Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:51:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475693 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #615 dnia: Maja 25, 2009, 11:20:30 am »

Cóż, "nieprawomyślnym" zwykle zarzuca się kłamstwo, bo tak najłatwiej, najwygodniej, no i kiedy braknie rzeczowych argumentów.  ;D ;D
Ja, który na forach obchodzę kolejne jubileusze jedynie mogę potwierdzić, że gdy przychodzi do dyskuscji o nieprawowierności kikokarmenatu, adepci tegoż zarzucają kłamstwo albo obrzucają innymi obelgami, widać "czyszczą sobie kielicha".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #616 dnia: Maja 25, 2009, 11:52:40 am »

Panie Zet - znalazł Pan dowody w sprawie "kłamstw" Pani Tonyi, czy też zamierza Pan w końcu przeprosić?

Pani Tonyi minęła się z prawdą i zgeneralizowała problem, więc nie wiem za co ją ma pan Z przepraszać?
Obchodzę jubileusze dawno mnie nikt tak nie rozśmieszył <rolf>
Panie kurak ciekawe czy był by pan nadal taki uśmiechnięty gdyby babcia pańskiej narzeczonej przeczytałal co pan pisze na jej temat na tym forum.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #617 dnia: Maja 25, 2009, 12:15:24 pm »

Pani Tonyi minęła się z prawdą i zgeneralizowała problem, więc nie wiem za co ją ma pan Z przepraszać?
Panie Tkiller:
Kłamstwo polega na świadomym wprowadzaniu w błąd innych.
Póki co nie wykazali nawet Panowie tego, ze zdanie to nie jest nieprawdziwe, a tylko, że jest jedną z możliwych interpretacji.

Zatem czekam na udowodnienie tezy:
"Pani Tonya wie, ze to nieprawda, ale chce wprowadzić nas w błąd" lub przeprosiny.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #618 dnia: Maja 25, 2009, 12:20:01 pm »

Pytam się w takim razie czy panowie przeproszą za te epitety na temat Drogi Neokatechumenalnej i ewidentne kłamstwa, które tu się pojawiają. I za zarzuty np. że ja kłamię. Jak na razie przeprosił mnie tylko pan Waldemar za pomówienie o manipulację. (Panie Waldemarze - duży szacunek) Albo je udowodnią. Również za nieudowodnione i bezsensowne epitety np pod adresem pana tKillera.
Czemu pan stawia wyżej słowo P. Tonyi niz moje? Już też kilka razy mnie zepitotowała - również pośrednio.
Potwierdza sie teza o relatywiźmie tu wszechobecnym. Jak Kali komuś ukraść krowy, to jest dobry uczynek, jak kalemu ktoś je ukraść - ooo to jedt grzech. Zaiste bardzo chrześcijańsko traktowana moralność io etyka. Panie jp7 - łuski z oczu.

Kurak: Trudno zeby Pan mnie i innych widzial inaczej skoro nie idzie Pan po tej linii co my..
A ja myślałem, że obiektywizm i prawda nie zależy od "linii". I zaznaczam, że to co pan napisał to miecz obosieczny. Swiadczy o pańskim widzeniu rzeczywistości wg...linii. Bez względu na fakty. Jeżeli fakty świadczą o czymś innym niż "linia" to tym gorzej dla faktów. Przypomina mi to mentalność i logikę pana Niesiołowskiego.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2009, 12:30:32 pm wysłana przez Zet » Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #619 dnia: Maja 25, 2009, 12:25:54 pm »

Cytuj
Nienawiść i niewiedza panem kierują i zaślepiają.
Tak, to prawda, co Pan pisze. Ma Pan absolutną rację. Przepraszam za wszytko. Przepraszam za Sobór Trydencki i za Św. Piusa X. Za siebie też. Mea culpa!
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #620 dnia: Maja 25, 2009, 12:30:43 pm »

Cytuj
Nienawiść i niewiedza panem kierują i zaślepiają.
Tak, to prawda, co Pan pisze. Ma Pan absolutną rację. Przepraszam za wszytko. Przepraszam za Sobór Trydencki i za Św. Piusa X. Za siebie też. Mea culpa!

Wybaczam.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #621 dnia: Maja 25, 2009, 12:34:12 pm »

Czemu za Sobór Trydencki i Piusa? Oba podmioty były wspaniałe. Chodzi o ich realizację i interpretację oraz sposób wyrażania się w stosunku do których sądzi pan że są "be" - bo wydaje sie panu, że ida nie po "linii". 
Przeproś pan za swoje posty i zachowanie.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #622 dnia: Maja 25, 2009, 12:35:35 pm »

Bo Sobór Trydencki wymyślił zionącą nienawiścią tradieucharystię.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #623 dnia: Maja 25, 2009, 12:38:15 pm »

Nic podobnego - to nie moje słowa,  to kolejna pańska inerpretacja- Prosze nauczyć sie najpierw czytać bez emocji i nie po  "liniii" - tylko zgodnie z tym co zostało napisane. Niby podobnie a jednak troche inaczej. Niekiedy "prawie to samo" - czyni wielka róznicę?
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #624 dnia: Maja 25, 2009, 12:53:48 pm »

Niestety, aby skrutinować się dalej potrzebuję więcej informacji na czym polega czyszczenie kielicha...
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #625 dnia: Maja 25, 2009, 13:03:08 pm »

Panie Edi - nie rozumiem pana- albo pan drwi, albo nie ma pojęcia o czym pisze.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #626 dnia: Maja 25, 2009, 13:19:25 pm »

Chcialbym zadac pytanie wszelkim osobom z DN ktorzy sa na tym forum:
Po co tu wchodzicie?Nie wyobrazam sobie isc na forum np Wasze i bruzdzic tam,stekac, ze wszystko be,ze tradi cos tam,tradi tamto...Dajccie juz spokoj i zmykajcie spokojnie do swoich... do tych co to wszystko wiedza i sa normalni,nie ziona nienawiscia itd. Nigdy bym nie wszedl  na jakies Wasze strony i tam marudzil. ::)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #627 dnia: Maja 25, 2009, 13:33:23 pm »

Ech, panie Kurak... to pytanie przewija się jeszcze od fidela. Pan tkiller swego czasu wyznał w neokawiarence, że jest tu m/w po to, by nam dosrywać. Rasowy troll.
To niech w takim razie zostana zeby sie troche dowartosciowac ;D
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #628 dnia: Maja 25, 2009, 13:35:09 pm »

Panie Edi - nie rozumiem pana- albo pan drwi, albo nie ma pojęcia o czym pisze.
Drwię, przecież nie odnosiłbym się na poważnie do pańskich żądań przeprosin (które w przypadku osoby lekko zarzucającej innym kłamstwo brzmią, nazwijmy to, nieco dziwnie), albo tych tekstów o "tradieucharysti". Może z tego da się wyłuskać jakieś echo neoformacji, ale ja tak biegły nie jestem.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #629 dnia: Maja 25, 2009, 13:52:02 pm »

Panie tkiler- czy to prawda że w Neokawiarence pan twierdził jak pisza powyżej forumowicze?

Kurak : "tradieucharysti". - Nie podoba się panu takie określenie? - Przecież nie ma w nim nic uwłaczającego w przeciwieństwie do tego jak wyzywa np pan Edi Eucharystię sprawowaną przez neokatechumenat, albo jak okresla się chleby służące do konsekracji. Itd itp.
Albo określenie "posoborowie" - tak czyć tu miłość na odległość, czy "szpulnoty" gitarrrrki, "kikocarmenat" i inne bzdurki z piskownicy. Proponuję przesledzić wątki związane z czymś nie po "linii" (tfu - jakoś z PZPR-em mi się kojarzy, z którym też trochę się nawojowałem) .
Żądając szacunku okazujmy go drugim. Ja tylko kilka razy pozwoliłem sobie w ramach otwarcia niektórym forumowiczów ocząt. Ze strony państwa z 'linii" jest to nagminne.
A pan w dodatku zmienia sens moich wypowiedzi - zgodnie zreszta z (tfu) - linią
Zapisane
Strony: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!