Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:50:10 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475906 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #990 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:28:23 pm »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. A dlaczego klękają?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #991 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:31:31 pm »

A dlaczego mieli by nie klękać?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #992 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:32:46 pm »

Cytuj
Niech mi szanowny Kolega udowodni idiotyzm moich słów
Przede wszystkim nie przypominam sobie byśmy się kiedykolwiek kolegowali.
Cytuj
tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika"
a że tak nie powiedział to ja tak mówię.
Ja bym powiedział, że zdrowa postawą każdego katolika jest trwać w posłuszeństwie Piotrowi i Kościołowi.
Cytuj
Judaizm jako religia narodził się po Chrystusie.
Wcześniej można mówić o judaizmie jako o kulturze.
W judaiźmie czy mozaiźmie religia i kultura stanowią jedno.
Cytuj
A samemu pokornie słuchać. Jak lud na pustyni...
Co nadto od złego pochodzi!!!
To słuchaj pan pokornie co mówi Kościół. A nie jak ten lud na pustyni który wcale pokornie nie słuchał, tylko ciągle szemrał i przy lada okazji chciał wracać do Egiptu, bo był bardzo przywiązany do tradycji, a Mojżesz wydawał mu się zbyt modernistyczny.

Cytuj
A gdzie? Może coś przegapiłem. Pytam poważnie - nie prześmiewczo.
To proszę poczytać uważnie Ewangelie. I sprawdzić do kogo mówi Jezus i kogo wybrał. Również zresztą już St. T. to potwierdza. Kogo Bóg wybiera. I do kogo mówi.
Przypominam że Pismo święte - jak ktoś porównał,- jest jak potężne drzewo które korzenie ma w Sstarym T.  a koronę w Nowym. I jednego bez drugiego nie sposób przyjmować i rozumieć. Stary wypełnia się w Nowym, a Nowy jest wypełnieniem Starego.

Cytuj
chrześcijaństwo mogło być sektę judaistyczną jeśli przyjąć, że judaizm to kultura żydowska (dla uproszczenia powiedzmy że do zburzenia Jerozolimy), a dopiero od zburzenia Jerozolimy była to kultura żydowska + religia talmudyczna?
Już pisałem, że kultura i religia dla Żyda są nierozerwalnie związane, od zawsze. To religia broniła właśnie przed inkulturacją przez ludy podbite. Stąd m. inn starotestamentowy zakaz małżeństw mieszanych. A kultura broniła przed apostazją. Zresztą tych dwóch pojęć w mozaiźmie i zarówno w judaiźmie  (to i też to samo tylko na innym etaopie rozwoju) nie można rozdzielać.
Cytuj
Chrześcijanie w przeważajaćej większości już w kilkanaście lat po męczeńskiej śmierci naszego Pana, nie byli żydami i ich kultura nie była żydowska a tym bardziej "judaistyczna"*
Nie masz juz greka ani żyda, mężczyzny i kobiety, sa tylko bracia w Chrystusie (cyt. z pamięci) Bo chrześijaństwo łączy a nie jak pan chce - dzieli.
Cytuj
jak chrześcijaństwo mogło być sektę judaistyczną jeśli przyjąć, że judaizm to kultura żydowska (dla uproszczenia powiedzmy że do zburzenia Jerozolimy), a dopiero od zburzenia Jerozolimy była to kultura żydowska + religia talmudyczna?

[..Przypominam moje sprostowanie: judaizm jako religia... W sensie rozumiem tutaj: kultura żydowska + talmud zespolone w jedno
Po prostu, dla ówczesnych żydów chrześcijaństwo było niewielkim odpryskiem ich religii.
Dopiera od Konstantyna, gdy narody zaczęły stawać się chrześcijańskie zaczął się jego wpływ na rozwój judaizmu. Dopiero tu pojawiły się elementy apologii judaizmu przed chrześcijaństwem. Wcześniej nie było potrzeby. Toteż pańskie sprostowanie dla mnie nie muisi być wiążące. Pan ma pewną optykę rzutującą na całość, ponieważ przyjął pan pewne założenie i sztywno się tego trzyma. Pewien paradygmat.
A jeśli nie przyjąć?...
Cytuj
jak chrześcijaństwo mogło być sektę judaistyczną jeśli przyjąć, że judaizm to kultura żydowska

Ja widzę to jak wczesniej napisałem.
Cytuj
Judaizacja ("inkulturacja") liturgii na DN jest faktem!
Proszę nie mantrować. Przez mantrowanie nie osiągnie się celu.
Cytuj
Rozmywanie, redefiniowanie, reinterpretowanie, a przyjdzie czas że trzeba będzie po Was posprzątać, gdy będziecie grzecznie w czyścu siedzieć. Wtedy to będzie też "re-", ale rekultywacja
I my to właśnie po was robimy. Więc proszę grzecznie siedzieć. Ale prosze się nie martwić. Bóg jest miłosierny i może nie poczyta wam tego grzechu.

Pisze pan jeszcze że jestem niekonsekwentny pisząc o rozwoju judaizmu. Nic podobnego.
Zatrzymał się na pewnym etapie i poszedł w trochę inna stronę.
Był ukształtowany, ale nie znaczy to, że nie podlegał zmianom.
Człowiek dorosły jest ukształtowany a też się zmienia i podlega ciagłej ewolucji. Raz do przodu raz do tyłu, cokolwiek bysmy pod tymi pojęciami rozumieli.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #993 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:39:11 pm »

A dlaczego mieli by nie klękać?
Choćby by spełnić wizje niektórych tradsów. Nie widzi pan że oni się tym pompują? Jakby sens ich bytności od tego zależał.  Gdyby nie było DN-u to by sami sobie go stworzyli. Ale zgodnie ze swoimi założeniami. By potem móc co zwalczać.
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #994 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:41:28 pm »

A dlaczego mieli by nie klękać?
A nie może Pan normalnie odpowiedzieć na zadane pytanie?
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #995 dnia: Sierpnia 11, 2009, 12:46:54 pm »

Przecież tKiller odpowiedział.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #996 dnia: Sierpnia 11, 2009, 13:00:56 pm »

Oczekiwałem kulturalnej, rzeczowej odpowiedzi.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #997 dnia: Sierpnia 11, 2009, 13:01:59 pm »

Przecież powiedział  grzecznie "tak" .
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #998 dnia: Sierpnia 11, 2009, 13:07:40 pm »

I to była merytoryczna odpowiedź, za którą podziękowałem. Później był jednak wykręt.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #999 dnia: Sierpnia 11, 2009, 14:11:00 pm »

Nie, ponieważ zadał pan pytanie sugerujące pewne rzeczy. To właśnie pytanie było swego rodzaju manipulacją, albo próbą podchwycenia. Takie pytanie z kodtekstem.
I pan tkiller grzecznie odpowiedział i zadał pytanie na które pan już nie raczył odpowiedzieć.
To tylko na przesłuchaniu tylko jedna strona ma prawo zadawać pytania. Druga to - przepraszam za eufemizm-  "morda w kubeł".
Czemu jak zadaje się pytania to żąda się odpowiedzi wg oczekiwań pytającego. Już broń Boże w innej formie?.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1000 dnia: Sierpnia 11, 2009, 14:23:07 pm »

I pan tkiller grzecznie odpowiedział i zadał pytanie na które pan już nie raczył odpowiedzieć.
R.O.T.F.L.
To tylko na przesłuchaniu tylko jedna strona ma prawo zadawać pytania. Druga to - przepraszam za eufemizm-  "morda w kubeł".
A ja słyszałem, że i na "scrutinium" ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1001 dnia: Sierpnia 11, 2009, 14:28:28 pm »

Czy panu zawsze wszystko się z jednym kojarzy? Sądziłem że to jest domeną młodości.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1002 dnia: Sierpnia 11, 2009, 14:36:38 pm »

Czy panu zawsze wszystko się z jednym kojarzy? Sądziłem że to jest domeną młodości.

A ja słyszałem, że i na "scrutinium" ...

oto i cała pana wiedza coś gdzieś pan słyszał
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2009, 14:38:11 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1003 dnia: Sierpnia 11, 2009, 15:15:53 pm »

Mógłby pan swoim światłym umysłem i wprawną rączką wyjaśnić o co panu powyżej chodziło?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1004 dnia: Sierpnia 11, 2009, 17:40:55 pm »

Fakt, że za lotny, to Pan nie jest (nie mylić z zalotny ;)), jedno wysłał Pan a drugie jego konfrater "na priva". Czyżby nie wiedziała lewica, co czyni inna lewica?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!