Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:00:04 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 476014 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #195 dnia: Kwietnia 24, 2009, 20:32:56 pm »



Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #196 dnia: Kwietnia 24, 2009, 20:45:15 pm »

Zdjęcia kard. Ratzingera mają być ekwiwalentem zwykłej mantry "bredzi pan" ? No ładnie  ::)
A może kikokarmenat obchodzi dziś dzień bez propagandy? Ale nie, w święto miałby Pan wolne, a nie dyżurował przed monitorem :)
Zapisane
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #197 dnia: Kwietnia 24, 2009, 23:52:54 pm »

przygniotła mnie powyższa wypowiedź...

jestem ciekaw, w jakim stopniu poziom wypowiedzi jest odczytywany przez innych przez pryzmat tego, czy ogólnie jest się za, czy przeciw. innymi słowy czy żenujące wypowiedzi przeciwnika jakiegoś poglądu są zauważane przez innych przeciwników tegoż poglądu jako żenujące, czy wręcz przeciwnie, lojalność w rodzinie zobowiązuje... i żenada jest wyłącznie po drugiej stronie...

i czy na przykład stopień tej "lojalności" jest jakąś funkcją samego poglądu, rodzaju poglądu... hmm, meditate on this I will...
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #198 dnia: Kwietnia 25, 2009, 00:28:47 am »

Zdjęcia kard. Ratzingera mają być ekwiwalentem zwykłej mantry "bredzi pan" ? No ładnie  ::)
A może kikokarmenat obchodzi dziś dzień bez propagandy? Ale nie, w święto miałby Pan wolne, a nie dyżurował przed monitorem :)

To tylko kopiuj wklej z forum Barka. Tam to zdjęcie było już dwa razy. Papież odprawił, znaczy zna liturgię, więc wszytsko jest ok.
Widać argumenty neoni mają wszyscy te same a to już jest niepokojące. A jak wklejają te same obrazki to jeszcze bardziej.

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #199 dnia: Kwietnia 25, 2009, 09:40:32 am »

Papież odprawił, znaczy zna liturgię, więc wszytsko jest ok.
Widać argumenty neoni mają wszyscy te same a to już jest niepokojące.

akurat nie widzę w tym nic dziwnego, że jakaś grupa o wspólnym poglądzie ma takie same argumenty
przecież tradsi też mają wspólne argumenty

a obiektywnie mówiąc: jeśli Papież odprawił liturgię, to ją poznał, czy nie?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #200 dnia: Kwietnia 25, 2009, 09:57:24 am »

To tylko kopiuj wklej z forum Barka. Tam to zdjęcie było już dwa razy. Papież odprawił, znaczy zna liturgię, więc wszytsko jest ok.
Widać argumenty neoni mają wszyscy te same a to już jest niepokojące. A jak wklejają te same obrazki to jeszcze bardziej.
Po prostu innych obrazków nie ma
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #201 dnia: Kwietnia 25, 2009, 10:49:06 am »

Cytuj
przygniotła mnie powyższa wypowiedź...
Tym razem p. tkiller tylko wkleił obrazek... jakby coś napisał, to dopiero by Pana przygniotło. Oby do tego nie doszło :)

Cytuj
Widać argumenty neoni mają wszyscy te same a to już jest niepokojące.
Różnorodność opinii wśród tradycjonalistów jest dla mnie koronnym argumentem do zwalczania zarzutu o ich sekciarskim charakterze. I dzięki tej róznorodności myśli świetnie się czuję w tradilandzie. Mogę spokojnie wierzyć w to, w co wierzyli katolicy tysiąc, pięćset i dwieście lat temu, a w u novusordian zamiast tego probierzem prawowierności jest oklaskiwanie Asyżu i innych "prawd", których dawniej nie było. To jest postawione na głowie, odrzucać coś, co zawsze stanowiło o katolickości i było powszechnie uznane i zastepować to reformami z księżyca.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2009, 11:06:33 am wysłana przez Edi » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #202 dnia: Kwietnia 27, 2009, 09:35:27 am »

Przypominam, że powyższy obrazek ma ponad 27 lat, całe pokolenie! Jeszcze krótko potem Kardynał w "Raporcie o Stanie Kościołą" rzucił jakieś dobre słowo na temat neonów, ale nigdy później do tego nie wracał. Z Jego też inicjatywy zmuszono neonów do spisania statutu. Wprawdzie Kikoś latał z bekiem do J.Ś. Jana Pawła II, że mu się krzywda dzieje a Ten przekazał sprawę kard. Staffordowi i jego ówczesnemun asystentowi bp Ryłce, więc wiele istotnych spraw pozostało w zawieszeniu, z najważniejszą, "dyrektorium katechetycznym" na czele.
Nadto widoczna na zdjęciu Hostia jest ewidentnie z "innej bajki", Ø gdzieś z 10 cali, pasująca do masowych celebracji na stadionach a nie w neokatakumbach, przaśna, "fabryczna" a nie pieczona w domu na gazie przez jakąś Freaulein czy Frau.
I jeszcze zawartość i kolor tego "stołu". Duże zmiany między Offertorium a Przeistoczeniem. Same zmiany kąta i oświetlenia chyba tego nie tłumaczą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #203 dnia: Kwietnia 27, 2009, 10:14:25 am »

Nadto widoczna na zdjęciu Hostia jest ewidentnie z "innej bajki", Ø gdzieś z 10 cali, pasująca do masowych celebracji na stadionach a nie w neokatakumbach, przaśna, "fabryczna" a nie pieczona w domu na gazie przez jakąś Freaulein czy Frau.
I jeszcze zawartość i kolor tego "stołu". Duże zmiany między Offertorium a Przeistoczeniem. Same zmiany kąta i oświetlenia chyba tego nie tłumaczą.

o co Panu chodzi z tą Hostią i zawartością i kolorem "stołu"?
dla mnie wszystko wygląda tak, jak na naszych Eucharystiach
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #204 dnia: Kwietnia 27, 2009, 10:49:03 am »

1). Niech Pan uważnie przeczyta.
2). Niech Pan dobrze się przyjrzy.

Ewentualnie niech Pan jeszcze powtórzy powyższe czynności.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #205 dnia: Kwietnia 27, 2009, 12:59:09 pm »

1). Niech Pan uważnie przeczyta.
2). Niech Pan dobrze się przyjrzy.

Ewentualnie niech Pan jeszcze powtórzy powyższe czynności.

Zrobiłem to. Wraz z tym "ewentualnie". Nie pomogło.

Mam do Pana prośbę: jeśli nie chce mi Pan odpowiadać na moje pytania, to niech Pan w ogóle tego nie robi. A nie kolejny raz wyjeżdża Pan z "życzliwymi" instrukcjami. Nie wiem, co Pan do mnie ma osobiście, ale moje pytanie było konkretne, zadane bez żadnej złośliwości, czepialstwa, czy wszelkich innych negatywnych zabarwień: czy mógłby Pan wyjaśnić swoją wypowiedź, bo jej nie zrozumiałem. Pan raczył odpowiedzieć złośliwie, nic przy tym nie wyjaśniając. Chciałem zapytać "z jakiego powodu?", ale szczerze mówiąc chyba mnie to nie interesuje...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #206 dnia: Kwietnia 27, 2009, 13:27:57 pm »

Nadto widoczna na zdjęciu Hostia jest ewidentnie z "innej bajki", Ø gdzieś z 10 cali, pasująca do masowych celebracji na stadionach a nie w neokatakumbach, przaśna, "fabryczna" a nie pieczona w domu na gazie przez jakąś Freaulein czy Frau.
o co Panu chodzi z tą Hostią i zawartością i kolorem "stołu"?
dla mnie wszystko wygląda tak, jak na naszych Eucharystiach
Czy na "Mszach neo" nie ma czasem zwyczaju, że "neoni" sami pieczą chleb na Eucharystię? Do tego nawiązywał p. JWK
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #207 dnia: Kwietnia 27, 2009, 14:53:07 pm »

Nadto widoczna na zdjęciu Hostia jest ewidentnie z "innej bajki", Ø gdzieś z 10 cali, pasująca do masowych celebracji na stadionach a nie w neokatakumbach, przaśna, "fabryczna" a nie pieczona w domu na gazie przez jakąś Freaulein czy Frau.
o co Panu chodzi z tą Hostią i zawartością i kolorem "stołu"?
dla mnie wszystko wygląda tak, jak na naszych Eucharystiach
Czy na "Mszach neo" nie ma czasem zwyczaju, że "neoni" sami pieczą chleb na Eucharystię? Do tego nawiązywał p. JWK

Ojciec Dyrektor zwykł mawiać w takiej sytuacji:
Cytuj
Mądremu dość!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2009, 14:54:59 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kristoforos
Gość
« Odpowiedz #208 dnia: Kwietnia 27, 2009, 15:57:58 pm »

Czy na "Mszach neo" nie ma czasem zwyczaju, że "neoni" sami pieczą chleb na Eucharystię? Do tego nawiązywał p. JWK

Jest taki zwyczaj. To, że p. jwk nawiązywał do tego, to zrozumiałem. Ale nie zrozumiałem o co chodzi z tym nawiązaniem. A już z tym stołem to zupełnie nie wiem. P. jwk w swej "uprzejmości inaczej" nie raczył niczego wyjaśnić, więc zapewne nie chodziło mu wcale, by cokolwiek w swej wypowiedzi przekazać.

a co do Hostii ze zdjęcia, to nie wiem, dlaczego niby nie miałby to być przaśny chleb upieczony przez jakiegoś neona... wygląda całkiem standardowo...
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #209 dnia: Kwietnia 27, 2009, 17:11:47 pm »

Nadto widoczna na zdjęciu Hostia jest ewidentnie z "innej bajki", Ø gdzieś z 10 cali, pasująca do masowych celebracji na stadionach a nie w neokatakumbach, przaśna, "fabryczna" a nie pieczona w domu na gazie przez jakąś Freaulein czy Frau.
o co Panu chodzi z tą Hostią i zawartością i kolorem "stołu"?
dla mnie wszystko wygląda tak, jak na naszych Eucharystiach
Czy na "Mszach neo" nie ma czasem zwyczaju, że "neoni" sami pieczą chleb na Eucharystię? Do tego nawiązywał p. JWK

Ojciec Dyrektor zwykł mawiać w takiej sytuacji:
Cytuj
Mądremu dość!

A moze pan jednak odpowie zamiast przytaczac cytaty? Ja tez nie wiem o co chodzi, jestem glupi, prosze o wyjasnienie od madrzejszego forowicza jak pan.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!