Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:56:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 476077 razy)
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #165 dnia: Marca 18, 2009, 17:46:16 pm »

Mogło bezkarnie pisać o innych ludziach, że bredzą, to się rozzuchwaliło i insynuje, że inni kłamią. Co będzie dalej?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #166 dnia: Marca 18, 2009, 18:31:38 pm »

cd.

Powiem tak, nie wątpię  ze syn Krzysztof Cz. nie uczestniczył w tym i tako tym opowiedział, ale żeby to coś miało wspólnego z DN, to fakty z tej opowieści temu przeczą.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #167 dnia: Marca 18, 2009, 19:39:57 pm »

ja jako eks_neonka powiem tylko, ze nie spotkalam sie  z tym, aby Komunie rozdawaly kobiety. W Neo szafarzami nadzwyczajnymi sa wylacznie mezczyzni..
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #168 dnia: Marca 18, 2009, 19:41:16 pm »

W Polsce, czy na szeroko pojętym "Zachodzie"?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #169 dnia: Marca 18, 2009, 20:11:40 pm »

Pisałam o Polsce. Nie sądzę także, żeby "na Zachodzie" kobiety były szafarkami Eucharystii w Neo.
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2009, 20:13:45 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #170 dnia: Marca 19, 2009, 05:24:03 am »

Cytat: Jean Gabriel Perboyre
to nie musialo byc Neo.

Panie Jean, dołącza Pan do grona oskarżających Pana Krzysztofa i jego syna o kłamstwo... Nieładnie!

Pierwsze pytanie, które mi zadał po powrocie z wieczornej Mszy:
„Tato, a co to jest neoka... coś tam” – mówił to, pisząc eufemistycznie, niezbyt szczęśliwy.

Rozumiem niechec do Neo, sam ich nie lubie, ale moze sie dzieciakowi pomylilo, a moze nie. Zwracam tylko uwage , ze takie dziwactwa so obecne i na normalnych mszach, przy ktorych nawet neoliturgie wydaja sie deczko konserwatywne.

Cytuj

Cytat: Jean Gabriel Perboyre  Marzec 18, 2009, 09:09:16
Ja Panu wierze, ale to nie musialo byc Neo. Podobny cyrk widzialem na mszy dla dzieci w Anglii, tylko ze tam z kolei kielich z Krwia Panska  krazyl po lawkach, na ktorych z d.... siedzieli wierni. Mogla to byc po prostu zwykla nomowa msza.

Szanowny Panie, w rozmowie przeprowadzonej w niedzielę pytałem syna czy chodzi mu o neokatechumenat i potwierdził to. Zapewniam, że w życiu wcześniej nie spotkał się z tą nazwą, dlatego nawet nie mógł jej poprawnie wymówic.

Rozumiem, nie przecze, moze to bylo Neo. Tak czy inaczej patologia
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #171 dnia: Marca 19, 2009, 07:03:40 am »

Tak czy inaczej patologia ...

Tak, czy inaczej, patologia była, dziecko nie miało podstaw koloryzować, nie jest to ważne, czy była to regularna liturgia kikokarmenatu, czy powstała bezpośrednio pod jego wpływem (skoro młody człowiek wspominał tę "neonkę"). Ważne jest to, że przez "posoborowe ruchy odnowy STARYCH HEREZJI" z kikokarmenatem na czele, przez ich fanów i "wychowanków" ta zaraza przenika powszechnie do codziennej liturgii parafialnej. I z tego będą się ci "wielcy założyciele" mocno tłumaczyć gdy staną W Prawdzie przed Panem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2009, 16:39:57 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #172 dnia: Marca 19, 2009, 12:00:49 pm »

Proszę wybaczyć, ale do czasu powrotu z Austrii, wstrzymam się z jakimikolwiek komentarzami - chcę porozmawiać z uczestnikami "zajścia" osobiście, w cztery oczy.
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #173 dnia: Marca 19, 2009, 21:14:34 pm »

A to taka ciekawostka jak wygląda (przynajmniej u mnie w parafii) REDDITIO SYMBOLI II wspólnoty Neokatechumenalnej (wersja mszalna):

Podczas mszy niedzielnej ( o 9:30 ) przed ołtarzem siedzi na krzesełkach ok. 30 Neonów.
Po kazaniu (zwykłym - ok.10 min.) następuje losowanie.
Ks. celebrans wylosowuje jednego Neona.
Wybrana osoba, trzymając się przez cały czas stojącego krzyża, opowiada jakieś 15 min. o swojej ciemnej przeszłości (jakim kiedyś była grzesznikiem, jak się w życiu nie układało - osobiste sprawy) i następnie o zmianie jaką przeszła, jak się nawróciła.
Po tym świadectwie następuje dalszy ciąg mszy.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #174 dnia: Marca 20, 2009, 05:22:16 am »

Tak czy inaczej patologia ...

Tak, czy inaczej, patologia była, dziecko nie miało podstaw koloryzować, nie jest to ważne, czy była to regularna liturgia kikokarmenatu, czy powstała bezpośrednio pod jego wpływem (skoro młody człowiek wspominał tę "neonkę"). Ważne jest to, że przez "osoborowe ruchy odnowy STARYCH HEREZJI" z kikokarmenatem na czele, przez ich fanów i "wychowanków" ta zaraza przenika powszechnie do codziennej liturgii parafialnej. I z tego będą się ci "wielcy założyciele" mocno tłumaczyć gdy staną W Prawdzie przed Panem.

Ja sie z Panem najzupelniej zgadzam. Kwestia jest tego rodzaju, ze liturgia na zachodzie jest juz w wielu miejscach tak wypaczona, ze jak wspomnialem nawet neoni w pewnych swoich gestach wydaja sie dosc umiarkowani. A jak wiadomo latwiej jest niszczyc niz budowac, wiec nie widze szans poprawy w najblizszej przyszlosci.
Zapisane
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #175 dnia: Marca 20, 2009, 20:53:21 pm »

A to taka ciekawostka jak wygląda (przynajmniej u mnie w parafii) REDDITIO SYMBOLI II wspólnoty Neokatechumenalnej (wersja mszalna):

Podczas mszy niedzielnej ( o 9:30 ) przed ołtarzem siedzi na krzesełkach ok. 30 Neonów.
Po kazaniu (zwykłym - ok.10 min.) następuje losowanie.
Ks. celebrans wylosowuje jednego Neona.
Wybrana osoba, trzymając się przez cały czas stojącego krzyża, opowiada jakieś 15 min. o swojej ciemnej przeszłości (jakim kiedyś była grzesznikiem, jak się w życiu nie układało - osobiste sprawy) i następnie o zmianie jaką przeszła, jak się nawróciła.
Po tym świadectwie następuje dalszy ciąg mszy.



I po co tak ludzi stresować? Przecież ten człowiek spowiadał się ze swoich grzechów przed kapłanem, po co więc jeszcze raz, i jeszcze i jeszcze  wywlekać to samo , tym razem przed publiką?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #176 dnia: Marca 21, 2009, 09:28:51 am »

Reklama ma swoje prawa  ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #177 dnia: Kwietnia 11, 2009, 23:02:10 pm »

No a ja mam pytanie o finał tej sprawy z Austrii, bo syn już chyba wrócił? Przychodzi mi do głowy, że mogła być to "zwykła" austriacka Msza - z typowymi przegięciami liturgicznymi na którą zaproszeni byli neoni w celach reklamowych - czyli np. jakieś świadectwa, piosenki neońskie itp. plus ogólne zaproszenie do neokatechumenatu.
Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #178 dnia: Kwietnia 14, 2009, 09:17:13 am »

No a ja mam pytanie o finał tej sprawy z Austrii, bo syn już chyba wrócił? Przychodzi mi do głowy, że mogła być to "zwykła" austriacka Msza - z typowymi przegięciami liturgicznymi na którą zaproszeni byli neoni w celach reklamowych - czyli np. jakieś świadectwa, piosenki neońskie itp. plus ogólne zaproszenie do neokatechumenatu.
Z doświadczenia mogę tylko potwierdzić.
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #179 dnia: Kwietnia 15, 2009, 08:26:17 am »

Na 90 % dzisiaj napiszę wszystko, potrzebuję chwilkę wolnego żeby przysiąść do komp-a.
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!