Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:32:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475713 razy)
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #735 dnia: Czerwca 02, 2009, 16:09:01 pm »

Panier TKiller - zrobiłem mały teścik. Wskazany tu obrazek umieściłem na stronie:
http://csharpcomputing.com/SimilarFace/Default.aspx

Jako dane odniesienie umieściłem obraz Kiko
http://www.libertaddigital.com/fotos/noticias/sukikoarguello.jpg

dla porównania: braz Chrystusa z Całunu turyńskiego:
http://haereticus.blox.pl/resource/calun.jpeg

"Match probability 99%"
Coś w tym jest...
[/quote
toż wizerunek z Całunu chyba nie jest robotą Kiko??? ja widziałem, że "wiadoma osoba" bezczelno-śmiesznie" pozuje na Pana Jezusa., a Pan tak jakby udowodnił, że Kiko jest bardzo podobny do wizerunku z Całunu!!!
"Neoni" mogą Pana na rękach nosić i podrzucać... (!!!???)
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #736 dnia: Czerwca 02, 2009, 16:10:59 pm »

Proszę porównać ten

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:ZYGbFk3_PauPwM:http://2.bp.blogspot.com/_-whPh6UZopw/SWHg4iTw84I/AAAAAAAAAHk/28jtr7AA0pc/s320/marcel_lefebvre.jpg

z tym:

http://img37.imageshack.us/img37/2550/obrazekeub.jpg

Mi wyszło tyle:

Match probability is 100%.

Wiec to na prawdę nic nie znaczy, ale moim zdaniem podobieństwa brak. A jak je ktoś widzi cóż na to poradzę.



Wiadomy osobnik v wiadomy biskup wyszło Match probability is 67%.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2009, 16:14:36 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #737 dnia: Czerwca 02, 2009, 16:22:45 pm »

toż wizerunek z Całunu chyba nie jest robotą Kiko??? ja widziałem, że "wiadoma osoba" bezczelno-śmiesznie" pozuje na Pana Jezusa., a Pan tak jakby udowodnił, że Kiko jest bardzo podobny do wizerunku z Całunu!!!
Źle się wyraziłem - "porównywarka" wybrała wizerunek Kiko, podając prawdopodobieństwo 99%.

Wiec to na prawdę nic nie znaczy, ale moim zdaniem podobieństwa brak. A jak je ktoś widzi cóż na to poradzę.
???
To ciekawe, co Pan pisze, bo program ten porównuje 1 obraz z kilkoma (od 2 do 10) odniesienia wybierając najbardziej podobny. Widzi pan jakieś obrazki na stronie?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #738 dnia: Czerwca 02, 2009, 16:26:08 pm »

Proszę porównać ten

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:ZYGbFk3_PauPwM:http://2.bp.blogspot.com/_-whPh6UZopw/SWHg4iTw84I/AAAAAAAAAHk/28jtr7AA0pc/s320/marcel_lefebvre.jpg

z tym:

http://img37.imageshack.us/img37/2550/obrazekeub.jpg

Mi wyszło tyle:

Match probability is 100%.

Wiec to na prawdę nic nie znaczy, ale moim zdaniem podobieństwa brak. A jak je ktoś widzi cóż na to poradzę.



Wiadomy osobnik v wiadomy biskup wyszło Match probability is 67%.

dziwna sprawa z tą porównywarką jak widać...
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #739 dnia: Czerwca 02, 2009, 16:36:34 pm »

To ciekawe, co Pan pisze, bo program ten porównuje 1 obraz z kilkoma (od 2 do 10) odniesienia wybierając najbardziej podobny. Widzi pan jakieś obrazki na stronie?

Panie jp7, miejże Pan litość
Przecież to coś porównuje co chce i jak chce. Przed chwilą porównałem Kiko z Chrystusem z całunu i też wyszło 99%...
Porównałem swoją szwagierkę ze szwagrem i wyszło 75%

Sam Pan kilka dobrych chwil temu napisał:
Cytuj
Wszelkie inne treści są dozwolone -nawet kontrowersyjne, pod tym jednym warunkiem, że osoba głosząca te treści potrafi je racjonalnie i logicznie uzasadnić, albo odwołać się do właściwego autorytetu.

trzymajmy się tego
poza kilkoma nieuleczalnymi wybrykami, reszta niech się trzyma tego...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #740 dnia: Czerwca 02, 2009, 17:18:54 pm »

Widzą Państwo - oprogramowanie do rozpoznawania twarzy to spore produkty komercyjne - nie oczekujmy cudów po darmowej próbce. Podobieństwo Między Kiko Agruello a podobiznami Chrystusa które ten maluje jest - czy jest to przypadek, czy "autopromocja" nie podejmuje się stwierdzić. Musiał by to ustalić specjalista - ani Pan TKiller o ile wiem, ani ja  - nimi nie jesteśmy.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #741 dnia: Czerwca 02, 2009, 19:29:30 pm »


Moim zdaniem nie ma podałem na ten przykład argumenty posiłkując się państwa artykułem (oczy niepodobne, nos nie podobny). Broda/twarz  jest także inna, wiadomy osobnik ma krótką i szeroką a Chrystus długą i wąską. I żeby to stwierdzić nie trzeba być specjalistą. Artykuł napisany jest według "najlepszych"  gebelsowskich wzorów.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #742 dnia: Czerwca 02, 2009, 20:00:01 pm »


Moim zdaniem nie ma podałem na ten przykład argumenty posiłkując się państwa artykułem (oczy niepodobne, nos nie podobny). Broda/twarz  jest także inna, wiadomy osobnik ma krótką i szeroką a Chrystus długą i wąską. I żeby to stwierdzić nie trzeba być specjalistą. Artykuł napisany jest według "najlepszych"  gebelsowskich wzorów.
Kiko - to onci jest! jak malowanie!  :) nie ma co tu gebelsa mieszać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #743 dnia: Czerwca 03, 2009, 08:08:19 am »

Kiko - to onci jest! jak malowanie!  :) nie ma co tu gebelsa mieszać.

Temu panu co to pisał pomieszało się argumentowanie z wymachiwaniem kłonicą ;). On po prostu tak ma.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #744 dnia: Czerwca 03, 2009, 10:33:27 am »

Ludzie - o czym wy dyskutujecie?
Nawet, gdyby to było forma autoportretu, to przecież jest normalna praktyka w malarstwie. Zawsze malarz bierze jakiś model.   przecież P. Jezus nie zostawił żadnego wizerunku - (poza wizerunkiem z Całunu Turyńskiego, którego twarz jest przypisywana Jezusowi, co jest zresztą prawdopodobne), Ale w tym wypadku to mocno naciągane. Z tego, co wiem, to Kiko w swojej twórczości malarskiej inspiruje sie motywami prawosławnymi. I tam raczej należy szukać wzoru przedmiotowej ikony, a nie w wydumanym autoportrecie.
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #745 dnia: Czerwca 03, 2009, 10:37:33 am »

Ale w tym wypadku to mocno naciągane. Z tego, co wiem, to Kiko w swojej twórczości malarskiej inspiruje sie motywami prawosławnymi. I tam raczej należy szukać wzoru przedmiotowej ikony, a nie w wydumanym autoportrecie.
Naciągane? Lol. Proszę zobaczyć jak wyglądają prawosławne ikony. Obrazy pana Kiko ikonami nie są. A podobieństwo wizerunku jest bezsprzeczne. Tak samo osadzone oczy, nos, taki sam kształt brody. Proszę się przyjrzeć.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #746 dnia: Czerwca 03, 2009, 11:01:43 am »

 przecież P. Jezus nie zostawił żadnego wizerunku - (poza wizerunkiem z Całunu Turyńskiego, którego twarz jest przypisywana Jezusowi, co jest zresztą prawdopodobne), Ale w tym wypadku to mocno naciągane. Z tego, co wiem, to Kiko w swojej twórczości malarskiej inspiruje sie motywami prawosławnymi. I tam raczej należy szukać wzoru przedmiotowej ikony, a nie w wydumanym autoportrecie.
1) Oprócz całunu jest też "Chusta z Manopello" ("weronika" - domniemana chusta św. Weroniki). Są też obrazy zwane "acheiropita" (nie uczynione ludzką ręką - do nich zaliczały się m.in całun i chusta, ale też rozmaite wizerunki...)
2)  Ikony opierają się na określonych typach - które z kolei... opierają się na którymś wizerunku "acheiropita". A więc krąg się zamyka.
3) Wskazane przedstawienie Chrystusa jest bardziej podobne do Kiko niż do wizerunku z  całunu turyńskiego. Nie jestem historykiem sztuki żeby wiedzieć jakie są typy wizerunków Chrystusa na ikonach ale to dość łatwo można sprawdzić - i porównać. Wystarczy mieć dobry podręcznik.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #747 dnia: Czerwca 03, 2009, 11:10:09 am »

1) Oprócz całunu jest też "Chusta z Manopello" ("weronika" - domniemana chusta św. Weroniki). Są też obrazy zwane "acheiropita" (nie uczynione ludzką ręką - do nich zaliczały się m.in całun i chusta, ale też rozmaite wizerunki...)

Pełna zgoda, jestem gorącym zwolennikiem teorii opisanej przez Paula Badde, że chusta z Manopello jest "weroniką"
Ale o innych "acheiropita" (poza Całunem turyńskim, chustą z Manopello i całunem którym prawdopodobnie owinięta była głowa Chrystusa, teraz jest gdzieś w Hiszpanii, również opisywane przez P. Badde) - nie słyszałem (mówimy konkretnie o wizerunku Chrystusa). Jakie są jeszcze?
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #748 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:11:37 pm »

sorry - zdublowało sie - wyciąłem
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2009, 14:32:54 pm wysłana przez Zet » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #749 dnia: Czerwca 03, 2009, 12:14:29 pm »

Powiem tak: Owszem są, ale Kościół żadnego z nich nie uznał za autentyk. Co wcale nie znaczy że autentykami nie są.
Również nie znaczy że dla mnie nie mają znaczenia. Mają.
Co do ikon Kiko: Nie pisałem, że Kiko pisze ikony, ale że się na nich wzoruje.  A to wielka róznica.
Zapisane
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!