Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:42:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475733 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #135 dnia: Marca 16, 2009, 10:20:23 am »

 ... a p. teqiler tak opanował międzywierszową interpretację tekstów, że mu się wszystko z jednym i tym samym kojarzy ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #136 dnia: Marca 16, 2009, 10:46:41 am »

No to jeszcze raz:

"Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego mandatu rodzi groźbę schizmy, gdyż kwestionuje jedność kolegium biskupów z papieżem.
Rodzi groźbę schizmy, czy jest schizmą? Jeśli nie jest schizmą, a JEDYNIE zagraża, to o jakim powrocie mowa???

A wracając ad rem:
Podoba mi się ten cytat z Wikipedii:
Cytuj
W roku 2008[potrzebne źródło] najwięcej wspólnot w Europie oraz na świecie jest we Włoszech (10000[potrzebne źródło]) oraz w Hiszpanii (6900[potrzebne źródło]). Polska z tysiącem[potrzebne źródło] wspólnot jest trzecim[potrzebne źródło] pod względem liczebności krajem w Europie. Państwami posiadającymi jeszcze więcej niż 1000 wspólnot są: Brazylia (6800[potrzebne źródło]), Meksyk (3200[potrzebne źródło]), Kolumbia (2000[potrzebne źródło]), Argentyna (1500[potrzebne źródło]) oraz W Wenezuela (1000[potrzebne źródło]). Każda[[potrzebne źródło]wspólnota składa się z około od 20 do 50 osób.
Jak widać, neoni "katolicyzują inaczej" kraje takie jak:
Włochy (jak wiadomo - spoganiałe do cna)
Hiszpania (jak wiadomo - spganiałą do cna)
Polska (jak wiadomo - spoganiałą do cna)
Brazylia (jak wiadomo - spoganiałą do cna)
Meksyk (jak wiadomo - spoganiałą do cna)
Kolumbia (jak wiadomo - spoganiałą do cna)
Argentyna (jak wiadomo - spoganiałą do cna)
Wenezuela (jak wiadomo - spoganiałą do cna)
Natomiast takich religijnych potęg jak Niemcy, Holandia czy Francja - ledwo dotykają... (o innych krajach, które nie były nominalnie katolickie nie wspomnę)

Jak widać, targetem DN nie są "kraje misyjne" a kraje katolickie. Rak - jednym słowem...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #137 dnia: Marca 16, 2009, 11:07:07 am »

No to jeszcze raz:

"Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego mandatu rodzi groźbę schizmy, gdyż kwestionuje jedność kolegium biskupów z papieżem.


A wracając ad rem:


Jak widać, targetem DN nie są "kraje misyjne" a kraje katolickie. Rak - jednym słowem...



1. Chyba Pan nie doczytał drugiej części zdania, tej która stwierdza fakt.
2. posłużę się cytatami:

Benedykt XVI dokona także rozesłania 15 ekip w „missio ad gentes” oraz ponad 200 rodzin, które będą prowadzić działalność misyjną w najbardziej zdechrystianizowanych rejonach i miastach na wszystkich kontynentach.

Podczas spotkania papież dokona posłania 14 rzymskich wspólnot (spośród najstarszych, które ukończyły formację Drogi) do parafii, położonych w najtrudniejszych, najbardziej zsekularyzowanych dzielnicach Rzymu, aby tam wspomagały pracę duszpasterzy, przyczyniając się do ożywienia duszpasterstwa i życia chrześcijańskiego.

Obecnie na świecie, w ponad 120 krajach, działa ponad 20 tysięcy wspólnot w ponad 5,5 tys. parafii.

Pewne kraj gdy to dla państwa wygodne raz są Katolickie a raz sekularyzowane. Jak dla mnie to obecnie Hiszpania i Brazylia jest mało Katolicka.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #138 dnia: Marca 16, 2009, 11:39:19 am »

Benedykt XVI dokona[potrzebne źródło]
 także rozesłania 15 ekip w „missio ad gentes” oraz ponad 200 rodzin, które będą prowadzić działalność [potrzebne źródło]
 misyjną w najbardziej zdechrystianizowanych rejonach i miastach na wszystkich kontynentach[potrzebne źródło - dla Antarktydy].

Podczas spotkania papież dokona posłania 14 rzymskich wspólnot (spośród najstarszych, które ukończyły formację Drogi[potrzebne źródło]) do parafii, położonych w najtrudniejszych, najbardziej zsekularyzowanych dzielnicach Rzymu[potrzebne źródło], aby tam wspomagały pracę duszpasterzy[potrzebne źródło], przyczyniając się[potrzebne źródło]
do ożywienia duszpasterstwa i życia chrześcijańskiego[potrzebne źródło].

Obecnie na świecie, w ponad 120 krajach[potrzebne źródło]
, działa ponad 20 tysięcy wspólnot[potrzebne źródło]
 w ponad 5,5 tys. parafii[potrzebne źródło].

Pewne kraj gdy to dla państwa wygodne raz są Katolickie a raz sekularyzowane[potrzebne źródło]. Jak dla mnie to obecnie Hiszpania i Brazylia jest mało Katolicka[potrzebne źródło].
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #139 dnia: Marca 16, 2009, 12:07:00 pm »

A tak na poważnie: jak myślę ile zła w Kościele powoduje nieustannie ten pan ze zdjecia, to trudno mi pisać o nim inaczej, jak z najwyższym oburzeniem, domagającym się wyrazu w słowach. Może to i grzech, nie wiem...  ???

Grzech, grzech obrażanie niewinnych.
Na potwierdzenie tej tezy cóś z "prywatnej" korespodencji pana tequilera:
Cytat: tequiler
Psy szczekają karawana idzie dalej. to tyle na tema twoich kolorowanek dziecko komunizmu.

P.S. Fermentowanej agawy nie zażywam, więc odkąd ono ma być ze mną na ty?
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2009, 12:10:10 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #140 dnia: Marca 16, 2009, 12:12:56 pm »

Zauważyłem. "Aż" 15 ekip (znaczy się 45 osób - 2 katechistów i prezbiter)...
Do tego aż 200 rodzin - 100 osób (czyli poniżej 1 promila członków wspólnot). Rezultat nie oszołamia, ale lepsze to niż nic. A ile ekip poszło "do katolików"?

Obecnie na świecie, w ponad 120 krajach, działa ponad 20 tysięcy wspólnot w ponad 5,5 tys. parafii.
20 tysięcy wspólnot. * 25 osób = 500000 osób we wspólnotach. Na misje w tym roku poszło "aż" 145 osób [1045], co daje niecałe 0,03 [0,3 promila] promila. Reszta "katechizuje" katolików (i "katolików")

Dane rozbieżne z wikipedią, bo:
Kraj | liczba wspólnot| (suma) (20000-suma)
we Włoszech 10000 (10000) (10000)
w Hiszpanii 6900 (16900) (3100)
Brazylia 6800 (23700) (-3700)
Meksyk 3200 (26900) (-6900)
Kolumbia 2000 (28900) (-8900)
Argentyna 1500 (30400) (-10400)
Polska 1000 (31400) (-11400)
Wenezuela 1000 (32400) (-12400)

Róznica o 60% (mimo, że nie obejmuje ona mniejszych (co do liczby wspólnot) państw...

@p. JWK - sam pan zaczął wyzywać od "tequilerów". Humor doceniam, ale przekrecania nicków nie popieram.

+++
Dodane - oczywiście nie 100 a 1000, więc 0,3 promila
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2009, 12:40:46 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #141 dnia: Marca 16, 2009, 12:31:20 pm »

Zauważyłem. "Aż" 15 ekip (znaczy się 45 osób - 2 katechistów i prezbiter)...
Do tego aż 200 rodzin - 100 osób (czyli poniżej 1 promila członków wspólnot). Rezultat nie oszołamia, ale lepsze to niż nic. A ile ekip poszło "do katolików"?
1 Ekipa to więcej niż 3 osoby
2. 200 rodzin to najbiedniej  1000 osób ;) po za tym to osoby które w tym roku pojechały na misję. Nie wiem ile  tego zostało posłanych do krajów "tradycyjnie katolickich"

Ps. Do wszelkich danych w wiki radzę podchodzić z przymrożeniem oka.

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #142 dnia: Marca 16, 2009, 12:37:59 pm »

Panie Edi niech Pan sobie list przeczyta http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=339.75

ZADANE PRZEZE MNIE PYTANIE BRZMIAŁO: CZY JEST GRZECHEM WYRAŻANIE OBURZENIA NA DZIAŁALNOŚĆ PANA KIKO. PAN STWIERDZIŁ, ŻE TAK POWOŁUJĄC SIĘ NA SŁOWA PAPIEŻA O FSSPX. SPYTAŁEM O ŹRÓDŁO TAKIEGO POŁĄCZENIA, BO SAM ZWIĄZKU MIĘDZY POPIERANIEM PRZEZ PAPIEŻA ODNOWY KOŚCIOŁA A OCENĄ MORALNĄ OBURZENIA NA DZIAŁALNOŚĆ PANA KIKO NIE WIDZĘ. PAN ZAMIAST POKAZAĆ TAKI ZWIĄZEK ODYSŁA MNIE ZNOWU DO PAPIESKIEGO LISTU. COŚ MI SIĘ WYDAJE, ŻE NIE CHCIAŁ PAN ODPOWIEDZIEĆ NA MOJE PYTANIE, A PO RAZ KOLEJNY PRAGĄŁ PO PROSTU DOKUCZYĆ TRADYCJONALISTOM.  

MODERNIŚCI TYLE MÓWI O POSTĘPIE, ROZWOJU I NOWOCZESNOŚCI, A PAN OD KILKU LAT TKWI W ZASTOJU I REGRESIE POWTARZAJĄC BEZ PRZERWY: SCHIZMA, SCHIZMA, SCHIZMA. PROSZĘ WYMYŚLEĆ COŚ NOWEGO, BO ZLECENIODAWCY POSĄDZĄ PANA O KONSERWATYZM I STRACI PAN POSADĘ.
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2009, 12:39:43 pm wysłana przez Edi » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #143 dnia: Marca 16, 2009, 12:52:19 pm »

Pytanie Pan zadał, o to coś nowego. Ja powtarzam schizma schizma? Może mnie pan zacytuje w tej kwestii bo jakoś sobie nie przypominam. Papieże moim zdaniem swoją postawą popierają działania DN(proszę sobie sprawdzić np na przykładzie słynnego seminarium RM w Japonii) w odróżnieniu od działania np.: FSSPX (oczywiście dla pana to nic nie znaczy, a dla mnie jaki większości katolików tak).

Ps. Po co ten krzyk?


Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #144 dnia: Marca 16, 2009, 22:26:36 pm »

@p. JWK - sam pan zaczął wyzywać od "tequilerów". Humor doceniam, ale przekrecania nicków nie popieram.
;)
To raczej gest przyjazny, sympatyczniejszy jest zasugerowany nick kojarzący się z konsumentem egzotycznych trunków niż oryginalny - z najemnym mordercą, czy jakimś cynglem mafijnym. A brak poczucia humoru, wiadomo od kogo pochodzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #145 dnia: Marca 17, 2009, 14:26:25 pm »

Miłe neo początki, lecz koniec żałosny,
Nie chcieli neoni klękać podczas wiosny,
Jesienią odmówili przyjąć Tridentinę.
Piekło ich pochłoneło - taką mieli zimę.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #146 dnia: Marca 17, 2009, 16:17:52 pm »

Oj ciepła to była zima, nawet gorąca!

Muszę się przyznać, że uśmiałem się do łez czytając Pański wiersz!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #147 dnia: Marca 17, 2009, 16:21:12 pm »

Abp Ignacy ksiaze Krasicki zawsze na czasie  ;)
Zapisane
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #148 dnia: Marca 17, 2009, 16:35:06 pm »

W niedzielę wieczorem dostałem telefon od 11-letniego syna (jest w Villach, w Austrii).
Mieli pójść na Mszę Św. ...
Pierwsze pytanie, które mi zadał po powrocie z wieczornej Mszy:
„Tato, a co to jest neoka... coś tam” – mówił to, pisząc eufemistycznie, niezbyt szczęśliwy.
W mig domyśliłem się co się stało, ale jak zaczął opowiadać, to mimo wszystko „trochę” mnie ruszyło  :(
Opowiedział m.in. o ministrantkach, o Pani, która rozdawała Komunię Św. podchodząc do siedzących wiernych (?), itp.
Przerwałem Mu opowieść, nie chcąc żeby jeszcze raz musiał to przeżywać.
No cóż, czytałem o tych szaleństwach na forum od wielu lat, jednak czym innym jest czytać o przeżyciach internautów, a czym innym jest mieć świadomość, że własny syn był narażony na udział w czymś takim.

Nigdy, w ciągu tych kilku lat mojego uczestnictwa na forum nie pisałem nic o neonach (ani dobrze ani źle :)), ale gdyby po odłożeniu słuchawki w zasięgu mojego wzroku byli Szanowni Panowie Piekłośpiew lub tzabójca to... Uff!

Pewnie długo się będę zastanawiał czy pozwolić synowi przy kolejnym pobycie na Zachodzie iść na Mszę Św. „w pełnej łączności”...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #149 dnia: Marca 17, 2009, 17:06:08 pm »

W pełnej łączności = Msza Papieska? ;-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!