Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:59:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475676 razy)
slavko
Gość
« Odpowiedz #1035 dnia: Sierpnia 12, 2009, 23:33:09 pm »

Indyferentyzm religijny -jak to pieknie brzmi.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1036 dnia: Sierpnia 13, 2009, 07:53:16 am »

Czytając Pańskie wypowiedzi widzę, że jest Pan człowiekiem inteligentnym, wątpię aby wszystko co jest w DN traktował Pan na zasadzie "tak jest, więc chyba to dobre", podejrzewam, że zna Pan wytłumaczenie różnych elementów Drogi, zarówno w kwestii formacji jak i liturgii.
Wydaje mi się - jeśli się mylę to proszę mnie poprawić - że katechista tłumaczy nowo-powstałej wspólnocie symbolikę i specyfikę liturgii neokatechumenalnej? Dlatego pozwolę sobie ponownie zadać pytanie:
Cytuj
dlaczego podczas Mszy przyjmuje się pozycję stojącą? Dlaczego podczas Bożego Ciała klęczącą? Dlaczego nie ma jednolitości?
Drogi nie znam, będzie wielce wartościowe jeśli mi ją przybliży poprzez rozwianie chociaż części wątpliwości.

Problem tkwi w zasadzie lex orandi - lex credendi. Gdyby chcieli wyjaśnić nam przyczyny takich a nie innych zachowań w trakcie ich liturgii, musieliby obnażyć swoje zasady wiary, a ta, jak widać z liturgii katolicką nie jest. No i byłby koniec tego wszystkiego. Najlepszy dowód, że Stolica Apostolska naciska na publikację dyrektorium katechetycznego a ci wiją się jak wąż starodawny i nie publikują.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1037 dnia: Sierpnia 13, 2009, 08:43:02 am »

Odpowiem tak- pańskie rozumowanie jest typowo przedsoborowe, dlatego nie potrafi pan zrozumieć najprostszej sprawy. Klapeczki na oczach i kult dokumentów, owszem bardzo waznych,  ale dla danego czasu. Troszkę panu czas zatrzymał sie w miejscu. Proszę posłuchać nauczania Pawła VI, Jana Pawła II, Benedykta XVI, że o Janie XXIII tylko wspomnę. Proponuję sie obudzić i przyjmować całe magisterium w pełnym kontekście.

Ja odpowiem Panu cytatem, ot tak: „Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie.”

Może to Panem potrząśnie? Może uda się Panu odwrócić od herezji, które jak widzę, zawładnęły Panem tak, że jest Pan gotów o nie walczyć ze wszystkich sił? A jeśli nie, to proszę połączyć się ze wszystkimi świętymi i wykrzyczeć im: "Mylicie się, wyznawaliście przedsoborowe błędy, dziś już nie macie racji. Przecz z mojego neokatechumenatu, nie chcę was znać!" i wtedy już nic nie przeszkodzi...

Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1038 dnia: Sierpnia 13, 2009, 09:50:47 am »

Najlepszy dowód, że Stolica Apostolska naciska na publikację dyrektorium katechetycznego a ci wiją się jak wąż starodawny i nie publikują.

To jak to w końcu jest "panie specjalisto od DN" SA nie chce ich zatwierdzić czy DN nie chce ich opublikować?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1039 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:00:40 am »

Pozwoli Pan, że powtórzę pytanie:
A dlaczego klękają?

Chyba stać Pana na udzielenie odpowiedzi?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2009, 10:11:14 am wysłana przez Zygmunt » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1040 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:20:29 am »

Bo tak jest Tradycja.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1041 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:25:17 am »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dlaczego więc członkowie neokatechumenatu wbrew Tradycji ( z jakiej litery by nie pisać) przyjmują Komunię na stojąco. Przecież jest to oczywista niekonsekwencja.

Zastrzegam, że chcę prowadzić dyskusję rzeczowo, jeśli ktoś chce ją rozbijać złośliwymi uwagami, proszę by się powstrzymał.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1042 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:29:15 am »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dlaczego więc członkowie neokatechumenatu wbrew Tradycji ( z jakiej litery by nie pisać) przyjmują Komunię na stojąco. Przecież jest to oczywista niekonsekwencja.

Chyba na siedzaco ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1043 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:36:15 am »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dlaczego więc członkowie neokatechumenatu wbrew Tradycji ( z jakiej litery by nie pisać) przyjmują Komunię na stojąco. Przecież jest to oczywista niekonsekwencja.

Zastrzegam, że chcę prowadzić dyskusję rzeczowo, jeśli ktoś chce ją rozbijać złośliwymi uwagami, proszę by się powstrzymał.

Uważamy iż obie formy są Tradycje i godne.

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dlaczego więc członkowie neokatechumenatu wbrew Tradycji ( z jakiej litery by nie pisać) przyjmują Komunię na stojąco. Przecież jest to oczywista niekonsekwencja.

Chyba na siedzaco ?
A jednak nie.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1044 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:45:09 am »

A na jakiej podstawie przyjmowanie Komunii na stojąco uważa neokatechumenat za formę tradycyjną?
Proszę się również odnieść do niekonsekwencji, na którą wskazywałem. Z czego ona wynika?
 
***

Czy praktyka przyjmowania Komunii na siedząco jest formą godną?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1045 dnia: Sierpnia 13, 2009, 10:59:32 am »

Ta dyskusja na temat postawy stojącej i siedzącej odbywała się na tym forum i stanowisko także moje było przedstawiane.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #1046 dnia: Sierpnia 13, 2009, 11:02:16 am »

Baaaaaaaaaardzo proszę o powtórzenie. Proszę docenić, że jest możliwość rzeczowej rozmowy, bez zbędnych wtrętów.
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1047 dnia: Sierpnia 13, 2009, 13:44:43 pm »

Panie tkiller, Pan mi chyba nie wmówi, że napisałam nieprawdę o tym, że w Neokatechumenacie "regulaminowym zachowaniem" jest przyjmowanie Komunii św. na siedząco? Siedzi się na 4 literach przyjmując Komunię św. pod dwiema Postaciami. Czy Pan temu zaprzeczy? Czy może Pan zaprzeczyć? Przecież oboje wiemy, że jeśli Pan to zrobi, to Pan skłamie.
Zapisane
Kreowany_styl
bywalec
**
Wiadomości: 87

« Odpowiedz #1048 dnia: Sierpnia 13, 2009, 15:30:58 pm »

Uważamy iż obie formy są Tradycje i godne.
Pozwoli Pan, że się przyczepie :-)

Obie formy przyjmowania Komunii Świętej są Tradycyjne - ok, przyjmijmy, że tak jest.
Postawa klęcząca podczas procesji Bożego Ciała jest Tradycyjna dlatego członkowie DN ją zachowują - tak?
Czy pozycja stojąca podczas konsekracji jest również uzasadniana jako Tradycyjna?

Sprawa druga... Mówi Pan, że obie formy są Tradycje i godne więc dlaczego podczas Mszy Świętej wspólnoty DN jest dozwolona tylko jedna? Aby uniknąć niepotrzebnego szarpania i złości proszę o nie zaprzeczanie moim słowom, akurat pod tym względem wiem jak jest. Większość członków akceptuje Komunię na stojąco i na rękę, są osoby które osobiście wolą formę "na kolanach i na język" ale wie Pan dobrze, że wszyscy muszą przyjmować Komunię w sposób "na stojąco i na rękę". (chyba już postawa siedząca nie występuje?)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1049 dnia: Sierpnia 13, 2009, 21:14:34 pm »

Panie tkiller, Pan mi chyba nie wmówi, że napisałam nieprawdę o tym, że w Neokatechumenacie "regulaminowym zachowaniem" jest przyjmowanie Komunii św. na siedząco? Siedzi się na 4 literach przyjmując Komunię św. pod dwiema Postaciami. Czy Pan temu zaprzeczy? Czy może Pan zaprzeczyć? Przecież oboje wiemy, że jeśli Pan to zrobi, to Pan skłamie.

Stanowczo i kategorycznie zaprzeczam. Radzę przeczytać najnowszy  zatwierdzony przez SA statut DN zamiast wypisywać nieprawdę na forach internetowych na temat regulaminowych zachowań.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!