Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:58:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475708 razy)
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 17, 2009, 00:17:10 am »

Jak na razie żaden z Pana współbraci nie odezwał się w tym wątku, więc z konieczności póki co wszystkie gromy będą spadać na Pana  ;)

jak na razie gromy dotyczą picia i policyjnego moralizatorstwa... zerkając na pierwsze wpisy w tym wątku, to chyba coś się pogubiłem ;)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 17, 2009, 00:37:59 am »

Cierpliwości...
Prędzej czy później pojawi się na tym forum "neoński" wątek, na którym poważne gromy zaczną się sypać...  :D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 17, 2009, 06:41:01 am »

A Pan tu służbowo?
nie rozumiem pytania

zauważyłam, że co gorliwsi aktywiści mają zapędy moralizatorskie i zachowują się jak "nawiedzeni" fanatycy religijni. Pseudo-policja religijna :D :P
Pani do mnie pije???

Jak nie ma rzeczowej odpowiedzi to można (z przeproszeniem) zerżnąć głupa, byle mieć to "ostatni słowo".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 17, 2009, 08:31:54 am »

Jak nie ma rzeczowej odpowiedzi to można (z przeproszeniem) zerżnąć głupa, byle mieć to "ostatni słowo".

Ale o czym Pan mówi??? O jakiej rzeczowej odpowiedzi Pan mówi??? Odpowiedzi na co? Pan spojrzy na własny post i wytłumaczy mi o jaką rzeczową odpowiedź na jakie rzeczowe pytanie Panu chodzi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 17, 2009, 08:41:05 am »

Teraz to Pan nie już rżnie ale dożyna.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 17, 2009, 09:10:32 am »

Zakłada Pan z góry moje złe intencje. Ja odwrotnie, zawsze wychodzę z dobrymi intencjami. W każdym razie w ten sposób się nie dogadamy (nadal nie rozumiem Pana pretensji).
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 17, 2009, 09:32:13 am »

Ja tymczasem archiwizuję wypowiedzi Basi z ff, bo opisuje ona dokładnie te aspekty, które są dla mnie najbardziej istotne w ocenie DN.

Uważa Pani, że to jest metoda? Czy nie dostrzega Pani w takim podejściu niebezpieczeństwa zamkniętego koła, bez szansy na wyjście - pomijając już aspekt Prawdy (odrzucając na chwilę to, czy leży ona po stronie Basi, czy po stronie jej przeciwnej), zamykając się jedynie na wypowiedzi potwierdzające własne uprzedzenia i pielęgnowanie ich na potwierdzenie tychże, decyduje się Pani na to, że to co Pani uznaje za Prawdę jest już niezaprzeczalne i nie daje Pani szansy na jakąkolwiek weryfikację (nawet jeśli Pani ma rację).

Natomiast co do samej Prawdy, jak Pani wytłumaczy to, ze głosów takich jak Basi jest wśród neonów tak mała liczba? Sekciarskim wypraniem mózgów wśród reszty neokatechumenów? W całej rzeszy neonów znalazła się jedna Basia i kilkoro dzielnych jej naśladowców, którzy oparli się "praniu" i wyrwali się z piekła sekty, która oszukała nie tylko setki tysięcy wiernych, ale i władze kościelne? Gdy Basia odzywała się na Gronie, wśród wszystkich neonów tam się odzywających była jedyna ze swoimi poglądami. Na FF również wśród neonów wywołuje sprzeciw. Dlaczego te wszystkie głosy sprzeciwu (nie tylko pyskówek, ale i merytorycznych dyskusji) tak łatwo Pani odrzuca, a przyjmuje ten jeden? (@p.Tonya i p.jwk: to nie jest moralizatorstwo, pytam z czystej ciekawości)

Jeszcze dwa lata temu nic nie wiedziałem o tradycjonalistach, niewiele wiedziałem o SWII. M.in. na FF i na FK odnajduję wiedzę na te tematy. Powiem szczerze, gdybym wybrał dwóch, trzech konkretnych wypowiadających się (i to z samej czołówki aktywistów forumowych), to obraz o Tradycji miałbym taki czarny, że wszystko co się z tym wiąże wykopywałbym od siebie jak najdalej się da. Ale nie ma takiego obrazu. M.in. dlatego, że nie archiwizuję...
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 17, 2009, 09:36:02 am »

Panie Kristoforos - podpisuję się pod pod pańskim postem.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 17, 2009, 12:18:51 pm »

Panie Kristoforos!
1) Forum Frondy jest  zrobione tak, że większość wątków ginie. Jeśli jest coś interesującego - trzeba to odkopiować. Nie doszukiwałbym się tu złych intencji
2) Nie ma tu mowy o zamknięcie na argumenty strony przeciwnej. Swoją drogą mnie najbardziej utwierdziło w podejrzeniach wobec DN - to właśnie sposób w jaki traktowana jest Basia (i "chwiejący się" neoni) na FF. Zero merytoryki, 110% ad personam.

Pozdrawiam!
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 17, 2009, 12:40:13 pm »

Swoją drogą mnie najbardziej utwierdziło w podejrzeniach wobec DN - to właśnie sposób w jaki traktowana jest Basia (i "chwiejący się" neoni) na FF. Zero merytoryki, 110% ad personam.

a to ciekawe, co Pan mówi
owszem, wyjazdy personalne są dość powszechne (ale wybaczy Pan, nie tylko u neonów...)
ja w potyczki z Basią na FF się nie wdaję (czy nie wdawałem, bo ostatnio rzadko widzę jej wpisy), ale swego czasu dość intensywnie dyskutowaliśmy na innym forum - zawsze staram się w dyskusji wytykać merytoryczne wątpliwości (na tyle, na ile mi się udaje) i nie byłem jedyny
poza tym moja osobiste wrażenie: Basia jest solidną prowokatorką, więc nigdy nie dziwiłem się, że dyskusje z nią prowadziły do nerwowych odpowiedzi (w tym i moich niestety)

nie chce mi się wierzyć w te 110%... coś Pan źle trafiał na wątki :)
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 17, 2009, 14:19:19 pm »

Jeśli to nie jest argument ad personam, to ja już nie wiem co nim jest :DDD

ależ oczywiście, że jest :)
ja nie powiedziałem, że jestem od tego wolny :)
no ale nie 110% :)))
i nie tylko neoni!

a z tymi faktami, które są wyłącznie od Basi, to nie przekona mnie Pani
sam na starym forum starałem się jakoś na Państwa pytania odpowiadać tym, co sam spotykam, doświadczam
a na FF to już sam nie wiem, przyznam, że tam w wątkach neonowych aż tak nie uczestniczę...

edit: jasna międzyplanetarna, znowu nie wyłączyłem tych buziek, a w edit'cie już nie można...
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2009, 14:21:23 pm wysłana przez Kristoforos » Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 17, 2009, 22:37:43 pm »

Wsadzam kij w mrowisko  ;D
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 17, 2009, 23:01:11 pm »

( @ Kr)

Co ci neoni z tym piciem... ?
Chyba lubią ?     ;)

A to zależy którzy. Znam ekstremistyczne przypadki zwalczające  ;D

Ps: to nie my zaczeliśmy. Pan Nathanael chyba nie z neo ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 18, 2009, 11:59:40 am »

Droga neokatechumaenalna w obrazkach ;-):
http://englishrussia.com/?p=315

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 18, 2009, 12:19:55 pm »

Droga neokatechumaenalna w obrazkach ;-):
http://englishrussia.com/?p=315


I tu masz pan rację. Zawsze muszą obrzucić błotem.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!