Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:47:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475960 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1635 dnia: Grudnia 12, 2009, 22:41:03 pm »

Takie poglądy jak na owych "kserówkach" spotkałem wśród kikokarmeniaków już ćwierć wieku temu.

Był pan na wywiadzie z wiadomych służb i coś się panu przesłyszało?


Powracam do prośby kierowanej do szanownej moderacji o usunięcie tego osobnika z forum za notoryczne obrażanie mnie w sytuacjach gdy brakuje mu argumentów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1636 dnia: Grudnia 13, 2009, 15:47:57 pm »



To skad ma Pan pewnosc, ze te kserowki nie sa tymi "liniami" skoro nie widzial Pan oryginalu tych "linii" ?

Oryginału nie widziałem, ale widziałem kilka nowych egzemplarzy. Widziałem takie z okładką i na pierwszej stronie było napisane "linie..."

Mam pomysl!

Niech Pan zalatwi jeden egzemplarz i wysle do KNO. Ja to sfinansuje.

Udowodni Pan, ze nie ma tam herezji (przeciez jesli to nowka to na pewno byla dopracowana pod  katem ortodoksji). Na pewno mucha nie siada pod tym wzgledem. I do tego udowodni Pan, ze Droga nie ma przed nikim tajemnic. Dextimusowi szczena opadnie! I zamknie Pan wiele watkow krytykujacych nieortodoksje Drogi.



Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1637 dnia: Grudnia 13, 2009, 15:58:51 pm »

Co ma Pan na myśli? Pytam z czystej ciekawości.
Chociażby (z bólem) zmienioną liturgię. Zmienione nauczanie. Itp.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1638 dnia: Grudnia 13, 2009, 16:01:31 pm »

Pan Panie Jarod wierzy w to że oni to upublicznią?
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1639 dnia: Grudnia 13, 2009, 16:05:55 pm »

Mam pomysl!

DN ma inny pomysl: "zapraszamy na katechezy wstepne".

Nb. pan tkiller widac przeszedl juz wszystkie etapy, a moze nawet samym katechista jest, skoro ma wglad w cos, czego tajnposc od lat uzasadnia sie tym, ze uczniom klasy I nie nalezy zdradzac programu w klasie VIII.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1640 dnia: Grudnia 13, 2009, 16:09:32 pm »

Mam pomysl!

DN ma inny pomysl: "zapraszamy na katechezy wstepne".

Nb. pan tkiller widac przeszedl juz wszystkie etapy, a moze nawet samym katechista jest, skoro ma wglad w cos, czego tajnposc od lat uzasadnia sie tym, ze uczniom klasy I nie nalezy zdradzac programu w klasie VIII.
Nie, to bylo kiedys. Teraz ma byc wszytsko jawne i uzgodnione z Watykanem. Prawda Panowie Neoni?
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1641 dnia: Grudnia 13, 2009, 16:16:13 pm »

Kiedyś w tym wątku było chyba o tych czarnych neokatechmenalnych zasłonkach na tabernakulum. A niedawno znalazłam takową na zdjęciu z Mszy trydenckiej. Potraficie to wytłumaczyć? http://1.bp.blogspot.com/_Nsr8_34L1oo/SxxNGMRW0zI/AAAAAAAABqA/2OogWk62EWo/s1600-h/vegt.jpg
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #1642 dnia: Grudnia 13, 2009, 16:21:02 pm »

Hm... Zdecydowanie nie powinno się używać na tabernakulum czarnego konopeum. Było to napisane w "Wykładzie liturgii" abp Nowowiejskiego. Ale co to jest jeden ksiądz na jednej mszy trydenckiej przy prawie wszystkich kaplicach neokatechumenatu?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1643 dnia: Grudnia 13, 2009, 17:09:43 pm »



Mam pomysl!

Niech Pan zalatwi jeden egzemplarz i wysle do KNO. Ja to sfinansuje.

Udowodni Pan, ze nie ma tam herezji (przeciez jesli to nowka to na pewno byla dopracowana pod  katem ortodoksji). Na pewno mucha nie siada pod tym wzgledem. I do tego udowodni Pan, ze Droga nie ma przed nikim tajemnic. Dextimusowi szczena opadnie! I zamknie Pan wiele watkow krytykujacych nieortodoksje Drogi.



Na początek sugeruję zakup samego statutu, zaoszczędzi mi to odpowiedzi na 75  % pytań i zmyślonych zarzutów na tym forum. Co do "lini..." to po prostu nie widzę żadnego sensu tego zdobywania i wysyłania. Ciekawi mnie to co antyk wydał jako katechezy DN? Jakby zamieścił pan scan z tego to bym mógł się ustosunkować czy to jest autentyczny wydruk katechez. Ponadto popieram pomysł pani M/S i także zapraszam na katechezy.Z tego co wiem "linie..." są w trakcie uzgodnień z Watykanem. Katechezy wstępne z tego co wiem maja już ten etap za sobą.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1644 dnia: Grudnia 13, 2009, 17:13:39 pm »

To niech Pan Panie Tkiller nie kupuję t.zw. "linii". Tylko gdzie można kupić? Pan Jarod może sam kupi żeby Pana nie fatygować. Chyba że to nadal ściśle tajne?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1645 dnia: Grudnia 13, 2009, 17:31:50 pm »

To niech Pan Panie Tkiller nie kupuję t.zw. "linii". Tylko gdzie można kupić? Pan Jarod może sam kupi żeby Pana nie fatygować. Chyba że to nadal ściśle tajne?

Ja jej nie kupowałem, więc nie odpowiem panu na to pytanie.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1646 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:19:36 pm »

Jakby nie patrzeć, to np. zeszyty do rekolekcji oazowych można kupić w każdej tzw. diakoni słowa ;) Powinny być też materiały neokatechumenatu dostępne do kupienia. Po co to ukrywać, skoro się nie ma nic do ukrycia?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1647 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:40:55 pm »

Jakby nie patrzeć, to np. zeszyty do rekolekcji oazowych można kupić w każdej tzw. diakoni słowa ;) Powinny być też materiały neokatechumenatu dostępne do kupienia. Po co to ukrywać, skoro się nie ma nic do ukrycia?
Nie sadze, zeby byl sens dyskusji z Panami z DN. Jesli w ogole sa Panami z DN.
Od poczatku dyskusji nie uzyskalem z ich komentarzy zadnej rzeczowej informacji.
Bicie piany naprawde nie ma sensu.

DLa mnie DN jest nienormalne. Moze w kosciele posoborowym jest czyms pozadanym, ale w Kościele jest zjawiskiem niewaznym, jest wypaczeniem, wynikiem zabawy goscia o olbrzymim ego w sytuacji, gdy biskupi sa ubezwlasnowolnieni i juz chyba nie wierzacy w Boga.

To tak jak w instytucji, ktora pracuje tylko dla samej siebie. Tworzy sie etaty, prowadzi badania, ktore nikomu nie sa potrzebne. Byle cos sie dzialo.
Podobnie wyglada sytuacja z tzw. "milosnikami tradycji". Sami nie wiedza po co uczestnicza w Mszy Świętej. Zero konsekwencji. Jesli nastepny papież zabroni, to potulnie poloza uszy po sobie i zapomna, ze istnieje Msza Święta i cos wiecej niz kosciol posoborowy.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1648 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:48:59 pm »


Podobnie wyglada sytuacja z tzw. "milosnikami tradycji". Sami nie wiedza po co uczestnicza w Mszy Świętej. Zero konsekwencji. Jesli nastepny papież zabroni, to potulnie poloza uszy po sobie i zapomna, ze istnieje Msza Święta i cos wiecej niz kosciol posoborowy.

Po pierwsze niech Pan tak kategorycznie nie ocenia. Człowiek dojrzewa. Dziś przyjdzie, bo chorał fajny, jutro pozna tradycyjną naukę na temat ekumenizmu ;) Po drugie ufajmy Bogu, że następny Papież nie zabroni, bo jest Quo primum, więc zabronić nie może, a po drugie nie wysyłajmy naszego Benedykta do grobu, tylko lepiej zmówmy za niego dziesiątek różańca.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1649 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:53:52 pm »

Podobnie wyglada sytuacja z tzw. "milosnikami tradycji". Sami nie wiedza po co uczestnicza w Mszy Świętej. Zero konsekwencji. Jesli nastepny papież zabroni, to potulnie poloza uszy po sobie i zapomna, ze istnieje Msza Święta i cos wiecej niz kosciol posoborowy.


Tak, a to niby czemu? Bo pan Kalebasiak tak powiedzial?
Zapisane
Strony: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!