Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:25:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475824 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #510 dnia: Maja 22, 2009, 14:19:10 pm »

Na Mszę św. przychodzi się dla Boga,

Ciekawa teza, a po co Bogu to nasze chodzenie na Mszę Święta?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #511 dnia: Maja 22, 2009, 14:36:12 pm »

Bo Pan Jezus czeka na nas byśmy stanęli pod krzyżem - jak NMP i św.Jan. Nieprawda Panie tkiller?

Powiedział bym nawet ze chce od nas "Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje".

Ale to chyba nadal nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #512 dnia: Maja 22, 2009, 14:41:41 pm »

Teraz gdy pan Zet udzielił odpowiedzi na moje pytanie pozostaje mi pięknie podziękować. Dziękuję bardzo.

Dziękuję panu zwłaszcza za pierwsze kluczowe zdanie:

Jeśli ktoś jest dojrzały w wierze to "klasyczny normalny, parafialny Kościół" zapewnia wszelkie wartości.

Posługując się stylistyką sali rozpraw skomentuję: Wysoki Sądzie, Wysokie Forum. Ja nie mam więcej pytań.
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #513 dnia: Maja 22, 2009, 16:47:26 pm »

Czyli z tego można wnioskować, że osoby będące w DN przez jakis czas, gdy ich wiara dojrzeje, odchodzą z DN i chodzą już normalnie na Msze do parafii. A jeżeli ciągle na DN chodzą, znaczy że poziom wiary sie nie zmienia, czyli skoro nie ma owoców, to nie ma po co prowadzić takiej grupy :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #514 dnia: Maja 22, 2009, 18:11:45 pm »

A jeżeli ciągle na DN chodzą<...>

jak to "ciągle"? jest tak, jak Pan powiedział - po zakończeniu Drogi wierni nadal uczestniczą w normalnym życiu Kościoła.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #515 dnia: Maja 22, 2009, 18:16:46 pm »

A jeżeli ciągle na DN chodzą, znaczy że poziom wiary sie nie zmienia, czyli skoro nie ma owoców, to nie ma po co prowadzić takiej grupy :)

Cóż owoców na pewno jest więcej niż w...
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #516 dnia: Maja 22, 2009, 22:37:20 pm »

Czyli z tego można wnioskować, że osoby będące w DN przez jakis czas, gdy ich wiara dojrzeje, odchodzą z DN i chodzą już normalnie na Msze do parafii. A jeżeli ciągle na DN chodzą, znaczy że poziom wiary sie nie zmienia, czyli skoro nie ma owoców, to nie ma po co prowadzić takiej grupy :)

Wniosków można wyciągnąć więcej, bo według tego co twierdzi autor in extenso i w tym cytacie, to:
Jeśli ktoś jest dojrzały w wierze to "klasyczny normalny, parafialny Kościół" zapewnia wszelkie wartości.
zatem:

- DN gromadzi ludzi nie dojrzałych w wierze,
- Pan Zet jest nie dojrzały w wierze, skoro wie że klasyczny, normalny itd zapewnia wszelkie wartości,
- Po osiągnięciu dojrzałości w wierze każdy wierny (już dojrzały w wierze) powinien zaprzestać kontaktów z DN,
- DN winna być tylko traktowana jako katechetyczny etap wstępny dla tych z "wiarą infantylną" jako środek do odkrycia Kościoła, a potem powinna zwrócić wiernych parafiom.
 

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #517 dnia: Maja 22, 2009, 22:55:13 pm »

Na Mszę św. przychodzi się dla Boga,

Ciekawa teza, a po co Bogu to nasze chodzenie na Mszę Święta?

No brawo! Wpasowując się w tok rozumowania tego pana, można pójść o krok dalej i zapytać, po co Panu Bogu chwała od wszelkiego stworzenia?


Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #518 dnia: Maja 22, 2009, 23:33:21 pm »

jak to "ciągle"? jest tak, jak Pan powiedział - po zakończeniu Drogi wierni nadal uczestniczą w normalnym życiu Kościoła.
I zaprzestają chodzić na spotkania DN? (Vide post Pana Fidelisa i jego rozwinięcie mego wniosku)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #519 dnia: Maja 22, 2009, 23:43:57 pm »

I zaprzestają chodzić na spotkania DN? (Vide post Pana Fidelisa i jego rozwinięcie mego wniosku)

o ile wiem, tak
owszem część z nich jest katechistami jakichś młodszych wspólnot, ale sami jako wspólnota zdaje się już nie mają żadnych spotkań (jeśli się mylę, proszę dłuższych stażem neonów o poprawkę)
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #520 dnia: Maja 23, 2009, 00:06:12 am »

To po co zawiązywać wspólnotę, skoro wiadomo, że się rozpadnie?
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #521 dnia: Maja 23, 2009, 00:26:43 am »

To po co zawiązywać wspólnotę, skoro wiadomo, że się rozpadnie?

Nie wiem, co oni wspólnie robią po skończeniu Drogi, ale z pewnością nie "rozpadają się".
A po co? P. Zet w ostatnich postach wyjaśniał, po co wchodzi się na Drogę. Przecież nie dla wspólnoty samej w sobie jest ona zawiązywana.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #522 dnia: Maja 23, 2009, 06:55:27 am »

To po co zawiązywać wspólnotę, skoro wiadomo, że się rozpadnie?
Nie wiem, co oni wspólnie robią po skończeniu Drogi, ale z pewnością nie "rozpadają się".
A po co? ...
Nie po co, tylko dla czego! A dla tego, że wspólnota staje się sposobem na życie, w międzyczasie tak pochłania, że wcześniejsze więzi traktowane jako "bożki" poszły w niepamięć i już nie ma świata poza wspólnotą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #523 dnia: Maja 23, 2009, 10:29:50 am »

Nie po co, tylko dla czego!

a do Pana Ediego również tym samym tonem potrafi się Pan odezwać? Bo to było pytanie Pana Ediego...
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #524 dnia: Maja 23, 2009, 11:20:54 am »



U nas tańce po Eucharystii odbywają się także w kościele głównym albo w salce.

....Kojarzy mi się to z tańczącymi chasydami  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!