Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 23:02:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj
Autor Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera  (Przeczytany 38226 razy)
Thomas
Gość
« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 16, 2009, 19:53:46 pm »

Cytuj
@ Thomas

bieganie z gitarami? uuu, to musiało być dawno, nawet bardzo dawno, nikt już u nas z gitarami nie biega..
nic o gitarach nie pisałem. Choć owszem widziałem je. Zresztą te przeklęte przez tradycyjnych gitary - są tylko figurą pajacowania podczas Ofiary. A co do zmian u Dominikanów. Jeżeli są to dobrze. Szkoda tylko, że wymuszane. Jeżeli tak nie jest, to dlaczego nie odprawiacie Tridentiny, tylko jakieś nigdy w Polsce nie oglądane dziwoląg,i jak NOM po łacinie :)

Plakat?
wystarczy przerobić tekst NIE RUSZAĆ GRAFIKI jest ok
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 16, 2009, 20:15:36 pm »


Tym się różni konserwatyzm od tradycjonalizmu. Ktoś na tym forum zadał pytanie o różnicę. No to jest odpowiedź. Może jeszcze doprecyzuję - konserwatyzm nie gryzie się z moderną i ekumenizmem. Nierzadko przemawiają jednym głosem.

mówiąc po leninowsku - na tym etapie walki kontrrewolucyjnej potrzebujemy nie tzw. "konserwatystów", lecz wszystkich, którzy będą tolerować Mszę trydencką

dlatego nie wiem, czy Warszawa mogła mieć lepszego biskupa niż JE abp Kazimierz Nycz
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Thomas
Gość
« Odpowiedz #62 dnia: Lutego 16, 2009, 20:56:51 pm »

Cytuj
Moderna nigdy z Kościoła nie wyjdzie. Gdyby modernizm ciążył ku schizmie, nie byłoby potrzeby wprowadzac przysięgi antymodernistycznej,
Pewnie ma Pani rację. Co nie znaczy, że nie należy wyłapać tych letniaków - jako najsłabsze ogniwo - i wywalić takimi hasłami (plakat). Ogniwo jest intelektualnie słabe ale pełni niezbędną rolę w kryciu tzw.kretów w Kościele. Jest słabe oczko w pończoszce - to pruć bez pardonu ;).

Cytuj
mówiąc po leninowsku - na tym etapie walki kontrrewolucyjnej potrzebujemy nie tzw. "konserwatystów", lecz wszystkich, którzy będą tolerować Mszę trydencką
Nareszcie ktoś na tym forum ;) przemówił zrozumiałym językiem. Przeciwnik cofa się, trzeba wejść na kark. Nie zaatakuje Pan teraz KUL-u. Ale takimi plakatami przesunie Pan ( i Pani) granicę tabu dyskusji społecznej o Kościele. Przesunie Pan granicę dyskusji tak szybko i daleko, że obecna linia obrony przeciwnika będzie już nie do utrzymania, będzie anachroniczna. Dominikanie pięknie odprawiają NOM -super, ale bracia to za mało, teraz tylko Tridentinę. NOM pięknie i nabożnie trzeba było odprawiać 10 lat temu.
Zapisane
Konserwa
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #63 dnia: Lutego 16, 2009, 21:18:33 pm »

Proszę państwa, nawet gdyby dymisja okazała się prawdziwa to nie panikowałbym. Mam wrażenie, że x. Wagner (a może już otrzymał sakrę? ktoś coś wie na ten temat?) był "marchewką" dla Austrii, znał lokalne problemy, księży, wiernych, mam wrażenie, że teraz przyjdzie pora na kijaszek. A jeżeli x. Wagner był naprawdę wartościowym kandydatem to nic straconego, może za jakiś czas zobaczymy go w kapeluszu?
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #64 dnia: Lutego 16, 2009, 21:47:19 pm »

Cytuj
Nieraz byłam zszokowana ich otwartością na wiedzę o wierze, o Kościele, ich ciekawością i zainteresowaniem. Jedyną grupą "nienawracalną" byli posoborowi gorliwi aktywiści. Po prostu - betony.
Tak jest w Europie Zachodniej, także w Hiszpanii. To wielkie dziedzictwo, dawnej świadomej wiary. Oraz... weselsze usposobienie ludzi.

Czym różni się fsspx od zwykłej parafii w Pani sąsiedztwie? Chyba jednak...tylko wiernymi i aż wiernymi. A dlaczego, kto i jak prowadzi katechezę ...to już inna sprawa. W wielu takich letnich parafiach jest mała zawartość "cukru w cukrze" :). Jest wielu ludzi, takich jak Pani, którzy nie przebiją się przez milczącą apostazję pozostałych. Biskup miejsca, odmawiając zgody na Tridentinę powie Pani (nie bez racji, ale z nieukrywana satysfakcją) "oni nic nie zrozumieją, oni-większość chcą Arki Noego i poklaskać".
Reformowanie takiej parafii, przekonywanie kogoś do czegoś czego on nie chce, to najkrótsza droga do klęski. Msza św. u Benona, jest najlepszym przykładem jak należy działać - dawać przykład, i to nie byle jaki. Ale, przypuszczam, że gdyby organizatorzy tej mszy postanowili najpierw przekonać do Tridentiny okoliczne parafie, to do dzisiaj mszy by nie było.
Nie chcę mówić o oddzieleniu ziarna itp bo można popaść w megalomanię, ale węzły należy czasami rozcinać, a nie rozplątywać.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #65 dnia: Lutego 16, 2009, 22:23:44 pm »

Cytuj
Cytuj
@ Thomas

bieganie z gitarami? uuu, to musiało być dawno, nawet bardzo dawno, nikt już u nas z gitarami nie biega..
nic o gitarach nie pisałem. Choć owszem widziałem je. Zresztą te przeklęte przez tradycyjnych gitary - są tylko figurą pajacowania podczas Ofiary. A co do zmian u Dominikanów. Jeżeli są to dobrze. Szkoda tylko, że wymuszane. Jeżeli tak nie jest, to dlaczego nie odprawiacie Tridentiny, tylko jakieś nigdy w Polsce nie oglądane dziwoląg,i jak NOM po łacinie Uśmiech

Owszem, przepraszam napisałem o gitarach, ale nie w kościele. To był program TV. Dawno go oglądałem, to prawda. Ale nie rozumiem, dlaczego w takim razie już tego nie robicie? Było to złe? -dlaczego? Dobre? - dlaczego nadal nie gracie? Dominikanie są tak bardzo trendy, że lepiej pójść do Dominikanów niż kupić PC-kurier. W marketingu (który nie powinien być obcy Dominkanom ;)) jest taka zasada. Czas życia produktu nowinkarskiego jest b.krótki. Podlega modzie i szybko się starzeje i ...sprzedaż spada  ;). Proponuję i polecam Dominikanom Tridentinę w wersji "oryginal top 1963 wow!"
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #66 dnia: Lutego 16, 2009, 22:26:06 pm »

To nie są ludzie obojętni religijnie, to są gorliwi wyznawcy nowej religii, która zaimplantowana została przez modernę na łonie Kościoła. Ludzie - wygląda na to - całkowicie akceptowalni dla autorów plakatu. Pan zada pytania z plakatu pierwszemu z brzegu ledniczaninowi. Na wszystkie trzy pytanie odpowie : NIE.

Jakkolwiek sam nie jestem wielkim wielbicielem Lednicy i o. Jana Góry, to zdecydowanie protestuje przeciwko takim stwierdzeniom. Jest ono uogólniające i krzywdzące, tak samo jak krzywdzące są uogólnienia dotyczące tradycjonalistów.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #67 dnia: Lutego 16, 2009, 22:31:29 pm »

Cytuj
Jest ono uogólniające i krzywdzące, tak samo jak krzywdzące są uogólnienia dotyczące tradycjonalistów.
tak to już jest gdy się uogólnia. Ale w sumie trafiamy w sedno.
Cytuj
Ale nie o tych wiernych mówi plakat. Plakat mówi o niepraktykujących.
Pani też ma rację :). Owszem, to inny target. Można podmienić pytania ...i zapytać o KRR. To jest pytanie graniczne. Stawiam je Panu OPenowi, niestety można też biskupowi ???
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #68 dnia: Lutego 16, 2009, 22:36:07 pm »

Jakkolwiek sam nie jestem wielkim wielbicielem Lednicy i o. Jana Góry, to zdecydowanie protestuje przeciwko takim stwierdzeniom. Jest ono uogólniające i krzywdzące, tak samo jak krzywdzące są uogólnienia dotyczące tradycjonalistów.

???

A przeczytał Pan pytania, o których mowa?

Ja na te 3 pytania również odpowiem NIE.

Oczywiście, że przeczytałem. Chodzi mi o wszelkie uogólnienia. I o sformułowanie "pierwszy lepszy ledniczanin". Na tej samej zasadzie można budować stereotyp "pierwszego lepszego tradycjonalisty".
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #69 dnia: Lutego 16, 2009, 22:36:57 pm »

ps.
...ale nie zaszkodzi tych niechodzących do kościoła polać zimną wodą ;) od tego się nie umiera.
Ale ma Pani rację... należy na plakacie postawić pytania..np. o KRR i dogmaty. Takie postawienie sprawy dziś może wydać się nierozsądne, ale za tydzień może już być spóźnione. Sytuacja jest dynamiczna.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #70 dnia: Lutego 16, 2009, 22:56:41 pm »

Pani Szmulko, a może zapytać pierwszego - lepszego ledniczanina, co sadzi o tradycji i o KRR??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #71 dnia: Lutego 16, 2009, 23:02:25 pm »

Pani Szmulko, a może zapytać pierwszego - lepszego ledniczanina, co sadzi o tradycji i o KRR??

Bingo.

Ale nie o to pytali autorzy plakatu.

Ja bym postawiła np. takie pytania:

Duch św. zstąpił dopiero na SWII?
Papiestwo pojawiło się wraz z Janem XXIII?
Ekumenizm to dialog i szukanie ziaren prawdy u innowierców?

Etc.


Zindoktrynowany ledniczanin: 3xTAK

Ja: 3xNIE
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #72 dnia: Lutego 16, 2009, 23:06:06 pm »

Ledniczanin może i 3xTAK. Modernista na pewno nie, będzie się wił i udzielał wykrętnych odpowiedzi.  >:(
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #73 dnia: Lutego 16, 2009, 23:08:15 pm »

Zindoktrynowany ledniczanin: 3xTAK
Ja: 3xNIE
Mysle, ze ledniczanin nie jest az tak glupi, zeby powiedziec 3xTAK. Az tak zle to chyba nie jest.
A ja odpowiem: NIE, NIE na dwa pierwsze pytania. Trzecie wymaga komentarza i nie da sie na nie odpowiedziec jednym slowem. I to nie jest pokretna odpowiedz ani wicie sie  ;), ale pytanie jest za szerokie. Np. co oznacza slowo dialog i co rozumie sie pod nim w tym pytaniu?
Zapisane
505
bywalec
**
Wiadomości: 80


« Odpowiedz #74 dnia: Lutego 16, 2009, 23:09:45 pm »

Chodzi mi raczej o coś innego.

Zarówno "ledniczanie", jak i "tradycjonaliści" mają swój trzon tożsamości, również religijnej, i na tej podstawie wytwarzane są pewne określenia.
Jednak jeżeli spojrzymy choćby na forum, na którym obecnie przebywamy, to mimo wszystko w wielu kwestiach się różnimy. Dlatego też chyba jest forum, żeby dyskutować, wymieniać różnice zdań etc.
Łączą nas tutaj pewne kwestie - ale moim zdaniem nie znaczy to, że należy wprowadzać określenie "tradycjonaliści", bo takie uogólnienia są stosowane przez media "wobec tych, co lubią mszę po łacinie". A przecież wiemy, że nie tylko o to chodzi.
I tak samo nie każda osoba jeżdżąca na Lednicę musi się utożsamiać z nadużyciami liturgicznymi o. Góry.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!