Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:10:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475721 razy)
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #570 dnia: Maja 23, 2009, 17:57:22 pm »

Okropne, prawda? I ta zachęta ze strony prezbitera; "czy masz coś  do kogoś ze wspólnoty?"...........

To jakby uczenie tego, że skoro ci się ktoś nie podoba, to po prostu powiedz mu to, walnij prosto z mostu i nie patrz, że robisz komuś przykrość., bo co on  z tym zrobi, to już jego problem, ja swoje zrobiłem i jestem w porzo.

« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 18:07:17 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #571 dnia: Maja 23, 2009, 18:08:51 pm »

To już tylko Pani  interpretacja.

Edit.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 18:15:31 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #572 dnia: Maja 23, 2009, 18:11:49 pm »

O, Panie Tkiller, nie przypominam sobie, żebyśmy "brudzia" wypili :D :D ;D
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #573 dnia: Maja 23, 2009, 18:15:19 pm »

To już tylko twoja interpretacja.


Zapewniam Pana, że nie tylko moja.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #574 dnia: Maja 23, 2009, 19:00:36 pm »

Czemu pani kłamie?
Tu Pański "obiektywizm inaczej" mnie poraża. Nadto w naszym pokoleniu zwykło się szanować Damy, nawet te sporo młodsze.
Pan wybaczy, ale na szlachetne miano trzeba sobie zasłuzyć. Damy, które kłamią i kierując sie własną niewiedzą szkalują innych raczej do szlachetnych nie należą. Poza tym, jak można żądać szacunku odmawiając go innym.?

Co do kikokarmenatu nie muszę uczęszczać na "katechezy" i zapisywać do fszpulnoty, żeby zdobyć stosowną wiedzę. Są znane i cenione publikacje, znam/znałem pewną ilość osób, które w to popadły,  a to co piszą w internecie adepci tegoż, toż to wystarczający powód, by zasłonić oczy, zatkać nos i uszy sięgnąć po wodę święconą (na sposób "trydencki" oczywiście  ;) ) i omijać to duuużym łukiem.
To ostatnie zdanie mozna śmiało zastosować do tradioszołomów, którzy sa niereformowalni w swoim zacietrzewieniu.
Doprawdy, miałem ochotę pójść na tradieucharystię do Józefowa, ale państwo mi to zdecydowanie zohydzili. nadmieniam, że ja w przeciwieństwie do państwa, bywałem na niej w dzieciństwie i wczesnej młodości. A sentymentyu wracają. Ale jak mszę traktuje sie w sposób faryzejski co zademonstrowała pani Tonyia, a potem zieje sie nienawiścią do katolicyzmu, do wszystkiego co dla państwa niezrozumiałe (a jesli coś jest niezrozumiałe, nie zawsze jest złe), to ja sie pytam - po co tam iść?. Żeby coś demonstrować?.Szukacie państwo kazdego argumenciku żeby dokopać Neokatechumenatowi, który nota bene nie zrobił wam krzywdy. Z każdego donosu robicie wręcz sakrament. Wstyd panowie. Stworzyliście sobie stowarzyszenie wzajemnej adoracji.


Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #575 dnia: Maja 23, 2009, 19:02:36 pm »

Niech się pan nie przejmuje i idzie, zweryfikuje pan huraoptymistyczne opinie na temat MW z rzeczywistością.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #576 dnia: Maja 23, 2009, 19:08:12 pm »

Cytuj
z powodu bredni które co poniektórzy wpisują tu na temat DN
płyta... płyta... płyta...
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #577 dnia: Maja 23, 2009, 19:10:10 pm »

Cytuj
z powodu bredni które co poniektórzy wpisują tu na temat DN
płyta... płyta... płyta...

Jak w kółko te same brednie cóż na to poradzić.  ???
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #578 dnia: Maja 23, 2009, 19:14:30 pm »

@. P. tkiller
Może zastonowić się, czy przypadkiem inni nie mają trochę racji i biorąc pod rozwagę ich ostrzeżenia może Pan uniknąć tarapatów?

Cytuj
tekst Pana Zet

Tradioszołomy na tradieucharystii zieją nienawiścią do wszystkiego co katolickie <-- to jest neoarcydzieło :)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 19:19:42 pm wysłana przez Edi » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #579 dnia: Maja 23, 2009, 19:24:50 pm »

@. P. tkiller
Może zastonowić się, czy przypadkiem inni nie mają trochę racji i biorąc pod rozwagę ich ostrzeżenia może Pan uniknąć tarapatów?

Oczywiście, lepiej uczyć się na cudzych błędach niż własnych. Jest tylko jedna drobna kwestia w sprawie zarzutów do DN. Z nimi jest jak z wyrobem czekoladopodobnym który jest prawie jak czekolad. Podobnie jest z zarzutami do DN prawie są zgodne z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 19:40:42 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #580 dnia: Maja 23, 2009, 20:56:38 pm »


Smażenie się w piekle nie będzie przyjemne...
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #581 dnia: Maja 23, 2009, 21:25:44 pm »

Smażenie się w piekle nie będzie przyjemne...

To bez wątpienia.
Czy to oznacza, że skazuje Pan każdego neona na piekło? Czy może Pan wyjaśnić dlaczego?

@ p. Tonya:
Jak długo była Pani na Drodze?
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #582 dnia: Maja 23, 2009, 21:34:05 pm »

Nie, znalazłem fajną emotikonkę i nie wiedziałem co z nią zrobić, a chciałem Państwu pokazać. Wątek o DN najbardziej mi do niej pasował  :)

Czy Pan też widywał takie rozmowy o jakich napisała Pani Tonya?
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 21:43:12 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #583 dnia: Maja 23, 2009, 21:47:58 pm »

OK :)
Ale to jest ciekawy temat: skoro do neokatechumenatu to pasuje, to proszę mi powiedzieć, co wg Pana powoduje, że mi, będąc na DN, jest blisko piekła.

Nb. czy np. gdy odezwę się jedynie poprzez "a", też zarobię parę minusów? Zabawa, zabawą, ale czy ktoś może już ustalił na czym ona polega?... :-(
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #584 dnia: Maja 23, 2009, 21:58:40 pm »

DN na tradi forach reprezentują od dawien dawna panowie Hellsing (obecnie na urlopie) i tkiller. Rozmowy z nimi zazwyczaj schodzą na przekomarzanie się. Pan jest tu od dość niedawna (albo jakoś Pana wcześniej nie zauważałem...) i chyba nie zwrócił uwagie na to, że ton rozmów o DN nie zawsze jest śmiertelnie poważny i zdażają się posty mniej poważne jak ten z emotikonką. Jakbym rozmawiał o DN tylko w takiej atmosferze jak z Panem, to wyglądałoby to inaczej, a tak neoni się śmieją i tradsi się śmieją z neonów. No, chyba że ktoś myśli jak p. Zet, że my tu tylko ziejemy nienawiścią  ;D

Bardzo poważnie: to co czytam o DN i destrukcyjny jej wpływ na liturgię w mojej parafii skłaniaja mnie do konstatacji, iż de facto DN ma sporo wad i budzi uzasadnione obawy.

Co do minusów - to Pan Kallistrat ma ich chyba więcej niż plusów... jak to wytłumaczyć :'( albo pan Radośnie ma więcej minusów niż postów...
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 22:00:58 pm wysłana przez Edi » Zapisane
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!