Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:23:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475899 razy)
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #630 dnia: Maja 25, 2009, 14:03:12 pm »

Niestety, aby skrutinować się dalej potrzebuję więcej informacji na czym polega czyszczenie kielicha...
Acha- i prosze raczej nie używać słów, których znaczenia absolutnie pan nie rozumie i jeszcze drwi sobie z nich. Po prostu ośmiesza się pan.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #631 dnia: Maja 25, 2009, 14:20:39 pm »

Chcialbym zadac pytanie wszelkim osobom z DN ktorzy sa na tym forum:
Po co tu wchodzicie?Nie wyobrazam sobie isc na forum np Wasze i bruzdzic tam,stekac, ze wszystko be,ze tradi cos tam,tradi tamto...Dajccie juz spokoj i zmykajcie spokojnie do swoich... do tych co to wszystko wiedza i sa normalni,nie ziona nienawiscia itd. Nigdy bym nie wszedl  na jakies Wasze strony i tam marudzil. ::)

bardzo proszę, Panie kurak, nie generalizować
ja tu przyszedłem po wiedzę (i po linki do wiedzy) o Tradycji, Mszy Św., historii naszego Kościoła.
na tyle, na ile sam siebie potrafię w miarę obiektywnie ocenić, nie brużdżę tu na Tradycję, nie mówię, że wszystko be, że tradi coś tam, tradi tamto.
wchodzę czasami w polemikę, gdy jestem albo pytany, albo gdy zauważam sprzeczność słów w stosunku do tego, co sam widzę na DN
czasami nerwowo reaguję na chamskie, niemerytoryczne, personalne odzywki - jeśli z ust tradsa, nic nie poradzę

czy naprawdę przeszkadzam Panu na tym forum tym wszystkim co Pan opisał? zdaje się, że tu się toczy dyskusja o pomówieniach i kłamstwach...
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #632 dnia: Maja 25, 2009, 14:27:19 pm »

Panie Zet,widze jakis duzy problem z ta linia u Pana... Czepil sie Pan doslownie teraz tego i juz nie odpusci widze :)
Panie Kristoforos,jezeli dyskusja jest w porzadku to ok.. Mowilem tu tylko o przypadkach kiedy to wchodzi sie tu tylko po to,aby pokazac,ze "oni" sie myla a ja mowie prawde..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #633 dnia: Maja 25, 2009, 14:39:38 pm »

Panie Zet:
1) Wykazałem u Pana konkretny gołosłowny zarzut. Skoro nawet nie próbował Pan go podtrzymać, a same zdanie, w którym pan ten zarzut stawiał świadczy o tym, że to pomówienie - domagam się przeprosin wobec osoby pomówionej. Zwłaszcza, że osobą pomówiona jest kobieta, a Pana wypowiedź była wyjątkowo chamska.

2) Daje Panu możliwość udowodnienia swojej tezy, ale nawet nie próbował Pan z niej skorzystać. Pan zamiast tego powołuje się na ewentualny fakt, że inni też tak robią, co zdaje się w Pana mniemaniu Pana usprawiedliwia. Gdzie widzi Pan tu nierówne traktowanie??? (słowo Pani Tonyi przeciwko...Pana milczeniu)

3) W moim pojęciu słowo "epitet" oznacza albo "określenie rzeczownika", albo "wyzwisko". Proszę wskazać konkrety - to podejmę konkretne działania. (Nota bene zarzuca Pan po raz kolejny innym "ewidentne kłamstwa" - czyli intencjonalne wprowadzanie innych w błąd, które są widoczne w sposób wyraźny. Na szczęście zarzut ten nie odnosi się do konkretnych osób, więc nie wymagam dowodu.)

4) "Droga Neokatechumanelna" nie jest użytkownikiem tego forum, zaś zarzuty wobec niej są mniej lub bardziej wiarygodnie uzasadnione. Mamy zatem do czynienia (na tym forum) co najwyżej z czymś, co określa się jako "powszechne mniemanie", co w sposób oczywisty wyklucza złą wolę.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #634 dnia: Maja 25, 2009, 14:40:52 pm »

Panie Kristoforos,jezeli dyskusja jest w porzadku to ok.. Mowilem tu tylko o przypadkach kiedy to wchodzi sie tu tylko po to,aby pokazac,ze "oni" sie myla a ja mowie prawde..

Wszelkie ogniste dyskusje na forach są dlatego ogniste, że czytający bardzo wnikliwie analizuje treść, którą w komunikacie nadał nadawca. Natomiast przy nadawaniu komunikatu emocje zwykle biorą górę i człowiek pisze tak, jak mu w duszy akurat zagra. I jest klapa, bo nadawca powiedział tak, a myślał troszkę nie tak, w sumie użyłby innego sformułowania, może po zastanowieniu w ogóle by się nie odezwał. Tymczasem odbiorca słowo po słowie przeanalizuje to, co czyta, zbuduje na koniec "finalną wersję" przesłania i ... odpisze znów zwykle emocjonalnie.

Dlatego już na samym początku istnienia internetu, w netykiecie pojawiło się zalecenie, by przy dyskusjach internetowych nie odpowiadać z gorącą głową, szczególnie gdy treść ma być bardzo emocjonalna, by przemyśleć dwa razy, może nawet dzień odczekać z odpowiedzią, itp.
Sam wiem, że to trudne.

A teraz sam Pan widzi, co Pan napisał:
Cytuj
Chcialbym zadac pytanie wszelkim osobom z DN ktorzy sa na tym forum: Po co tu wchodzicie? <...> Dajccie juz spokoj i zmykajcie spokojnie do swoich...
\

naprawdę w eter poszło co innego, niż Pan teraz tłumaczy
no ale OK, przyjmuję Pana tłumaczenie
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #635 dnia: Maja 25, 2009, 14:46:16 pm »

Chcialbym zadac pytanie wszelkim osobom z DN ktorzy sa na tym forum: Po co tu wchodzicie? <...> Dajccie juz spokoj i zmykajcie spokojnie do swoich...
\

naprawdę w eter poszło co innego, niż Pan teraz tłumaczy
no ale OK, przyjmuję Pana tłumaczenie

[/quote]
Ale to wcale nie jest zaprzeczenie... Pytalem po co tu niektorzy wchodza?By sie klocic? bez sensu.. to tak jakby ogien wszedl do wody i sie madrzyl,i glupio gadal i wychwalal,ze u niego to jest najlepiej... O,kurcze,juz go nie ma ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #636 dnia: Maja 25, 2009, 14:57:10 pm »

Dla mnie największym paradoksem jest udział neonów w tradi-ankietach. Kiedyś była jedna pt. "Jaką prasę czytają tradycjonaliści". I były tam odpowiedzi ludzi z DN :D

no co? stoi obok i widzi, że ten czyta :D
wtedy odpowiada zgodnie z prawdą :)
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #637 dnia: Maja 25, 2009, 15:08:45 pm »

I zgodnie z prawdą mogła by Pani zaznaczyć, że nie nosi ;)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #638 dnia: Maja 25, 2009, 15:12:33 pm »

a tak w ogóle to gdzie takie ankiety bywają?
może bym zapunktował? ;-D
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #639 dnia: Maja 25, 2009, 15:14:04 pm »

A nosi Pan brodę czy wąsy?  ;D
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #640 dnia: Maja 25, 2009, 15:16:32 pm »

a tak w ogóle to gdzie takie ankiety bywają?
może bym zapunktował? ;-D
Były na starym forum, które za jakiś czas wróci, ale jako archiwalne.
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #641 dnia: Maja 25, 2009, 15:29:25 pm »

A nosi Pan brodę czy wąsy?  ;D

w tej akurat bym nie zapunktował, bo nie noszę :)
tzn. zapunktowałbym negatywnie, czyli plusem ujemnym :)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #642 dnia: Maja 25, 2009, 15:35:32 pm »

A skąd Pan wie za co są przyznawane punkty dodatnie, a za co ujemne?



 ;)
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #643 dnia: Maja 25, 2009, 15:40:53 pm »

Panie jp7- proponuję w sposób obiektywny prześledzić wątki w których szkaluje się różne rzeczywistości. Odpowiedź pan tam znajdzie.
Ja tylko pani Tonyi zapytałem czemu kłamie? Ponieważ to co pisała jest niezgodne z prawdą. Twierdzi że była na "Drodze" i temu wierzę, natomiast sposób przedstawiania tego co tam się dzieje jest niezgodny z prawdą i obrażliwy dla Drogi. jedynym jej argumentem sa jej słowa. Niezgodny z tym co wiem i to co ta pani pisze jest niemożliwe z różnych przyczyn o których nie mam zamiaru pisać. Długo próbowałem polemizować, i doszedłem do wniosku że nie warto. Powiem tak - jak się chce psa uderzyć, kij zawsze się znajdzie.
Rozumiem że jej wolno, bo pisze zgodnie z "poprawnościa polityczną" tego forum.
Czemu pan nie zakłada że to ja czy Pan Kristoforos lub tkiller nie mamy racji. Trzy osoby contra jedna. Reszta państa wie coś na temat DN-u tylko z plotek i publikacji. Wiedząc że pan i inni też nie przyjmujecie żadnej konkretnej argumentacji i nawet jak sie przedstawi jakiś dokument czy inny dowód to czytam w odpowiedzi - np- bo biskupi są zmanipukowani, boją się wychylić lub coś w tym rodzaju. Negujecie państwo każde słowo, czepiacie sie państwo przypadkowych okresleń, wszystkiego. Jak ktoś zadał mi pytanie czemu Eucharystia i odpowiedziałem na nie usłyszałem zarzut że reklamuję bezprawnie to słowo.
Itd itp. jest tu atmosfera nagonki w oparciu o jakieś idiotyczne publikacje, które nota bede również czytałem, i twierdzę zdecydowanie że mijaja sie z prawdą, choćby państwo mantrowali i zaklinali rzeczywistość ile wlezie.
Niestety, ale to forum czytaja różni ludzie. I to co państwo robią jest szkodliwe dla Kościoła. Juz pisałem, że kontakt z DN mam juz ponad dwadzieścia lat i znam ja nieźle. Równiez te rzeczy o których pisze p. Tonyja. I wiem że mijaja sie z prawdą. Nie nazwałem jej ani kłamcą ani niczym podobnym. Zapytałem tylko czemu kłamie. Choćby by zorientowac się czy po prostu nie wie i przedstawia swoje odczucia - i wtedy byłaby wytłumaczono, tylko że zabrakłoby tam słowa- "wg mnie" Czy po prostu robi jakąś krecią robotę z powodu jakichś urazów. Sposób w jaki to podała rzuca poważny cień i oskarżenie na całą rzeczywistość. A to jest również szkalowanie Kościooła dla którego Droga jest ważna i potrzebna rzeczywistością. Ale dobrze- później przejrzę w wolnej chwili te przedmiotowe słowa i sprubuję panu odpowiedzieć. Lecz bez nadziei że pan to potraktuje serii. Przecież pan i tak wie lepiej i juz wydał wyrok. Tylko po co ta cała komedia w obronie pokrzywdzonej cnoty. (bez żadnych podtekstów). 
A może posłuchajmy również drugiej strony. Niech potwierdzi to co napisała w jakiś spoosób. Inne kalumnie również.
Już pomijam, że nazwał mnie pan chamem. A np Tkiller jest permanentnie nazywany trollem, mimo że w 1/10 zachowuje sie kulturalniej niż wiekszość panów. I nic na trolling nie wskazuje, tylko  próbuje waszym językiem apologizować rzeczywistość którą zna w przeciewieństwie do państwa, którzy ja atakują na podstawie pomówień. I jakoś to panu nie przeszkadza. 
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2009, 15:50:09 pm wysłana przez Zet » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #644 dnia: Maja 25, 2009, 15:58:21 pm »

Tylko tutaj i moja ocena wynika z tego forum. Nie bywam na innych.
Zapisane
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!