Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:46:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475832 razy)
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 18, 2009, 12:28:14 pm »

Utopić się można, nie zauważył Pan?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 18, 2009, 12:54:30 pm »

Utopić się można, nie zauważył Pan?

ale wyobraża sobie Pan, co po takich przejściach może być na końcu?
ja się nie ulęknę, brnę dalej :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 18, 2009, 12:58:16 pm »

Dobrze powiedziane : BRNIE PAN DALEJ.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 18, 2009, 13:07:54 pm »

ale wyobraża sobie Pan, co po takich przejściach może być na końcu?
ja się nie ulęknę, brnę dalej :)

Bezsensowne teoretyzowanie. Temat DN jest istotny z powodu zaistnienia swego rodzaju dychotomii w KRzK powstałej w wyniku: zatwierdzenia statutów Neo i z drugiej strony wzmocnienia środowisk tradycyjnych poprzez Summorum Pontyficum i zniesienia ekskomuniki z FSSPX. Można ten problem sprowadzić do banalnego stwierdzenia, że Kościół ma lewe i prawe skrzydło i wszyscy znajdą swoje miejsce w Nim. Problem w tym, że musi dojść do konfrontacji środowisk głoszących odmienne treści i promujących inne duchowości. Neo nie zrezygnują z ekspansji wewnątrz Kościoła. Tworzenie własnych seminariów, kaptowanie wyższego i niższego duchowieństwa, promocja swoich treści etc. etc. Na razie neo jest potężną organizacją,której największym wrogiem może się okazać ona sama
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 18, 2009, 13:09:07 pm »

Utopić się można, nie zauważył Pan?

ale wyobraża sobie Pan, co po takich przejściach może być na końcu?
ja się nie ulęknę, brnę dalej :)
  gorzej jak już pan nigdzie nie dobrnie bo to droga bez celu ! ewentualnie u grzęzie pan gdzieś po drodze

zawsze wychodzę z dobrymi intencjami.

A można wiedzieć gdzie i o której najbliższa uczta mszalna jest? czy nadal tajemnica  to?



 zniesienia ekskomuniki z FSSPX.

Chwila FSSPX nigdy nie było ekskomunikowane, ekskomunice podlegali tylko biskupi.
Jak mówi Watykan.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2009, 13:17:40 pm wysłana przez bratpatryk » Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 18, 2009, 14:12:49 pm »

ale wyobraża sobie Pan, co po takich przejściach może być na końcu?
ja się nie ulęknę, brnę dalej :)

Bezsensowne teoretyzowanie.<...>

To rozumiem komentarz do pierwszego postu w tym wątku, a nie do zacytowanej mojej wypowiedzi? Bo przecież to moje, to żarcik był...
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 18, 2009, 14:24:23 pm »

zawsze wychodzę z dobrymi intencjami.

A można wiedzieć gdzie i o której najbliższa uczta mszalna jest? czy nadal tajemnica  to?

jak już tłumaczyłem na starym forum, nie chciałbym znaleźć siebie, bądź moich najbliższych, za tydzień na fotkach Pana pjo, czy innych, z prześmiewczymi komentarzami
moje dobre intencje mają swoje granice, skoro już tak mnie Pan zacytował (choć akurat kontekst tamtej wypowiedzi jest nieadekwatny do Pana pytania)

u mnie w Parafii informacje o Eucharystiach nie są tajemnicą, a same Eucharystie nie różnią się pewnie od tych w innych parafiach, więc jeśli Pan tak pragnie uczestniczyć, to proszę zajść do najbliższej parafii, gdzie jest neo i sprawdzić, czy jest to tajemnica, czy nie
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 18, 2009, 15:37:38 pm »

ale wyobraża sobie Pan, co po takich przejściach może być na końcu?
ja się nie ulęknę, brnę dalej :)
Metafora mi się udała... Potrzeba nie lada spychacza, żeby Pana stamtąd wyciągnąć ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 18, 2009, 21:50:49 pm »

Panie Kristoforos, mój post nie był skierowany do Pana, tylko pisałam o tym, co widziałam będąc na DN.
A co do postów P. Basi to niby dlaczego Pan tak ostro sprzeciwia się umieszczeniu ich na tym forum?  Bo pokazują prawdę?? Proszę wybaczyć, ale czasy zamordyzmu bezpowrotnie minęły :D
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 18, 2009, 22:17:19 pm »

Cytuj
więc jeśli Pan tak pragnie uczestniczyć, to proszę zajść do najbliższej parafii, gdzie jest neo i sprawdzić, czy jest to tajemnica, czy nie
Niestety nadal jest to słodka tajemnica. Ujawniane są jedynie dni spotkań. Ale nie mszy. Te nie wiadomo zresztą gdzie są sprawowane ani kiedy. Powinny być w kościele a nie gdzieś pokątnie w salko/świetlicach obok kościoła. W kościele parafialnym nikt neo-mszy nie widział. Zatem odprawiana jest w konspiracji. Proboszcz wszystko kryje.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 18, 2009, 22:29:07 pm »

Cytuj
W całej rzeszy neonów znalazła się jedna Basia i kilkoro dzielnych jej naśladowców, którzy oparli się "praniu" i wyrwali się z piekła sekty, która oszukała
-cytat Kristoforos.
Nie jestem znawcą DN. Ale Pana sugestia może być słuszna. Proszę wejść na stronę Archi.Diecezji W-wskiej i poczytać "raport pokontrolny" dot. Rodzin Nazaretańskich. Przeczytałem i zbladłem. To można było zmanipulować tyle osób w Polsce? I trzymali języki za zębami? Tak. Kapłani spowiadający ostrzegali (pod karą grzechu ciężkiego) by członkowie tej grupy nie mówili nikomu "że Pan Sławek z wąsami tylko użyczył swojej twarzy Matce Boskiej, i to Ona do nas mówi. Dlatego musimy słuchać Sław... tzn. Matki Boskiej". Nawet wspólnota Emmanuel trzyma język za zębami. A jest otwarta.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 18, 2009, 22:43:04 pm »

Nawet wspólnota Emmanuel trzyma język za zębami. A jest otwarta.

To taka kikostrada dla lepszej publiczności. Też mocno żydująca. A czy otwarta? Z mojego doświadczenia, to za zaproszeniami.

P.S. Z RRN zetknąłem się >10 lat temu, w tym czasie "sprawa Sławka" była już wyciszona, choć widniał jako współredaktor "zeszytów", tylko "weterani" (w najściślejszej tajemnicy) mówili, że był taki S. co mu się "jawiło".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 18, 2009, 22:57:44 pm »

Cytuj
To taka kikostrada dla lepszej publiczności. Też mocno żydująca. A czy otwarta? Z mojego doświadczenia, to za zaproszeniami.

To dzięki tej wspólnocie obudziłem się. Zobaczyłem na własne oczy taki wieczorek (podwieczorek) wzdychaczo-modlitewny. Ludzie całkiem sensowni, inteligentni i mili, przyjęli pozycje horyzontalne - wygodne na łóżkach, w jednym bucie/kapciu i zaczęli spontaniczne wyznania-wiary-modlitwy. Dialogowali z partnerem Stwórcą. Nigdy nie byłem bigotem, pruderyjnym, bardzo bogobojnym... Ale ten seans spirytystyczny przywrócił mnie do pionu.
"Ojcem chrzestnym" był chyba sam Lustiger.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 18, 2009, 23:05:28 pm »

zawsze wychodzę z dobrymi intencjami.

A można wiedzieć gdzie i o której najbliższa uczta mszalna jest? czy nadal tajemnica  to?

jak już tłumaczyłem na starym forum, nie chciałbym znaleźć siebie, bądź moich najbliższych, za tydzień na fotkach Pana pjo, czy innych, z prześmiewczymi komentarzami
moje dobre intencje mają swoje granice,

Niema to logicznego sensu, tylko ktoś kto ukrywa coś złego boj się ujawnienia.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 19, 2009, 00:57:58 am »

Niema to logicznego sensu, tylko ktoś kto ukrywa coś złego boj się ujawnienia.

Interpretuj to Pan jak Pan sobie chce
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!