam, prosze nie stawiac takich falszywych alternatyw, przeciez wiadomo , ktore okreslenie pan woli i ktorego chetniej pan uzywa.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1672 dnia: Grudnia 14, 2009, 23:22:20 pm »

Juz rozumiem, SP to dzieki wam... No prosze, a jeszcze niedawno slyszalem , ze to spisek na zniszczenie FSSPX, wiec dobrze ze mi pan to wyklarowal.
O, Panie święty, czego to ja nie słyszałem o panu JGP, a nie powtarzam na forum...

E tam, prosze nie stawiac takich falszywych alternatyw, przeciez wiadomo , ktore okreslenie pan woli i ktorego chetniej pan uzywa.
Zgaduję najpokorniej, że któreś z nich się Czcigodnemu Panu bardziej podoba, a przecież właśnie do Pańskiego łaskawego gustu miałem honor się odwołać.

Ale skoro nie chce Pan wziąć sobie do serca żadnej z tych sentencji, tedy mniemam, że scedowano mi zaszczyt przydzielenia Panu jednej z nich, a mianowicie tej, która do Wielmożnego Pana lepiej się odnosi.

Jeśli zaś Szanowny Pan ciekaw, która by to była, niech zrobi mi ten honor i napisze do swego uniżonego sługi konfidencjonalną wiadomość, a sługa ów odpowie Szanownemu Panu w miarę swych nędznych możliwości i w stosownej chwili.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1673 dnia: Grudnia 15, 2009, 09:47:36 am »

..."tego osobnika" 'jwk' ... :/
  ... zaś Pana Romecka przenieść na forum dla bielanek dla jego własnego dobra ;) ...


Poddaję się! Nie chcę do bielanek!!! ;) ;) ;)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1674 dnia: Grudnia 15, 2009, 12:47:02 pm »

Poddaję się! Nie chcę do bielanek!!! ;) ;) ;) 
No to zgoda !!!?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1675 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:31:04 pm »

Ech, panie Bolt, ciesze sie ze obudzilem w panu tworcza wene. Juz wole kpine niz chamskie docinki. A co do preferowanego zwrotu, prosze walic prosto z mostu, juz pisalem, ze wiem dobrze, ktory zwrot pan woli i ktory bardziej odpowiada panskemu temperamentowi, lagodnie mowiac :)
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1676 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:51:46 pm »

Chyba Pan stracił poczucie rzeczywistości, bo wpis jest wewnętrznie sprzeczny.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1677 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:00:13 pm »

Chyba Pan stracił poczucie rzeczywistości, bo wpis jest wewnętrznie sprzeczny.

Pierwsze zdanie dotyczy mnie, drugie pana Bolta, gdzie jest sprzecznosc?
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1678 dnia: Grudnia 15, 2009, 16:14:15 pm »

Zostawię Pana z tym pytaniem.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1679 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:26:03 pm »

To link dla zainteresowanych  ;D


www.vicariatekuwait.org/documents/neocat_decree_eng.doc
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 110 111 [112] 113 114 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!