Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 09:42:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 478783 razy)
Cornix
adept
*
Wiadomości: 30

gg 6997343

« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 19, 2009, 12:56:38 pm »

Idea neokatechumenata nie jest zla. Mysle, ze cos podobnego jest Kosciolowi potrzebne. No dlaczego neonam ta "liturgia", naduzycie na naduzycie?
 Pewna zamknietosc moge zrozumiec.
Zlosciwosc zas to choroba nie tulko neonska. I pycha, i egalitaryrzm. Ale jesli to jest (a wiemy, ze jest), to znak niedobry dla jakegos ruchu.
Zapisane
Pisze bez kresok. Prosze zrobic  interpretacje pozytywna))))
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 19, 2009, 14:00:27 pm »

Panie Kristoforos, mój post nie był skierowany do Pana, tylko pisałam o tym, co widziałam będąc na DN.
A co do postów P. Basi to niby dlaczego Pan tak ostro sprzeciwia się umieszczeniu ich na tym forum?  Bo pokazują prawdę?? Proszę wybaczyć, ale czasy zamordyzmu bezpowrotnie minęły :D
BTW- oprócz Basi ujawniają sie czasem inni - wczoraj 2 osoby...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Lutego 19, 2009, 14:05:55 pm »

BTW- oprócz Basi ujawniają sie czasem inni - wczoraj 2 osoby...

inni w jakim sensie?
Zapisane
RB
adept
*
Wiadomości: 6


Romantyczny Bożydar powraca !!!

« Odpowiedz #63 dnia: Lutego 19, 2009, 14:26:10 pm »

Przytałem i tylko jedna mysl mi sie nauswa. Te całe neoństwo to chyba chce sie dowartościować, albo pokazać nam (nie neonom) że oni są lepsi. W każdym bądź razie, zawsze piszą to samo - totalne głupoty.
Zapisane
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #64 dnia: Lutego 19, 2009, 14:39:36 pm »

inni w jakim sensie?

Inne "niedoszłe ofiary neo", które odeszły. Jedna udzieliła kol.  Basi poparcia, druga stwierdziła tylko, że odeszła (acz to też można rozumieć jako poparcie)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Lutego 19, 2009, 14:46:26 pm »

Rozumiem
Nie da się nie zauważyć tego, że są ludzie którzy odchodzą z DN mając swoje argumenty.
Nie da się również nie zauważyć tego, że są ludzie którzy odchodzą w ogóle z Kościoła, mając swoje argumenty.
Co jednak niczego nie udowadnia, przyzna Pan? :)
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #66 dnia: Lutego 19, 2009, 14:48:08 pm »

Przytałem i tylko jedna mysl mi sie nauswa. Te całe neoństwo to chyba chce sie dowartościować, albo pokazać nam (nie neonom) że oni są lepsi. W każdym bądź razie, zawsze piszą to samo - totalne głupoty.

W wątku "humor" było niewygodnie może? :D
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #67 dnia: Lutego 19, 2009, 19:15:46 pm »

A propos: nasi neony sa takie cichutkie. A Una Voce Russia zdecydowala pozwolic jednoczesne buc czlonkiem UV i DN  ;D
Znam w Polsce też pewnego neona, który chce pomóc w organiacji Tridentiny w swoim mieście (tzn. jakby się znalazła jakaś grupa inicjatywna to by się dołączył, ale na razie takiej tam nie ma)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #68 dnia: Lutego 19, 2009, 20:44:57 pm »

A Una Voce Russia zdecydowala pozwolic jednoczesne buc czlonkiem UV i DN  ;D

Przepraszam za moją niewiedzę, ale co to jest Una Voce Russia?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #69 dnia: Lutego 19, 2009, 21:41:25 pm »

Przepraszam za moją niewiedzę, ale co to jest Una Voce Russia?
Nie ma Pan co przepraszać - w końcu całe życie się człowiek uczy :-)
A UVR to rosyjski oddział miedzynarodowej organizacji tradycjonalistów katolickich
http://www.unavoce.ru/
a tu link do FIUV:
http://www.ifuv.org/news.html
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #70 dnia: Lutego 20, 2009, 02:51:52 am »

ha! dziękuję :) kolejna luka uzupełniona :)

w Polsce również potrzeba specjalnej zgody, by być zarówno tradsem, jak i neonem? :)
pomimo karkołomności takiego połączenia, myślę, że w takim wymiarze, o jakim Pan wspomniał wyżej, jest to jak najbardziej możliwe: neon + zwolennik (a przynajmniej sympatyk) Tridentiny

a czy głębiej? Patrząc na rozwój DN od początku jej istnienia do dziś (na tyle, na ile da się ten rozwój obserwować, zważywszy na nikłą ilość oficjalnych dokumentów DN), z pewnością zauważa się spore zmiany (i w liturgiach, i w katechezach), nazwijmy to "prostujące". Kto wie, czy za jakiś czas w DN nie odnajdziemy więcej Tradycji, niż ogólnie w Kościele? :))) abstrakcja? ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #71 dnia: Lutego 20, 2009, 13:29:20 pm »

Nie da się nie zauważyć tego, że są ludzie którzy odchodzą z DN mając swoje argumenty.
Ujmijmy to tak - uwiarygadniają jej wypowiedzi.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #72 dnia: Lutego 20, 2009, 14:16:40 pm »

...

Odpowiedział za mnie p. Zet (wysłane: 19l Luty 2009, 12:46:24), więc sam Pan widzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #73 dnia: Lutego 20, 2009, 14:30:05 pm »

Ujmijmy to tak - uwiarygadniają jej wypowiedzi.

Media, które nakręcają spiralę antykatolicką, również uwiarygadniają wypowiedzi poszczególnych wrogów Kościoła? :)
No dobra, ale to jest przekomarzanie się. Ja nie neguję rzeczywistości, a rzeczywistość jest taka, że z DN ludzie odchodzą z powodów różnych, część z tych odejść jest spowodowana postrzeganiem DN tak, jak ją postrzegła Basia - i tyle. Ale jest to jeden z głosów w ogólnej dyskusji wokół Kościoła. Ci którzy odsuwają się od Kościoła, również często mówią tym samym językiem, co nie uwiarygadnia wcale wypowiedzi poszczególnych osób w oczach tych, którzy pozostają wierni Kościołowi.

Nie mam wątpliwości, że na DN zdarzają się potknięcia, krzywdy, wypaczenia - to wszystko jest naturalne dla człowieka. Nie mam też wątpliwości, że w DN z początku było zbyt wiele radosnej twórczości, zbyt mało i powierzchownie konsultowanej z Magisterium Kościoła. Zwalam to na grzechy młodości, które przypadły na pierwsze lata posoborowej wiosny, z wszystkimi jej konsekwencjami. DN przecież zrodziła się spontanicznie, to wszystko rozrastało się samo, wierzę, że z Bożą pomocą, ale i trochę z ludzka niemocą zapanowania nad tym. Ale nie mam również wątpliwości, że prostowanie DN idzie we właściwym kierunku, a sama DN jest wielkim darem dla Kościoła. I że przypadki zagubień na DN nie zakrywają i nie umniejszają dobrych jej owoców, ogromnych wg mnie.

Co nie zwalnia mnie od rozwagi i ciągłego rozeznawania Dobra i Zła. O łaskę tę modlę się do Boga bezustannie. Póki co nie widzę w mojej wspólnocie zagrożenia dla mojej duszy, a jedynie ratunek, jaki przez nią posłał mi Pan. Czas pokaże.
Pana i innych moich adwersarzy również nic nie zwalnia od ciągłego rozeznawania :) nawet jeśli kolejne osoby potwierdzają słowa Basi :)

Tymczasem pozostając przy swoich stanowiskach życzę miłego weekendu i oby wszyscy, z którymi wdaję się w dyskusje na tym forum, mieli takie podejście do swoich adwersarzy, jakie ma Pan.
Pozdrawiam
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Lutego 20, 2009, 14:35:25 pm »

Odpowiedział za mnie p. Zet (wysłane: 19l Luty 2009, 12:46:24), więc sam Pan widzi.

Pan Zet to zdaje się Panu odpowiadał na jakieś pytania, a nie mi. O ile pamiętam moje pytania, to w wypowiedzi p. Zet nie widzę na nie odpowiedzi.
I przyznam, że ma Pan talent do postów zbyt tajemniczych, jak dla mnie :)
Znowu nie rozumiem, a Pan pewnie doszuka się w tym moim nierozumieniu znowu "rżnięcia głupa"... obym się mylił...
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!