Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 10:36:35 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 479544 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1050 dnia: Sierpnia 14, 2009, 07:56:38 am »

Stanowczo i kategorycznie zaprzeczam. Radzę przeczytać najnowszy  zatwierdzony przez SA statut DN ...

R.O.T.F.L.
Czyż, zdaniem co poniektórych, nie są przepisy po to by je omijać?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
slavko
Gość
« Odpowiedz #1051 dnia: Sierpnia 14, 2009, 08:03:57 am »

Pytam bez zlosliwosci:
Jaki wg. jego statutow jest cel Neokatechumenatu?
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1052 dnia: Sierpnia 14, 2009, 08:09:47 am »

Panie Tkiller, nie znam najnowszego statutu i nie zamierzam się z nim zapoznawać, choćby dlatego, że po moim "otarciu się" o DN pozostała mi "trauma liturgiczna" i nie tylko. Mam już swoje zdanie na temat Drogi i nie czuję potrzeby zgłębiania nowych statutów. Jeśli rzeczywiście regulaminowe zachowania, o których wspomniałam już nie obowiązują, to bardzo mnie to cieszy, przyjmuję tę informację z wielką ulgą i zwracam honor.
Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1053 dnia: Sierpnia 14, 2009, 08:20:31 am »

 Jeśli jednak statuty sobie a praktyka sobie, a Panu nie zgrzytnęło sumienie podczas pisania odpowiedzi na mój post, to nie mam się z czego cieszyć...
Zapisane
slavko
Gość
« Odpowiedz #1054 dnia: Sierpnia 14, 2009, 08:52:07 am »

KAI  http://ekai.pl/wspolnoty/droga-neokatechumenalna/x19210/kiko-arguello-to-duch-swiety-odnawia-kosciol/?page=2

"W jednym z ostatnich wywiadów wspomina Pan o zainteresowaniu Drogą ze strony Kościoła prawosławnego. Czy jest szansa, żeby formacja neokatechumenalna stała się dobrem wspólnym naszych Kościołów?

KIKO: Jesteśmy w Moskwie już od pewnego czasu. Zasadniczo staramy się pomagać tamtejszym katolikom. Nie chcemy być oskarżani o jakikolwiek prozelityzm. Jednocześnie jesteśmy również w kontakcie z Kościołem prawosławnym. Rozmawialiśmy ze śp. patriarchą Aleksym, ówczesnym metropolitą Cyrylem, czy biskupem Hilarionem. Mówiliśmy jasno, że nie chcemy nikogo nawracać, ale że odczuwamy problemy tego społeczeństwa zniszczonego komunizmem – brak wiary, szerzący się alkoholizm, samotność itp. Podkreślaliśmy, że chcemy pomagać naszym braciom i że możemy ofiarować naszą metodę wtajemniczenia chrześcijańskiego również Kościołowi prawosławnemu."

Panowie i Panie z DN! W jakie chrzescijanstwo on chce wprowadzac jesli nie chce nawracac???
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1055 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:02:19 am »

Wschodniacy szybko pozbędą się neonów. Chyba.
Najlepsze są komentarze pod wywiadem.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1056 dnia: Sierpnia 14, 2009, 09:11:09 am »

a Panu nie zgrzytnęło sumienie podczas pisania odpowiedzi na mój post,
Nie zgrzytnęło i po co te oszczercze insynuacje?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1057 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:01:15 am »

Nie zgrzytnęło i po co te oszczercze insynuacje?
[/quote]

Pnie tkiller, Pan się nie rzuca  :) Jakie "oszczercze insynuacje" Pan mi przypisuje? Niech Pan trochę waży słowa. Przecież piszę, że jeśli DN staje się choć trochę bardziej katolicka i wycofuje się w swoim wewnętrznym nauczaniu z odgrzewania starych herezji (co jest w jakimś wymiarze widoczne w liturgii) i podawania ich w nowej wersji, to mi pozostaje tylko cieszyć się z tego. A moje powątpiewania? No, cóż... to chyba bardzo ludzkie, że trudno mi uwierzyć, że tak nagle udało się Wam zmienić tożsamość. 
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1058 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:05:45 am »

Tożsamość pozostaje ciągle jedna i ta sama niezmiennie słuszna Katolicka.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1059 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:30:30 am »

Tożsamość określa się w stosunku do Tradycji...
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1060 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:35:12 am »

Uff dobre że Pani to powiedziała  bo nie wiedziałem.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1061 dnia: Sierpnia 14, 2009, 10:38:47 am »

Tożsamość pozostaje ciągle jedna i ta sama niezmiennie słuszna Katolicka.
R.O.T.F.L.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2009, 10:41:26 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1062 dnia: Sierpnia 14, 2009, 11:20:01 am »

Mówiąc o tożsamości katolickiej odwołuję się do 2000 lat Tradycji Kościoła Rzymsko - Katolickiego, a Pan jaką tradycję ma na myśli wypowiadając się w temacie "tożsamość DN"?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1063 dnia: Sierpnia 14, 2009, 11:25:51 am »

Mówiąc o tożsamości katolickiej odwołuję się do 2000 lat Tradycji Kościoła Rzymsko - Katolickiego, a Pan jaką tradycję ma na myśli wypowiadając się w temacie "tożsamość DN"?
Licząca ok 2000 lat  Tradycje Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #1064 dnia: Sierpnia 14, 2009, 11:28:24 am »

No i jakie wnioski?
Zapisane
Strony: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!