Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:00:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475769 razy)
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #120 dnia: Marca 14, 2009, 15:07:20 pm »

A wiecie jakie wywołałam zgorszenie, kiedy powiedziałam, że nie idę w tym roku na Paschę do hotelu ?? ;) :P

Zainteresowanym odpaliłam, że 120 zł.  :o :o :o dołożę do wyprawienia Świąt w domu, a Triduum Paschalne głębiej przeżyję w kościele, niż w sali hotelowej.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2009, 15:11:49 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #121 dnia: Marca 14, 2009, 15:13:50 pm »

A wiecie jakie wywołałam zgorszenie, kiedy powiedziałam, że nie idę w tym roku na Paschę do hotelu ?? ;) :P
Jak to w hotelu?

Zainteresowanym odpaliłam, że 120 zł.  :o :o :o dołożę do wyprawienia Świąt w domu, a Triduum Paschalne głębiej przeżyję w kościele, niż w sali hotelowej.
Jak to 120 PLN - to za udział w Triduum na DN trzeba płacić?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #122 dnia: Marca 14, 2009, 15:29:28 pm »

A i owszem: 120 zł to koszty wynajęcia sali  na Wigilię Paschalną i barowe śniadanie w niedzielę rano.  Ot, wsio.

« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2009, 15:38:08 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #123 dnia: Marca 14, 2009, 16:36:00 pm »

A i owszem: 120 zł to koszty wynajęcia sali  na Wigilię Paschalną i barowe śniadanie w niedzielę rano.  Ot, wsio.



po nocnych ekstazach trzeba sie przeca zregenerowac
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #124 dnia: Marca 14, 2009, 18:21:05 pm »

A i owszem: 120 zł to koszty wynajęcia sali  na Wigilię Paschalną i barowe śniadanie w niedzielę rano.  Ot, wsio.
???

To taki rodzaj "na tacę"?

Składki dobrowolne po przekroczeniu obowiązkowych 120-u złotych.
Może by tak w mojej parafii...
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #125 dnia: Marca 15, 2009, 13:27:42 pm »

A tak na poważnie: jak myślę ile zła w Kościele powoduje nieustannie ten pan ze zdjecia, to trudno mi pisać o nim inaczej, jak z najwyższym oburzeniem, domagającym się wyrazu w słowach. Może to i grzech, nie wiem...  ???

Grzech, grzech obrażanie niewinnych.

Przeją by się Pan bardziej tymi którzy według słów papieża nie pozostają w jedności z Kościołem:

"Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego mandatu rodzi groźbę schizmy, gdyż kwestionuje jedność kolegium biskupów z papieżem. Z tego powodu Kościół musi reagować najsurowszą karą - ekskomuniką, aby nakłonić ukarane w ten sposób osoby do skruchy i powrotu do jedności. Niestety, po dwudziestu latach od udzielenia sakry tego celu nie udało się osiągnąć. Zdjęcie ekskomuniki dąży do tego samego celu, co nałożenie kary: ponowne zachęcenie czterech biskupów do powrotu."


Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #126 dnia: Marca 15, 2009, 13:46:55 pm »

A Pan tkiller jak zwykle. My o niebie, Pan o chlebie...
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #127 dnia: Marca 15, 2009, 14:02:41 pm »

Jak zwykle obok tematu...

Grzech, grzech obrażanie niewinnych.
Uważa Pan zatem, że w Polsce mielibyśmy "komunie na rękę" gdyby nie wywrotowa działalność na tym polu KikoKarmenatu - choćby w osobie o. Kowalczyka SJ? Że to nie jemu i jego "braciom z drogi" zawdzięczamy ten "dojżały sposób"- i co najmniej 10 lat samowoli?

"Udzielenie święceń biskupich bez papieskiego mandatu rodzi groźbę schizmy, gdyż kwestionuje jedność kolegium biskupów z papieżem. Z tego powodu Kościół musi reagować najsurowszą karą - ekskomuniką, aby nakłonić ukarane w ten sposób osoby do skruchy i powrotu do jedności. Niestety, po dwudziestu latach od udzielenia sakry tego celu nie udało się osiągnąć. Zdjęcie ekskomuniki dąży do tego samego celu, co nałożenie kary: ponowne zachęcenie czterech biskupów do powrotu."
Jak Pan sobie wyobraża skruchę??? Samobójstwo mieli popełnić, czy co? Jak Pan sobie wyobraża powrót do jedności??? Mieliby zająć samowolnie jakąś wakującą stolicę biskupią?
Święceń biskupich cofnąć się nie da. I wyświęceni biskupi nie mają najmniejszej szansy na zmianę swojego statusu - musi to zrobić Papież.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #128 dnia: Marca 15, 2009, 15:21:47 pm »

Mieliby zająć samowolnie jakąś wakującą stolicę biskupią?

A choćby siedlecką! ;) Już widzę tę radość  ;D Owczarni Siedleckiej uciemiężonej nachalnym marketingiem  kikokarmenatu. I od razu J.E. Ksiądz Biskup Ryszard Nelson Williamson FSSPX. Jak Jego szczęśliwie zagospodarujemy, z Pozostałymi nie będzie już takich problemów medialnych

P.S. Jeśliby ktoś twierdził, że diecezja siedlecka jakoby nie wakuje, to odpowiadam: jak nie wakuje, jak wakuje, skoro nominalny jej Pasterz takimi sprawami się zajmuje! ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #129 dnia: Marca 15, 2009, 15:25:14 pm »

Gdy oglosili, ze Chełm będzie tytularną stolicą biskupią to pomyślałem, że szukają nowych stolic tytularnych dla FSSPX :) Wyobrazacie sobie bpa Williamsona ze stolicą tytularną w Chełmie ? :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #130 dnia: Marca 15, 2009, 15:36:51 pm »

Podoba mi się ten cytat z Wikipedii:
Cytuj
W roku 2008[potrzebne źródło] najwięcej wspólnot w Europie oraz na świecie jest we Włoszech (10000[potrzebne źródło]) oraz w Hiszpanii (6900[potrzebne źródło]). Polska z tysiącem[potrzebne źródło] wspólnot jest trzecim[potrzebne źródło] pod względem liczebności krajem w Europie. Państwami posiadającymi jeszcze więcej niż 1000 wspólnot są: Brazylia (6800[potrzebne źródło]), Meksyk (3200[potrzebne źródło]), Kolumbia (2000[potrzebne źródło]), Argentyna (1500[potrzebne źródło]) oraz W Wenezuela (1000[potrzebne źródło]). Każda[[potrzebne źródło]wspólnota składa się z około od 20 do 50 osób.

Pięęękne!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #131 dnia: Marca 15, 2009, 15:53:26 pm »

Podoba mi się ten cytat z Wikipedii:
Cytuj
W roku 2008[potrzebne źródło] najwięcej wspólnot w Europie oraz na świecie jest we Włoszech (10000[potrzebne źródło]) oraz w Hiszpanii (6900[potrzebne źródło]). Polska z tysiącem[potrzebne źródło] wspólnot jest trzecim[potrzebne źródło] pod względem liczebności krajem w Europie. Państwami posiadającymi jeszcze więcej niż 1000 wspólnot są: Brazylia (6800[potrzebne źródło]), Meksyk (3200[potrzebne źródło]), Kolumbia (2000[potrzebne źródło]), Argentyna (1500[potrzebne źródło]) oraz W Wenezuela (1000[potrzebne źródło]). Każda[[potrzebne źródło]wspólnota składa się z około od 20 do 50 osób.

Pięęękne!

Oznacza to, ze wikipedysci dotarli do zrodel na temat Yeti i Czlowieka Cmy, ale do  zrodel na temat Kikonistow sie nie udalo hehe
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #132 dnia: Marca 15, 2009, 23:17:51 pm »

Jak Pan sobie wyobraża skruchę??? Samobójstwo mieli popełnić, czy co? Jak Pan sobie wyobraża powrót do jedności??? Mieliby zająć samowolnie jakąś wakującą stolicę biskupią?



Papież jak widać am jakąś wizję w tym temacie. Może niech zaczną od tego "ekskomuniką, aby nakłonić ukarane w ten sposób osoby do skruchy "
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #133 dnia: Marca 16, 2009, 00:16:59 am »


Grzech, grzech [potrzebne źródło] obrażanie niewinnych[potrzebne źródło]

Przeją by się Pan bardziej tymi którzy według słów papieża [potrzebne źródło]   nie pozostają w jedności z Kościołem[potrzebne źródło]

Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #134 dnia: Marca 16, 2009, 09:02:55 am »

Panie Edi niech Pan sobie list przeczyta http://krzyz.katolicy.net/index.php?topic=339.75
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!